Премини към съдържанието
Lubomira Kamenova

Ще се запазят ли файловете при повреда?

Препоръчан отговор

Здравейте! Онзи ден както си гледах филм изведнъж лаптопа ми се изключи . Първо си помислих,че може да е прегрял,но уви. Нямаше никакви признаци за живот, нищо не се пускаше . Много хора ми казаха,че може да е от батерията или дъното . Понеже не съм много запозната,бих искала да ви попитам ще бъдат ли загубени снимките ми и дали има някакъв начин да ги спася?:18:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията се намира на хард диска. Ако той не е повреден няма проблем да се използва даже на друг компютър. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията има ли заряд, зарежда ли се нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарядното ми беше скъсано, но го оправиха , опитах и със зарядно на друг лаптоп същатата марка, но ефект - никакъв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Lubomira Kamenova написа:

Благодаря ти ,надявам се да не е повреден :)

Компютър не изгасва поради повреден хард диск. Просто да се занесе в сервиз и да се провери защо не работи. Иначе информацията може да се прехвърли лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Компютър не изгасва поради повреден хард диск. 

Добре де.... Даже модератор си и то за хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eminem_vr написа:

Ще се съглася, че ако само и единствено дискът е проблемен, няма да има изгасване и отказ за включване след това - по-скоро ще имаме сеч, забиване, рестарти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eminem_vr написа:

Не си имал повреден хард диск. В момента, в който дискът се повреди, било то от прекалено много лоши сектори или друга механична повреда, "целият компютър замръзва" - не реагира на какъвто и да е input. Вариант е да излезе син екран и след това компютърът  да се рестартира, вариант е и компютърът просто да си седи замръзнал и да чака бастър копчето. В конкретния случай, лаптопът не иска да се включва - проблемна батерия, проблемни контакти на батерията, грешно зарядно(тухлата трябва да е съобразена с КОНКРЕТНИЯ лаптоп, а не просто да се вземе от друг от същата марка), проблемен компонент по дъното(в най-лошия случай).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Lubomira Kamenova написа:

Утре ще се изпрати във сервиз ,за да се разбере причината за проблема

Добре би било след сервиз да се сподели какъв е бил проблемът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, hudyr написа:

.......  В конкретния случай, лаптопът не иска да се включва - проблемна батерия, проблемни контакти на батерията, грешно зарядно(тухлата трябва да е съобразена с КОНКРЕТНИЯ лаптоп, а не просто да се вземе от друг от същата марка), проблемен компонент по дъното(в най-лошия случай).

Батерията няма нищо общо. Ако е включено захранващото или тухлата, както му казваш ти, лаптопът ще работи. Също, ако батерията е "умряла", лаптопът ще работи. ако е извадена батерията, при включено зарядно, лаптопът пак ще работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, П.Петров написа:

...

Никъде не съм казал, че батерията има нещо общо, когато е включено захранването. Изредих няколко възможни варианта.

Ако приемем, че самият лаптоп е изправен:

- Без захранването лаптопът ще работи, ако батерията е изрядна.

- Със захранването лаптопът ще работи при всички положения, батерията ще се/няма да се зарежда в зависимост от състоянието си(изправна или не).

В другите случаи отварянето е неизбежно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Никъде не съм казал, че батерията има нещо общо, когато е включено захранването. Изредих няколко възможни варианта.

Ако приемем, че самият лаптоп е изправен:

- Без захранването лаптопът ще работи, ако батерията е изрядна.

- Със захранването лаптопът ще работи при всички положения, батерията ще се/няма да се зарежда в зависимост от състоянието си(изправна или не).

В другите случаи отварянето е неизбежно.

Ами спомена, как да не си споменал.  ".......  В конкретния случай, лаптопът не иска да се включва - проблемна батерия, проблемни контакти на батерията"

Отделно, ако е грешно захранващото лаптопа ще тръгне да работи, ще каже че е грешно зарядното. Или най малко, нещо ще индикира по него. А в случая машината изобщо не иска да заработи. Следователно и зарядното отпада, освен ако то самото не е изгоряло и батерията не държи заряд.

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, П.Петров написа:

Ами спомена, как да не си споменал.

На какъв език да обясня, че

преди 1 час, hudyr написа:

Никъде не съм казал, че батерията има нещо общо, когато е включено захранването.

преди 3 минути, П.Петров написа:

Изредих няколко възможни варианта.

Даже съм забравил и в двата си поста да причисля изгоряло зарядно, което е напълно възможно, ако ползваш несъответстващо на лаптопа такова(по-слабо). Никъде в тия два поста не съм казал "ако батерията е проблемна, лаптопът абсолютно няма да запали". Сценарии различни. Стига с това изопачаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.