Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Невъзможно инсталиране на W7

PaLMaL

Препоръчан отговор

Приятели , взех си един лаптоп - Asus X540SA , попринцип той си няма операционна система.Опитах се да му сложа 7-ца която е доказано , че работи и си ползвам винаги , нп безуспешно.След надписа Windows is loading files ми се появява логото на 7-цата и веднага след това излиза син екран:

IMAG1484.jpg
Пробвах всякакви youtube съвети ,  но нищо не ми помогна.

Няма и драйвери за 7-цата а само за 10 ,което знам какво значи , но това не ми е проблем.Искам да го подкарам.Някой ако може да помогне с адекватно решение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах , но неможах да го вкарам там.А биоса е ъпдейтнат с последната версия която е качена в сайта на производителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След многократно записване и изтриване на всякакви версии на ОС  успях да подкарам една 64 битова 7-ца и съм го инсталирал без мишка (разбрах че W7 не поддържа 3.0) , но както и да е :D малко-по-малко инсталирам драйверите и се нормализира работата.

ПС:така и не разбрах как да го вкарам в UEFI режим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, PaLMaL написа:

ПС:така и не разбрах как да го вкарам в UEFI режим.

launch csm има ли в биос настройките при boot таба?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, bluelight написа:

launch csm има ли в биос настройките при boot таба?

Не , няма.Единствено успявам на го ъпдейтна през smart нещо си в биоса с флашка.Ако на някой му се занимава , моля да ми помогне да го отключа веднъж завинаги :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е да ги вкарваш в Уефи биос след като искаш 7-ца ?Уефи е за нови ОС 8.1 и 10

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Иво Димов написа:

За какво ти е да ги вкарваш в Уефи биос след като искаш 7-ца ?Уефи е за нови ОС 8.1 и 10

Защото немога да си играя с тая процедура всеки път когато ми се наложи да преинсталирам.Нямам представа за какво служи това уефи , никога не ми се е налагало да разбирам и затова питам така сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми потърси в гуглето кво е UEFI и има ли то почва у нас и дал мое инсталираш 7-ца през него :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако още не ти работят USB3 портовете на лаптопа, пробвай да инсталираш тези драйвери за 7-ца, 64 битова. Би трябвало да ти разреши проблема с USB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На този  Asus ще е добре да се сложи 64 битова Microsoft Windows 10 операционна система.
Производителят не е качил нищо другo в страницата си освен драйвери за тази ОС,
Най бързото решение е това.
Виждал съм две идентични съобщения на същият модел,
Windows 7 може да се инсталира но ще му липсват драйвери и ще загуби функционалността си.

7 може да се инсталира чрез WINNT инсталация.

Или да се обърне по специално внимание на следното:

Цитирам:
"Anyway, here is how I managed to install Windows 7 after all… 

There was a setting in BIOS called I/O Security and in there was Card Reader Interface. I switched from Unlock to Lock and to my amazement, no BSOD!! "

first ive updated the bios
then i went in the bios and chaged a few things
1- disable boot security
2-enable the csm support
3- in i/o security disable the sd card (makes blue screen for unknown reason)
4- Ive used a disk utility (gparted in hiren boot disk) to delete the partitions and the GPT to create a msdos ntfs partition
Finally i was able to use the win7 dvd and install it
Ive burnt a cd with the usb3 driver and used the realtek wired network driver from my z170 mobo
after that there's ninite.com for common applications. and driver pack solution helped me a bit, but my mouse pad are still not working
Besides the mouse I cannot also dimm the light of the lcd despite the vga driver are installed and rebooted

So I hope thoses steps would help you a bit further

След успешна инсталация може да се изпробва това за откриване на подходящо драйвери:
https://drp.su/index.htm

Оригиналната тема може да се проследи тук:

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3080211/unable-install-windows-brand-asus-x540s-laptop-bsod-error.html

Крайният резултат е че се подкарва 7, подкарват се някакви драйвери събирани от тук и там,  видимо всичко заработва с изключение на тъчпада, за видео драйверите не съм сигурен.
Също така и някакви неразпознати устройства и липсващи драйвери в девайс мениджъра.

В заключение мога да кажа че на който му се впуска в това приключение да се впусне, Micorsoft няма нищо да направи за този лаптоп освен това да подобрява 10.
Асус също нищо няма да направи за този лаптоп защото са си го обявили, само 10 да се инсталира.
Останалите производители също няма нищо да направят като Intel, Nvidia и така нататъка.
Моделът е от февруари 2016,
;)

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих същото.Инсталирал съм 32 бита 7-ца защото само тя тръгна и съм събирал драйвери от тук от там.Само тъчпада и яркостта на екрана немога да подкарам :D Явно си иска 10-ката....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така , след като инсталирах оригинална 7-ца от сайта на майкрософт , още с първото стартиране забелязах , че имам само системния локален диск.А съм убеден , че съм създал 2.Даже от Disk Menagament виждам , че са 2 там.Но ми се показва само този на който е инсталиран софта(С:) , а (D:) не го намирам никъде , даже при инсталация програма не ми го показва.Къде да го намеря? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 27.12.2016 г. в 0:29, PaLMaL написа:

Аз направих същото.Инсталирал съм 32 бита 7-ца защото само тя тръгна и съм събирал драйвери от тук от там.Само тъчпада и яркостта на екрана немога да подкарам :D Явно си иска 10-ката....

Пробвай с този софтуер за драйвери

https://sdi-tool.org/

Свали пълният пакет и само го стартирай,не изисква инсталация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване