Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

От 1 седмица имам проблем с интернета. Тогава се обадих на техниците, по едно време ми звъннаха и ми казаха, че проблемът бил външен и бил отстранен. В петък ми изчезна сигнала, обадих се, дойдоха днес и го оправиха, но проблемът с прекъсването си остана.

Когато интернета се загуби, модемът не се рестартира, а продължава да работи,като показва,че всичко е ОК , но страниците дават таймаут, както и когато играя някаква онлайн игра, която има връзка със сървър, през 5 минути започва да се рекънектва. Модела на модема, предоставен от доставчика ми е: CBN CD6141E. След модема имам рутер, който е TP-Link TL-WR1043ND. Проблемът го има както при WiFi, така и при компютъра, който е вързан с лан кабела. Понякога когато правя тестове в speedtest.net изписва Network Communikation Issues. Може ли да ми дадете някакви съвети, защото вече ми писна да се заниюавам.

П.С когато им се обадих и им казах, че така замръзва, те пуснаха някакъв тест и казаха, че не виждат проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, svetoslav81 написа:

В петък ми изчезна сигнала, обадих се, дойдоха днес и го оправиха, но проблемът с прекъсването си остана.

Възможно проблема ви да е от модема, чиято собственост е на фирмата към която получавате дадени услуги. Накарайте ги, да ви го сменят с друг, и вижте дали проблема ще остане.  

А да ви попитам.. За какво ви служи този отделен рутер TP link?

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, NBS 9322 написа:

Възможно проблема ви да е от модема, чиято собственост е на фирмата към която получавате дадени услуги. Накарайте ги, да ви го сменят с друг, и вижте дали проблема ще остане.  

А да ви попитам.. За какво ви служи този отделен рутер TP link?

Модема е кабелен, който отива в рутера, който излъчва WiFi. Фирмата е варненска и не знам, дали ще се съгласят да го сменят. Възможно ли е проблема да е в модема, като те не виждат там по техните системи проблем, а и когато прекъсне, модема не се рестартира (не дава индикация, че губи сигнала).

Има ли нещо, което аз мога да направя, за да отстраня проблема ?

Редактирано от svetoslav81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на друг принцип, смисъл нямам допълнителен рутер към модема, и не съм нясно как стоят нещата там. Но най-вероятно е от модема. Аз също имах проблем с модема, (просто му беше дошло времето). На мен ми го смениха  безплатно, но за да сте 100% сигурен попитайте ги, макар че силно ме съмнява да се изисква заплащане.

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка със сигналите (ако някой разбира)

Screenshot_2016-12-19-19-06-36.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачи си директно компютъра към модема като елиминираш рутера. Ако проблема продължава звъниш на доставчика да дойде да си го разреши. Ако така всичко работи значи проблема е в рутера или в негова настройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повикайте, някой който разбира, да ви погледне контактите. Много често причината е в тях. Или пластинките са разхлабени и щепсела не контактува добре, или жиците не са затегнати добре и искри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Пак модеми пак ли близалката ментел ....

Не, не е близалката ментел. Доставчика е msat. Винаги са били коректни и не сме имали проблеми.

Пробвах да вържа модема директно към компютъра и същата работа. Ще им звъня пак ...

Редактирано от svetoslav81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера защо в днешно време наливат пари за боклуци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Аз не мога да разбера защо в днешно време наливат пари за боклуци

За какви боклуци по-точно говориш????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

За какви боклуци по-точно говориш????

За модемите направо директно кабела в компа и готово какви са тия пра исторически истории да сме 90те

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

За модемите направо директно кабела в компа и готово какви са тия пра исторически истории да сме 90те

Няма как да стане, защото сигнала върви по коаксиален кабел с телевизията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

Такава е технологията на Близу. На много места са на DOCSYS технологията. И директно кабела в компа не е решение. Модемите са евтини, защото цената на интернета е евтина. Няма как да ти се предостави модем или рутер или медия конвертор за 100 или 200 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Време е за промяна да се премахнат всички тия истории всичко да е оптика с медия конвертор нали си има Европейски пари или лапат пари от там аз до сега съм чул само 2 3 малки доставчици , които работят по евро програми а сигурно има одобрени стотици и не действат но 2020 наближава и ЕС яката ще ги санкционира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора на темета; Извикай си техници,какво толкова му мислиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викам ги за 3 - ти път и им намекнах за смяна на модема.

преди 10 часа, adersa написа:

Време е за промяна да се премахнат всички тия истории всичко да е оптика с медия конвертор нали си има Европейски пари или лапат пари от там аз до сега съм чул само 2 3 малки доставчици , които работят по евро програми а сигурно има одобрени стотици и не действат но 2020 наближава и ЕС яката ще ги санкционира

Те са с оптика, но живея във вилна зона. Оптиката стига до булеварда, а оттам по улиците с коаксиален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай си един тест:
http://freeola.com/line-test/
Като свърши, направи снимка и я покажи тук
Стартирай си един тест:
http://www.dslreports.com/pingtest
въведи антибот отговора и стартирай.
Като свърши, направи снимка и я покажи тук

Стартирай cmd  като администратор и напиши:
ping yahoo.co.uk
и натисни Enter.
Напиши:
ping yahoo.co.uk -l 5000
Забележка:
подчертаната буква е малко L
и натисни Enter.
Направи снимка на прозореца с двата теста и я покажи тук.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...