Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте kaldata комюнити,

Търся процесор с вградена видеокарта, по възможност не много скъп(може и втора употреба). Имам желанието да си купя този http://321.bg/магазин/продукти/amd-a8-5600k-x4-3-6ghz-fm2-box-детайли , но не знам къде да гледам какъв сокет имам.Все пак съм си инсталирал everest и прикачвам снимки тук за да ми помогнете в разчитането им. :D 

Процесор.png

РАМпамет.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази платформа няма процесор с вградена графика. Ще трябва дискретна карта, но така като гледам е някакъв Workstation на HP, и може би кутията не е пригодна за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така изглежда кутията ми. А къде мога да видя модела СОКЕТ, който имам на гнездото за процесора ? Ако е възможно и някои примерни видеокарти да ми препоръчате :)

IMG_20161222_164932.jpg

Редактирано от Йордан Ружинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ясно. Ще трябва Low Profile графична карта, иначе "нормална" няма да пасне на кутията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сокет ам3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не повече от MSI 750 Ti Low Profile ако я намериш. Sapphire R7 250 Low Profile е алтернатива, колкото да не е без дискретна карта.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава която не е интегрирана, а е на слот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Socket AM2+   може да е щото процесора е съвместим с  AM2+ и   ам3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Йордан Ружинов написа:

Здравейте kaldata комюнити,

Търся процесор с вградена видеокарта, по възможност не много скъп(може и втора употреба). Имам желанието да си купя този http://321.bg/магазин/продукти/amd-a8-5600k-x4-3-6ghz-fm2-box-детайли , но не знам къде да гледам какъв сокет имам.Все пак съм си инсталирал everest и прикачвам снимки тук за да ми помогнете в разчитането им. :D 

Има си вградено видео ама не е в процесора ами в чипсета на дъното AMD 785g (или като карта Radeon HD 4200)

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слота за видеокартата ми е GDDR2, предложете ми по няколко хубави видео карти за този слот и които биха стакнали с моята конфигурация.

Слота пък за RAM е DDR3. и мисля да си взема Kit от по 4GB 1600MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Йордан Ружинов написа:

Слота за видеокартата ми е GDDR2, предложете ми по няколко хубави видео карти за този слот и които биха стакнали с моята конфигурация.

Слота пък за RAM е DDR3. и мисля да си взема Kit от по 4GB 1600MHz.

Вече ти предложих по-назад в темата. Вида на слота няма значение.

преди 57 минути, techmaniac написа:

Не повече от MSI 750 Ti Low Profile ако я намериш. Sapphire R7 250 Low Profile е алтернатива, колкото да не е без дискретна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа защо не повече от конкретно тази видеокарта ? Иначе те разбрах с това Low profile, заради ниската ми кутия, няма как да сложа от високите.

Другият ми въпрос е свързан с bit-овете на видеокартата, предполагам по-добре 128 битова да си търся и до каква степен тези битове са от значение ? един пример имам GPU със 1GB RAM DDR5 128 бита и друга с 2GB RAM DDR3 128 бита ето и линкове към двете карти, за които говоря : 2 GB memory DDR3 1GB memory DDR5 и двете 128 бита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точен модел на:
1. Дънната платка
2. Кутията
3. Захранването
Така вече ще може да ти се предложи видеокарта. А да и бюджет. Но като цяло 750ti ти е максимума (поне според горните постове), та 250 лева :)

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка - Hewlett-Packard HP Compaq 6005 Pro SFF PC

Кутия - изглежда е от Low profile версиите, както остановихме с колегата

Захранването  - до колкото мога да прочета от това, което пише на него MAX 240W, така че май ще трябва и с това да се съобразим, да не дърпа много енергия.

Бюджет около 150лв + -

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Йордан Ружинов написа:

Дънна платка - Hewlett-Packard HP Compaq 6005 Pro SFF PC

Кутия - изглежда е от Low profile версиите, както остановихме с колегата

Захранването  - до колкото мога да прочета от това, което пише на него MAX 240W, така че май ще трябва и с това да се съобразим, да не дърпа много енергия.

Бюджет около 150лв + -

Добре е да се знае какво очакваш от видеокартата. Това е офис-компютър - има си вградено видео(но не в процесора, а в чипсета - както писаха по-горе). Виждам също, че има 4 гигабайта памет на честота 1600 и 2 гигабайта на 1333 - всичките работят на по-ниската честота. Сигурно разликата няма да е голяма, но аз бих пробвал да махна по-бавните 2 гигабайта.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, sten90 написа:

Добре е да се знае какво очакваш от видеокартата. Това е офис-компютър - има си вградено видео(но не в процесора, а в чипсета - както писаха по-горе). Виждам също, че има 4 гигабайта памет на честота 1600 и 2 гигабайта на 1333 - всичките работят на по-ниската честота. Сигурно разликата няма да е голяма, но аз бих пробвал да махна по-бавните 2 гигабайта.

Окей, кажи ми някоя програма, която показва FPS в реално време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм геймър. Пиши какви игри играеш и хората ще отговорят какво ти трябва. През това време можеш да погледнеш например game-debate.com Там можеш да видиш с даден хардуер какво можеш да подкараш - Can I Run It

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/video-karta-asus-geforcer-gt-730-2gb-gddr5-64-bit-pl-1068202-gt730-2gd5-brk/pd/D7R3NMBBM/

п.п. Принципно логиката ти е правилна че ще работят на по-бавната но в случая толкова си се поддържа тоест смяната на паметта е безсмислена. 

Колкото до видеокартата 128 бит. не значи непременно по-добра от 64 бит. отделно нископрофилна не значи еднослотова.

Картите които гледаш не са подходящи.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Тази, която си споделил по-добра ли е от тази : 1GB 128bit и ако да защо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази която съм споделил става за компютъра ти тази за която си дал линк ти не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма така може да те излъже. Модела на дънната платка и продуктовият номер не се разчитат с програми, а се отваря кутията и се чете, но не така завъртяна, щото аз нищо не видях, нито дънна платка, а само ламарина. Ако все пак не е написан модела, можем да го потърсим в биоса, но тая програма ще познае чипсетите и ще си съчини някакъв модел, който не е истинският. Имал съм проблеми с такива програми и платката горе-долу я припознах по снимката и така намерих драйвери.

После гледаш в спецификациите на каква честота Рам работи и тогава купуваш такава, същото е и за процесорите, не всички от един слот са поддържани. Относно видеокартата, естествено че е по-добре по-новата DDR5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Roujin Z написа:

Тази която съм споделил става за компютъра ти тази за която си дал линк ти не става.

За да става и планката трябва да е къса или към картата да има допълнителна къса планка 

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=07BA25C2-C081-4EB8-A117-9E6E15F549CB&lang=eng

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се напъвайте от това да направите машина за игри. Това е офис машина и като такава е идеална. 

1 Това е маркова машина и биоса едва ли поддържа доста широка гама процесори 

2 Видеото трябва да е нископрофилно и няма да е нещо кой знае какво

3 С тоя 160 диск нещо не се сещам кви игри кви 5 лева. Това че е малък ясно ОС плюс 3 игри и 5 филма и той свърши. Освен това е чувствитено стар с 8 кеш и при по интензивно четене писане ще е фуражомелка.

Тази машинка е не повече от 150лв и с още толкова няма да стане гейм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машинката според мене струва по-малко ~ 60 лева, иначе съм напълно съгласен че не си засужава да се наливат пари в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...