Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отношенията между САЩ и Русия

Препоръчан отговор

преди 43 минути, sliderum написа:

.....жертви на параноично поведение на Сталин.....

Когато някой от тук присъстващите (а и не само тук) покаже , че знае и може от нищо да гради държава и да печели войни - тогава да съди и дава оценки за Сталин ........! .......Руският народ и днес го оценява по достойнство ! И не само ! .... :nono:

Може така

А може и така

Е , добре . Кой Сталин , кой е ? :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 5,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Мацката го обяснява много добре и разбираемо дори и за неспециалисти с малко здрав разум. Ааааа , ма чакай, това сигурно пак е фейк и пропаганда на руснаците. А картинката е точно обратната.

ЧУДЕСНОТО ИЗБАВЛЕНИЕ НА СКРИПАЛОВИ ПО ВЕЛИКДЕН Да обобщим фактите: - Семейство Скрипал е отровено от свръхмощна отрова, 2 грама от нея убива половината страна на момента; - Отровени са в рест

Напротив , постъпиха много умно. Цял свят видя патока Доналд как се насра. Тия неща не се забравят. 

Публикувани изображения

преди 1 час, miro20 написа:

от   "гладомора" само колко са затритите хора ??

За "гладомора" няма доказателства, че е умишлен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко встрани от спора

ако някой е пропуснал :

Премълчаваната история на САЩ

p.s. Книгата е великолепна,особено ако си осъзнал,че средствата(за масова информация) са за масова дезинформация....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

терор от собствения режим

ooooooo ...... какъв собствен режим???? Защо се казва СССР, а не СГСР....????

Та .... ай .... хм ...... стига ..... мое да си промиващ мозъците на младите, но само и единствено това знаеш ....

И каква връзка има Русия с това, а?

Ти знаеш ли колко руснаци е имало начело на Русия, а??? И изобщо защо столицата им се казва Москва, а??? И кой я е кръстил така, а????

Що се касае за насадената омраза в Украйна и в Грузия спрямо Русия, знаеш ли кой има полза от това, а?

Та .... забелязал съм, че има тука едни ИИ-чета, хм да не кажа клонинги на твоя начин на мислене, зад които определено стоят едни интереси и прикрити под подробна и без мисли софистика промивате мозъците на младите с определена цел, а и разчитайки, че те не ще прочетат истинска информация за миналото, НО все пак не отчиташ факта, че има и по-добре информирани от тях и не ще се хванат на твоята пропаганда.

И защо ли във всяка тема въпросната я превръщате в спор прикрит под формата на полемика, а???

И защо ли вадите само и единствено документи които много добре знаете, че не ще бъдат прочетени изцяло и тълкувате в определена насока същите, а???

Ги ма сен дур ве серсем ба де кла.... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Agentpat™ написа:

Ти му вадиш доказателства, физични закони и прочее

Какви доказателства ? Някакви фейк речи на Чърчил и още по спекулативни и неверни данни за жертвите на сталинизма от някаква си "Петя Паликрушева" ?

Сравни например какво пише тая "историчка" за обезглавяването на  съветската армия. Били само... уволнени видиш ли ... Само че... :

Цитат

Трое из пяти маршалов; 13 из 15 командующих армиями; восемь из девяти адмиралов; 50 из 57 командиров корпусов; 154 из 186 генерал-майоров; все военные комиссары и 25 из 28 комиссаров корпусов в СССР были осуждены и приговорены к смертной казни по политическим мотивам. Результатом стало снижение боеготовности вооруженных сил за счет повышения их верности идеологии перед лицом предстоящей Второй мировой войны. Появились фанатичные, но неопытные командиры.

За "гладомора" няма доказателства, че е умишлен.

Тоя лаф кърти мивки.... :shock11:

Когато насила ти отнемат животните, когато насила ти отнемат всички запаси от жито, когато те разстрелват ако се осмелиш да скриеш такова дори за сеене .... казваш... "няма доказателства да е умишлено" ????

Когато в същото време изнасяш  всичкото зърно за чужбина и оставяш населението масово да мре... казваш .. "няма доказаелства да е умишлено" ????

Нямам думи...

https://poltora-bobra.livejournal.com/638302.html

Европаралмента също призна гладомора за престъпление срещу човечеството, като виновник посочва репресивния тоталитарен сталинистки режим

https://www.rbc.ru/politics/23/10/2008/5703cfcd9a79473dc8149f07

преди 33 минути, ДиоиД написа:

Що се касае за насадената омраза в Украйна и в Грузия спрямо Русия, знаеш ли кой има полза от това, а?

Знам знам... Но това е друга тема. Ако искаш продължи си "Великите мисли"   там.

Но малко насоки да ти дам  :

https://aillarionov.livejournal.com/1079396.html

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, miro20 написа:

.....Когато насила ти отнемат животните, когато насила ти отнемат всички запаси от жито, когато те разстрелват ако се осмелиш да скриеш такова дори за сеене .... казваш... "няма доказателства да е умишлено" ????

Когато в същото време изнасяш  всичкото зърно за чужбина и оставяш населението масово да мре... казваш .. "няма доказаелства да е умишлено" ????

Дали бедното ти мозъче може да направи връзката , да намери подобие със сегашните санкции ? Дали тогава е имало друг начин за оцеляване на държавата ......? И т.н. неща до които нямаш достъп за мислене ....

........или Сталин го е правил само защото му е кеф , както излиза според извратената ти логика....:lol6:....днес да имаш как да се гавриш с паметта на хората....

И ако тогава номерът не е успял , днес е пълна фантазия....Днес има други съвсем мирни начини , дето пак не се харесват някому....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реакция от Москва на новите санкции :

https://www.faktor.bg/bg/articles/smut-v-kremal-novite-amerikanski-sanktsii-ne-sa-v-duha-na-sreshtata-tramp-putin

чечи, колко пъти да ти казвам.. спести си квалификациите и празнословието. Отдавна си станал като каланслувчо  :)

Виждам че всичките червенокафяви комунисти тук са настъпани и се гърчат, но ... не съм ви виновен аз че сте избрали да вЕрвате сляпо на една умряла утопична, и в крайна сметка античовешка идеология.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, miro20 написа:

....не съм ви виновен аз .....

Пак тотално бъркаш нещата ! :hit:

Ти не си виновен ! Теб Господ те е наказал - отнел ти Разума и ти напълнил главата с въздух под налягане.... ! :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, miro20 написа:

Когато насила ти отнемат животните, когато насила ти отнемат всички запаси от жито

Или ти изгорят влоговете  в банките заедно със самите банки през 1997г. Или надуят и спукат на улицастена  поредният финансов балон през 2007г. Това все Сталин и комунистите го правят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, sliderum написа:

и комунистите го правят.

Да. Венецуела ти е жив пример.

преди 36 минути, by_chechi написа:

Пак тотално бъркаш нещата

Само като ти видя заглавията на клиповете се сещам за жълто-лайняните медии за фолк скандали :)

Ако искаш нещо сериозно , дадох малка насока : https://aillarionov.livejournal.com/1079396.html

Чети и мисли. Ако можеш.

Войната РФ я започна много по отдавна.

Тогава лъжите на Путлер минаваха... сега , след Украйна и др събития, все по малко ще минават.

пп

подкрепа и от Англия https://www.faktor.bg/bg/articles/tereza-mey-sanktsiite-na-sasht-izprashtat-nedvusmisleno-poslanie-na-rusiya-che-neynoto-provokativno-i-bezrazsadno-povedenie-nyama-da-ostane-bez-otgovor

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, miro20 написа:

Идея си нямаш за какво става въпрос ,нали? Колелото на историята се върти.и се повтарят добре забравени истории..идентични,само играчите са с различни имена-целта е същата...как да ти го обясня...футбол...резерви...само че това е история...и бъдеще.....само че ти си достатъчно тъп за да не можеш да разбереш....Чети и мисли бе ,човеко...стига си повтарял едно и също като папагал....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си ме чул да споря че колелото на историята се върти ????

Даже напротив. Винаги съм го твърдял. И че именно червените пропагандатори и много млади такива идея си нямат за какво става на въпрос и са готови да повтарят едни и същи стари грешки.

Но "си достсъчно тъп за да не можеш да разбереш "

Откъм четене, веки що годе обективен наблюдател може да сравни кой как се аргументира,  колко и какво аз цитирам и колко и какво такива като вас празнословци .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

Но "си достсъчно тъп за да не можеш да разбереш "

Като ти казвам ,че си тъп....Всичко което е станало в "нашия" свят...е било провокирано от алчността на "вашия" свят...а това ,което става в западната част на Европа ,е резултат от дейността за "демократизиране"..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NIKISHARK написа:

Чети и мисли бе ,човеко...стига си повтарял едно и също като папагал....

Както писах по-горе, той е застанал в ъгъла, тропа с крак и вика: не, тя не се върти! Тя е плоска!:biggrin:

Я чакай аз да го попитам:

Мирча, къде са доказателствата, които американците, а и англичаните, са намерили, по случая "Скрипал"? Дай да ги видим и да разберем, защо САЩ налагат допълнителни санкции?

Чакам!

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

годе обективен наблюдател може да сравни

:) Доде неговата субективност не се сблъска с твоята обективност.... :)

Ти от де не знаеш, че САЩ и Русия си продължават играта от преди перестройката, а.... :)

Някъде бях го казал, но ще го повторя: САЩ си продължава гражданската война, но на други континенти....

Определени хора разпродадоха бивши съветски републики ..... и определено не зачитат, че във въпросните са останали не малко на брой руснаци за които същите им се явяват вече родни места и не искат да бъдат смачкани от някакви САЩтови кукли на въжета....

Който каквото и да ти говори става въпрос за ресурси ....

Но .... има и такива неща които няма документи за тях .... така, че като един обективен наблюдател аз, който мога да мисля не ми трябва да сравнявам някакви измислени документи и източници..... Аз не сравнявам, а мисля!

Та, ето едно субективно мнение срещу твоя субективизъм (обективизъм).... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както писах по-горе, той е застанал в ъгъла, тропа с крак и вика: не

Боже Господи ... слез си прибери вересиите... :) :)

тоя , дето  толквоа нахъсано циира фейк статии на уж Чърчил, тоя който ми плямпа за " няма доказателства за гладомора"  , който  е наритан и поставян не въгъла, а някъде извън периферията по всяка тема ... ще ми говори че аз съм бил в ъгъла :) :)

Или другата цаца, дето освен аргумента " ти си тъп" друго не знае....

Третия псево-умен пък не му трябвало да чете.. той мислел.... и бил "обективен" :lol6:

Четвъртия философ и той със жълто-помпозните заглавия и клипове за "великия Путлер" ..... на който други не "им дава да мислят, щото не им е дадено да мислят"....

Наистина ли не си виждате "нивото"  и каква сте гротестна картинка ???? :)

преди 34 минути, NIKISHARK написа:

Още малко история

Втората световна война

Може да съм пропуснал нещо ... но споменава ли се за  решаващата помощ на САЩ към съветите по плана "Ленд Лиз" ?

Май не....

Дай да ги видим и да разберем, защо САЩ налагат допълнителни санкции? 

Чакам!

Обърни се към ЦРУ. Раследването си върви, последно както бях цитирал по назад, пратиха искане към РФ за ексрадация на няколко заподозрени, идентифицирани от камерите.

Предполагам, даже бих казал , съм уверен, че на високо ниво и сАЩ и Великобритания си обменят далеч по голям обем информация, до който ние няма как да имаме достъп.

На база на което и се вземат съответните решения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

...

Ще отговориш ли на въпроса ми (който така удобно подмина) или ще продължаваш с глупостите си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

Боже Господи ... слез си прибери вересиите... :) :)

тоя , дето  толквоа нахъсано циира фейк статии на уж Чърчил, тоя който ми плямпа за " няма доказателства за гладомора"  , който  е наритан и поставян не въгъла, а някъде извън периферията по всяка тема ... ще ми говори че аз съм бил в ъгъла :) :)

Или другата цаца, дето освен аргумента " ти си тъп" друго не знае....

Третия псево-умен пък не му трябвало да чете.. той мислел.... и бил "обективен" :lol6:

Четвъртия философ и той със жълто-помпозните заглавия и клипове за "великия Путлер" ..... на който други не "им дава да мислят, щото не им е дадено да мислят"....

Наистина ли не си виждате "нивото"  и каква сте гротестна картинка ???? :)

Ако имаше малко мозък и самоуважение,щеше да разбереш  "и първия,и втория" и всички които спряха да пишат в раздела....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо отговор...

Шофоьор на камион карал по магистралата Париж-Лион. Пуснал радиото и чул:
- Внимание, внимание! До всички превозни средства по магистрала Париж-Лион. Опасен, най-вероятно луд, водач кара в насрещното движение!
Разтъркал очи нашия и извикал:
- Господи Боже, не е един, стотици са!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам да видя доказателствата, Мирча, а не приказки от сорта - "Обърни се към ЦРУ. Раследването си върви, последно както бях цитирал по назад, пратиха искане към РФ за ексрадация на няколко заподозрени, идентифицирани от камерите."

Искам да видя доказателствата черно на бяло.!

Чакам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, NIKISHARK написа:

Вместо отговор...

Предполагам си мислиш че ти си в правилното платно заедно с останалата клика, разпространяваща доказани фейкове и откровенни комунистически лъжи и простотии ??

Само да те светна, че това тук е далееееч от "магистрала".  Образно казано разбира се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване