Премини към съдържанието
Raptor Strike

Мога ли да сменя видео картата на този лаптоп ?

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви попитам може ли да сменя видео картата на лаптопа Dell Inspiron 3521 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можеш, мисля, че дел никога не са правили лаптоп с видеокарта, която е на слот, а от няколко години насам никой производител вече не го прави... има фирми които могат да ти сменят чипа на видеокартата ако твоя е дефектирал, но замяната ще е със същия чип или най много да е с друга ревизия... освен това захранването и охлаждането са изчислени да захранва/охлажда видеото и процесора почти без запас и смяната ще е  временна... вземи си компютър - там може да сменяш части, и дори да е 2 пъти по евтин от лаптопа ще е по бърз

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, the professor написа:

не можеш, мисля, че дел никога не са правили лаптоп с видеокарта, която е на слот, а от няколко години насам никой производител вече не го прави... има фирми които могат да ти сменят чипа на видеокартата ако твоя е дефектирал, но замяната ще е със същия чип или най много да е с друга ревизия... освен това захранването и охлаждането са изчислени да захранва/охлажда видеото и процесора почти без запас и смяната ще е  временна... вземи си компютър - там може да сменяш части, и дори да е 2 пъти по евтин от лаптопа ще е по бърз

Не ми е компактен брато. А процесора и той ли не може направо ще те помоля да ми кажеш какво мога да заменя по него и как да търся части за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако процесорът е 2127U, според сайта на intel няма как да го смениш. BGA - Ball Grid Array - запоен.

Би могъл да добавиш още рам, ако имаш свободен слот.

Можеш да смениш твърдия диск с SSD и на мястото на записвачката да сложиш същия или някакъв друг твърд диск, и да си го ползваш за склад.

Ако написаното в cnet е вярно, толкова са ти възможностите..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, hudyr написа:

Ако процесорът е 2127U, според сайта на intel няма как да го смениш. BGA - Ball Grid Array - запоен.

Би могъл да добавиш още рам, ако имаш свободен слот.

Можеш да смениш твърдия диск с SSD и на мястото на записвачката да сложиш същия или някакъв друг твърд диск, и да си го ползваш за склад.

Ако написаното в cnet е вярно, толкова са ти възможностите..

Добре я ми кажи какъв SSD/Hard Disk да търся какъв ми е слота ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.