Премини към съдържанието

Пушите ли  

51 гласували потребители

1. 1. Пушите ли

• Да
      17
    • Не
      26
    • Не, престанах
      8

Препоръчан отговор

Отказах ги преди няколко години. Защо? Увеличиха ги двойно и половината ми заплата щеше да върви само за цигари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ncl написа:

Отказах ги преди няколко години. Защо? Увеличиха ги двойно и половината ми заплата щеше да върви само за цигари.

А не мислиш ли за позитивното влияние върху здравето ти? Сега доволен ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, доволен съм. Но причината да ги спра беше точно парите, а не здравето.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, ncl написа:

което значи, че са най-скъпите цигари в света...ъ-ъ-ъ...тъй де, 50% от дохода ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сметката е елементарна. По кутия и половина на ден прави 45 кутии на месец. По 4,20 лева прави 190 лева. Заплата тогава ми беше близо 400 лева. Така че, да.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за здравето го зарежете! Почти 90% от докторите пушат като комини и пият като смокове! Поради факта ,че тревата стана по - евтина от тютюна, то тя стана и хит сред подрастващите! Та за какво здраве и превенция говорим????

Инак аз ги спирах, започвах, спирах, започвах, спирах, започвах!

Пуша. Днес и утре може би нито една ,но вдруги ден  2 цигари.

Причините - пуши ми се!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е вредното въздействие на цигарите върху човешкия организъм, но е добре да се има предвид, че то се промени изключително много в последните няколко години, в сравнение с предишни... За изработката, се използват много други и различни субстанции, освен познатите до сега, именно това съвсем не е неволно... Може да се докаже с нагледни примери, лично познавам изключително много хора, чийто живот се промени драстично в последните години, именно поради редовна и прекомерна употреба на никотинови цигари... Разбира се, всичко не е от тяхното влияние... Да не говорим за в пъти по-високата вероятност за развиване на психически проблеми от пушачи, именно в тези последни години... Иначе колкото до вредното въздействие на основните субстанции, ако не се добавят други, както се прави, чийто произход и действие дори не са известни на производителя, то не е по-вредно от това на много други неща, използвани в ежедневието на хората, които дори не се замислят дали няма проблем при използването на тези неща... А колкото до новия дизайн на опаковките им в България, още един маркетингов трик... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. (за разлика от доста от връстниците ми)

А защо - харесвам си белите дробове в сегашното им състояние.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, просто навик. Опитвах се да ги спра, успях веднъж (за една седмица), и после пак. Повече не съм и опитвал.

Чакам да пуснете тема "пиете ли и защо". :D

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете го това с белите дробове... Знаете ли, че е много по-вредна т.нар. "промишлена мъгла" произлизаща от немалка част от предприятията в България, рак на белия дроб може да се развие от прекомерно вдишване на солни пари, както и от инфекции, произлизащи от изключително много в днешно време източници, събиращи огромни количества бактерии около себе си, като всеки един може да бъде възприет за такъв... Проблемът с цигарите е, множество непознати химични вещества, използвани при тяхната изработка, които брутално и бавно унищожават немалка част от органите, както и почти всички системи в тялото... Всички те, познайте как стигат до никотиновия пазар...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, niki292002 написа:

Не. (за разлика от доста от връстниците ми)

А защо - харесвам си белите дробове в сегашното им състояние.

То, състоянието на белите ти дробове видимо ще се измени и без да пушиш когато започнеш работа! В повечето фирми аспирацията е мижава, защитните средства са негодни или смешни! Цяла менделеева таблица ще гълташ всеки ден!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, techmaniac написа:

Да, просто навик. Опитвах се да ги спра, успях веднъж (за една седмица), и после пак. Повече не съм и опитвал.

Чакам да пуснете тема "пиете ли и защо". :D

И никога не е просто навик... "Всяко нещо на тази планета е причина и следствие. В наш интерес е да търсим първото..."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Blue Ray написа:

И никога не е просто навик... "Всяко нещо на тази планета е причина и следствие. В наш интерес е да търсим първото..."

Добре де зависимост го наречи ако щеш. Половината е до навика, а причина - не знам. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Кумчо вълчооо написа:

То, състоянието на белите ти дробове видимо ще се измени и без да пушиш когато започнеш работа! В повечето фирми аспирацията е мижава, защитните средства са негодни или смешни! Цяла менделеева таблица ще гълташ всеки ден!

То и без да влизам в някоя фирма е достатъчно - макар, че е забранено да се пуши на обществени места и детски площадки, познайте колко се спазва тая забрана. Виждам съм лелките в детските градини, които наглеждат децата докато са навън, най-спокойно да си запалят няколко цигари... (или пък друго нещо което много ме дразни - на претъпканата спирка някой да си запали цигара и най-нахално да спори, ако някой му направи забележка)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично според мен, винаги съм приемал желанието на хората да търсят някакъв метод, който унищожава над 50% от живота им, с цел развлечение или "просто по навик", е било признак на наличие на някакъв психологически проблем, колкото и умело те да отказват да го признаят или покажат дори пред себе си... Сега не казвам, всеки пушач да тръгне по психолози, въпреки че е полезно за всеки един човек на тази планета да посети психолог, на същия принцип като личния лекар и стоматолога... Даже мисля, че ако това се случваше, хората щяха да бъдат в много по-добро състояние, не само психически... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че имаше такава тема..някъде назад..

Но пак ще отговоря - спрях цигарите през септември 2000г. Дата не помня.

В къщи не се пуши, и който ми идва на гости, пуши навън или в гаража..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Или пък в някой ресторант, който име отделения за пушачи и непушачи, някой да запали цигара в зоната за непушачи, защото е по-топло.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, niki292002 написа:

То и без да влизам в някоя фирма е достатъчно - макар, че е забранено да се пуши на обществени места и детски площадки, познайте колко се спазва тая забрана. Виждам съм лелките в детските градини, които наглеждат децата докато са навън, най-спокойно да си запалят няколко цигари... (или пък друго нещо което много ме дразни - на претъпканата спирка някой да си запали цигара и най-нахално да спори, ако някой му направи забележка)

Понеже все още посещаваш училище ако не се лъжа, там също има немалка част вредни за организма неща... В повечето такива в България, преобладава изключително ниско ниво на хигиена, или какъвто и да било друг контрол на определени места, какъвто би трябвало да има... Класните стаи, не се почистват с месеци, където на ден влизат поне по 30-40 човека за над 20 минути (включително и учители), а чистачките и ръководството са сигурни, че измиването на пода и измитането на опаковките от храна е напълно достатъчно, за да нарекат хигиената в училище на ниво, но познайте далеч не е... Да не говорим за училищните лафки, в които контрола е неописуемо добър и стриктен... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуши се по заведения, и още как. Тази забрана къде ли се спазва ?

преди 3 минути, niki292002 написа:

П.П. Или пък в някой ресторант, който име отделения за пушачи и непушачи, някой да запали цигара в зоната за непушачи, защото е по-топло.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Blue Ray написа:

Да не говорим за училищните лафки, в които контрола е неописуемо добър и стриктен... 

Всичко над 4-5 клас не и припарва до лафката. Но и в Billa положението е подобно - хлебчетата и другите изпечени неща стоят открити и винаги има някой, който да опипа всичките, за да види дали са топли, меки или пресни. В крайна сметка излиза, че опакованите боклуци са по-безопасни за организма.

преди 4 минути, techmaniac написа:

Пуши се по заведения, и още как. Тази забрана къде ли се спазва ?

След като почнаха да налагат яки глоби за това поспряха, но това не пречи на селяците (не говоря само за провинционалистите) да вдигнат скандал, че няма пепелник, при положение, че пушенето е забранено.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си, когато пробвах цигара в гимназията за първи път. Получих толкова мощна ерекция, че имах чувството, че ще се пръсне. На някого случвало ли му се е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, niki292002 написа:

Всичко над 4-5 клас не и припарва до лафката. Но и в Billa положението е подобно - хлебчетата и другите изпечени неща стоят открити и винаги има някой, който да опипа всичките, за да види дали са топли, меки или пресни. В крайна сметка излиза, че опакованите боклуци са по-безопасни за организма.

След като почнаха да налагат яки глоби за това поспряха, но това не пречи на селяците (не говоря само за провинционалистите) да вдигнат скандал, че няма пепелник, при положение, че пушенето е забранено.

По магазините за хранителни стоки няма да дискутирам, тъй като там темата е изключително богата... Само една последна случка от днес бих споделил: Една очевидно млада и неопитна девойка, от днес започна работа в столичен магазин, със средно количество на клиентите над 800 на ден. Гледам как подрежда стоката... Стигна до опаковките от прах за пране по 2 килограма... Един от тях се скъса и малко количество прах се разпиля по пода, но ситуацията бързо беше решена без да се създават допълнителни проблеми, със съдействието на колегите ѝ. По-колосалното беше, че след това следваше подреждане на топлата витрина... Въпреки, че вече беше докоснала перилния препарат, тя въобще не помисли за елементарно измиване на ръцете, преди да започне да докосва хлебчетата, да не говорим, че ги вадеше от тавите без ръкавици... 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Гемето написа:

Спомням си, когато пробвах цигара в гимназията за първи път. Получих толкова мощна ерекция, че имах чувството, че ще се пръсне. На някого случвало ли му се е?

Пред или зад теб кой стоеше?

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.