Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам един проблем и се опитвам да го реша, но не откривам начин. Имам лаптоп модел Acer Aspire M3-481. Преди 1 седмица смених вентилатора, защото шумеше. На пръв поглед, всичко е нормално, докато не ми се наложи да пренеса лаптопа. Батерията ми показва че е на 100%, а щом извадя зарядното, лаптопа се изключва моментално. Опитах с друга батерия, ситуацията е същата, само където пише че батерията е на 43%(включена в зарядно, но не се зарежда). Моля за някакви съвети ? 

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акумулаторът на лаптопите се свързва с останалата схема с няколко проводника ( виж колко щифта има куплунга). В много от тях има монтиран контролер на заряда/състоянието му. По два от проводниците върви информация за компютъра от този контролер, а има два други, по-дебели, които са плюса и минуса 19волта, през които се захранва дъното и респ. се зарежда той. Това, което си направил с два различни акумулатора, показва, че е нарушена веригата на плюса или минуса, и освен, че няма заряд, няма как да се захрани останалото. В същото време информационния контур работи, вижда се състоянието на зареденост. При разглобяване и сглобяване на лаптопи често стават какви ли не неща. Ако можеш да провериш всичките щифтове за присъединяване на акумулатора към лаптопа, както и от вътрешната страна. Да няма нещо огънато, счупено, прекъснато. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от ExaFlop
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Stoicho.k7
      Лаптопа е ползван много малко време и няма никакви забележки!
      Всичко по него е запазено и е в перфектно състояние. Единствено батерията му държи 30-тина минути.

При закупуването му получавате, безжична мишка с формата на кола, чанта от естествена кожа и чиста инсталация на Windows 10 PRO + Microsoft Office 2016, като операционната система ще бъде оптимизирана и всичко ще бъде настроено и готово за работа/ползване.
      Тоест - ПОЛУЧАВАТЕ ГОТОВ ЗА ИЗПОЛЗВАНЕ НАСТРОЕН И ЧИСТ ПРОДУКТ + УНИКАЛНА БЕЗЖИЧНА МИШКА И ЧАНТА ЗА НЕГО! 

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ:
      - видео карта - Intel(R)
      - процесор - Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 2,30GHz
      - RAM - 3GB DDR3
      - твърд диск - 600GB HDD
      - 15.6 инча
      - DVD записвачка
      - вградена уеб камера
      - жак за микрофон/слушалки
      - Bluetooth
      - и други...

Лаптопа е перфектен за работа с офис програми, браузване в нета, филми, музика и леки игри.
      Гаранция - няма.
      Доставката се поема от купувача или чрез лично предаване.
    • от taika
      Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря!
    • от Rosen27
      Здравейте! Имам проблем с лаптопа ми. Марката е HP, а моделът е G3 450. От скоро започна да не ми зарежда батерията. След това батерията винаги ми стои на 0 процента, дори и с батерия. После започна да става супер бавен и да загрява за има няма никакво време. Сега не ще да включи, тоест включва зарежда уиндолса и дотам, никъде не ще да продължи. Ей сега го включвам и ми показва това. - http://dox.bg/files/dw?a=7a02099d3e ( не ми даде да го прикача от прикачи файл) и това е .. моля за помощ 
    • от qazwsx qazwsx
      Преди няколко дни при работа таблета ми показа съобщение за изтощена батерия. Исках да дочета абзаца и тогава да включа зарядното. В това време той блокира. Заредих батерията, но той продължи да блокира в съвсем начален етап. Занесох го на специалист, който го рестартира от "корена", но при по-големи файлове или приложения, като интернет проблема остава с или без включено зарядно.
      Може ли някой специалист да ми каже коя е най-вероятната причина за това: остаряла батерия (над 4 год.), възникнали в следствие на това грешки в ОС или не дай боже повреден процесор.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.