Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, Agentpat™ написа:

....Нещо много американска ми дойде статията, а аз съм твърде чувствителен към това.

Не го преживявай чак толкова !

Как няма да ти дойде много американска , като става дума предимно за това какво се случва в САЩ . И само тук-там за външна политика , когато се обяснява вътрешната . Не може при това да няма никакво внушение за единственост и неповторимост....:nono:

Отделно , че каквото и да напише човек , то отразява и неговата индивидуалност . А разбиращият четящ следва да се абстрахира.....

.....да не би да искаш когато ядеш туршия , тя да е с привкус на сладко от ягоди . Привкус на туршия ще е ! :lol6:

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, by_chechi написа:

Не го преживявай чак толкова !

Как няма да ти дойде много американска , като става дума предимно за това какво се случва в САЩ . И само тук-там за външна политика , когато се обяснява вътрешната . Не може при това да няма никакво внушение за единственост и неповторимост....:nono:

Отделно , че каквото и да напише човек , то отразява и неговата индивидуалност . А разбиращият четящ следва да се абстрахира.....

.....да не би да искаш когато ядеш туршия , тя да е с привкус на сладко от ягоди . Привкус на туршия ще е ! :lol6:

Прав си! Просто ми е писнало да чета за Америка, като за "пъпа на света".

Сега в понеделник ще е интересна Срещата. Тръмп не смеят да го оставят насаме с Путин, да не би да признае Крим за руски.:lol6:

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Мойра написа:

Големият идеологически сблъсък в САЩ, който тресе света

Тръмп трябва да победи, на всяка цена трябва да победи!

Дълбоко уважавам д-р Борислав Цеков и с удоволствие лайквам постовете му във Фейсбук. Всъщност той ми е в групата или аз в неговата, все тая. Съгласен съм с неговото, да го наречем изследване, но имам и един-два въпроса, които при удобен случай ще му задам пак там. Какви леви вижда той в щатите ... страна, където, ако може, биха те оставили да работиш и докато спиш. Въпреки че той е обиколил света и знае много повече, то и аз не съм лишен от сведения и те са, че "империята на злото (сащ)" не са социална държава за разлика от Европа и дори близката им Канада. И при това положение да се говори за леви ... Освен това посочва, че "доктрината Тръмп" Установява нов тип отношения с Пекин и Москва. . И какви са те ... с Китай откровена търговска война, а с Русия дори още по-зле - студена война, която става все по-гореща .Веднъж казва, че трябва да си приятел с Русия, на другия ден въвежда още по-жестоки санкции, после, че Крим е руски, но за да не го хапят почва акцията срещу Северен поток. И к'ва стана тя?! Доктрината “Тръмп” е насочена към установяване на баланс и конкуренция, съчетана с взаимно зачитане на интересите. ???!!! Съчетана с взаимно зачитане на интересите ... чета и недоумявам, да не би да говори за някой друг човек или друга страна. Това са двете забележки, които имам, но в основното е прав ... ако победи неолибералния глобализъм, със света е свършено. Само за пример ще посоча какво сътвори изрода от англия, а представете си, че "истерията" клинтън беше спечелила в сащ. Край - горим!!!

И завършвам с това, че така бурно се радвах, когато Тръмп спечели, че едва ли някой от присъстващите тук го е правил. Но това, което обещаваше просто не се случва, как да не го критикувам. Разбирам, че обстановката там е направо безумна, но той знаеше какво го очаква, може би не чак в такива мащаби, но поне се е досещал, че за много неща ще срещне отпор. И никой не го кара да се прегръща с Путин, но непрекъснато да плюеш Русия, при положение, че си обещавал подобряване на отношенията ... да вярваш на "анимациите" на "белите каски", да вадиш от това заключения и да раздаваш присъди ... е, това нормално ли е?

Добрият Тръмп (защото има и друг) отива в Хелзинки, дано има и добри вести.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, crazy katon написа:

да вярваш на "анимациите" на "белите каски",

Още ли яЕрваме на старите фейкове , където граждански флеш-мобове  изобразяващи трупове с чаршафи, се представят за реални , но уж постановъчни симулации на "белите каски" ???  И "уж" разобличавани че се виждат мърдащи и усмихващи се хора под чаршафите ??

преди 52 минути, crazy katon написа:

И какви са те ... с Китай откровена търговска война, а с Русия дори още по-зле - студена война, която става все по-гореща .

Да, напоследък съкратиха инвестициите си с цел задържане на капитал в Китай. Обаче да не забравяме че Китай е на едно от водещите  места  в световните инвестиции и на  1 място по количество държавни облигации на САЩ

преди 1 час, crazy katon написа:

Веднъж казва, че трябва да си приятел с Русия, на другия ден въвежда още по-жестоки санкции

Санкциите си имат конкретни причини, и не са  срещу Русия, а срещу конкретен списък организации и хора, свързани с  военната рашистка офанзива. Ако бе срещу Русия като цяло, щеше да се нарича "ембарго" или нещо такова.

И да, като цяло Тръмп си следва неговата доктрина.

Утре на срещата с Путлер може дори да му поблагодари  за избирането , споменавайки поименно 12-те служители на ГРУ, които толкова се стараха . Защо не и да ги предложи за награда по стар съветски обичай :)

Обвинението на Милър с всичката конкретика по делото за намеса в изборите и хакерите на имейли, никак не е случайно че излезе в петък :) https://edition.cnn.com/2018/07/13/politics/russia-investigation-indictments/index.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръмп води НАТО към разпад с неизпълнимите си ултиматуми

Автор: Ирина Алкснис, РИА "Новости"

НАТО отдавна трябваше да бъде пратена в историята.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, crazy katon написа:

.....Разбирам, че обстановката там е направо безумна.....

В безумна среда (САЩ) само безумец случайно , или роден гений може да се оправи.....Тръмп , поне до тук подава сериозна заявка и за двете.

А аз бих му дал и "Оскар" за актьорско майсторство .

Като цяло твърде много ми напомня Рейгън , разбира се при съвсем други условия и роля - Рейгън-СССР , Тръмп-Европа....

Сега нещо и с Китай в Европа се мъти....

.....Офффф ! Ние да му мислим ! ......

При всички случаи се очертава (според мен) тенденцията Русия да има време да си оправи икономиката (и озапти апашите)....

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям артист, вярно!!! Но каквото и да им говориш на кхмериканските журналисти, те си знаят все своето - Русия това, Русия онова. А и него го ядат. Не му завиждам. Не знам дали е намигнал или не, така изглежда, но истината е тази - той наистина иска мир, но самата му държава, самия му народ не иска това, те се смятат за всемогъщи, за неприкосновени. Все пак съм доволен, дори само затова, че се убедих в неговите искрени намерения, а не тези, които говори, за да задоволи жаждата за кръв на американските вампири. :wink12:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз... таковата... малко със задна дата... Ама да попитам, че изведнъж ми стана интересно. Какво стана с аферата Скрипал?

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, crazy katon написа:

той наистина иска мир, но самата му държава, самия му народ не иска това, те се смятат за всемогъщи, за неприкосновени.

Обикновения американец ежедневно е облъчван от анти-руска пропаганда. Постоянно от медиите им се внушава, че Русия е враг и световно зло. Нормално е, когато някой ти повтаря всеки ден едно и също, ти да започнеш да мислиш, че това е наистина така. Тук в това парче на Green Day се говори за проблема с манипулацията на медиите в Америка:

https://www.vbox7.com/play:0321cf2923

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и си мислех, нищо "сензационно" не произлезе от срещата на Тръмп и Путлер

Е поне не и публично. Малко медийно  мазнене, мили очички... подарена /подадена/ топка... :)

Има и такива гледни точки : :)

Остри реакции от САЩ :

https://clubz.bg/70637-trymp_e_predatel_izrigna_bivsh_shef_na_cru

За "ненамесата" в изборите, Тръмп според мен си прави собствена тактика. Утре спокойно може да каже друго.

И ще е в негов стил. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, crazy katon написа:

Голям артист, вярно!!! Но каквото и да им говориш на кхмериканските журналисти, те си знаят все своето - Русия това, Русия онова. А и него го ядат. Не му завиждам. Не знам дали е намигнал или не, така изглежда, но истината е тази - той наистина иска мир, но самата му държава, самия му народ не иска това, те се смятат за всемогъщи, за неприкосновени. Все пак съм доволен, дори само затова, че се убедих в неговите искрени намерения, а не тези, които говори, за да задоволи жаждата за кръв на американските вампири. :wink12:

На американските журналисти им плащат, за да заблуждават населението, което поглъща без да мисли лъжите им заедно с пуканките пред телевизора.

Тръмп се е заел с много важна задача и дано успее да разбуди американското общество и да му помогне да се  пребори с тежката духовна криза, в която е изпаднало благодарение на управлението на предишните президенти.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

На американските журналисти им плащат, за да заблуждават населението, което поглъща без да мисли лъжите им заедно с пуканките пред телевизора.

Тръмп се е заел с много важна задача и дано успее да разбуди американското общество и да му помогне да се  пребори с тежката духовна криза, в която е изпаднало благодарение на управлението на предишните президенти.

Както и на много други журналисти в различните държави. Нищо ново под слънцето.

Това че Тръмп се е заел да разбуди американкото общество е вицът на деня според мен. Тръмп се държи като търговец какъвто е в действителност и се стреми да извлече изгода за америка . Няма лошо стига да е с честни средсва и не за сметка на други държави. Това че е решил да подобри отношенията с Русия вместо да ги влошава всъщност отдалечава света от катастрофа и аз лично съм доволен от начина му на поведение . Самият той си го каза че вижда Русия като конкурент , което е много по положително отколкото да я позлзва в ролята на плашило за да си провежда политиката. Та това е положението "Интереса клати феса" ,а ти ми разправяш приказки от хиляда и една нощ че видиш ли бил се заел с духовно - просветителска дейност :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, darkterminal написа:

Аз... таковата... малко със задна дата... Ама да попитам, че изведнъж ми стана интересно. Какво стана с аферата Скрипал?

Продължават да я експлоатират съвсем безогледно. Мине не мине малко време и Ми-6 подхвърлят по някоя току що произведена бутилчица с Новичок. Понеже вече няма удобни руснаци с рейтинг на имперска територия - направо по собственото си население.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, sliderum написа:

Продължават да я експлоатират съвсем безогледно. Мине не мине малко време и Ми-6 подхвърлят по някоя току що произведена бутилчица с Новичок. Понеже вече няма удобни руснаци с рейтинг на имперска територия - направо по собственото си население.

Благодаря... Ма, разбра ли се от какво са пострадали Скрипал и дочката му и по чия вина? Какво казва съдията?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, darkterminal написа:

Ма, разбра ли се от какво са пострадали Скрипал и дочката му и по чия вина? Какво казва съдията? 

Не съм разбрал, еле пък ме интересува чак толкова мнението на някакъв съдия, англосаксонец, който в свободното си време, кой знае с какъв фетиш се занимава.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мойра написа:

преди 3 часа, lsmurf написа:

Както и на много други журналисти в различните държави. Нищо ново под слънцето.

Да, един казва тези медии са платени, лоши, другия казва - не тези , онези.

Вижте, има един много добър критерий.

Факта че Тръмп е почти във война с някои медии е най доброто за една държава. Именно това е коректива, доказателство че  медиите не са слугинаж към властта.

В РФ е точно обратното. И това е повече от очевидно. Там няма опозиционни медии / на собствена територия/ няма реална опозиция, няма неудобни . А ако има, те са мачкани и унищожени. В много случаи - физически.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, M.Николов написа:

А бе тоя Каспаров жив ли е още?

Карпов е най жив

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, miro20 написа:

Да, един казва тези медии са платени, лоши, другия казва - не тези , онези.

Вижте, има един много добър критерий.

Факта че Тръмп е почти във война с някои медии е най доброто за една държава. Именно това е коректива, доказателство че  медиите не са слугинаж към властта.

В РФ е точно обратното. И това е повече от очевидно. Там няма опозиционни медии / на собствена територия/ няма реална опозиция, няма неудобни . А ако има, те са мачкани и унищожени. В много случаи - физически.

Абсолютно точно. Медиите трябва да бъдат винаги в опозиция. Единствения начин да не се преяжда с власт е властниците да бъдат следени под лупа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, lsmurf написа:

Медиите трябва да бъдат винаги в опозиция.

Абе, и туй не е панацея. Опозиция и опозиция не е едно и също. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултат от футболната среща Путин – Тръмп – много на 0 за Путин:D Това според всички анализатори. Миро скоро няма да може да заспи:laughing4:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.07.2018 г. в 10:52, crazy katon написа:

Какви леви вижда той в щатите ... страна, където, ако може, биха те оставили да работиш и докато спиш.

Това са така наречените либерлчета, окупирали Демократическата партия, които се опитват да си наложат диктатурата в световен мащаб, криейки се зад някакви леви идеи!!! Тези същите са пуснали пипалата си и при републиканците и от там идва и слабата подкрепа за Тръмп от собствения му лагер, затова и битката е толкова безмилостна и без да се подбират средства!!! Самите Републиканци бяха против Тръмп и го подкрепиха чак накрая на изборите, когато видяха, че ще ги спечели дали с тях или без тях и нямаше къде да мърдат (това какво значи...че Тръмп има и едни други много силни хора зад гърба си, които имат желанието, силите и ресурсите да им се противопоставят)!!! Тези контролират и всички медии и пропагандата им е на най-високо ниво (м/у другото, Сорос е от тази клика) и по ирония на съдбата, това са едни от най-богатите американци и до сега при управлението на демократите се гушеха с пари от държавни поръчки, за сметка на данъкоплатците!!! Да, ама дойде Тръмп и кранчето спря!!! Някой може ли да ми обясни, как тези мултимилионери и милиардери, които трупат състояния на гърба на обикновения американец, ще защитават интересите точно на най-бедните и вдигат врява до Господа!!! Аз съм на същото мнение като авторът на статията, алармирам за това от доста време и се радвам, че има хора с достъп до медийното пространство, които показват нещата в истинския им облик!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Джугашвили написа:

Тези контролират и всички медии и пропагандата им е на най-високо ниво (м/у другото, Сорос е от тази клика)

Ей ги, пуснаха веднага местния трол.

Сега ще изкарат всякакви схеми за да свържат Тръмп с Путин.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, M.Николов написа:

Сега ще изкарат всякакви схеми за да свържат Тръмп с Путин.

Обединяват се срещу нас. Май. А Плевнелиев го плюеха руските форумни тролове. 

Американците, като са толкоз отворени, да почват да учат руски и да играят казачок. 

Господ е Европеец. На времето само една Германия ги мачкаше. Сега сички сме с Германия. А нека посмеят диваците и варварите. Ръцете им ще отрежем !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.