Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Преди няколко дни си взех Acer XZ271 144Hz, но бях неприятно изненадан от изобразяването на малките детайли (заоблен контур се вижда стъпаловидно) мисля, че това е заради голямото разстояние между пикселите. Реших да върна монитора и да си взема друг, Моля да ми помогнете с избора. Монитора е за игри и интернет, бюджет до 650 лева. Искам освен да е добър за игри и да няма компромис при браузване (четене или разглеждане на изображения). 

Чудя се между тези модели:

1. Asus MX25AQ, 25" LED IPS, WQHD 2560x1440 / 75Hz  5ms - обаче навсякъде е продаден или аз не го намирам

2. Acer XG270HUAomidpx, 27", WQHD 2560x1440, TN, 1 ms, 144Hz

3. Dell UltraSharp U2515H 2560x1440; 86Hz; 6ms - обаче инпут лага му е 13 мили сек. дали ще ми прави проблем за игри ?!? иначе много ми харесва. Ако някой е играл на този модел, Моля да сподели впечатления си.

и HD моделите - не знам дали има смисъл от тях, някой по запознат да каже.

4. Acer Predator XB240Hbmjdpr, 24" G-SYNC, TN LED, FullHD, 1920x1080, 144Hz

5. ASUS 24 BE24AQLB; IPS; 1920x1200/60Hz; 5ms 

6. Dell UltraSharp U2415; AH-IPS; 1920x1200; 6ms 

7. BenQ XL2411Z 24" 144Hz 1MS Full HD 1920 x 1080

Ако можете да ми кажете как се държат 2560х1440 моделите в игри, предполагам за интернет ще са отлични, защото досега бях с CRT и искам не по-лош от него монитор, а се оказа, че този който си взех му отстъпва в някой неща, все пак искам няколко години да не се нуждая от нов.

Предварително благодаря на всички отзовали се!

Редактирано от Bazrud (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Bazrud написа:

cer Predator XB240Hbmjdpr, 24" G-SYNC, TN LED, FullHD, 1920x1080, 144Hz

:D:D  :D   що за дълнопробен монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам затова и питам, а и HD моделите съм ги отделил - интересува ме опита на всеки имал досег с някой от моделите, Мерси за мнението, значи "-" за този монитор.

Ще съм благодарен и ако съм пропуснал някой модел, който отговаря на условията ми да ми го посочите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Bazrud написа:

заоблен контур се вижда стъпаловидно)

може да е бил ок монитора а да не е настроена видеокартата

Каква резолюция ти трябва ?  форма  >? съотношение вертикала-хоризонтала >?4:3 16/9 16/10 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

настроена е 16/9 1920х1080 144Хц , с ГТХ видео съм. Дори служебният Самсунг S22D300 е с по-добро изобразяване на детайлите, но той е 1920х1080 на 22 инча, а Ейсъра е 27 инча и си мисля, че по-голямото разстояние между точките ми прави този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи ръбовете няма начин да не ги виждаш освен на 4к резолюция

за да не ги виждаш на по малка резолюция примерно  1920х1080     картата трябва да е настроена на anti aliasing  има няколко варианта на това нещо и съответно  според видеокартата каква технология има и какво поддържа 

примерно нарисуван  кръг и карата му добавя по светли пиксели  покрай рабовете да не се личат .

примерно моя монитор е 21 инча с   1920х1080    за да невиждам ръбове трябва оригинала да е на по-голяма резолюция направен и да се смали  на моя екран за да е качеството по добро ако е оригинала с по-малка резолюция и го дам фулскрийн  ръбовете ще проличат

Редактирано от Albert Maksar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за обяснението, значи за интрнет няма да мога да изгладя ръбовете и да се насоча към 2560х1440 пиксела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ползваш NVIDIA карта и за в бъдеще, ще е по-добре да си спестиш парите от покупката на freesync монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти ще ги изгладиш ама видеокартата ще ги изглади  много зависи за коя игра става въпрос примерно  ми се е случвало игра преди 10 години правена поддържа 800x600  и я пускам на    1920х1080    на 21 инча и не става ръбове трябва да се играе в window mod    на част от екрана като за 17 инча монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

freesync  или g-sync няма как да избирам заради цената, ограничен съм до 650 лева, в случая  freesync  беше просто екстра.

Albert Maksar ръбовете не ми се получават в игрите - там всичко е наред, получават се при браузване в интернет и особено като разглеждам по дребни картинки. Това е което ме издразни монитор за 650 лева показва ръбове докато старото ми ЦРТ за 250 лева преди 11 год няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Freesync можеш, но няма смисъл, тъй като Nvidia видеокартите не го подържат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да речем 21-22 инча  1920х1080   е добре  за повече  повече инчове  2560x1440  

Acer XZ271
BUY ONLINE ON AMAZON
Screen Size 27"
Resolution 1920x1080

щото този където си го взел 27 инча аз съм със същата на 21

преди 4 минути, Bazrud написа:

Albert Maksar ръбовете не ми се получават в игрите - там всичко е наред, получават се при браузване в интернет и особено като разглеждам по дребни картинки.

може да ги оправиш ръбовете като го смалиш  примерно на половин екран страницата не на целия

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно това си мислех, че резолюцията ми идва малка за инчовете, но нямаше по малък с VA матрица, а за TN не съм особено навит затова и сега разглеждам IPS 2560х1440 и ми се иска някой да сподели мнение за представянето им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники известни са ми различните синхронизации, но те не са най важни за мен поради цената си. Компютъра ми е в подписа по-долу, за следващата година ми се иска да сменя процесора и рамта, дотогава има време тъкмо да видя какви ще са новите модели. Вероятно и дъно ще сменя с тях.

От обсъденото до тук ми става ясно да се насоча към по-голямата резолюция, Моля да споделите мнение за посочените от мен модели как се държат в игри и интернет. 

1. Asus MX25AQ, 25" LED IPS, WQHD 2560x1440 / 75Hz  5ms - обаче навсякъде е продаден или аз не го намирам

2. Acer XG270HUAomidpx, 27", WQHD 2560x1440, TN, 1 ms, 144Hz - TN е, това дали го дърпа осезаемо зад другите?

3. Dell UltraSharp U2515H 2560x1440; 86Hz; 6ms - обаче инпут лага му е 13 мили сек. дали ще ми прави проблем за игри ?!? иначе много ми харесва. Ако някой е играл на този модел, Моля да сподели впечатления си.

Приемам и други предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точка 2 е уникален монитор,нищо че е TN. Имам приятел с такъв и е страшно доволен(ако съм разпознал модела наизуст,не съм го търсил). На мен ми хареса че идва  не с толкова ярко настроени цветове,но това е въпрос на вкус.Висок клас TN монитор не отстъпва на другите матрици по нищо освен по ъгъла на гледане. Което като анти аргумент е пълна глупост - никой не сяда на 180 градуса от монитора си а пред него.

Мдаа той е

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Tommygun написа:

освен по ъгъла на гледане.

Кофтито е само, че дори при малко изменяне на ъгъла цветовете леко избеляват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак толкова зле не е. И аз съм с TN и то на няколко години и тази промяна я има само на абсолютно черен фон.Но пак това е строго индивидуално възприятие - аз имам чуствителни очи и предпочитам по приглушени цветове. Форума примерно на ярък монитор ми вади очите докато напиша един два поста.

А специално този е съвсем друга бира. Моя човек изтърси над 500 Евро за него като чисто нов модел. 144 Херца и 1 мс определено се усещат обаче. Пускал съм неговия компютър и на моя монитор и на този, един crysis 3 е като ден и нощ като усещане за игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Bazrud написа:

3. Dell UltraSharp U2515H 2560x1440; 86Hz; 6ms - обаче инпут лага му е 13 мили сек. дали ще ми прави проблем за игри ?!?

u2515h-ревю. ^60Hz

преди 3 часа, Tommygun написа:

И аз съм с TN и то на няколко години и тази промяна я има само на абсолютно черен фон.

Това въобще не отговаря на истината.

Както и да е. Моята препоръка е автора да ги тества на живо тези монитори и сам да направи своята преценка. 

Ейсъра е един скъп боклук, който автоматично отпада от листата, която автора на темата е създал. Ако се търсеше единствено и само монитор за игри и то на профи ниво един Benq със същите характеристики го слага в малкия си джоб. Но доколкото успях да вникна в темата монитора няма да се използува само и единствено за игри. Има също така изявление, че последващи ъпгрейди ще се състоят в подмяна на RAM и процесор, но не и видеокарта, която от своя страна е брандирана с логото на nVidia. Следователно не виждам логика в закупуването на монитор с FreeSync™ технология(това е извадка от твърдение на Томигън, но с обратен знак в друга тема).;) 

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

29UM58 - Това е най-изгодния монитор за 535 лв. щом не се търси FreeSync което би ни струвало 65 лв. отгоре.

п.п. Обаче ако ще се връзва към това от подписа ти нещата не са добре а със 144Hz ще са още по-зле дори да е добър модел.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека пита за лични впечатления - давам му ги, защото аз поне съм виждал скъпия боклук на живо. Нито го карам да купува нещо, нито коментирам другите. 

Цитата е абсолютно излишен и отново опит за заяждане, тъй като няма как някой който не ми е влизал в къщата ,не ми е виждал монитора и не знае как виждат очите ми, да знае кое е истина и кое не.

Но наистина както и да е . Според мен монитор се купува на място в магазин след пускане на личен тестов материал. Затова и аз не си купих тогава единствения 120 хц монитор на пазара (benq),  след като беше двойно по-скъп а видима разлика нямаше.Тук поне позволяват да ги пуснеш и да си донесеш флашка с твои неща, не знам в България как е...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Tommygun написа:

не знам в България как е...

На мострите можеш, позволяват ти. И аз давам лично мнение - на ярък цвят не виждам разлика, но на по-тъмен примерно като мръдна 10-15 градуса сивото преминава в черно и особено в игри, където е по-тъмно едвам ги играя, а като пипам настройките за гамата ми става прекалено избледняло. Лично аз препоръчвам IPS. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е по голяма резолюция значи и повече инчове което значи и по голяма дистанция от монитора 25-27 инча 2560x1440 по голяма дистанция значи че  при TN  трябва да седиш точно срущу него и да го гледаш в  центъра  иначе  екрана ще потъмнява и посветлява спрямо положението на главата как е изместнена от центъра на монитора ако решиш да гледаш  филм ще си единствения зрител  и съответно цветовете не са  никога еднакви  понеже винаги има отклоние на главата от центъра на монитора кога  ляво дясно кога горе долу все се изменят цветовете 

така че  tn    за монитори до 24 инча и 1920  x 1080
 за по големи до 27 инча 2560x1440  IPS

лично мнение 

и съответно щом искаш по добра картина по малко инчове с по-голяма максимална разделителна способност ти трябва

и примерно мининално разтояние  от монитора неговата дължина

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, niki292002 написа:

На мострите можеш, позволяват ти. И аз давам лично мнение - на ярък цвят не виждам разлика, но на по-тъмен примерно като мръдна 10-15 градуса сивото преминава в черно и особено в игри, където е по-тъмно едвам ги играя, а като пипам настройките за гамата ми става прекалено избледняло. Лично аз препоръчвам IPS. 

Кой колко мърда е индивидуално, но за цветовете има едно друго нещо. По принцип евтините TN са с 6 битови цветове а IPS е с 8 и от това идва видима разлика. Само че има скъпи TN които също са с 8 бита(сега погледнах че и XG270HU e такъв) и ако седиш както трябва пред него разликата може да е измерима но не и забележима. Да повторя - не карам никой да го купува,нито искам да споря за марки,кой кого слага в джоба, но е грешка да се слага всичко под един знаменател само защото е TN. Ако се намесва и работа със снимки и клипове също съм на мнение,че не е добър вариант. За игри обаче и особенно при този бюджет няма да е проблем.

Истинския проблем ще е ,че компютъра на автора няма да може да го "захрани" и от една страна се обезсмисля Freesynch от друга 1440 а от трета 144-те херца,докато не се вземе доста по-бърз компютър(това включва най-вече графична карта). А тогава я камилата я камиларя и не се знае и графичната карта каква ще  и прочие. Моя приятел със скъпия боклук също е с карта на Нвидиа и Freesynch-a само дето го има, но той си е виновен сам,че не пита а направо купува. Лошото в момента със синхронизациите е, че се жениш за единия производител на графични карти като купиш монитор. Все пак това е часта която се сменя може би най-рядко в един компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Tommygun написа:

Цитата е абсолютно излишен и отново опит за заяждане...

Няма такова нещо. 

преди 1 час, Tommygun написа:

Лошото в момента със синхронизациите е, че се жениш за единия производител на графични карти като купиш монитор.

Именно. Опитах се да ти намекна, че това не е нужно, но явно не можа да ме разбереш. За Ейсърите - не само ти си ги тествал. Ние тук в България не ядем доматите с колците. За мен матриците на AUO са посредствени и вредящи на очите. Хайде да напиша, че това е лично мнение.;) 

П.П. Сега нямам време, но като се поосвободя ще драсна няколко реда за вида матрици, цветоподоване и разни други нещица.

Лек ден!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.