Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Убиха руския посланик в Турция при покушение

Препоръчан отговор

Убиха руския посланик в Турция при покушение
9.12.2016 18:40; 24 часа онлайн

Image_5946225_126.jpg

Руският посланик в Анкара Андрей Карлов почина, след като бе прострелян в гръб на изложба в столицата Анкара, съобщи Ройтерс. Срещу Карлов е стреляно в момент, в който той е изнасял реч, а източник от руското посолство в страната изрази увереност, че става въпрос за радикална ислямистка атака.  Съобщава се, че са чути изстрели, а нападателят е крещял: "Махайте се". Нападателят е бил убит.
Ранени са още трима души.
Във вторник предстои турският външен министър Мевлют Чавушоглу да пътува за Москва, за да разговаря за Сирия с руския и иранския си колега.

Image_5946325_128.jpg

Министерството на външните работи на Руската федерация ще направи изявление във връзка с нападението на руския посланик в Турция. Това заяви прессекретарят на ведомството Мария Захарова, предава TACC. 

Image_5946326_128.jpg

„Молим да разчитате единствено на официалните данни, които ще дойдат от руското дипломатическото ведомство или от посолството ни в Турция", призова Захарова.

Image_5946327_128.jpg

Към момента е известно, че въоръжен човек е нахлул в помещение на Галерията на съвременното изкуство в Анкара, където се е провеждало откриването на фотографската изложба „Русия през очите на турците“.

Image_5946331_128.jpg

Турски медии съобщават, че нападателят на руския посланик в Анкара Андрей Карлов, който бе прострелян по време на изложба, е бил елиминиран, предава Sputnik.

Image_5946328_128.jpg

На мястото на инцидента пристигна турският вътрешен министър Сюлейман Сойлу. От външнополитическото ведомство в Москва потвърдиха, че срещу руския дипломат е извършено покушение и увериха, че са в контакт с турските власти.

Image_5946329_128.jpg

Източник

Мога да коментирам кратко: Лошо...
Много лошо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На турчин вяра да нямаш!!! https://news.mail.ru/incident/28186472/?frommail=1

Путин не трябваше да им прощава за свалянето на руския самолет.

Spoiler

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Неваляшка написа:

Не мисля, че им е простил. Тепърва на Ердоган ще му се стъжни!

На Ердоган какво му пречи да метне цялата отговорност за атентата на противниците си и това да е още един повод (не, че има нужда от повече) да ги изтреби до крак?

Аз съм на мнение, че точно в тази посока ще се развият нещата.

Жалко за човека само...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Богатир написа:

На турчин вяра да нямаш!!! 

Покажи скритото съдържание

Да си дойдем на думата!

преди 10 минути, Неваляшка написа:

Тепърва на Ердоган ще му се стъжни!

Не мисля, че е свързано с Ердоган т.е едва ли да има пряка вина! Просто поредният терористичен акт олучил десятката!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Кумчо вълчооо написа:

Да си дойдем на думата!

Не мисля, че е свързано с Ердоган т.е едва ли да има пряка вина! Просто поредният терористичен акт олучил десятката!

Или по-точно много добре замисления терористичен акт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кумчо вълчооо написа:

Е той може да е всякакъв, ама не е кличнично луд. Пък и няма сметка от тая работа. В момента Русия му е опортюнистичен съюзник, с който да натискат Европа. Виж, сега може би ще се разберат истинските намерения на Кремъл спрямо Турция. Щото вече имат хем сериозно оправдание, за каквито там мерки решат да предприемат срещу турците, хем и обратното - могат да кажат, че са съгласни с очевидното - т.е. че Турция като държава едва ли е е намесена. Т.е. мисля, че на Путин сега ръцете му са политически развързани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уволнен турски полицай убил руския посланик Андрей Карлов 
19.12.2016 20:02; 24 часа онлайн 

Image_5946390_126.jpg

Мъжът, който простреля фатално руския посланик в Анкара Андрей Карлов, е турски полицай, предава AFP, цитирана от Фокус. „Нападателят е полицай“, разкри кметът на турската столица Мелих Гьокчек в профила си в социалната мрежа туитър. Вестник Yeni Safak публикува инициали на мъжа – М.М.А. Според изданието той е работил към турските специални подразделения за справяне с масови безредици. Той е бил уволнен от служба преди няколко месеца във връзка с разследването на юлския опит за държавен преврат в страната, предава TACC.

Съответната информация бе разпространена от изданието HaberTurk.

Във видеото в спойлера е убийството на руския посланик.
18+

Spoiler

https://www.24chasa.bg/novini/article/5946368

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече Турция няма оттърване. Няма да се учудя, ако Русия сега им вдигне война. (особено с предишните им изцепки)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, niki292002 написа:

Вече Турция няма оттърване. Няма да се учудя, ако Русия сега им вдигне война. (особено с предишните им изцепки)

За съжаление ще им се размине. Мазния резак вече го е измислил - убиеца е бивш полицай, уволнен защото е противник на режима му, и по този начин ердоган няма вина..

Мангала си измива ръцете с това, че убиеца е и негов "противник".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Два поста по-нагоре има същото видео в спойлер.
Да не говорим, че дори не си направихте труда да сложите видеото с убийството в спойлер...

Щом го има ще го махна

Редактирано от ined (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ined написа:

...

Два поста по-нагоре има същото видео в спойлер.
Да не говорим, че дори не си направихте труда да сложите видеото с убийството в спойлер...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да стане и двете държави са в позиция цунг-цванг..........Русия щото Турция е НАТО-вска държава ,няма как да обяви война на целия алианс/член 5 казва ,че ако някоя страна членка бъде нападната другите трябва да се отзоват незабавно/.Турция от друга страна е притисната до стената от ЕС и САЩ заради простотиите ,които върши Ердоган след опита за преврат.Вероятно ще стане същото което след сваления самолет.1-2 седмици пушилка и толкова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен убийството на руския посланник развързва ръцете на Путин във военно отношение в Сирия. Наблягам на няколко момента:

1. Убиецът крещеше, че това е отмъщение за Алепо. Безапелационно обяви, че симпатизира на каузата на "умерените" - Ал Кайда, Ал Зенки, Фатах Халаб, Джаиш Ал Ислам и всякаква друга паплач, която е окачествена като умерена, и често пъти поддържана от редица европейски държави. Днешният акт може да развърже ръцете на Путин към по-масирана атака към бастионите на "умерените" в провинция Идлиб например. Те убиват руски дипломати, Русия трябва да отговори.

2. Може би западът ще смекчи антируската си реторика. През последния месец около събитията в Алепо се изля толкова антируска пропаганда, че ми се доповръща. Не вярвам западните държави и медии да продължат с нея, при положение че симпатизант на същите тези "умерени бунтовници" екзекутира руският посланник в Анкара.

3. Идването на Тръмп също и намеренията му да не подкрепя умерените бунтовници, както го правеше Обама, също е коз в ръцете на Путин.

Това са чисто милитаристичните сценарии, според мен. Със сигурност Русия ще трябва да реагира. Дали ще реши да засили кампанията в Сирия.. това ще разберем в последствие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, algor написа:

Руският посланик в Анкара Андрей Карлов почина, след като бе прострелян

......Нападателят е бил убит.

Мога да коментирам кратко: Лошо...
Много лошо!

Е какво лошо има, аз защо нищо лошо не видях? Нападателят е ликвидиран, това е чудесна новина! Око за око, зъб за зъб! Получил си е заслуженото. Браво! Левски правилно казваше: Ако спечеля, печеля за цял народ - ако загубя, губя само себе си. Не е като да кажеш с карикатурата на Бойко Борисов: Ако спечеля, печеля само аз - ако загубя, губи цял народ. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взгляд: Убиха Андрей Карлов, за да скарат Русия с Турция

Цитат

Убийството на руския посланик в Турция Андрей Карлов е извънредно събитие – подобни случаи в историята на руската дипломация се броят на пръстите на едната ръка. Но както причината за убийството, така и неговата цел са вече знайни, предаде Взгляд.
„Извършеното престъпление е провокация, целяща провала на нормализацията на турско-руските отношения и провала на мирния процес в Сирия“, заяви президентът на Русия Владимир Путин по повода. Той добави, че на убийството трябва да се отговори със засилване на борбата с тероризма и обеща, че „бандитите ще почувстват това върху себе си“.
Виновни ли са за това убийство турските власти и президентът Реджеп Тайип Ердоган? Не, Ердоган не е убил посланика. Турция се опитва да намери в последните месеци решение на сирийската криза заедно с Русия, а след Алепо пътят към това стана по-лесен. Карлов бе убит, за да се скарат Русия и Турция, за да се провали разрешаването на конфликта в Сирия. Стреляха по дипломата, за да „убият“ отношенията между Путин и Ердоган.
Но нещата ще продължат по същия курс - към края на сирийската война. Тристранните преговори между Русия, Турция и Иран, в чието навечерие бе убит Карлов, ще станат сериозна крачка към мира в Сирия. Техеран и Москва са съюзници в Сирия. Ако с Турция се постигне взаимноприемлив вариант за решението на проблемите с „Ислямска държава“ и с кюрдите, но до примирието ще останат едва няколко месеца.
Убийството на Карлов е подло, провокационно и нагло. Русия не само ще отговори на тези, които са подтикнали убиеца, но и няма да даде на враговете си шанс са провалят курса, който толкова ги вбесява.

Ясно е, че зад убийството стоят тези, който имат полза конфликтът в Сирия да продължи.

Кои са те?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мойра написа:

Взгляд: Убиха Андрей Карлов, за да скарат Русия с Турция

Ясно е, че зад убийството стоят тези, който имат полза конфликтът в Сирия да продължи.

Кои са те?

Е, някой да го напише!

Ми, че естествено това е целта. главните заподозряни са всеизвестни! Хубавото е, че един от "играчите" си го получи тази нощ и това заради нестихващите глупости на Брюксел! На хората взе обаче да им писва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, algor написа:

Жалко за човека само...

Еееееееее, юнак без рана не може.
Този човек е бил посланик на диктаторът Путкин.
Не ми е жал за него, ама хич тамън.
Той диктаторът ги трепе от въздуха наред там ония арабухите, пък на мен щяло да ми е жал точно за неговия посланик.
Те империите се борят за надмощие в близкия изток и от време на време вземе та умре и някой с вратовръзка.
Какво толкова да ни е жал ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Белгиеца написа:

Еееееееее, юнак без рана не може.
Този човек е бил посланик на диктаторът Путкин.
Не ми е жал за него, ама хич тамън.
Той диктаторът ги трепе от въздуха наред там ония арабухите, пък на мен щяло да ми е жал точно за неговия посланик.
Те империите се борят за надмощие в близкия изток и от време на време вземе та умре и някой с вратовръзка.
Какво толкова да ни е жал ?

Кой реши, че Владимир Владимирович е диктатор!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Джугашвили написа:

Кой реши, че Владимир Владимирович е диктатор!!!

Брюксел, САЩ и НАТО! Същите тези които ни наредиха и новото старо правителство и което няма как да не заработи!

Иначе целта на атентата е е ясна - какво да се умува повече!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено "лошите" клипчета в тубата ги махат супер бързо. Странно как сега клипче с убийство си стои вече доста часове...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване