Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

От преди малко имам следния проблем - Не мога да изкарам звука на телевизора през домашното кино !

Малко по-подробно: Използвам Samsung смарт телевизор не особено висок клас домашно кино Samsung същия клас може би малко по-стар модел. Всичко е свързано с HDMI кабели (Телевизора с домашното кино; Телевизора с приемника на Виваком и Телевизора с Playstation-а). До колкото си обяснявам нещата контрола между телевизора и домашното кино става чрез някяква Anynet+ технология, чрез която и двете са свързани с Wi-Fi рутъра. До скоро всичко работеше ОКЕЙ - включвам телевизора от неговото дистанционно и автоматично се включва плеъра (на дисплея е функцията D- IN), тръгва звука от колоните на телевизора и веднага спира, като след няколко секунди тръгва звука от колоните на киното, като по този начин работи и за Приемника и за Плейстейшъна и за USB външно устройство.

От няколко дни обаче наблюдавам следната аномалия - когато да речем спра плейстейшъна и реша да сменя от HDMI 1(приемник) на HDMI3 (плейстейшън) звука спира т.е. няма звук, нито от киното, нито от телевизора ... За да оправя това трябва да рестартирам домашното кино отделно (от неговото си дистанционно) или съответно телевизора.

Преди малко обаче спря тока - 2016 година България провинцията (случва се 2-3 пъти седмично без предупреждение) И от сега нататък няма звукова връзка между тези устройства . Тоест включвам телевизора (но киното не се включва) трябва да го направя от неговото си дистанционно. Пускам функцията D-In на домашното кино, но звука на телевизора не спира, а този от киното не тръгва (това важи и за приемника и за плейстейшъна и за външно устройство и дори за youtube приложението на телевизора).

Когато задам на телевизора HDMI2 (където е свързано киното) ми отваря съответно менюто на домашното кино, което работи без проблем (звук и картина).

Опитвах да върна заводските настройки и на двете устройства (без резултат).

Когато вляза в менюто на телевизора за да открия други устройства и ми показва BD-Theathre с тикче, когато цъкна да се свърже ми отказва и повече не иска да го открие ...

Извинявам се за неграмотния и объркан пост, но се опитвам да обясня и пресъздам всичко максимално точно за да ви улесня колкото се може повече !

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай се да разкачиш всичко от домашното кино и да му пуснеш някой диск например. Ако вече не излезе звук, ме съмнява, че нещо е изгоряло. (примерно някое стъпало, но не разбирам от аудио техника)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От диск върви без проблем ... Изключих всичко от тока за 15 минути и се оправи.... засега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, npax написа:

От диск върви без проблем ... Изключих всичко от тока за 15 минути и се оправи.... засега

Замисли се за UPS. Прекъсванията на тока не са особен проблем, когато са 1-2 пъти годишно. Но седмично - ще повлияе на техниката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от Goodlike
      Здравейте колеги имам въпрос относно samsung iconx 2018.
      Някой ползвал ли ги е, пробвал ли го е и какво мнение бихте сподели за тях според цената която имат.
      Интересуваме според вас дали си заслужават според парите които струват и цената оправдава ли качество на звука и издръжливостта която трябва да имат.
      Много ви благодаря предварително за мнения и помощта която бихте дали специално за този модел.
      Благодаря предварително лек и успешен ден на всички.
    • от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      с няколко думи изпаднал съм в следната ситуация. Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н. Преди около 2-3 месеца ми беше подарен от близки LED телевизор, който като параметри ме устройтва идеално(32 инча, full hd качество на картината и т.н), но за мое съжаление не е смарт. Разбираемо не ми се дават още 500-600 лв за нов, при положение, че реално имам такъв, който е изваден от кутията преди 2 месеца, затова ми се ще да се посъветвам с вас дали е възможно въпросният да стане смарт, посредством популярните за целта джаджи?
      Зачетох се, вариантите са много, в общия случай се включват в HDMI порт, какъвто аз имам свободен. На пръв поглед доста добре, но някой пробвал ли го е реално и работи ли изобщо така както би работил един телевизор, който е произведен с опцията Смарт? Струва ли си да дам 50-60 лева за такова нещо?
      Разбира се би ми било изключително полезно, ако някой, който е ползвал подобно нещо и е доволен, ме насочи към него
      Благодаря на всички, които ще се включат
    • от Dimitur Dimitrow
      Здравейте на всички! От около месец се чудя дали да си взема някой премиум телефон на изплащане от Теленор. Проблемът е че - 
      1. Загледал съм се на Huawei P20, Samsung Galaxy S8 или S8+, LG G7 ThinQ или по-бюджетния Galaxy A6+. Изглежда че не просто мога да избера измежду тях.
      2. Никога не съм си взимал телефон на изплащане от Теленор, въпреки че имам доста скъп план.
      По принцип камерата (възможно и да е двойна), бързият процесор и големината (поне 5.5 инча) са ми най-важни...
      Ще бъда изключително благодарен, ако някой може да помогне с този труден избор.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.