Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Стигна се до избор на нов телефон - не на мен, на бащата. Досега е ползвал Лумия, както и аз, но дойде време за смяна. Телефонът ще се използва за малко игри, офис, браузинг. Няма смисъл от висококачествена камера, затова се надявам че ще компенсира ниския бюджет(400лв). Капацитивни (дано го пиша правилно) бутони, особено светещи, са от огромна полза за ползвателя. Музика няма да се слуша, но ако говорителя е силен, би било по-удобно да се гледат видеоклипове. Нека операционната система е Андроид. Нищо против китайци - стига да са от известен продавач със сигурна гаранция - от ### в алиекспреса няма да поръчвам. Доколкото знам в "румънския Е-МАГазин" ще има промоция, така че най-вероятно ще може да се вземе нещо по-добро за по-ниска цена. Версията на Андроид не е от огромно значение, но над 6.0 би било добре, за да върви всичко "мазно". Досега гледах Alcatel Pop 4+ на цена от 220 лв в един от магазините за ТЕХНика, приятен дизайн, но не съм сигурен, че процесорът ще свърши работа. Писах достатъчно, за да няма недоизяснени неща, сега е ваш ред. Благодаря предварително.

Редактирано от kefche2003
правописни грешки (facepalm) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук съм питал, получавал съм адекватен отговор. Там питам, защото евентуално е ANDROID форум.

И въпреки това, какво пречи на един 13 годишен глупак да пита в два форума..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръките. P8 Lite ми изглежда "най" сред изброените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можете да си позволите около 100 лева над указания от теб бюджет, ще препоръчам модел, който ще ползвате с удоволствие поне две години, ще има редовни ъпдейти и оптимизацията му е на страхотно ниво.

За LG Nexus 5X говоря.
Вижте също из продавалник-а дали няма да се намери чисто нов апарат за още по-ниска цена.

Huawei P9 lite е също добър вариант, но отново за около 50 лева над бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помисля за Nexus 5x, но ме притеснява предимно липсата на слот за карта с памет. Иначе добро телефонче.

В т.н. "специализираният форум(защо толкова хейт?)" ми казаха за Honor 7 Lite - струва ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При толкова възможности за облачни услуги кое точно ще качвате на тази карта?

Според мен 16гб стигат за каквито и да са приложения, а останалите неща заминават в облака.
Поне при мен е така, разбира се, но ако на вас ви е важно е нормално да не го харесате.

Серията Honor хич не е лоша и си стават апаратите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав сте, но когато ОС-а ти вземе 6 гб някакви рекламни приложения 2 скин 1-2 и ти се озоваваш със 6 гб свободно

Което е прблизително 3 висококачествени филма, 2000 снимки или 7-8 приложения - не е малко, но не е и много.

За клауда е добра идея, не се бях сетил досега :)

Още някой мнение за Honor-а? Продава се от магазин за ТЕХНика и е на промоция - 380лв - добра цена според мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влезте в някой от магазините на Технополис или в Техномаркет, пълно е с такива телефони, човек спокойно може да си хареса, а като си хареса, да погледне в Android.bg там хората за такива си дават мнението.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, algor написа:

При толкова възможности за облачни услуги кое точно ще качвате на тази карта?

Недей фърча в облаците! Облака е да си качиш информацията на всеослушание. Интересно ми е като искаш да си достъпиш информацията офлайн, ще отправяш ритуални танци и ще се молиш от облаците да завали ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм за Nexus 5X мощен процесор за каквот и да е. Добра камера (ако ще се правят снимки) средна батерия за ден и половина-два. И поддръжка до Android 7.1.1 което е най-важното и силно защитен дисплей.

Редактирано от Charlie_Harper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Charlie_Harper написа:

и силно защитен дисплей.

Я пак:

Това, че е с Gorilla Glass не го прави "силно" защитен.

По темата - Xiaomi Redmi Note 3 Pro, по-добро за парите си няма. Иначе втора ръка миналогодишни флагмани, но не препоръчвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, simtech написа:

Недей фърча в облаците! Облака е да си качиш информацията на всеослушание. Интересно ми е като искаш да си достъпиш информацията офлайн, ще отправяш ритуални танци и ще се молиш от облаците да завали ли?

Пореден офтопик не на място и в неподходяща тема.

Нямам намерение да изпадам в обяснителен режим и да отговарям на такива елементарни заяждания, но ще върна един въпрос: защо трябва да достъпвам нещо офлайн, при положение, че от доста години съм онлайн 365 дни в годината във всяка една точка на света и така ще бъде докато съм жив?!?!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, algor написа:

Пореден офтопик не на място и в неподходяща тема. Нямам намерение да изпадам в обяснителен режим и да отговарям на такива елементарни заяждания, но ще върна един въпрос: защо трябва да достъпвам нещо офлайн, при положение, че от доста години съм онлайн 365 дни в годината във всяка една точка на света и така ще бъде докато съм жив?!?!

Не знам какъв е тоя световен data plan, при който навсякъде имаш интернет, но на някои места няма покритие на телефона, а ти за интернет ми говориш; Или може би си мъкнеш сателитния терминал на гърба като свързочник?
Сигурно имаш и план за данни с неограничена скорост, неограничен трафик и неограничено време без значение от позицията.
Аз и преди те знаех, че си "патрон човек", ама ся се изкара до нивото на Бил Гейтс.
Може и да си 365дни в годината онлайн(интересно ако те пратя в средата на Сахара къде ще го намериш интернета), но изглежда грам не разбираш същността на облачните технологии. А тя е - нямаш бърза и неограничена връзка - не струват. Освен това си качваш информацията на сървър чужд, за който нямаш гаранции за повверителност. Единственият облак, който признавам аз се пие.
Та, това отчасти е оффтопик, но е свързано с избора на телефон. Слот за карта памет е задължителен. Ще ти умре телефона и ти заминава информацията. А картата я вадиш и продължаваш.
А 16GB са смешни в сравнение с SDXC. Само вдигат цената на телефона, без да са реално много полезни.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава двусимовата версия на P8 Lite в случай, че на автора му трябва място за карта памет. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ви звучи телефона Lenovo K6?  Продават го с моя оператор, тая вечер ще си направя труда да го разгледам, на хартия ми изглежда добре..

Да заключим темата с клауда, всички снимки ( 9gag meme-та пълни глупости) са ми в облака - обожавам OneDrive.  Там са ми и сканираните тестове по англ. ез. Имам 50гб МегаДрайв за всичките Visual Studio 2015 кодове на C# дето ги пазя, те хабят много място. Ама приложенията няма къде на клауда, да не говорим че повечето даже не може да се инсталират на картата с памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, kefche2003 написа:

Как ви звучи телефона Lenovo K6?  Продават го с моя оператор, тая вечер ще си направя труда да го разгледам, на хартия ми изглежда добре..

Да заключим темата с клауда, всички снимки ( 9gag meme-та пълни глупости) са ми в облака - обожавам OneDrive.  Там са ми и сканираните тестове по англ. ез. Имам 50гб МегаДрайв за всичките Visual Studio 2015 кодове на C# дето ги пазя, те хабят много място. Ама приложенията няма къде на клауда, да не говорим че повечето даже не може да се инсталират на картата с памет. 

Стабилен е само поддръжка до андроид 7 няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разсипахте ме. Що няма ъпдейт до 7? Модела е от ноември или гугъл не струват или леново не струват как така :О

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, kefche2003 написа:

Разсипахте ме. Що няма ъпдейт до 7? Модела е от ноември или гугъл не струват или леново не струват как така :О

Не знам и няма да има. Бих взимал нексуса

Редактирано от Charlie_Harper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, algor написа:

Ако можете да си позволите около 100 лева над указания от теб бюджет...

Извън бюджета, а и бащата не му трябва нищо сериозно. Съжелявам, че ви разочаровам така :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Charlie_Harper написа:

Не знам и няма да има. Бих взимал нексуса

А ти от къде знаеш ? Леново все още не са излязли със становище кои модели ще го получат. Поне не и официално.

https://support.lenovo.com/bg/en/solutions/ht501098

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, techmaniac написа:

А ти от къде знаеш ? Леново все още не са излязли със становище кои модели ще го получат. Поне не и официално.

https://support.lenovo.com/bg/en/solutions/ht501098

Сега това гледам. Телефонът на майка ми (сони ХА) ще го има, а те са горе-долу еднакви(изобщо не разбирам от телефони, нали?) Сега ще го видя на живо телефона, ако ми хареса ще го взема и ще стискам палци за ъпдейт.

Между другото, защо на К6 не светят капацитивните бутони? толкова ли е трудно да сложат една лампа там)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, kefche2003 написа:

Сега това гледам. Телефонът на майка ми (сони ХА) ще го има, а те са горе-долу еднакви(изобщо не разбирам от телефони, нали?) Сега ще го видя на живо телефона, ако ми хареса ще го взема и ще стискам палци за ъпдейт.

Между другото, защо на К6 не светят капацитивните бутони? толкова ли е трудно да сложат една лампа там)

Трябва да получи. тазгодишен модел е все пак. Lenovo принципно пускат по един голям ъпдейт. Проблема е, че са много бавни с ъпдейтите. Разгледа ли и Xiaomi-то което предложих ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xiaomi- то го гледам отдавна. За тия пари е уникално. Защо няма да го взема съм написал в същата тема в "Линк форум(още хейт)".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.