Премини към съдържанието
Ventzislav Raikov

Как да пускам компютъра дистанционно

Препоръчан отговор

Здравейте,

кой според вас е най-добрият начин, да не го гася изобщо ли, или има начин - софтуер/хардуер с който да го стартирам дистанционно? Че от време на време ми трябва от офиса, а кучето няма телефон още да му звъня, иначе ще го науча да го пуска!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От BIOS - трябва да е включен WakeOnLAN, и после трябва TeamViewer например... ;) 

https://www.google.com/search?client=opera&q=teamviewer+wake+on+lan&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В някои BIOS-и няма опция WakeOnLAN а Power on by PCIE Devices.
Ако връзката е през рутер е необходимо да се пренасочат необходимите портове (7 и 9) към адреса на компютъра.
В случай на два рутера, един след друг работата няма да стане толкова лесно, ако изобщо може да стане.
За събуждане има множество малки програмки, включително и през смартфон.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С рутер съм, имам няколко компютъра закачени, ще тествам, но май стана прекалено сложно за мен..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Ventzislav Raikov написа:

С рутер съм, имам няколко компютъра закачени, ще тествам, но май стана прекалено сложно за мен..

Ако е само един рутер ще стане и не е толкова сложно, колкото изглежда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой дали се ориентира по-добре от мен.

1. Това ли е мястото (първият файл) на което трябва да добавя порта, какво трябва да пише?

2. В биоса, това най-много приличаше на уейкъп през PCIE, но каква точно стойност трябва да има?

Screenshot_28.jpg

IMG_20161216_175401.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не. Трябва да настроиш Virtual servers

2. Това отговаряло за WoL. Трябвало да е Enabled

img3.png

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Ken написа:

В някои BIOS-и няма опция WakeOnLAN а Power on by PCIE Devices.
Ако връзката е през рутер е необходимо да се пренасочат необходимите портове (7 и 9) към адреса на компютъра.
В случай на два рутера, един след друг работата няма да стане толкова лесно, ако изобщо може да стане.
За събуждане има множество малки програмки, включително и през смартфон.

Принципно си прав само леки уточнения. Порта може да е или 7 или 9 стандартно, не е необходимо да се NAT-ват и двата. Относно NAT не се прави до конкретен IP адрес, а до broadcast адреса на мрежата, защото когато компютъра е изключен на мрежовата карта няма назначен IP, а MAC адреса е този, който слухти за магически пакети. Инак може и да се NAT-ва до конкретно IP, но тогава трябва да се направи IP и MAC binding. В случай на два рутера ако са от различни мрежи е възможно да се събуди машина зад втория рутер в случай, че рутерите поддържат subnet directed broadcasts, тогава WOL пакета може да се рутира правилно. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, exwol написа:

Принципно си прав само леки уточнения. Порта може да е или 7 или 9 стандартно, не е необходимо да се NAT-ват и двата. Относно NAT не се прави до конкретен IP адрес, а до broadcast адреса на мрежата, защото когато компютъра е изключен на мрежовата карта няма назначен IP, а MAC адреса е този, който слухти за магически пакети. Инак може и да се NAT-ва до конкретно IP, но тогава трябва да се направи IP и MAC binding. В случай на два рутера ако са от различни мрежи е възможно да се събуди машина зад втория рутер в случай, че рутерите поддържат subnet directed broadcasts, тогава WOL пакета може да се рутира правилно. 

Просто по рутерите и другите места за настройка не съм виждал възможност за пренасочване по MAC адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ken написа:

Просто по рутерите и другите места за настройка не съм виждал възможност за пренасочване по MAC адрес.

Ако говорим за класа домашни безжични рутери и конкретно за TP-LINK какъвто е случая и тук, то за стандартния им фърмуер не мога да кажа дали има шанс да се запали машина с двойно NAT-ване зад втория рутер, който е от различна мрежа. Вероятно да с IP и МАC binding, но не съм го пробвал дали работи коректно. Обаче с алтернативен фърмуер като DD-WRT става на 100%. Там може да се зададе статичен ARP запис за MAC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.