Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

От тук следва, че на този, на когото не държиш, може спокойно да си изливаш боклуците и това не е грях... :)

Аааа, моля, моля, това не съм го рекла! Въпросът е на не вредиш!

не само-направо си е добродетел biggrin.gif

Докторе, рахат е така от високото модераторско място да си хрупкаш магарешки тръни и да пускаш по някоя мъдра магарешка сентенцийка сред постовете на бъхтещите се да размишляват форумци biggrin.gif

Редактирано от mucunka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аааа, моля, моля, това не съм го рекла! Въпросът е на не вредиш!

Какво значи "да не вредиш" ? :)

Първо-вредата днес може да е полза утре.

примери-не даваш на детето си да си играе с ловната ти пушка.нансяш му вреда, като го ошамриш, но му допринасяш полза за в бъдеще.Друг пример-Вкарваш търговец на наркотици в затвора (това е вреда за него),а предотватяваш "зарибяването на 10 деца (това пък е ползата в бъдеще време)

Второ-вредата за теб може да е полза за мен

пример-аз ти дърпам чантичка в супермаркета и ти открадвам ти парите - 1 000 000 $( (това е вредата за теб), и ставам богат (ползата за мен).

Трето-деншната полза , в бъдеще може да се окаже вреда

пример-правейки се на високонравствен проповедник аз привличам млади хора в сектата си и под предлога, че и допринасям полза-ги накарвам да се самоубият

Има и още, но нисля, че това е достатъчно cool.gif

Докторе, рахат е така от високото модераторско място да си хрупкаш магарешки тръни и да пускаш по някоя мъдра магарешка сентенцийка сред постовете на бъхтещите се да размишляват форумци biggrin.gif

в момента хръпам шам-фастък и поливам с бира :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, има нов ъпдейт на смърните грехове (може би нова версия - 1.0):

За пръв път от 1500 години насам Ватиканът актуализира списъка със смъртните грехове и към съществуващите седем бяха прибавени още толкова, които да отразяват реалностите на съвременната епоха, пише вестник "Таймс". Обновеният списък е бил публикуван в официалния вестник на Ватикана L'Osservatore Romano.

Повече в mediapool.bg. :)

Trichocephalus : преди да постенеш нещо-прочети темата в която пишеш !

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=849362

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами...това е - дочакахме Го, ахахаха, в лицето на новия папа, в Органа де, Ватикански.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В този смисъл заглавието на темата би трябвало да е друго: "Четиринадесетте смърни гряха (или грехове)". Но не трябва да виним автора borisfx, защото официалната дата на ъпдейта за греховете от Ватикана е буквално отпреди около седмица.

С една дума - съвсем топлички грехове... актуални, според сезона на греха... biggrin.gif

Аз все си мисля, че от как свят светува има само един смъртен грях и той е непростим, наказва се с разпъване на кръст.

Този да обичаш.

малко живот в тази така смъртна и много грешна тема:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво значи "да не вредиш" ? ;)

Първо-вредата днес може да е полза утре.

примери-не даваш на детето си да си играе с ловната ти пушка.нансяш му вреда, като го ошамриш, но му допринасяш полза за в бъдеще.Друг пример-Вкарваш търговец на наркотици в затвора (това е вреда за него),а предотватяваш "зарибяването на 10 деца (това пък е ползата в бъдеще време)

Второ-вредата за теб може да е полза за мен

пример-аз ти дърпам чантичка в супермаркета и ти открадвам ти парите - 1 000 000 $( (това е вредата за теб), и ставам богат (ползата за мен).

Трето-деншната полза , в бъдеще може да се окаже вреда

пример-правейки се на високонравствен проповедник аз привличам млади хора в сектата си и под предлога, че и допринасям полза-ги накарвам да се самоубият

Има и още, но нисля, че това е достатъчно cool.gif

в момента хръпам шам-фастък и поливам с бира :shy11:

Много обичаш ти да се правиш на ударено магаре! Отлично знаеш какво значи да вредиш! Отлично знаеш, че совите не винаги са това, което са!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От тук следва, че на този, на когото не държиш, може спокойно да си изливаш боклуците и това не е грях... :shy11:

Най-лошото е когато лъжеш човек, който казваш, че обичаш!За това няма прошка, за такава лъжа прошка няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-лошото е когато лъжеш човек, който казваш, че обичаш!За това няма прошка, за такава лъжа прошка няма!

То, ако питаш мен, за никоя лъжа прошка няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То, ако питаш мен, за никоя лъжа прошка няма.

Но за тази никога, никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички лъжи има прошка и тя се извървява.

Когато стигнеш до безлъжието и старите лъжи ги вече няма.

А за тук обсъжданата лъжа - проблемът е личностен, психологически. Издирени у себе си вини - закачени на стената, която сме определили за наша идентификация. Причинили нещо, довели нещо, което мислим за обратимо. Ако е обратимо - нека го обърнем. Ако не го обърнем, не ще е обратимо.

И щом е такъв проблем тази лъжа - то е лесно и ествествено - повече няма да си я позволим. А за пред земните критерии, дето тък ни боцкат, нека се и извиним. А земният ни път продължава и щом е с една тежка опитност в повече, значи е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ,че от всичко прочетено виждам ,всеки,

заслепен от собствената си представа за грях.

Нещо май прошката убягва от полезрението ни.

А за да продължим ,независимо от греховете,

трябва да имаме силата да простим.

Редактирано от smirena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо май прошката убягво от полезрението ни.

Така е, но аз предлагам друго - да имаме силата изобщо да не се обиждаме, тогава прошката ще стане излишна, както и вървенето по пътя към нея ще е само губене на време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар, че грешим - няма грешници. Обекта (субекта) към, който си мислим, че сме съгрешили - не съди; не наказва; не гони от рая; не убива, но Той не ни е и създал. Каквито и лоши постъпки да правиме, ги извършваме спрямо собствената си личност. В нашият свят няма грешници, понеже липсват праведници - нито един.

Извън мен, няма нищо. Всичко което се случва и познавам е само в мен и съм "аз". Разбира се, това е доста относително и необяснимо. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо май прошката убягва от полезрението ни.

Понякога се иска не сила да простим, а сила да кажем край на лъжата!Не става само с прошка трябва и промяна иначе безкрайна прошка и повтаряне на едно и също нещо спрямо един и същ човек си е пресътъпление!

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквито и лоши постъпки да правиме, ги извършваме спрямо собствената си личност. В нашият свят няма грешници, понеже липсват праведници - нито един.

[/quote/ Напълно съгласна! Всеки е съгрешил, колкото и незначително и дребно да ни се струва , дори понякога може и неосъзнато да правим грешките си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така е, но аз предлагам друго - да имаме силата изобщо да не се обиждаме, тогава прошката ще стане излишна, както и вървенето по пътя към нея ще е самТакао губене на време...

Права си ,но затова трябва да имаме ценностна система,принципи.

Такива добродетели ,като съчувствие,състрадание-къде са те в цялата верига .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логически всичко което не е в следствие на изпълнение на Божите заповеди се възприема като грях....

Защо са седем или разширени на не знам си колко броя.... има 4, 8, 16, 32, 64 битови компютри....  и въпросните са 3+1, 7+1 и т.н. битови в които има  един бит за определяне на посоката..... , но в основата е 0 и 1 .... по подобие на жена-мъж .... Адам и Ева, и в зависимост взаимоотношенията между тези първични хора (битове) се получава резултата ....

Всичко останало е някакви тълкувания и т.н. за кое е грях и кое е добродетел....

Понеже темата е за греховете, а не за заповедите спирам до тук.

на ‎22‎.‎6‎.‎2006‎ г. в 9:39, borisfx написа:

Кой ги е определил като такива - в Стария или Новия завет са описани и ако са описани в Библията къде точно пише за тях.

Стар, Нов завет, Библия не могат да се разглеждат разделно и да се търси кога точно са се сформирали разбиранията кое е грешно и кое е праведно при изповядването на схващанията за развитието на света.

Някъде в началото на Библията когато биват изгонени от "рая" и им е била отнета "вечността" на Адам и Ева е вид ориентир за греховността на нашия бит.

В основата всички сме грешници.... и само и единствено чрез някакво учение можем да достигнем "страшния съд" където ще ни се отреди на къде ще бъде разпределена нашата душа....

В православието също има изповеди, но има и молитви.... за живите и за ново-представените....

Само и единствено Бог е наш съдник, а ние избираме дали да вървим по утъпканите от неговия Син пътеки или да следваме други пътечки, пътища, магистрали и т.н. ...

Някои хора предпочитат обаче "трънливите" способи за изживяване на своя живот, но това е друга тема ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Седемте смъртни гряха" са описвани единствено в някои холивудски продукции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Християните имаме пътеводен ориентир - не съди грешника, а греха! Греха е за осъждане и дори ако не го правим ще сме лицемери. Но правим ли разлика между грешника и греха?       "Бог ни удостоява да бъдем с тези хора, с които трябва да се изцелим от своите недостатъци."

La imagen puede contener: una o varias personas

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог няма никакви заповеди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, haidukpikaso написа:

Бог няма никакви заповеди

Хората коментират християнството. Не твоето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е само едно ама ти си далеч от него за съжаление.

Леко да не удари гредата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, haidukpikaso написа:

То е само едно ама ти си далеч от него за съжаление.

Леко да не удари гредата

Да не те е отвлякъл Бог отново, че почна да бълнуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смъртни грехове са според Католиците,според мен няма смъртен грях,такъв е само отричането на Бог Исус Христос само това е единственното не простимо нещо.Всичко друго изповядано пред Бога е платено от него!Не се колебайте във вярата си 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Георги Веселинов Димитров написа:

Смъртни грехове са според Католиците,според мен няма смъртен грях,такъв е само отричането на Бог Исус Христос само това е единственното не простимо нещо.Всичко друго изповядано пред Бога е платено от него!Не се колебайте във вярата си 

И кой ти го внуши това?
А в Библията се казва друго.
Че всичко ще се прости, само хулата против Духа - не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...