Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

adersa

В Берлин – атентат - Камион се вряза в Коледен базар

Препоръчан отговор

Какво за семето?Мисля сме красиви. Аз рускини и тия северните не ги харесвам! Тука има мешане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бреййй, Мюсулманина Ли Е Най-големия Интелектуалец, Ха - Ха!

Я Погледни Какво Прави "Интелектуалеца" Ердоган В Турция?

Метни И Едно Око Какво Се Случва В Саудитска Арабия, Сирия И т.н.

Анадолска Му Работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Туркиня с християн може! За арабите незнам!

И При Арабите Може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Momolord написа:

Бреййй, Мюсулманина Ли Е Най-големия Интелектуалец, Ха - Ха!

Я Погледни Какво Прави "Интелектуалеца" Ердоган В Турция?

Метни И Едно Око Какво Се Случва В Саудитска Арабия, Сирия И т.н.

Анадолска Му Работа...

Не зная, коя работа е анадолска, но очевидно българския език е чужд за мнозина тук.Очевидно е нужно да се поработи в областта на семантиката и по специално в/у отношенията текс/контекст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, badr написа:

Не зная, коя работа е анадолска, но очевидно българския език е чужд за мнозина тук.Очевидно е нужно да се поработи в областта на семантиката и по специално в/у отношенията текс/контекст.

Очевидно Си Позволяваш Твърде Много В Български Форум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Momolord написа:

Очевидно Си Позволяваш Твърде Много В Български Форум!

Очевидно, за разлика от някои, аз съм Българин.И точно по тази причина  пиша в български форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, badr написа:

Може и да няма логика според теб, но за да го има европееца или интелектуалеца си трябват деца.И това е желязна логика разбирана от един истински  интелектуалец, но не и от европееца.

Айде сега... интелектуалеца не бил европеец... :)

Помислих си наистина да потърся прилики и разлики между теб и един краен ислямски екстремист от ИД , но вече съм убеден че разлики няма.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, badr написа:

Има една наука наречена статистика.Тя установява, че европейските нации стареят поради  липса на раждаемост.С други думи гени, които нямат качества за да се самовъзпрозвеждат.Логично е да се търсят други.

И какво общо има качеството на гените с ръста на възпроизвеждане?

преди 12 часа, badr написа:

В нищо такова не се опитвам да те убедя, а просто не съм убеден кой е поръчителя и кой извършителя.Позволи ми да ти припомня за един друг атентат - 11.09.2001.Нали същият е извършен уж от Ал-Кайда, но пък  същата тази Ал-Кайда е съвсем официално финансирана от конгреса на САЩ с 500млн$, обявена е за умерена опозиция, като за спасяването и се вдига неистов вой.Всичко това не става ли съвсем официално и то пред очите ни.В такъв случай не е ли логично да има всякакви резерви и съмнения по тези поводи.

Съмнения може да имаш, но опитите ти да отричаш всеки атентат в който е замесен мюсюлманин, приличат на щраус заровил глава в пясъка и мислещ, че така проблемите ще изчезнат!Не, няма да изчезнат и е по-добре да признаеш, че има проблем в последните години с ислямски радикали и е по-добре ти и другите като теб, които проповядвате тази религия, категорично да се разграничите от тези групировки и дори да се борите с тях по всеки възможен начин, защото те нанасят вреда именно на вашата религия!

преди 3 часа, miro20 написа:

Невинен до доказване на противното е базов принцип само в Исляма, и в никоя друга религия или идеология.Този принцип отсъства и в римското право, макар мнозина да търсят корените му в него.

Пълни глупости, презумцията за невинност идва точно от римското право!

Ненапразно и сега при изучаването на дисциплината право задължително се учи и шариатското такова.Все пак от него заимстват всички съвременни правни системи.

Отново глупости!Светът не започва с исляма!

Нямам ни най-малка идея защо има атентатати.В Курана е записано, че който убие макар и един невинен човек, той все едно е убил целия свят, а наказанието за това е ада."Джахенема халидун" е  буквалния израз  и означава "в Ада завинаги.Ти  г-н.Николов виждал ли си мюсулманин, който с лека ръка да пренебрегва Курана, за който се вярва че  това са точно едно към едно думите на Аллах.Предполагам се досещаш,че ислямски фанатици неглижиращи Курана е прекалено странно явление.

Не, г-н Бадър, не съм виждал мюсюлманин с лека ръка да пренебрегва Курана, и точно това е което ме притеснява най-много!Защото за да направи нещо подобно мюсюлманин, той трябва да е убеден, че това което прави е правилно и одобрено от Бог, а ти цитираш Курана където пише, че убийството дори на един невинен е голям грях!Какво означава това?Че някой изопачава думите в Курана и ги предава грешно на вярващите, че някой убеждава хората, които осъществяват тези атентати, че правят нещо правилно и едва ли не препоръчано от Бог!Така, че г-н Бадър имате голям проблем, хора на позиция като вашата проповядващи ислям, втълпяват на последователите си да извършват убийства на невинни в името на Бог, време е да почистите стадото си от мършата!

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъъъ... извинявай, ама цитатите по горе не са мои , а на ислямиста от ИД  "бадр"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Айде сега... интелектуалеца не бил европеец... :)

Помислих си наистина да потърся прилики и разлики между теб и един краен ислямски екстремист от ИД , но вече съм убеден че разлики няма.....

Нима мислиш, че ме трогват твоите убеждения по този въпрос.Бъди убеден в каквото с поискаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Така, че г-н Бадър имате голям проблем, хора на позиция като вашата проповядващи ислям, втълпяват на последователите си да извършват убийства в името на Бог, време е да почистите стадото си от мършата!

Проблема е когато по голямата част от стадото е от "мърша".

току-що, badr написа:

Нима мислиш, че ме трогват твоите убеждения по този въпрос.Бъди убеден в каквото с поискаш.

Не разбира се. Аз и не искам крайни ислямисти да се "трогват " от моето мнение :)  Те по "дефоулт" не приемат различно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, miro20 написа:

Аз и не искам крайни ислямисти да се "трогват " от моето мнение :)  Те по "дефоулт" не приемат различно .

Също като теб. Какво съвпадение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, badr написа:

Очевидно, за разлика от някои, аз съм Българин.И точно по тази причина  пиша в български форум.

Като Те Гледам Какви Ги Пишеш - Съмнява Ме Да Си Истински Българин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой е направил голяма грешка..позволил е на маймуните да слязат от дървото...и да станат "хора"...(за някои не съм много сигурен)...Този някой е загубил много време.....и търпение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, язе написа:

Също като теб. Какво съвпадение...

Ще успея да го убедя да гласува за патриотите!;) Ще мисли до март!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аз съм се доказал че мисля. Което не е приоритет на много спамерчета  тук :)

преди 5 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ще успея да го убедя да гласува за патриотите

Супер. НЯма нужда да ме убеждаваш. Веднаг ще гласувам за тях. Само една малка подробност... кой в България е патриот ?

Не ми казвай че визираш онея  с чуждите знамена  пред българските.... и в стойка Г пред Кобзон ... :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Momolord написа:

Като Те Гледам Какви Ги Пишеш - Съмнява Ме Да Си Истински Българин.

Истински турчин е по свестен от такива като Синбад и Бадр!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Николов написа:

И какво общо има качеството на гените с ръста на възпроизвеждане?

Съмнения може да имаш, но опитите ти да отричаш всеки атентат в който е замесен мюсюлманин, приличат на щраус заровил глава в пясъка и мислещ, че така проблемите ще изчезнат!Не, няма да изчезнат и е по-добре да признаеш, че има проблем в последните години с ислямски радикали и е по-добре ти и другите като теб, които проповядвате тази религия, категорично да се разграничите от тези групировки и дори да се борите с тях по всеки възможен начин, защото те нанасят вреда именно на вашата религия!

Пълни глупости, презумцията за невинност идва точно от римското право!

Отново глупости!Светът не започва с исляма!

Не, г-н Бадър, не съм виждал мюсюлманин с лека ръка да пренебрегва Курана, и точно това е което ме притеснява най-много!Защото за да направи нещо подобно мюсюлманин, той трябва да е убеден, че това което прави е правилно и одобрено от Бог, а ти цитираш Курана където пише, че убийството дори на един невинен е голям грях!Какво означава това?Че някой изопачава думите в Курана и ги предава грешно на вярващите, че някой убеждава хората, които осъществяват тези атентати, че правят нещо правилно и едва ли не препоръчано от Бог!Така, че г-н Бадър имате голям проблем, хора на позиция като вашата проповядващи ислям, втълпяват на последователите си да извършват убийства в името на Бог, време е да почистите стадото си от мършата!

Г-н Николов.Предлагам да отложим спора си относно произхода на презумцията за невинност.Спор, който няма как да спечелите по една проста причина.В римското право САМО римският  гражданин е невинен по презумция.Всички останали поданици на Рим не са невинни по презумция.И тъй като вината няма как да е в пряка  еднозначна зависимост от социалния статус, то за никаква презумция за невинност не може и да се говори.В самият Рим тя не е била прилагана по отношение на хора с различен статус. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Относно това, че някой изопачава думите, предава ги грешно  извършва пропаганда в посока на атентати и  т.н.

Този въпрос действително е по интересен.Има един проблем тук.Аз съм имам, обиколил съм достатъчно арабски страни, имам и роднини там, но никъде и никога не съм срещал на живо човек, който може да оправдае самоубийствен или друг атентат, особено пък въз основа на Кураническия текст или пък въз основа на шариатското право, съгласно което, не е позволено дори да се осече плодно дръвче от завладяна територия, тъй като това е посегателство в/у препитанието на хората, без значение на религията, която изповядват.Разбира се нямам, контакт с1,5млрд души, също така е пределно ясно, че някъде има и манпулатори.Къде са и кои са нямам представа.Единственото, което мога да направя и правя е да изложа ислямската гледна точка по тези въпроси, което тук съм правил многократно.Не зная и откъде решихте обаче, че това са хора изповядващи Ислям.Нали се досещате, че всеки може да използва различни термини в каквато си иска посока.Например какво общо имам аз  със хора запалили 12г. дете, което съгласно шариата е невинно, каквото и да е сторило.Това, че те използват думата Аллах ли?? Не виждам какво аз трябва да им прочиствам? Та това са бандити при това финансирани от европейци и американци.Естествено е че такива се стремят да използват идеалите, но какво общо има идеала с това.Ако някой математик използва математиката за престъпни цели, тогава математиката ли е виновна? Миро е лъжеинженер, от това следва ли аз, който съм дипломиран инженер да съм отговорен за простъпките му.

Затова, както виждаш, не ме трогва какво става с разни "умерени" и неумерени бандити в Сирия.Не ме трогва, че ги трепят и това че ги трепят немюсулмани.Да ги трепят.Обаче не ги трепят, ами някои европейски държави и САЩ даже ги финансират и поддържат с оръжие и дори с дипломатически усилия. 

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, badr написа:

В римското право САМО римският  гражданин е невинен по презумция.Всички останали поданици на Рим не са невинни по презумция.

Сетих се, че има император, който дава римско гражданство на всички поданици на империята. Реших да проверя кой беше този имепратор и... Ако някой се информира от Уикипедия, на български език, ще прочете следното:

Цитат

През 212 г. издава едикт, с който всички римски поданици се обявяват за римски граждани.

Обаче, в англоезичната Уикипедия пише следното:

Цитат

In 212, during the reign of Caracalla, Roman citizenship was granted to all freeborn inhabitants of the empire.

Робите пак не ги лови римското право. Поданиците на другите държави - също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, A.com написа:

Сетих се, че има император, който дава римско гражданство на всички поданици на империята. Реших да проверя кой беше този имепратор и... Ако някой се информира от Уикипедия, на български език, ще прочете следното:

Обаче, в англоезичната Уикипедия пише следното:

Робите пак не ги лови римското право. Поданиците на другите държави - също.

Виждаш ли, населението на различните територии завладяни от Рим съвсем не са били римски поданици или граждани.Такива са били само незначителна от цялото население на империята.Очевидно не съм се изразил правилно.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да му отворя мюсюлманските очи на имамът.
Аз имам едно дете, щото съм имал акъл да се досетя, че като е само ще наследи всичко от мен. Значи ще е 5 пъти по-заможно от тези които са били 5 братя и сестри.
Освен това си има винаги хора които си имат по 3 и повече деца, та то си се уравновесява положението.
Обаче, да успееш да платиш разноските по университетско образование на 3 или 5 деца, ми се вижда малко трудничко, ако в градът ти няма университет. А без диплома, ще взимат доста по-ниска заплатка.
Но на мюсюлманите пари не им трябват, те живеят на молитви и хлебец, затова се плодят като зайците.

Я да каже имамът дали забранява на последователите на неговите заблуди да ползват противозачатъчни средства или алахчо ще ги накаже ако слагат капути. Щото те пари за хапчета явно нямат пък и не им стига интелектуалния багаж за да схванат как се пият, по какъв график.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Я да му отворя мюсюлманските очи на имамът.
Аз имам едно дете, щото съм имал акъл да се досетя, че като е само ще наследи всичко от мен. Значи ще е 5 пъти по-заможно от тези които са били 5 братя и сестри.
Освен това си има винаги хора които си имат по 3 и повече деца, та то си се уравновесява положението.

Нали знаеш приказката "Брат брата не храни, но тежко му който го няма".

В България, положението, се уравновесява от братята цигани. Всичките ми познати(връстници и по-млади), които вече са родители, имат 1 дете. Причината най-често е жената в семейството. Много я боляло докато раждала и не иска никога повече да изпитва такава болка, или пък трудно се гледа дете, та никога повече не иска да има безсънни нощи и т.н. Говорим си по темата и главата не ми побира какви оправдания си намират, за да нямат повече деца. Аз имам две деца, момчета. Едното е на 7 години, другото на 9 месеца. Съпругата ми, още от както станахме гаджета, започна да ме навива да имаме две "наши си" деца, които тя да роди, и да осиновим едно. Ама, пак според нея, за да осиновим дете ще ни трябват пари, та сега сме в процес на умуване как да се замогнем достатъчно.

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...