Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пушите ли  

51 гласували потребители

1. 1. Пушите ли

• Да
      17
    • Не
      26
    • Не, престанах
      8

Препоръчан отговор

Що за глупости. Скоро гледах някаква реклама на храна без вредни вещества.

Какво по дяволите ... това е храна, аз очаквам да няма вредни вещиства вътре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Индианците са пушили лули и са живели до 100г.Ся какво слагат вътре катран, въглеродин оксид и незнам защо? За трайност ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Desdinova написа:

Що за глупости. Скоро гледах някаква реклама на храна без вредни вещества.

Какво по дяволите ... това е храна, аз очаквам да няма вредни вещиства вътре!

Доста се интересувам от това какво ям и често чета малките буквички - отзад на кутията. Мога да ти кажа, че не много марки се интересуват от здравето на хората ( да не повярваш :D ) , особено големите компании и масово разпространени храни..целта е една и тя е печалба, а ти дали ще живееш 100 години или 50 - какво им пука? Нали някой друг ще те замени. Пример - чудя се от къде ли ги намират тези крави, които им пускат прясно мляко със срок до 2018та.

както и да е, отдалечихме се от темата с пушенето малко.

Редактирано от blodwenn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в замърсяването въздух, вода, почва и това и на храните се отразява.А тютюна сам по себе си не мисля, че е толкова вреден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Alex&Vanko_ написа:

Проблема е в замърсяването въздух, вода, почва и това и на храните се отразява.А тютюна сам по себе си не мисля, че е толкова вреден!

Раковите клетки са нещо, което всеки ден се образува в тялото ни, но бива заличено от организма ни. Лошата храна, мръсния въздух, пушенето и т.н - всички тези неща отслабват организма ни, следователно правейки задачата му да се справя с опасностите, меко казано, доста по-трудна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, blodwenn написа:

Доста се интересувам от това какво ям и често чета малките буквички - отзад на кутията

да не мислиш че ти казват всичко

казват ти само основното

истинската храна не е  в кутии

и опаковки 

от време на време  забивам по един пирон в ковчега да речем на 6 месеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, _Alex&Vanko_ написа:

цената на цигарите определено е вредна, увеличиха се броя на заболяванията и да се чудиш защо!
амчи оказа се, че хората си купуват машинки и цигарени гилзи....ъ-ъ-ъ...тъй де, пушат необработен тютюн, който е стотици пъти по-вреден

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Nikoilai Arnaydov написа:

да не мислиш че ти казват всичко

казват ти само основното

истинската храна не е  в кутии

и опаковки 

от време на време  забивам по един пирон в ковчега да речем на 6 месеца

напротив - изписват го.. 

изписват всички вредни химикали и т.н, дори и да го правят с наименования като "Е-407" което представлява карагенан и се използва в почти всички най-купувани продукти.

просто никой не се интересува какво означават тези цифрички на храните които консумираме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуша, около кутия на ден. Не мисля да изтъквам доводи за и против, или да се оправдавам, или към каквото там подтиква авторката на темата. Отговорих просто на въпроса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ma_ri написа:

Пуша, около кутия на ден. Не мисля да изтъквам доводи за и против, или да се оправдавам, или към каквото там подтиква авторката на темата. Отговорих просто на въпроса :)

пристрастен си това е цялата работа 

преди 2 минути, blodwenn написа:

напротив - изписват го.. 

кое изписват

във всяка храна има живак и арсен някакво количество но никой не го мери тва че кравта е пасла покрай магистралата никой не го интересува важното е кашкавала да е 5 лв сиренето 3 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Ma_ri написа:

или към каквото там подтиква авторката на темата. 

Дали е авторка или автор??? За ме е нещо  - То. Както и да е. 

Гледам постовете и стигам до извода до, който са стигнали и медиите т.е. че жените пият и пушат повече от мъжете, а иначе все на морализъм го карат!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Nikoilai Arnaydov написа:

пристрастен си това е цялата работа 

кое изписват

във всяка храна има живак и арсен някакво количество но никой не го мери тва че кравта е пасла покрай магистралата никой не го интересува важното е кашкавала да е 5 лв сиренето 3 

Би бил късметлия, ако млякото което пиеш е от крава просто пасла край магистрала. Забравяш и всичките химии с които пълнят храната й за максимален "добив".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Колко болни са били индианците? Имало ли е рак тогава? Ми значи не е от тютюна! Той идва от Америка!

Познавам няколко човека, които починаха от рак, а нито пушеха, нито пиеха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие се дракате за основния проблем, но лекинко забравяте останалите.С риск да изляза от съществото на темата, ще кажа, че опасноста от рак на белите дробове не е от най-притеснителните неща, относно тютюнопушенето.Представете си, че един ден, точно вие(човека който винаги си е казвал, че хора умират от всякакви болести и точно цигарите са нищожно нещо) ей така от нищото се сгромолясате на пода и оставите децата си, без родител.На вас няма да ви пука, вече сте 2 метра под земята.Но на детето май няма да му е все тая.Също така, с прости сметки можете да видите, как ако се лишите от нещо, което реално ви носи удоволствие(ако въобще има такова, но някои казаха, че им доставяло) за няколко минутки, можете да съберете даден брой средства, които да отидат за нещо(да приемем подарък).Именно тоя подарък ще направи човека в пъти по-щастлив от вас, докато захапвате поредния фас.От пушенето може и да не умират всички, но от непушене никой не е умрял.

Иначе по темата - Не.Не ми е приятно да усещам, как някой ми смърди на дим.Все ще им измисля предназначение на парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заболяват ме места, където нямам рецептори за болка, четейки тези постове..

"Майката на мамка ми се разболя от смърт, ма не е пушила"... И? Кой Ви казва, че няма да умирате, ако не пушите?! Ако все пак някой Ви е заблудил, да Ви разясня бруталната истина... ПАК ЩЕ УМРЕТЕ! Въпросът е как, кога и от какво... И именно тези фактори имат влияние от пушенето на каквото и да било... Въпросът не е кога, как и защо ще умрете, а как ще живеете... И ако искате вярвайте, има разлика... Не искам да променям избора на никого, но съм далеч от мисълта, че всеки е способен сам да вземе пълноценно решение за себе си... Когато някой ми разкаже история като горната кой, как умрял, без да правил действието x, едвам се сдържам, да не си изгуби малко телесна маса...

А тези, които си вярват, че са "живи и здрави", да ВИ кажа не сте... И никой не е... Всеки със своите отклонения от "стандарта"... Но това си е съвсем друга тема...

Всяко нещо си има положителни и отрицателни качества... Зависи за всеки един, какво ще прецени за себе си, дали след размисъл е установил, дали е по-засегнат от отрицателните или положителни черти на въпросното НЕЩО... Никъде не се спомена и за полезната страна на пушенето... Или може би, някои си мислят, че няма такава? Парадоксално на "здравия разум", има!!! Тя се изразява в няколко неща, а именно:

- Отпускане от остатъчния и натрупан през деня стрес

- Понякога "полезни" промени в емоциите, които са наложителни през определен интервал от време...

- В някои случаи, лечение, или предпазване от развиване на определени заболявания... Например от някои видове инфекции, цигарения дим е с температура над 200 градуса, с неговото увреждане на дихателните пътища, той от своя страна убива разпространението и на някои видове инфекциозни заболявания... 

- В зависимост от използваната субстанция при пушенето, се наблюдават по-добро и интензивно функциониране на някои системи и части от тялото... Което е много относително дали е положителна страна, или не... 

На практика, плюсовете и минусите, съвпадат с тези на всяко едно лекарство по характер... Променят много, убиват и увреждат много, но и подобряват нещо... И както вече споменах, лично от мои впечатления, хората търсещи методи за промяна на определени системи и функции на телата си, имат психологически проблем, който е изразен на различни степен и ниво... Някои от тях, даже по-голямата част, не признават наличието на подобен пред себе си, дори не могат да помислят за такъв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пуша, не виждам причина да започвам. Ако поне някакво удоволстви ми носеше, вероятно щях, ама да давам 5 лева на ден за да съм зависим от никотин, не си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Alex&Vanko_ написа:

И това го споменах... Не тютюна вреди на организма, поне не драстично, вредят добавените странични субстанции в цигарите, които не са никак малко в последно време...

Не знам каква работа имаш да спориш тук, логично, всеки защитава своята теория, но ти реално не правиш това... Поне от страни не изглежда това... Отстрани твоите постове изглеждат точно като 15 годишен хлапак, който пуши безотказно цигари, не желаещ да послуша родителите си, като се опитва по всякакви методи да отхвърли техните твърдения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде разберете,че сме различни! Стига лекции!

Въпрос на личен избор! Ако щеш лична свобода!

преди 2 минути, Blue Ray написа:

Не знам каква работа имаш да спориш тук, логично, всеки защитава своята теория, но ти реално не правиш това... Поне от страни не изглежда това... Отстрани твоите постове изглеждат точно като 15 годишен хлапак, който пуши безотказно цигари, не желаещ да послуша родителите си, като се опитва по всякакви методи да отхвърли техните твърдения...

Цял живот ще бъда 15 годишен хлапак проблем? Така искам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е личен избор, проблемът е, че ти оспорваш доста упорито мнението на всеки един ПРОТИВ пушенето в тази тема, а най-приятното без никаква аргументация... Но кой ти гледа аргументи? Нали имаш симпатичен аватар и хубава титла? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Blue Ray написа:

Въпросът е личен избор, проблемът е, че ти оспорваш доста упорито мнението на всеки един ПРОТИВ пушенето в тази тема, а най-приятното без никаква аргументация... Но кой ти гледа аргументи? Нали имаш симпатичен аватар и хубава титла? 

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Колко болни са били индианците? Имало ли е рак тогава? Ми значи не е от тютюна! Той идва от Америка!

Коментарът ти предполага, че са пращели от здраве, което едва ли е било така, но статистика от едно време няма. Поради факта, че бледоликите са ги избивали и са им донесли един куп инфекциозни болести, не са живели достатъчно дълго, за да развият рак. Друго много важно нещо е и колко често са пушили. Ако палиш по една лула предимно вечер край огъня или само по време на ритуали, не е никак страшно. Според натрупаните данни, ракът на белия дроб е на трето място като причина за смърт при всички етнически групи, включително и при индианците.

преди 43 минути, Кумчо вълчооо написа:

Познавам няколко човека, които починаха от рак, а нито пушеха, нито пиеха

Много ясно. 20% от пушачите развиват рак на белия дроб, но 80% от болните са пушачи. То не е само това. В ИСУЛ махат по 5 ларинкса на ден, но за мен най-зловещ си остава ракът на устата заради обезобразяването, което се налага като лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз отказах цигарите преди малко повече от 5 години. Причините не са една и две. Цигари може би не могат да се откажат поради една или две причини. Примерно си болен или знаеш, че се разболяваш повече от цигарите. Няма да ги откажеш най-вероятно, защото ще си кажеш - един път се живее, кефи ме да пуша. Няма да ги откажеш и ако цигарите станат 10 лева. Просто ще се ограничиш от други неща, примерно храна, но не и от цигари. Вероятно трудно би ги отказал и ако си решил да спортуваш. По-скоро ще откажеш спорта, отколкото цигарите. И тук идва момента с влошаване на здравословното състояние. Примерно сутрин се съдираш от кашлица, а главата ти се върти през нощта в предисултно състояние. Тогава като събереш 2+2 и като добавиш нетърпимостта на жена, деца, близки, колеги...ето ти отказване на цигарите. Иначе ей така, щото стрували 10 лева или щото имагинерно си щял да се разболееш...ами няма да ги откажеш никога! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, темата с пушенето може да бъде предмет на асоциация с темата за всички наркотични вещества и други субстанции, променящи или стимулиращи определени системи или органи от тялото... Ако има някакво удоволствие, то е просто внушено... И все си мисля, че употребяващите едно от горе изброените, очакват нещо да се промени след всяка следваща употреба, реално е напълно възможно да има такава промяна, но тя е с определена и кратка трайност, след нея живота се възстановява към нормалното си ужасно ниво, колкото ужасно всъщност е то... След това цикъла се повтаря... Живота се превръща в съществуване... Вие откривайте разликата... Именно тук идва ролята на психологическия проблем... Има много начин за стимулиране на тялото по естествен път, които са доста по-малко вреди от всички други изкуствени такива... 

Иначе все още никой не е намесил наргилето и електронните цигари в тази тема, а очаквах да се свърши това още на първа страница... Явно аз трябва да подхвана темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...