Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 9 минути, miro20 написа:

Хайде да ти подскажа - казва и че ръководството на страната няма нищо общо с допинга и не са поръчители на такава програма.

Да, това е също едно от нещата,които НЕ е казала.

Ето тези неща:

Цитат

Anna Antseliovich, the acting director general of Russia’s national antidoping agency. The country’s doping operation “was an institutional conspiracy,” she said while emphasizing that the government’s top officials were not involved.

Редактирано от язе (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как е от американска гледна точка, но оттук за мен самия избор на американците беше lose-lose. Единият кандидат, подкрепен от Саудитска Арабия и военното лоби+банките, другият (Тръмп), подкрепен от едрия бизнес, гешефтарите, какъвто е и самия Тръмп+банките (те никога не губят ;) ). Не им разбирам изборния процес, но явно е по-добър от този на Русия, където застава винаги някаъв сатрап, де не го брига за тея отдолу. Може и при американците да е така, но те са изградили механизмите поне, малко от малко да пускат големите надолу, а не както на североизток - всичко да отива на едно мято, а бедните - да правят тва де вятъра прави. '17-та година обаче се озъбиха управляващите и в Кремъл пак нямат обеца на ухото. И не осъзнават явно, че на обикновения руснак, ако му писне, цяла Европа ще се подпали. Много ги подценяват. Вероятно... подобно на България и там в последните години нарочно образователната система е раазрушена, за да няма мислещи хора, не знам, но руснакът не е глупав човек. Кукловодите на Путин обаче са. Така и българина подценяват онея 240 безродника. Просто народът знае, че тръгне ли, няма връщане назад и не бърза да хваща сопата. А те знаят ли го?

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Кумчо вълчооо написа:

Към момента Русия се очертава първа военна,  ресурсна, че защо не и икономическа сила!

Сравнена с американците и китайците, Русия е по-скоро едно икономическо джудже.

--------------------

А иначе, на янките им е много мерак да се разпадне руската империя. 
Като гледам украинските телевизии, там явно хамериканците са ги убедили че руснаците са техни врагове. Ако успеят и вътрешно да убедят разните националности в руската федерация да почнат да се отцепват и ще стане интересно.
Гледах наскоро едно френско предаване за геополитика, в което водещият направо си го предвижда разпада на Русия, без да се притеснява че и Путкин може да го гледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да видиш...

Цитат

САЩ: Кибератаките, чрез които се предполага, че Русия се е намесила в американскитепрезидентски избори, се основават на една често използвана техника, наричана фишинг, се казва в съвместен доклад на ФБР и на министерството за вътрешната сигурност на САЩ, предаде АФП.

Техниката, чието име в превод означава зарибяване, цели придобиване на поверителни данни.

Киберпиратите са изпратили подвеждащи имейли на членове на Демократическата партия на САЩ, с които ги убеждават да инсталират злонамерен софтуер или да съобщят свои идентификационни данни. После те успели да проникнат в компютърната система на партията и да откраднат хиляди имейли на ръководни кадри.

По време на предизборната кампания тези имейли бяха направени обществено достояние и оказаха влияние върху посланията на кандидата за президент на демократите Хилари Клинтън.

Тази операция се е осъществила чрез две кибератаки срещу Демократическата партия, организирани от две различни групи, за които се твърди, че са свързани с руските разузнавателни служби.

Първата атака била извършена още през лятото на 2015 г. Група, нарекла се АРТ 29, пратила имейли с линк към вирус на над 1000 адресата, сред които и много членове на правителството. При кликването върху линковете, които на пръв поглед били безобидни, вирусът проникнал в партийната компютърна система. Постепенно той започнал да източва имейлите от няколко акаунта.

Втората атака била през пролетта на 2016 г. Групировка на име АРТ 28 я извършила посредством подвеждащи имейли. В тях адресатите били приканени да променят паролите си и да ги изпратят на фалшив интернет сайт, приличащ на легитимен сайт.

Чрез тези пароли хакерите проникнали в компютърната система на партията и откраднали информации, сред които вероятно и на няколко високопоставени партийни кадри.

После хакерите организирали разпространението на откраднатите имейли. Така например вътрешна кореспонденция на партийните ръководители и имейли на Джон Подеста, ръководителят на предизборната кампания на Хилари Клинтън, се озовали в сайта Уикилийкс.

Инфо

Интересно какво мислят от ЦРУ...щото това е такъв виц,че не е истина...ми тия нямат акъл на 5 годишно хлапе..да цъкат по линкове в съмнителни имейли...Пълни глупости...на таркалета...

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NIKISHARK написа:

Ти да видиш...

Интересно какво мислят от ЦРУ...щото това е такъв виц,че не е истина...ми тия нямат акъл на 5 годишно хлапе..да цъкат по линкове в съмнителни имейли...Пълни глупости...на таркалета...\

Ам... не, малко по-сложно е отколкото го обясняват тук...

https://www.secureworks.com/research/threat-group-4127-targets-hillary-clinton-presidential-campaign

http://blog.trendmicro.com/trendlabs-security-intelligence/operation-pawn-storm-ramps-up-its-activities-targets-nato-white-house/

https://www.threatconnect.com/blog/faketivist-vs-hacktivist-how-they-differ/

Но се питам защо ще подемат цялата тази шумна и продължителна кампания за нещо, когато трябва да останат "под радара". Има някакви неща де се връзват, други...

И защо подобни неща не се обсъждат:

http://vesselnews.io/former-british-ambassador-u-s-govt-insiders-leaked-john-podestas-emails-wikileaks/

http://www.washingtontimes.com/news/2016/dec/14/craig-murray-says-source-of-hillary-clinton-campai/

Че може да е вътрешна работа. Конкретно за Подеста. Освен това, всички медии повтарят едно и също. Няма друга гледна точка. "Има една реалност, приемете я, защото това е официалната версия на реалността"... Нали няма значение, дали тя е вярната версия на реалността или не. На Mandiant вяра да нямаш, ама Trend Micro примерно са ми по-достоверни. Иначе и ЕСЕТ посвещават материали по въпроса: http://www.welivesecurity.com/2016/11/11/sednit-a-very-digested-read/

(3 документа и общо близо 200 стр.)

Те обаче не назовават Кремъл. Просто не са като Crowdstrike и Fireeye явно да търсят благоволението на Белия дом, което между другото... някак случайно, тези две компании го имат отдавна.

т.е., хм.... Пак казвам, лично аз не знам.

Хората много обичат да чуват думата "хакери". Вмести и "руски" в изречението и те вече наместват очилата на носа си и почват да гледат и слушат като некви професори... Е, как, знаят всичко. А колко от тях са чували за Stuxnet - първото кибероръжие в света? Или за Сноудън и разкритията му. Бе знаят там нещо си...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

This story was first published by Sputnik News.

:)

аз не бих се доверявал на позоваващи се и прекопиращи тази компрометирана отдавна дезинформационна медия.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че има атаки,никой не отрича..ама в случая много удобно се посочва Русия..Всъщност от Trend Micro много правилно задават въпроса-Защо се ползва частен имейл и какви са рисковете...И защо службите за сигурност са пропуснали защитата ...

Ти спомена Китай...ами знаем конфликтите със спорните(12,за сега)острови..икономическите отношения...Да не би да са по-малък съперник? Всъщност..уплашени от Китай..много западни фирми (не без участието на САЩ)изтеглиха бизнеса си в Източна Европа...

Цитат

Email servers quickly went from a niche, technical topic to the subject of mainstream conversation when it was revealed that Hillary Clinton, former U.S. First Lady, Senator and Secretary of State and prospective presidential candidate for 2016, depended exclusively upon a private email server during her time at the State Department. What are the cyber security ramifications of this approach?

A private email system: A high risk strategy
For starters, opting for the DIY route over a .gov address was risky. The numerous steps required for proper setup and maintenance of an email server mean that there are many opportunities for getting something wrong and leaving all correspondence vulnerable to interception. A secure private email system would need features such as:

• A valid digital certificate to certify that the server was encrypted.
  • Security mechanisms such as antivirus software, spam filters and firewalls, including a message transfer agent.
  • Specific hardware and software, such as a physical server and a flow manager like Microsoft Exchange.
  • Proper configuration of the email server on mobile devices.
  • Trained IT and cyber security staff to handle upgrades and deal with the fallout of any breach

--------------------

Talking about this issue naturally lends itself to many political and ethical angles that are best discussed elsewhere. In terms of its specific ramifications for cyber security, Clinton’s private email system was a major gamble that courted a lot of risk, despite her claims that it was properly safeguarded, overseen by the U.S. Secret Service and free of any data breaches.

Intrusions, as we noted earlier, are not always apparent at the time. Plus, defaulting to a standard-issue State Department email address is almost always going to provide more security from cyber attacks than running one’s own infrastructure would allow. Government accounts have been hardened over the years with many security regulations and mechanisms, given their prominence as targets for cyber attackers.

However, even these accounts have hardly been free from breaches. Incidents affecting bodies such as the Department of Energy show that government cyber security, despite its relative sophistication, can still struggle against advanced threats. In this context, going it alone with a private email system seems even riskier: If the same amount of attention were channeled toward compromising such setups as is already directed at government email, the prospect of an intrusion would be serious.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

:)

аз не бих се доверявал на позоваващи се и прекопиращи тази компрометирана отдавна дезинформационна медия.

Аха, подменяме ли реалността? Ето за това ме е страх от лова на т.нар. фейк новини. ОК, а ще повярваш ли на самия Крейг Мъри: https://www.craigmurray.org.uk/archives/2016/12/cias-absence-conviction/

Цитат

As I have explained countless times, they are not hacks, they are insider leaks – there is a major difference between the two.

А може би кремълски хакери са хакнали сайта му и са публикували това.:clown:И преди ти казах: не чета спутници, весни и подобни и гледам да цитирам медии с повече от 10 000 посещения дневно, а не някакви...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото..промивката на мозъци продължава..Преди малко по Nova..Ясен Дараков...(пряко от САЩ)..който видимо четеше предварително написан текст каза,цитирам

"Вече знаем,че Путин е наредил хакерските атаки срещу сървърите на демократите..." Къде това бе?Къде е ясно?Кой го знае?Къде са ви доказателствата?

Случайни ентусиасти ,навремето хакваха и сайта на FBI...Някои ги познавам лично...

Е за това се провалят в целия свят...щото ни мислят за олигофрени....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Методи Дамянов написа:

Аха, подменяме ли реалността? Ето за това ме е страх от лова на т.нар. фейк новини. ОК, а ще повярваш ли на самия Крейг Мъри: https://www.craigmurray.org.uk/archives/2016/12/cias-absence-conviction/

А може би кремълски хакери са хакнали сайта му и са публикували това.:clown:И преди ти казах: не чета спутници, весни и подобни и гледам да цитирам медии с повече от 10 000 посещения дневно, а не някакви...

Погледна ли под статията ти това :

Spoiler

CrowdStrike, ThreatConnect, and SecureWorks have all independently verified the attackers as Apt 28 and Apt 29. Two Russian state hacker groups.

This is a brief bit of information just pertaining to John Podesta.

Independent security contractors have stated that they are absolutely certain that it was Fancy Bear that compromised Podesta. He was part of the 2016 spearphishing campaign against the DNC. Although the DNC had been compromised as far back as even 2015 due to actions by Cozy Bear.
http://www.nytimes.com/2016/10/21/us/private-security-group-says-russia-was-behind-john-podestas-email-hack.html

https://www.secureworks.com/research/threat-group-4127-targets-hillary-clinton-presidential-campaign

https://www.threatconnect.com/blog/fancy-bear-it-itch-they-cant-scratch/

https://www.crowdstrike.com/blog/bears-midst-intrusion-democratic-national-committee/

The hackers even specially coded his email into the phishing link that they used to steal his password.
https://twitter.com/lorenzoFB/status/789107544216207361

They even used multiple sources to leak the data. Wikileaks is the most known, but also DCLeaks, which has directly been tied back to Russia. And of course, when asked Russian foreign minister Sergei Lavrov said, “We did not deny this.” But also stated we could not prove they did it. To which to which Josh Earnest responded, “I think a reasonable person would conclude that there is no piece of evidence the United States government could produce that would prompt Sergei Lavrov to admit Russian complicity in these efforts.”
http://www.wsj.com/articles/top-russian-officials-shift-away-from-denying-dnc-hack-1476295233
https://www.threatconnect.com/blog/does-a-bear-leak-in-the-woods/

The previous source for private security firm ThreatConnect also identifies Guccifer2.0 (one of the main people leaking the hacked emails) as running from behind a Russian VPN, and the attack emails originated at a Yandex email server. Yandex, if you are unfamiliar, is pretty much the Russian equivalent of Google. And also all followed the MO of Fancy Bear.”

не знам дали четеш дезинформационните спутници и др. но по горе ги цитираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое? Посочвам ти източника? Казваш, че е фейк, демек Крейг Мъри не го е казал. Еми казал го е. Не знам да съм цитирал фейк източник някъде. Единствено, може би zerohedge, който е сайт със съмнителна репутация. Можех да изманипулирам и да цитирам само Мъри, нали? Но цитирам и разследванията на Dell, Trend Micro и Thrat Connect - двете страни

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, NIKISHARK написа:

Е за това се провалят в целия свят...щото ни мислят за олигофрени....

Не. Никой не ви мисли за олигофрени. Прекалено наивно и евтино. Никоя пропаганда не би те третирала така.

Достатъчно е да ви  изградят навици да четете само едни  медии. И арогантно да развявате субективната си пропаганда, с абсолютна увереност за най правдива.

Друго не им трябва.

току-що, Методи Дамянов написа:

Кое? Посочвам ти източника? Казваш, че е фейк, демек Крейг Мъри не го е казал.

Виж си горе цитираното де Линковете.

Точно под него ти пост коректно  споменах "източника " . Или не си четеш статиите до край ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, AntiAlGor написа:

Това коментира тази вечер по рупора на демократите CNN бившата шефка на московсковското бюро на новинарската телевизия и водещ експерт по Русия Джил Дохърти.

О да, естествено че ще се наспорварвате сега да цитирате помпозни про-путински мнения :)

За мен очевидното е .... това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, NIKISHARK написа:

Путин отново направи гениален ход.На фона на всички искания от неговите хора,да изгони американските посланици,той ги покани заедно с децата на коледна елха в Кремъл...Никакъв хап не е преглътнал-обърна се да го ударят и по другата буза...А да познаем кой ще спечели повече от ситуацията....

Сериозно ли мислиш че нормален политически ход да не се подведеш по първосигнална емоция е гениален . Путин направи просто правилен ход- нищо повече . Но аз определено съм доволен от неговото поведение защото е заявка за трезво политическо мислене. Ясно беше че демократите подложиха динена кора на Тръмп и той щеше да бъде  изправен пред трудно решение да се скара с руснаците или да го обвинят в договорки с тях. Като опитен политик Путин му даде едно рамо като в последствие ще разчита на по доброжелателно отношение.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро,би ли ми предоставил,на мен и всички дискутиращи въпроса,категорични и неоспорими доказателства ,че именно Путин и Русия стоят зад атаките?

Факт е ,че са засечени такива.Ако си по-голям експерт от Eset,Trend Micro..Kaspersky..дай да видим резултата...

преди 11 минути, lsmurf написа:

Сериозно ли мислиш че нормален политически ход да не се подведеш по първосигнална емоция е гениален . Путин направи просто правилен ход- нищо повече . Но аз определено съм доволен от неговото поведение защото е заявка за трезво политическо мислене. Ясно беше че демократите подложиха динена кора на Тръмп и той щеше да бъде  изправен пред трудно решение да се скара с руснаците или да го обвинят в договорки с тях. Като опитен политик Путин му даде едно рамо като в последствие ще разчита на по доброжелателно отношение.

Самия факт,че не се подведе по играта на Обама ,показва цялата моментна ситуация....На фона на глупостите...си е гениален...правилен ход....При все,че всички очакваха точно обратната реакция...Само си представи реакцията на нашите полуидиоти в такава ситуация...

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, NIKISHARK написа:

Миро,би ли ми предоставил,на мен и всички дискутиращи въпроса,категорични и неоспорими доказателства ,че именно Путин и Русия стоят зад атаките?

...

Надали някой, освен ЦРУ и ФБР могат. А вече искат и да ги съдят: https://www.scmagazine.com/federal-intelligence-agencies-sued-over-russian-interference-in-us/article/628502/

Цитат

The American public absolutely deserves to know what role Russian interference played in President-elect Trump's victory over Hillary Clinton, and how U.S. intelligence agencies responded to any such Russian interference,” Shapiro said in a statement. “To date, the U.S. government has officially disclosed little concrete information regarding Russian interference in the 2016 presidential election,” he added.

Има обаче друго. Не ми се търси - в "Уошингтън Поуст", един генерал, нещо подобно го обяснява тея дни, че подобно искане няма как да бъде удовлетворено, защото по този начин трябва да се разкрият оперативни методи и агенти. Да не се окаже, че американците са хакнали руснаците... един вид. И то преди руснаците да ги хакнат тях. Това повдига любопитен въпрос. Те казаха: "Руснаците ще ни "хакнат" изборите". Руснаците го правят. Значи ли това, че те са знаели и са можели да го предотвратят, но не са го направили?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз се опитвам да намекна,че това е глобална игра...в която невинни няма...Ама такива ..еднополюсни..ми лазят по нервите...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, NIKISHARK написа:

Ами аз се опитвам да намекна,че това е глобална игра...в която невинни няма...Ама такива ..еднополюсни..ми лазят по нервите...

Винаги има някой "по-виновен", ма кой е в случая...? Нямаше да има значение, ако няма опасност да си спретнат някоя мизерия и да пострадат невинни от цялата тая работа.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим конкретно за изборите..ами ако демократите бяха се вгледали в собствените си грешки,а не бяха се понесли на дългогодишното си управление и абсолютната увереност в избора на Хилари...това сега нямаше да е обект на коментари...същата ситуация като брекзит..като нашите избори..като референдума..Има такава ..повтаряемост.. когато елита се отдалечи от тези,които са го избрали..получава звучен шамар...неочакван...И най-удобно е да обвиниш за това прекия си опонент...В случая е същото...само че това са глобални играчи..и засяга всички...Дори не искам да коментирам отношенията по въпроса за Сирия,че там са такива лай.а..забъркани от САЩ..и като цяло в региона...Европа ще има да бере ядове..щото евроелита и той е до ушите....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, казано с фолиевата шапка на главата ми, не е сигурно, дали deep state не е всъщност се разбрала с Тръмп. Да си спомним 2000г., когато манипулираха резултатите, поставиха Джордж Буш начело на САЩ, дойде речта му за "оста на злото", след нея 11/9, а след това светът се промени. Та, те ако искаха Тръмп да не печели, той нямаше да спечели, а и... изчакай инаугурацията му. Тръмп все още е president-elect, но не и president.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам...има ясни индикации,че света се променя..а някой иска да е на върха и да не губи контрол..без значение кои са куклите....важното е да дърпа конците..ако може..

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, NIKISHARK написа:

Не знам...има ясни индикации,че света се променя..а някой иска да е на върха и да не губи контрол..без значение кои са куклите....важното е да дърпа конците..ако може..

Те са едни и същи, Ники. Просто искат да си мислим, че са различни. В момента, в който наистина се разклати контрола им ще стане голямата мизерия. Това обаче няма как да се случи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е ,че са едни и същи...питам се до къде ще стигне това разклащане..в глобален мащаб...преразпределение на територии...природни богатства...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, NIKISHARK написа:

Стара истина , но дано наистина да има промени и то в посоката която на нас ни се иска което не е много сигурно между другото. Защото затоплянето на отношенията между двете супер сили може да означава и още по- силна концентрация на властта в ръцете на едни и същи хора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.