Премини към съдържанието
Optium

Как отново да влезем в сайт с Регистрация, при положение че са ти блокирали IP адреса !?

Препоръчан отговор

Най-сигурен начин е да си направиш нова регистрация от друг компютър,

за което трябва да търсиш някой твой много близък човек, който да ти даде достъп

до своето PC.

Жалкото е че подобна регистрация от телефон не може да се извърши !

Ползуването на VPN мрежа не е препоръчително, защото има опасност да ти я открият и блокират !

За подобна пререгистрация може ли да се използува Обществена мрежа - кафене, хотел или друго място . . .

Редактирано от Optium
корекции в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питаш ли? Или съветваш? Щото ако е съвет, нещо не разбирам. Топлата вода ли си открил? Чул ли си някога за прокси?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, eminem_vr написа:

Питаш ли? Или съветваш? Щото ако е съвет, нещо не разбирам. Топлата вода ли си открил? Чул ли си някога за прокси?

Питам, защото съм потърпевш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Optium написа:

Питам, защото съм потърпевш !

Я пак си формулирай тогава въпроса като такъв. Имаш сайт и си блокирал някой ли? Не ти разбирам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, eminem_vr написа:

Я пак си формулирай тогава въпроса като такъв. Имаш сайт и си блокирал някой ли? Не ти разбирам. 

Мен ме е блокирал модератор !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С рутер няма ли да стане? Или с някакво прокси да пробваш. Има из нета. И не на последно място - обаждаш се на доставчика да ти смени ИП, като си измисляш една добра геймърска история.  ;0

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като идеш някъде на гости се съобразяваш с домакина. Има правила, да не си срал в чужда къща. Не е задължително да влизаш навсякъде. Ако някъде си платил нещо е друг въпрос.

Ако все пак смяташ че си осъзнал грешката си: Пишеш на въпросния наказал те, извиняваш се и учтиво обясняваш че вече няма да правиш така. Ако все пак мислиш че модератора е превишил пълномощията си - пишеш на администратора (собственика) с пълна аргументация. Всякакви опити за нова регистрация лесно се виждат и блокират.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Филипов написа:

Като идеш някъде на гости се съобразяваш с домакина. Има правила, да не си срал в чужда къща. Не е задължително да влизаш навсякъде. Ако някъде си платил нещо е друг въпрос.

Ако все пак смяташ че си осъзнал грешката си: Пишеш на въпросния наказал те, извиняваш се и учтиво обясняваш че вече няма да правиш така. Ако все пак мислиш че модератора е превишил пълномощията си - пишеш на администратора (собственика) с пълна аргументация. Всякакви опити за нова регистрация лесно се виждат и блокират.

Жалкото е че ме отрязаха без никакви провинения и наложени ми наказания от страна на администрацията,

а в този сайт съм повече от 2 години !

Писах два пъти до Администратора, но не получих никакъв отговор !?

Пълна мафия /по български/ . . . 

Смятам да направя жалба до комитета по Далекосъобщения, защото се чувствувам крайно обиден от цялата

тази история, тъй като в пощенската си кутия намерих това странно съобщение:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=16169&fullsize=1

преди 39 минути, qnkov написа:

С рутер няма ли да стане? Или с някакво прокси да пробваш. Има из нета. И не на последно място - обаждаш се на доставчика да ти смени ИП, като си измисляш една добра геймърска история.  ;0

Имам програма OkayFreedom , но не смея да рискувам с нея защото могат да ми я блокират,

тъй като всички по-големи сайтове имат сериозни защити !

След 2 седмици заминавам да карам Нова година в съседна на България страна и ще се

опитам от хотела  да си направя нова Регистрация, без да си тровя нервите с простаци . . . 

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донякъде те разбирам. Получавал съм и аз Банове, ама то почти без причина. Или само защото съм направил забележка на някой модератор, че нещо не е човечно и това е наглост от негова страна. Но при този комплексиран народ - това е положението. Сайтове бол, само си избери друг. :)

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qnkov написа:

Донякъде те разбирам. Получавал съм и аз Банове, ама то почти без причина. Или само защото съм направил забележка на някой модератор, че нещо не е човечно и това е наглост от негова страна. Но при този комплексиран народ - това е положението. Сайтове бол, само си избери друг. :)

Аз съм пенсиониран военен и подобна гавра никой не правил до сега с мене в Интернет пространството !

За това ако трябва още 3 регистрации ще си направя в този сайт, но този мърльо ще го натиря в "кучи гъз" !

А този "подлец" смятам да го поставя на мястото му и нека това да го чуят неговите копои ТУК и да му го кажат,

които в момента се подвизават и слухтят в KALDATA  /а те според мен не са по-малко от 10 човека/  . . .

На тези пък които разчитат на VPN мрежата при подобни ситуации,

мога още от сега да им кажа от къде ще бъдат <разкрити>:

Probivi_vv_VPN_mrezhata_mi.jpg 

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Albert Maksar написа:

смени си мак адреса най добре и интернет доставчика да ти смени ip-то

Вместо да си усложнявам толкова много нещата /вече се консултирах с хора по телефона, които вече са го правили/,

най-бързо и лесно е да се направи нова Регистрация на ДРУГ КОМПЮТЪР в страната или чужбина , на който ще

бъде задължително да публикуваш поне един пост /за да изглежда регистрацията напълно достоверна/ !

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, qnkov написа:

С рутер няма ли да стане?

Какво да стане с рутер? Да се пренебрегне блокирането ли?

преди 2 часа, Optium написа:

Жалкото е че ме отрязаха без никакви провинения и наложени ми наказания от страна на администрацията,

а в този сайт съм повече от 2 години !

Писах два пъти до Администратора, но не получих никакъв отговор !?

Пълна мафия /по български/ . . . 

Смятам да направя жалба до комитета по Далекосъобщения, защото се чувствувам крайно обиден от цялата

тази история, тъй като в пощенската си кутия намерих това странно съобщение:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=16169&fullsize=1

Имам програма OkayFreedom , но не смея да рискувам с нея защото могат да ми я блокират,

тъй като всички по-големи сайтове имат сериозни защити !

След 2 седмици заминавам да карам Нова година в съседна на България страна и ще се

опитам от хотела  да си направя нова Регистрация, без да си тровя нервите с простаци . . . 

Не прекаляваш ли малко? Става въпрос за частен сайт. Администрацията и собствениците взимат решение кой има право да участва в него. Ако са решили по едни, или други причини, ти да нямаш такива права, то няма какво да направиш, освен да се съобразиш с тяхното решение... Всички други аматьорски опити са лесно забележими... 

преди 19 минути, Albert Maksar написа:

смени си мак адреса

Аман от неграмотни и безсмислени постове... И какво ще стане като си смени MAC адреса? Ако оператора ползва система, при която IP адреса се адресира до даден MAC адрес, с тази смяна, няма да постигне друго, освен да остане без интернет, докато не върне този, който е записан в системата на доставчика?! Или докато не се свърже с него да запише новия.

Иначе, най-лекото наистина е да се опиташ още веднъж да се свържеш с въпросния сайт... Ако желаеш нещата да стават цивилизовано, ако не получиш отговор, или той не е в твое удовлетворение, просто приеми, че не си желан в този сайт и не би било добра идея да пробваш да участват в него по какъвто и да е начин... Просто, ако уважаваш себе си...

Иначе начини много... Също лек такъв е да се свържеш с интернет доставчика за смяната на IP адрес, зависи от него и поддръжката, какво биха направили при такова желание...

Иначе какво ще стане като си направиш регистрация от друг IP адрес, нали ако е блокиран този, който използваш вкъщи, как ще използваш новия акаунт? Ако просто е изтрит акаунта, няма проблем да създадеш нов от същото устройство... Нали се сещаш, че сайта не засича само IP адреса на регистрация, а и този, от който се използва акаунта, независимо от колко различни такива е използван?

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Blue Ray написа:

Аман от неграмотни и безсмислени постове... И какво ще стане като си смени MAC адреса? Ако оператора ползва система, при която IP адреса се адресира до даден MAC адрес, с тази смяна, няма да постигне друго, освен да остане без интернет, докато не върне този, който е записан в системата на доставчика?! Или докато не се свърже с него да запише новия.

да не се обиждаме на неграмотност постоянно си сменям макадресите когато имам нужда .

ако иска нека ползва проксита ако  иска чиста работа както казах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Blue Ray написа:

Какво да стане с рутер? Да се пренебрегне блокирането ли?

Не прекаляваш ли малко? Става въпрос за частен сайт. Администрацията и собствениците взимат решение кой има право да участва в него. Ако са решили по едни, или други причини, ти да нямаш такива права, то няма какво да направиш, освен да се съобразиш с тяхното решение... Всички други аматьорски опити са лесно забележими... 

Иначе, най-лекото наистина е да се опиташ още веднъж да се свържеш с въпросния сайт... Ако желаеш нещата да стават цивилизовано, ако не получиш отговор, или той не е в твое удовлетворение, просто приеми, че не си желан в този сайт и не би било добра идея да пробваш да участват в него по какъвто и да е начин... Просто, ако уважаваш себе си...

Иначе начини много... Също лек такъв е да се свържеш с интернет доставчика за смяната на IP адрес, зависи от него и поддръжката, какво биха направили при такова желание...

Иначе какво ще стане като си направиш регистрация от друг IP адрес, нали ако е блокиран този, който използваш вкъщи, как ще използваш новия акаунт? Ако просто е изтрит акаунта, няма проблем да създадеш нов от същото устройство... Нали се сещаш, че сайта не засича само IP адреса на регистрация, а и този, от който се използва акаунта, независимо от колко различни такива е използван?

Направих всичко възможно да си изтрия акаунта от сайта, но явно не може да стане на този

етап след като имам Блокировка / защото не ми идва ПОТВЪРЖДЕНИЕ по електронната поща /,

че ми е унищожена регистрацията при тях.

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Albert Maksar написа:

да не се обиждаме на неграмотност постоянно си сменям макадресите когато имам нужда .

ако иска нека ползва проксита ако  иска чиста работа както казах.

Разгледайте OSI модела и проверете в кой слой работи МАК адреса. И после ще си говорим!

И прочетете какво написаха по-горе защото ако доставчика ползва МАК адреса като идентификатор/аутентикация с нов адрес просто няма да имате интернет

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има множество прокси сървъри и други подобни методи, за пренебрегване на такъв тип блокировки, като няма никакъв проблем да ги използвате, за предпочитане български такива, ако разбира се и сайта е български... За жалост, те не са никак много, нито особено надеждни, но все пак се намират такива...

П.П. Може би, тук ще афектирам теб, или още много други личности, но мисля, че в случая става въпрос за нещо повече от участието в сайта... Споделяте, че сте бил военен, очевидно на висок чин... Леко типично, но не и винаги срещаното, е високото его и самочувствие при този тип хора, предизвикано именно от създадените на този етап идиотски за мен правила в българската армия... Предполагам, в случая става въпрос за засегнати его и самочувствие, а не просто въпрос за проблем с администрацията на сайта, или самия уеб сайт... Понякога, идва момента, в който трябва да се свикне, че на определени места, се търпят определени ограничения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Albert Maksar написа:

И какво се случва като си смените MAC адреса? Пристига новия IP адрес ли? Това може да се случи, при няколко вероятности:

- Ако си сменяте MAC адреса с такъв на други клиенти, то взимате техния IP адрес и използвате техния абонамент... Което едва ли някой оператор би толерирал особено дълго...

- Сменяте с произволни MAC адреси, а в следствие получавате друг IP адрес... Това важи за много слаб доставчик с много проблемен софтуер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Albert Maksar написа:

във вашия сайт как ги банвате по IP  каква е технологията ?

Е, па да те въведат във всички тънкости на занаята, та и достъп до платформата да ти дадат! Еееее! Още - обучение ????

Инак Капитана нещо написа относно MAC адресите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Albert Maksar написа:

във вашия сайт как ги банвате по IP  каква е технологията ?

То във всеки сайт технологията е идентична... Налични са специални функции или такъв тип софтуер, които ограничават правата до определени файлове от сървъра... Възможно е такъв да се използва от самия софтуер за уеб сървъра, при което няма никакъв достъп до определени файлове... Като цяло такава информация, може да получите на доста места, без да имате нужда от конкретизиране на уеб сайта, за който Ви интересува...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........имам 5 мрежови карти   съответно с 5 мак адреса- сменям кабела на друга карта като съм бан обаждам се на доставчика да съобщя че съм сменил картата и от там ми дават ново ip.  за цената на телефонен разговор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Blue Ray написа:

То във всеки сайт технологията е идентична... Налични са специални функции или такъв тип софтуер, които ограничават правата до определени файлове от сървъра... Възможно е такъв да се използва от самия софтуер за уеб сървъра, при което няма никакъв достъп до определени файлове... Като цяло такава информация, може да получите на доста места, без да имате нужда от конкретизиране на уеб сайта, за който Ви интересува...

Тук е по-добре да спрем дискусиите по тази "щекотлива тема", защото има намесата на модератор и съответно КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ, поради което някой от нас има реалната опасност  да "изхвърчи" и от KALDATA . . !?

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Albert Maksar написа:

........имам 5 мрежови карти   съответно с 5 мак адреса- сменям кабела на друга карта като съм бан обаждам се на доставчика да съобщя че съм сменил картата и от там ми дават ново ip.  за цената на телефонен разговор.

Само твоя доставчик го прави това... Нормалните сменят MAC адреса, записан в системата на даден клиент, докато IP адреса си остава същия, освен ако и това не е коментирано и изпълнено...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Albert Maksar написа:

Да не би да ти дават динамичен адрес? Все си мислех, че този тип доставчици са изчезнали вече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.