Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 не иска да боотне

dsa1996

Препоръчан отговор

Здравейте, бащами си закупи лаптоп Lenovo ideapad 110 и сега искам  да му сложа Windows 10, понеже като качих Windows 7 не засича никакви драйвери.  Проблема е че стига до боотването и вижте до къде приключват нещата. Лаптопа е чисто нов.

DSC_2235.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на производителя има драйвери както за Windows 7 така и за Windows 10. Просто трябва да ги свалиш и инсталираш. Докъде си стигнал с инсталацията на Windows 10? Чрез DVD диск или чрез USB Flash го инсталираш. Между другото дай и точния модел на лаптопа. След 110 има още букви.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lenovo 110 15IBR ами то не работи нищо няма нет, няма и усб драйвери. Както и да е просто не ми дава да започне инсталацията вместо да ми даде да натисна ф5 то ми излиза това на снимката. От флашка инсталирам лаптопа.

Боот казвам на надписа който излиза за да инсталирам лаптопа   Press any key to boot from CD... просто този надпис не се явява а се появява това нещо което съм снимал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, dsa1996 написа:

Lenovo 110 15IBR ами то не работи нищо няма нет, няма и усб драйвери. Както и да е просто не ми дава да започне инсталацията вместо да ми даде да натисна ф5 то ми излиза това на снимката. От флашка инсталирам лаптопа.

1. Трябва да си сигурен, че флашката е направена бутваща. В зависимост от програмата с която  я правиш трябва да знаеш с Uefi ли ще бъде или с Lecacy boot и съответно хард диска в какъв формат ще е - GPT или MBR.

2. За да инсталираш Windows 7 или Windows 10 с Lecacy boot влизаш в настройките на bios на лаптопа и избираш опциите: Secure Boot off, Lefacy mode . За да инсталираш Windows 10 с Uefi boot в настройките трябва да избереш Secure Boot on, Uefi mode.  

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване