Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам един проблем и се опитвам да го реша, но не откривам начин. Имам лаптоп модел Acer Aspire M3-481. Преди 1 седмица смених вентилатора, защото шумеше. На пръв поглед, всичко е нормално, докато не ми се наложи да пренеса лаптопа. Батерията ми показва че е на 100%, а щом извадя зарядното, лаптопа се изключва моментално. Опитах с друга батерия, ситуацията е същата, само където пише че батерията е на 43%(включена в зарядно, но не се зарежда). Моля за някакви съвети ? 

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Акумулаторът на лаптопите се свързва с останалата схема с няколко проводника ( виж колко щифта има куплунга). В много от тях има монтиран контролер на заряда/състоянието му. По два от проводниците върви информация за компютъра от този контролер, а има два други, по-дебели, които са плюса и минуса 19волта, през които се захранва дъното и респ. се зарежда той. Това, което си направил с два различни акумулатора, показва, че е нарушена веригата на плюса или минуса, и освен, че няма заряд, няма как да се захрани останалото. В същото време информационния контур работи, вижда се състоянието на зареденост. При разглобяване и сглобяване на лаптопи често стават какви ли не неща. Ако можеш да провериш всичките щифтове за присъединяване на акумулатора към лаптопа, както и от вътрешната страна. Да няма нещо огънато, счупено, прекъснато. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от edokredo
        Здравейте от 2 месеца лаптопа ми не се  пуска до началния екран.Като го пусна се пуска MICROSOFT CORPORATION и почва да зарежда и до там моля ви помогнете ми ??
      • от Cecikirilov
        Здравейте!Вчера пристигна моя телефон Leagoo Kiicaa mix,но виждам проблем със средния бутон(за връщане направо до Home screen)-понякога при натискане излизам от приложението,но трябва да чакам 5-6 минути,докато се върна в началния екран.През това време екранът е черен и работи само копчето за преглеждане на скорошните раздели(лявото,всъщност)
         Ще съм благодарен на отзовалите се!
      • от Venom2004
        Здравейте!!! Имам проблем с WWE 2K17 (знам,че излиза 18, но няма да я подкарам). Играта е от замунда, но това не е проблема щото други я имат и работи. Та играя доста трудно, но някак на ниски настройки и резолюция (720p) я подкарвам и цъкам без лаг, но по едно време (винаги е 15-20 мин след като я пусна) просто крашва "WWE2K17 stopped working". Въпросът ми е от какво може да е това и може ли да се оправи!!!
      • от Metko Maslev
        Камерата се включва сама дори и на заключен екран,поне 2 пъти дневно.
        Иска и разрешения за достъп.
        Някой имал ли е същия проблем?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.