Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 23 минути, Белгиеца написа:

ама във Владивосток

Нещо не си в час. Там още от време оно е съвсем друго , не е както във вътрешноста на Русия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, miro20 написа:

ОК. 

Прави ми впечателние че Ердоган независимо че току що се бе срещнал с Путлер, това не оказа голямо значение за позицията му и солидарността с американските удари.

А за разяснения по статията на Белингкат бях  дал синтезирано на руски : https://www.svoboda.org/a/29159334.html

Това е превод и свободен преразказ на първата статия. Отново без факти и конкретика а както завършва тази на аглийски "highly likely". Видяхме какво стана с последното "highly likely" на англичаните нали...

И друго много интересно ,но преди да излеза днес ми се загуби първата статия и не можах да цитирам.

Spoiler

Dr. Jamal Rafie (pseudonym), told the VDC that the symptoms that he saw on patients “do not resemble chlorine attack symptoms. Chlorine alone cannot induce such symptoms because while it does cause suffocation, it does not affect the nerves. There were symptoms indicative of organic phosphorus compounds in the sarin gas category. But the smell of chlorine was also present in the place.”

и после в заключението

Spoiler

Based on the available evidence, it is highly likely the 34+ victims killed in the 1930 attack on the apartment building near al-Shuhada Square were killed as a result of a gas cylinder filled with what is most likely chlorine gas being dropped from a Hip helicopter originating from Dumayr Airbase.

А не ви знам информацията за Турция откъде е , но понеже ми се налага да гледам и слушам по цял ден турски репортажи докато съм на работа, ще ви кажа какво знам аз.

След свалянето на руския самолет от същата група в турската армия, опитала да направи преврат, Турция започва да се отдръпва от гушкането си с Америка. След няколко опита да накарат американците да спрат да въоръжават ислямска държава и заедно с това и кюрдите по границата на Турция, решават да се намесят и да помогнат на Асад да се очисти от терористите. И то не нахлувайки а бивайки поканени и работейки заедно с армията на Асад и руската армия. Това е след последния конвой с 6000 камиона с "помощи" ,предназначен да въоръжи и засили ИДИЛ. Може и колегата ми ,който между другото от 20 години живее вече в Гермнания, да не ми превежда правилно и да ме лъже ( с някаква си цел), но на репортажите турците трепят терористи заедно със сирийската армия на Асад и хората им се радват, когато им помагат да се върнат по домовете си или да се евакуират от зоните ,където са ги държали насила като жив щит и храна за химически провокации. Също и в турските медии показаха ,че са намерили импровизирани лаборатории на терористите за правене на газ за провокации...

Колкото до емигрантите - не знам в другите държави как е ,но поне около мен най-малко емигранти има от Русия. Пълно е с българи,румънци,сърби,албанци и прочие. Даже и украинци има доста ,но руснаците са единици. Турците не ги споменавам,защото в Германия те даже не са емигранти ми все едно са си у тях...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Tommygun написа:

Колкото до емигрантите - не знам в другите държави как е ,но поне около мен най-малко емигранти има от Русия. Пълно е с българи,румънци,сърби,албанци и прочие. Даже и украинци има доста ,но руснаците са единици. Турците не ги споменавам,защото в Германия те даже не са емигранти ми все едно са си у тях...

Нали разбираш че има огромна разлика  за страните от ЕС, или тези извън ЕС, но с привелигировани условия за ЕС , и .. руснаците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, miro20 написа:

Излизаха не различни версии, а постепенно и по малко иформация . Което е нормално впредвид важността на разследването.

Е именно де !
И тука е същото, постепенно по малко информация че наведнъж може много да ти дойде на теб.

преди 2 часа, miro20 написа:

Първо говореха за 10-на свалени ракети, после станха 30-на та накрая руските военни оповестиха 70 .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не забеляза ли една "дребна " подробност от моите цитати  ?

Първите изявления са на сирийските военни  за 10-на 20-на уж свалени ракети. Последното - за 70 , е на руските военни :)

Сигурно руснаците са начели яко конско на сирийските си колеги  как трябва да се лъже.  :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, дайте да видим пораженията от тия 100 ракети? То си добра бройка. Шишко, даи инфо, какво само с голи цитати? Сигурно са сринали половин Сирия? :)

Повече от половината им ракети свалени от ПВО сделано в СССР. Със задоволство заявяват, че ударили 3 обекта. Три обекта със 100 ракети? :D

• Харесва ми 6
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едно време във война със сърбия се бяха изхитрили американите  да слагат ядрени отпадъци във боеприсате   може и сега да е така целта да е  няккави химии да не са на територията на сащ

пък после асад  го бил направил.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Как стало известно “Ъ”, на днях американский посол Джон Хантсман направил в российский МИД письмо, в котором говорится, что власти США готовят новые санкции в отношении России. На этот раз просто «за поддержку» сирийского президента Башара Асада. Президент США Дональд Трамп не раз называл Башара Асада «животным», виновным в организации химических атак в отношении собственного населения.

https://www.kommersant.ru/doc/3604864

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият братовчед в изгнание на сирийския диктатор, каза че Асад не разрешава съществуването на политически партии в Сирия. Това го слушах преди малко по бТВ.
Ще трябва Путкин да го научи сега на неговите тарикътлъци как се печелят избори и при наличието на политически партии. Щото арабина горкият не ги разбира тези работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Тoни написа:

Всеки има право да ходи където си иска. Аз ти говоря за това хората да бъдат хора, а не да носят умни и красиви ракети по света за кеф. А малките пуделчета, като нас да пригласят. "Бомбете, бомбете, нормално е ние сме с вас, сирийците го заслужават."

Аз бих емигрирал и в Сибир, стига да съм щастлив. Да ти кажа, не ми трябва много.

Аз не мога да си представя, някой нормален човек да поддържа каквито и да са убийства, мародерства и там каквото се сетите. Какъв пример дават политиците - и нашите и чуждите, след като нарушават закони? Как искат тогава подчинената им рая да не нарушава законите? Ами нека дадат пример как трябва да се живее, какво трябва да се прави. Жалко, че няма вече комунизъм или социализъм, когато поне имаше някаква цел. Сега целта ти е да занесеш колкото се може повече в гроба, а от това страдат всички околни, включително твои близки! Не мога да приема, че така наречената "демокрация", която всъщност не е никаква демокрация, почна да властва по целия свят. Ама така е. Човек винаги го е човъркал стомаха и гъделичкало някъде между краката, било то отпред или отзад. Джендърска му работа. Изроди се тоя свят. 

преди 16 минути, Белгиеца написа:

Първият братовчед в изгнание на сирийския диктатор, каза че Асад не разрешава съществуването на политически партии в Сирия. Това го слушах преди малко по бТВ.
Ще трябва Путкин да го научи сега на неговите тарикътлъци как се печелят избори и при наличието на политически партии. Щото арабина горкият не ги разбира тези работи.

Я вземи се пообразовай малко за Сирия, после пиши глупости на поразия. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Белгиеца написа:

Що, Меркел не може ли да го научи??? И тя е четвърти мандат канцлер, ама там е демокрация, пък в матушка Россия било диктатура!!! Ами чипсовете дето си предават властта от баща на син и от съпруг на съпруга??? Там какво, и там ли е демокрация???

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Тoни написа:

Три обекта със 100 ракети?

Ми такова им "учебното показно" на янките - с базука на лов за врабчета. Що ли ми напомня за изпълнението на смъртните присъди в Северна Корея.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как се насажда човеконенавист, национализъм и нацизъм! Това с помощта на "демократичния западен свят", двойните стандарти, лъжите, корупцията.   (нашето европредседателство е  бе един нагледен пример за всички ни как се прахосват милиарди за нищо и празни приказки)  Ако съм честен - все повече желая избухването незабавно на Трета световна война, че света да се изчисти от Мършата, която със своята воня задушава света.

Сега казват нашите "партньори" ни предупредили но явно са предупредили нашите национални медии, че няма как да не възхваляват "победите" на нашите "партньори" Излагат се нашите национални медии.  Бако пък на бутилка сливова, 2-магистрали и радост от поредния акт от пътна полиция седи и се кефи и вика пед телевизора бравооооо - ха такааа, ха, ха ,ха , хааатакъъъ!

Впрочем нашите "партньори" - на мен никога не са били присърце. Хора далечни, без допирни точки като бит, култура, език, история, религия т.е. говоря за англичани, французи, американци, немци, холандци. Всички тия изброени винаги са ни спъвали и пречили в историята , а сега ни били "партньори"!  Всеки с разбиранията си обаче и степента на промиване на мозъка. Нищо хубаво не ни чака! Кой, каквото си надроби.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Тoни написа:

Добре де, дайте да видим пораженията от тия 100 ракети? То си добра бройка. Шишко, даи инфо, какво само с голи цитати? Сигурно са сринали половин Сирия? :)

Повече от половината им ракети свалени от ПВО сделано в СССР. Със задоволство заявяват, че ударили 3 обекта. Три обекта със 100 ракети? :D

Заповядай :biggrin:

Цитат

The photos and videos below show the Barzah facility. According to the US, the place targeted by 76 missiles looks this way:

https://southfront.org/summing-up-results-of-us-uk-france-strike-on-syria-statements-and-speculations/

https://southfront.org/satellite-imagery-shows-aftermah-of-76-missiles-strike-on-syrias-barzeh-scientific-research-complex/

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ракети са нужни за това? Може би 60-70? :D

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Тoни написа:

Колко ракети са нужни за това? Може би 60-70? :D

76 :lol6:

ПС: Не знам какъв бетон ползват сирийците,ама след "76" ракети сградите да не са разрушени напълно(както се вижда на видеото в по-горния пост)...бряяя 0.о

Редактирано от Bacко (преглед на промените)
  • Харесва ми 5
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те направо ги смлели бе ! ! !

А на клипчетата с обгазените , симптомите не отговарят нито на действието на хлор , нито на зарин . Явно са им хвърлили няколко сълзотворни гранати,както правят в демократичния свят при разпръскването на демонстранти

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати краварските изпълнения. :lol6:Изложиха се като кифладжии! Язък им за томахавките - бая ненаточени излязоха! :D

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Тoни написа:

Добре де, дайте да видим пораженията от тия 100 ракети?

Аз вчера щях да задам същия въпрос, но се отказах. Прегледах You Tube  за видеа и какво да видя. Имаше наистина, но на едното видео както стреляха през нощта, изведнъж дадоха взрив през деня. Обърках се. В Сирия Слънцето в колко изгрява?  Да, лайковете на видеото бяха нещо от сорта 500 нагоре и 500 надолу. Толкова много фейк се появи след тия удари, че се отказах да търся каквото и да било. Някой си снимал разрушения и бомби, ама кога това, дали не е преди 3-4 години, никой не може да каже. 

преди 1 час, Bacко написа:

76 :lol6:

ПС: Не знам какъв бетон ползват сирийците,ама след "76" ракети сградите да не са разрушени напълно(както се вижда на видеото в по-горния пост)...бряяя 0.о

Явно са ползвали новогодишни пиратки. Какво говоря, те 100 миниумки да бяха пуснали, щяха да причинят по-големи разрушения. 

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Agentpat™ написа:

Егати краварските изпълнения. :lol6:Изложиха се като кифладжии! Язък им за томахавките - бая ненаточени излязоха! :D

Сега започват вътрешно разследване понеже:

Цитат

Изявлението на Пентагона, че всичките 105 ракети са достигнали целта си, поражда съмнение, защото видеоклипове, показващи поне няколко прихващания на ракети, са достъпни онлайн.

цък

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:
преди 8 часа, BMW Маниак написа:

Англичаните смениха десетина версии за Скрипал

Излизаха не различни версии, а постепенно и по малко иформация . Което е нормално впредвид важността на разследването.

И накрая излиза, че вместо със старчок, са се натровили с живак в сьомгата, която яли в ресторана:D Бахти и Скрипалите:D 

П.П. Той Миро май беше поствал снимка на Скрипал-баща още преди 2 години, ма къв е бил повода, не помня.

Не знам дали сте гледали, ама вчера или завчера в Америка имаше протести срещу бомбенето на Сирия. Това американците не били толкоз много с промити мозъци искам да кажа:)

• Харесва ми 5
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, karadzha написа:

И накрая излиза, че вместо със старчок, са се натровили с живак в сьомгата, която яли в ресторана:D Бахти и Скрипалите:D 

П.П. Той Миро май беше поствал снимка на Скрипал-баща още преди 2 години, ма къв е бил повода, не помня.

Мхм,оказа се че веществото не е новичок,ами BZ токсин...обаче е пропуснато в крайния доклад след анализите на няколко лаборатории ;)

Цитат

Lavrov: Swiss lab says ‘BZ toxin’ used in Salisbury, not produced in Russia, was in US & UK service

https://www.rt.com/news/424149-skripal-poisoning-bz-lavrov/

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Bacко написа:

Сега започват вътрешно разследване понеже:

цък

Хаха, пукат като пиратки томаховките. Стига да не е фейк това де. 

преди 24 минути, karadzha написа:

Не знам дали сте гледали, ама вчера или завчера в Америка имаше протести срещу бомбенето на Сирия.

Е то и във Варна гледам имаше двайстина човека пред общината.  Даваха интервюта от Ню Йорк и наистина обикновените хора мислят кажи речи като нас. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, BG-Team-DRIFT написа:

Хаха, пукат като пиратки томаховките. Стига да не е фейк това де. 

Не е,още вчера по време на атаката ги публикуваха в Туитър,ама нямах време да ги постна във форума :)
https://twitter.com/IvanSidorenko1

https://twitter.com/leithfadel

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.