Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с батерията и зареждането на лаптоп Acer Aspire m3-481

richo_90

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам един проблем и се опитвам да го реша, но не откривам начин. Имам лаптоп модел Acer Aspire M3-481. Преди 1 седмица смених вентилатора, защото шумеше. На пръв поглед, всичко е нормално, докато не ми се наложи да пренеса лаптопа. Батерията ми показва че е на 100%, а щом извадя зарядното, лаптопа се изключва моментално. Опитах с друга батерия, ситуацията е същата, само където пише че батерията е на 43%(включена в зарядно, но не се зарежда). Моля за някакви съвети ? 

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Акумулаторът на лаптопите се свързва с останалата схема с няколко проводника ( виж колко щифта има куплунга). В много от тях има монтиран контролер на заряда/състоянието му. По два от проводниците върви информация за компютъра от този контролер, а има два други, по-дебели, които са плюса и минуса 19волта, през които се захранва дъното и респ. се зарежда той. Това, което си направил с два различни акумулатора, показва, че е нарушена веригата на плюса или минуса, и освен, че няма заряд, няма как да се захрани останалото. В същото време информационния контур работи, вижда се състоянието на зареденост. При разглобяване и сглобяване на лаптопи често стават какви ли не неща. Ако можеш да провериш всичките щифтове за присъединяване на акумулатора към лаптопа, както и от вътрешната страна. Да няма нещо огънато, счупено, прекъснато. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване