Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Темата е малко глас в пустиня според мен (поне до това, което помогна google), но все пак да питам има ли някъде където поне могат да проверят дали има шанс, да се възстанови нещо от счупения ми HDD. Нелепо изпадна от кутията (буквално) и се прасна в земята. Естествено, след като го монтирам, дори като не е буутващ диск, компютъра въобще не стартира, пищи и се чува как чегърта нещо вътре. Ако има някаква надежда за спасение и разбира се не много скъпа, бих си пробвал късмета да съживя нещо от него.

И да не пускам още една тема, да питам за мнение, между два модела дискове, на които съм се спрял. До колкото разбрах, няма кой знае какви разлики между двата модела, но все пак да питам, някой по-запознат.

Вариант 1

[url=http://most.bg/diskove/seagate/2tb-seagate-st2000dm001-64mb.html]Диск SEAGATE, 2TB, Barracuda, SATA3[/url]

Вариант 2

HDD WD Blue 2TB 3.5"
Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакви евтини варианти да се спаси информацията,

Първия диск е 7200 оборота, а втория 5400 така че по-скоро първия

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така падна от кутията ? Ти не си ли закрепваш дисковете ? :no-no:

А по темата - въобще е доста съмнително дали ще изкараш нещо от него. Вероятно плочите са надрани. Попитай все пак някой който разбира.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Датарековъри са добри:

http://datarecovery.bg/възстановяване-на-данни/възстановяване-на-информация-от-hdd/

Специално на Самуил и Младен съм им полвал услугите, и съм доволен от тях много, и горещо ти ги препоръчвам, за един хард му се беше изкъртила буксата дето влиза сата кабела, и ми я направиха перфектно, спасиха ми харда защото не можеше да се пусне с изкъртена букса.

И мисля че и цените са им по-поносими. Как така си допуснал да изпадне така нелепо от кутията?!:no-no:Защо изобщо си допуснал да се стигне до изпадането?:no-no: Това е техника и се разваля изключително лесно, щом с нея си невнимателен и не я пазиш.

Редактирано от pranjev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, pranjev написа:

Датарековъри са добри:

http://datarecovery.bg/възстановяване-на-данни/възстановяване-на-информация-от-hdd/

Специално на Самуил и Младен съм им полвал услугите, и съм доволен от тях много, и горещо ти ги препоръчвам, за един хард му се беше изкъртила буксата дето влиза сата кабела, и ми я направиха перфектно, спасиха ми харда защото не можеше да се пусне с изкъртена букса.

И мисля че и цените са им по-поносими. Как така си допуснал да изпадне така нелепо от кутията?!:no-no:Защо изобщо си допуснал да се случи изпускане?:no-no: Това е техника и се разваля изключително лесно, щом с нея с нея си невнимателен и не я пазиш.

Да но при него проблема е вътре в плочите (най-вероятно са се надрали от главите). Ремонта ми се струва почти невъзможен, но все пак да попита. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За възстановяване препоръчвам Итема-В. Цените са високи, разбира се, затова си прецени.

Червената серия на ВД по спомен се водеха за NAS, затова са по-скъпи. Синята им е mainstream, а черната са по-добрите бройки с по-добра скорост, повече гаранция и доста по-високи цени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, badsector написа:

За възстановяване препоръчвам Итема-В. Цените са високи, разбира се, затова си прецени.

Червената серия на ВД по спомен се водеха за NAS, затова са по-скъпи. Синята им е mainstream, а черната са по-добрите бройки с по-добра скорост, повече гаранция и доста по-високи цени.

Щях да ги препоръчам, но не го направих за да не се счете за реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как падна - нелепо хахаха. Местих хардуера от едната кутия в другата. Сложих го в слота за HDD, но понеже нямах толкова къса отверка под ръка за да му завия болтчетата от вътрешната страна, реших да му сложа временно две от външната да не мърда. Кутията обаче трябва да се "напъне" малко в предната част за да се свали панела. Така я напънах, че се разклати кутията и диска скочи от 1 метър :( Тъпанарско нелепо, ама кво да се прави... Ще пробвам datarecovery, тъй като информацията не е кой знае колко ценна, но има доста неща, които мога да не събера с години... 

Поздрави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е тая кутия ? Новите вече са с отделни caddy-та за HDD-то (свалят се и си слагаш HDD-то в него) или пък така е разположен, че като свалиш и двата панела можеш да завинтиш винтовете, ако щеш и с 10 метрова отверка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NZXT 340 Elite. Хардовете се слагат долу в ляво и този панел отпред се сваля за да може да се завинти харда за слота. Това е може би единствената недомислица на тази кутия... 

Резултат с изображение за nzxt s340 elite back

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Greak
      Здравейте. Вчера си дефрегментирах външния ми хард диск с една програмка (Да пукне дано) Smart Defrag 2, и нали тръгна да го дефр.... После поправяше нещо и го бях оставил сам да се изключи след като приключи, и на сутринта гледам хард диска го няма в Компютър. Отидох в Компютър>Десен бутон>Управление>Съхранение, и там го видях, но не можах да го отворя, като цъкна десен бутон само и единствено ,,Изтриване на дял'', което не трябва да го цъкам, защото в него се намира живота а и не само моя, и на други хора, в него съм прехвърлил всички снимки правени някога през живота ми, всякакви дистрибуции на Линукс, версии на winodws 32 и 64 битови в него колкото искаш, в него имам стотици филми, песни, картинки, МНОГО важни документи и други... След като видях, че хдд-то не тръгва пробвах в друг порт... НЕ, само мига и нищо, пробвах на Macintosh - MacBookPro, Mac 10.7.3, там пишеше, че диска не може да се разпознае и ми даваше само една функция: Форматирай... После пробвах на друг компютър с Windows и пак ниюо - мига, мига на всички ОС, после пробвах на USU Mini 7 и там нищо, и там не мърда нищо, сега пробвах с Ubuntu 12.04 LTS, пак не го откри, но отворих Disk Utility, там го имаше отидох на него и ми пише,незнайно защо Apple HFS/HFS + Partition:

Ето така е, когато цъкна на по-малкия дял EFI:

А от това Apple HFS/HFS + Partition пробвах всички, все същото и същото:

Модела на USB Хард Диска ми е:
      Toshiba MK5055GSX
      Разяснение: До вчера бях с Windows, от днес съм на Ubuntu!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.