Премини към съдържанието
Stefan Caromov

Молба за помощ от към инсталация

Препоръчан отговор

Проблемът е следния, лаптоп HP pavilion  g 1206 EU  не иска да инсталира уиндоус 10 . Проблах и през флашка, и през диск. Ъпдейтнах от страницата на нр биоса с тяхната си програма и пак нищо. Стартирам през диск, натискам ескейп, след това Ф9 , избирам да инсталира от вътрешният ЦД/ДВД , излиза ми надписа please press any button to install from CD, натискам, стартира се и си стои тиренцето горе в ляво... след известно време екрана става оранжев на черти и това е, диска спира да се върти.

През флашка абсолютно същата работа. До сега такъв проблем никога не съм имал, затова моля за помощ. 

Седмица и 8.1 си се инсталират без проблеми, ама не и десетка.

Биоса според програмата, или драйвъра на HP  е Insyde F.66 24.01.2013. Беше преди ъпдейта F.55 от средата на 2011 година някъде. Процесорът е интелски, а видео картата е амд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена - Лаптопи на HP, създадени преди Август 2013 нямат официални драйвъри за Уиндоус 10. Възможно е и това да е причината. Аз сложих Уин 10 на лаптопа ми, който също е HP, купен 2012 и Disk Usage стоеше почти винаги на 99-100% и след множество опити да го оправя реших да го върна на Уин 7.

http://support.hp.com/bg-en/document/c05195282

HP PCs manufactured before August of 2013 might not have a complete set of hardware and/or drivers required to use all of the features in Windows 10.

Може някои сайтове да предлагат драйвъри за тези модели за Уин 10, но не е препоръчително да се ползват.

Редактирано от Sowik13 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп две години е ползван с 8.1 без никакви проблеми. На толкова по старо нр съм слагал десетка, ама проблемът тук е, че въобще не иска да захапе да тръгне инсталацията. Мога и видео да направя, как мисли и нищо. И да няма всички драйвъри, няма логика да не иска да бутне,  поне според мен. Слагал съм десетка на нр компак на шест  години лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия оранжеви работи не ми харесват. Пробвай с друг Windows или Linux, да видим дали ще захапе. АКо и там не тръгне значи имаме хардуерен проблем. Драйверите не са повод да не тръгне инсталацията на 10. На стария ми Acer Aspire, който е на 6 години, спокойно подкарах ъпгрейд и чиста инсталация, като изключим, дребните пречки при ъпгрейда.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Евгени Симеонов написа:

Тия оранжеви работи не ми харесват. Пробвай с друг Windows или Linux, да видим дали ще захапе. АКо и там не тръгне значи имаме хардуерен проблем.

Възможно ли е да е от версията на Уиндоус 10, която е изтеглил? Аз мернах някакъв такъв проблем за Уиндоус 10, но той беше на preview билд.

Авторе - Уиндоус 10 от сайта на майкрософт ли изтегли? https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Може да пробваш с ъпгрейд от 7 или 8.1 ако не става. Все още има безплатен ъпгрейд от тук https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Sowik13 написа:

Възможно ли е да е от версията на Уиндоус 10, която е изтеглил? Аз мернах някакъв такъв проблем за Уиндоус 10, но той беше на preview билд.

Авторе - Уиндоус 10 от сайта на майкрософт ли изтегли? https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Може да пробваш с ъпгрейд от 7 или 8.1 ако не става. Все още има безплатен ъпгрейд от тук https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

Нямам идея, не съм имал такъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От замундата е уиндоуса. Исках да изтегля от сайта на майкрософт, но не се оправям с записването му с техния инструмент като буут на флашка, или диск

това е уиндоуса, който свалих и направих с USB DVD tool бутващ и на флашката, и на диск

Редактирано от capnemo
2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хъ,хъ...ъ-ъ-ъ...банани с пижами
ето ти оригинали

https://software-download.microsoft.com/pr/Win10_1607_Bulgarian_x32.iso?t=d55bd359-96d3-4fab-a305-fedc35986fe7&e=1482005266&h=6d860b4c2a4a9b25416017536cdfca83

https://software-download.microsoft.com/pr/Win10_1607_Bulgarian_x64.iso?t=d55bd359-96d3-4fab-a305-fedc35986fe7&e=1482005266&h=617e2bf52ea4ccf52bf67e94c86f58fe

ето ти и rufus с която да ги качиш на флашка

rufus-2.11p.exe

преди 9 часа, Stefan Caromov написа:

От замундата е уиндоуса. Исках да изтегля от сайта на майкрософт, но не се оправям с записването му с техния инструмент като буут на флашка, или диск

това е уиндоуса, който свалих и направих с USB DVD tool бутващ и на флашката, и на диск

ps

линковете горе важат за 24 часа

Редактирано от capnemo
цитат на 2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Stefan Caromov написа:

Това не е финалната версия, някакъв стар insider preview билд.

Защо не можеш да се оправиш с техния инструмент? Той е лесен за ползване. Ако пък искаш дръпни оригиналния ISO файл и го направи боотващ с програмката Rufus. Има клипчета как се работи с нея.

Друг вариянт ще е просто да ъпгрейднеш с безплатния ъпгрейд, който ти дадох по-горе.

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10 От тук цъкаш на "Изтегляне на инструмента сега" , oтваряш го, приемаш ToS-a след като го прочетеш внимателно :D  после цъкаш на "Create Installation media for another PC", избираш си там език и т.н. и после има 2 варианта: да направиш боотваща флашка или да си дръпнеш ISO файла.

Квото и да избереш от тук няма значение. Ако нещо не ти се получава с флашката и инструмента на майкрософт, дръпни си ИСО файла и използвай Rufus.

Редактирано от capnemo
цитат на 2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви. В момента свалям едното исо на колегата Дръндю

Sowik13, изказването ми беше неправилно. Исках да кажа, че никога не съм работил с нещо различно от dvd usb tool -а на марософт и смятах, че е някаква хамалогия. Оказа се, че не е и сега записвам на диск един по този начин. Проблемът е, че не иска да се инсталира на флашка с медия туула. Е, ношта е пред мен, дадохте ми поне още 3 часа храна за опити, така че след като се поизмъча още малко, ще споделя въобще стигнал ли съм до някъде. Rufus имам на дескопа - там съм с win 10 x 64 и го сложих днес, по простата причина, че usb dvd tool на майкрософт му трябват net framework 2.0 за да работи, а не мога да го инсталирам..не знам що, като рябва да си ги има вградени. Апропо уиндоуса, който ми прави проблеми на лаптопа е този, който винаги съм инсталирал на десктопа си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово момчета, много ви благодаря за читавия уиндоус. Явно моите са се прецакали нещо. Всичко работи као по мед и масло

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои бюилдове се чупят при бут на инсталация при някои системи. 

В зависимост от хардуера. 

Имал съм преживяване с два официални бюилда на Микрософт. 

Единя забива,  както при автора на темата а другият се инсталира. 

Кога ще забравите за торент тракери те. 

За сваляне на операционна система за не е най доброто място. 

Да не се свалят операционни системи от торент тракери не е параноизъм а правилният начин. 

Всеки може да пипне някой образ и да интегрира в него каквото си ще и да го качи в торент тракер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Tanner Foost Foust написа:

Всеки може да пипне някой образ и да интегрира в него каквото си ще и да го качи в торент тракер. 

И ако контролната сума за проверка на двете места е същата и след проверка наистина е такава, значи е много майсторска и опасна версия в 99.99% от случаите. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, бат'начо написа:

И ако контролната сума за проверка на двете места е същата и след проверка наистина е такава, значи е много майсторска и опасна версия в 99.99% от случаите. ;)

Тук си прав за контролните суми.
Попадал съм на такива торенти с различни контролни суми и си личи че е пипано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.