Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 2-3 седмици чух странен шум идващ от компютъра ми,но беше само веднъж , вчера го чух 3-4 пъти и мисля,че шума идва от видеокартата. Почистих вентилатора на видеокартата, процесора и захранването със спрей със згъстен въздух. И отново се чува, но само 1 път. Въпросът ми е трябва ли да си купя нова видеокарта (ако от там идва шумът) или да остана с нея ( NVIDIA GeForce GTX 650 ) и дали ако остана с нея дали ще навреди на другите части на компютъра ми.

Благодаря предварително.

Ако някой може да ми каже къде мога да кача звука (26мб) ще съм много благодарен ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компютъра не е почистван дълго време само със сгъстен въздух няма да минеш. Има вероятност вентилатора да си заминава. Не бързай така лесно да си отписваш видеокартата. И откъде си сигурен, че шума е точно от нея??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чистя си компютъра през месец всичко, но преди не съм си чистил вентилаторите. Струва ми се че идва от там, но не съм сигурен.

Редактирано от Vexus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има едни места наречени компютърни сервиз. Там ще ти разглобят видеокартата, ще й сменят термопастата, ще смажат вентилатоа/ите. Всичко това при необходимост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязал съм, че ако вентилатор се разтрака, то той вече е пътник. Но това не означава, че видеокартата е за боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв точно е звука? Аз имах такъв проблем - странен звук, идващ от видеокартата. https://www.youtube.com/watch?v=eoZI6Tn1-QE

Примерно като играех някоя игра като fan speed беше на около 40-45% май ся чуваше такъв звук и като го дигнех на примерно 50-55% спираше.

Накрая се оказа, че видео картата не е закрепена хубаво.Махнах болтчетата , наместих я и пак ги сложих, вече както трябва и звукът изчезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.