Премини към съдържанието
Въпросиньо

Гасне ми монитора непосредствено след включването на компютъра

Препоръчан отговор

Става дума за 10-годишен монитор KSA. Ако ще се сменя, искам това да е краен вариант. Ако не се оправи - тогава нов монитор.

Проблемът.

В последните две седмици, секунди след включването на компютъра - мониторът просто изгасва. Не при всички включвания, но в едно 90% от включванията мониторът гасне. Като изгасне - рестартирам го. Изключвам го и пак го включвам. В първите дни от проблема 2-3 рестартирания бяха достатъчни. Проблемът изчезваше до следващото включване на компютъра. След това обаче взе да се налага да изключвам и включвам по десетина пъти, за да престане да ми гасне. Като спре да гасне след това си работи напълно нормално - не ми гасне. 

Защо се получава това? Защо гасне само непосредствено след като съм включил компютъра? През останалото време си работи съвсем нормално. Поне засега е така...

Вирус някакъв или ниска температура в стаята (дори това да е причина - не би трябвало да е единствената, защото и при затоплена стая се получава същото, макар и по - рядко). Някакви настройки на дисплея? Проблем с LAN карта? 

Редактирано от Въпросиньо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 години, монитор, KSA -> въпросът е как все още работи, а не защо гасне...

Ако имаш познания - изключваш от тока и отваряш капака му търсейки проблема (повреден изтекъл кондензатор(-и), студена спойка и т,н.).

Ако нямаш познания си купуваш нов или втора употреба според бюджета...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в някой сервиз евентуално му обърнат внимание и то точно преди нова година, когато всички са претоварени ?!? Може да има кондензатори, и не само един, цяла шепа ще са за толкова години. Както винаги се набляга на един куп душевни терзания че не иска да дава пари, както и куп безпочвени заключения. Но не и на нещо съществено като модел или поне технология на устройството и по колко часа на ден е работило въпросните 10 години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой няма да се заеме в телевизионен сервиз да ремонтира 10г. монитор CRT - няма какъв друг да е с неясна повреда и струващ по-малко от цената на диагностиката на проблема... Поне в моя град не бих намерил сервиз, който да се навие да се занимава даже...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не видях CRT - не случайно попитах за модел или поне технология. Населено място също. Тук не сме врачки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Въпросиньо написа:

Става дума за 10-годишен монитор KSA. Ако ще се сменя, искам това да е краен вариант. Ако не се оправи - тогава нов монитор....

За съжаление вероятно цената на ремонта ще е по-висока отколкото друг монитор втора употреба с гаранция.

преди 1 час, Albert Maksar написа:

преди 10 години  crt  беше 260 долара без ддс .....

Е айде да не са 10, ама 15 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, badsector написа:

Е айде да не са 10, ама 15

абе много е важно и размера все пак де :) 

2000г обзаведох зала с 12 бр CTX 15" Flat и бяха точно по 154 долара.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.12.2016 г. в 10:52, Филипов написа:

Ако в някой сервиз евентуално му обърнат внимание и то точно преди нова година, когато всички са претоварени ?!? Може да има кондензатори, и не само един, цяла шепа ще са за толкова години. Както винаги се набляга на един куп душевни терзания че не иска да дава пари, както и куп безпочвени заключения. Но не и на нещо съществено като модел или поне технология на устройството и по колко часа на ден е работило въпросните 10 години.

Модел: H782E.

Не мога да кажа средно по колко часове е работил в последните 10 г., защото в продължение на години е имало месеци, в които почти не съм си бил у дома. Но когато съм си бил у нас (а това е било през повечето време от тези 10 г.) съм си го експлоатирал сериозно. Да речем, средно 7 часа на ден за тези 10 г. Но това е произволно казано. Много е работил. И в жега, и в студ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.12.2016 г. в 10:52, Филипов написа:

И защо гасне точно в началото? Защо непосредствено след включването на компютъра? После с часове си работи съвсем нормално. От малко населено място съм. Ако ще е по - скъпа поправката, по - добре нов монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време(няколко години) носих един 17" benq със същия роблем. Явно кондензаторите не държат, когато са студени, и им е нужна лека "загрявка". За това и гасне само в началото. Ремонтът, мисля, беше евтин, приемлива двуцифрена сума, но имай предвид, че след време пак ще се появи този проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На майка ми монитора правеше същите неща,само дето беше LCD Samsung .........ремонта беше твърде скъп и отиде в казана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Въпросиньо написа:

И защо гасне точно в началото? Защо непосредствено след включването на компютъра? После с часове си работи съвсем нормално. От малко населено място съм. Ако ще е по - скъпа поправката, по - добре нов монитор.

Гасне в началото защото вероятно има лоша спойка или проблемен кондензатор. Когато вътре се загрее платката всичко си идва на мястото. В сервиз няма да се занимават с подобен монитор. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на хората който четат пишат в темата и към автора на същата .

Имам монитор Samsug ,който се държи по същия начин , стар е ,може би над 10 годишен . Това да ремонтираш такова нещо ти трябват само 2 неща - ентусиазъм, свободно време , а ако го носиш в сервиз даване на пари с който можеш да си купиш друг втора ръка работещ и доста по- нов . Има що годе прилични монитори 17,19 " на цени от по 30,40 до 50 лева .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Често срещан дефект при CRT мониторите от старото поколение и още повече срещан при новите LCD. Проблемите са свързани с електролитните кондензатори които както и Филипов написа, са почти "една шепа" При CRT, който предполагам ще е максимум 17 или  19 инча - не си заслужава ремонта. Още повече, че е пред новогодишно време.Парите , вложени в ремонта и малко донадени биха ви разрешили въпроса с един по нов LCD монитор, който също ще ви върши работа. За по непретенциозни работи като игри и графика с висока резолюция Ви предлагам да обърнете внимание на тази фирма, която е много коректна. Предварителна заявка на телефона, договаряте се и на следващият ден монитора е при вас. Има представителства в София и Варна. Доставката на всички артикули е безплатна. https://plasico.bg/монитори-цена-до-199лв

Ето ви и пример с монитор на NEC - 22 инча - 119 лева.

ea223wm-displayviewleftwhite.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На майка ми взехме за 80 лева DELL 19 инча втора ръка 4:3 .......но ми направи впечатление ..............2 пъти по тежък от стария Самсунг ,който пак беше 19 инча но widescreen.Ремонта на такива монитори е за ентусиасти със свободно време и излишни средства за харчене :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.12.2016 г. в 0:04, pconline написа:

абе много е важно и размера все пак де :) 

2000г обзаведох зала с 12 бр CTX 15" Flat и бяха точно по 154 долара.

Ееех навремето като излязоха плоските ЦРТ-та какъв оргазъм беше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, badsector написа:

Ееех навремето като излязоха плоските ЦРТ-та какъв оргазъм беше...

А кат са и тринитрон още по голем :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен. Мониторът работи нормално. Имало е изгорели кондензатори. Един познат ми ги смени. Весели празници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Въпросиньо написа:

Проблемът е решен. Мониторът работи нормално. Имало е изгорели кондензатори. Един познат ми ги смени. Весели празници.

Можело значи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.