Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отношенията между САЩ и Русия

Препоръчан отговор

• Отговори 6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

тъй  тъй .. крах голям ..

обаче...

Може да бъде изображение с 1 човек и текст, който гласи 'жена гражданка сша... сша дочь гражданка франции... сын- гражданин великобритании... трудно нынче "российскому" патриоту...'

на 4.06.2021 г. в 0:36, herkules2 написа:

Ботев пък е бил терорист според западните мнения.

Май така и не разбра горните карикатури и публикации от Ботев . И какво му е мнението му за имперска Русия.

Ако поне малко знаеше кой е Ботев, щеше да разбереш колко е гнусно дори да спелваш неговото име в мръсната си робска уста. :hush:

Понеже споменахте и Ленин , ще ти е интересно за онези години как не кой друг, а американците са строили съветската промишленост

https://grimnir74.livejournal.com/11022027.html?utm_source=fbsharing&utm_medium=social&fbclid=IwAR0XBfuMAY5GdFf9oxk2SjqnMlg0WBqo7acbYYG6Dbaz3bh9nR0_kwpqz8U

Чети и реви... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

обаче...

Може да бъде изображение с 1 човек и текст, който гласи 'жена гражданка сша... сша дочь гражданка франции... сын- гражданин великобритании... трудно нынче "российскому" патриоту...'

Май така и не разбра горните карикатури и публикации от Ботев . И какво му е мнението му за имперска Русия.

Ако поне малко знаеше кой е Ботев, щеше да разбереш колко е гнусно дори да спелваш неговото име в мръсната си робска уста. :hush:

Понеже споменахте и Ленин , ще ти е интересно за онези години как не кой друг, а американците са строили съветската промишленост

https://grimnir74.livejournal.com/11022027.html?utm_source=fbsharing&utm_medium=social&fbclid=IwAR0XBfuMAY5GdFf9oxk2SjqnMlg0WBqo7acbYYG6Dbaz3bh9nR0_kwpqz8U

Чети и реви... :)

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.06.2021 г. в 17:59, herkules2 написа:

Има значение начинът ти на говорене, когато говориш с глаголи в сегашно, минало несвършено или свършено време и поставените окончания! Ти не правиш лапсоси а граматични грешки.

Спрягам си глаголите в което време си искам, във форум сме,  не на конференция по граматика.  

на 4.06.2021 г. в 17:59, herkules2 написа:

Това ти го обяснявай на инженера и съмишленика му, че ако аз го кажа, веднага ще го обявят за фейк!

А ти защо би го казал? Може би го знаеш? Ако го знаеш, защо се правиш, че не го знаеш? 

И не виждам кой би го обявил за фейк,  документирано е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хе, хе, сега се чудиш как да се измъкнеш. Двете бузи до отходното място на инженера са с особено предназначение, както и сам казваш. Друго си искал да кажеш ти, ама сега се оправдаваш, за да не признаеш грешката си.

Не е нужно, в пореден свой коментар да показваш как четенето с разбиране не го умееш. Аз каквото съм искал да кажа съм го написал, съответно съм цитирал другите какво са писали. Хората, които владеят четене с разбиране ще разберат какво е написано и защо. Ти - едва ли. Свободните ти съчинения са си... свободни съчинения.

Хайде бе, присмял се хърбел на щърбел! Я пак си помисли кой губи връзка с дейсвителността, когато му наврат в очите престъпленията на изедниците зад океана и веднага споменава двете бузи до отходното място на съмишленика му.

И кой е този, който губи връзка с действеителността, когато му наврат в очите престъпленията на изедниците зад океана? Цитат може ли?

А, и глупостите които ти пишеш нещо не ги приемат всички тук за истина. О, забравих, твоите фейкове и на инженера са най-истински.

Какво приемат всички тук за истина е без значение за това какво, къде и кога се е случило.

"Глупостите", които съм написл не си ги оборил. За твое успокоение ще ти дам три примера:

1. Русия плаща на Казахстан, за да изпозлва Байконур. Както видя, пише го в сайта на Роскосмос.

2. Руснаците емигрират от Русия, въпреки че там Путин е сътворил Раят на земята и въпреки, че ти емигриращи руснаци не си виждал. Както видя пише го в официални(разбирай държавни) руски сайтове.

3. Санкциите се отразяват на руския космически отрасъл и едни сателити са сатанали по-тежки именно заради санкциите. Пак го видя написано в руски сайтове.

Моите "глупости" не са ти в компетенциите(защото съм сигурен, че по други теми си достаъчно компетентен) и редовно се излагаш. И след всяка излагация продължаваш напред, все едно нищо не се е случило. Истинските мъже така ли правят?

Къса памет ли, навикът да се лъже ли, нещо друго...

на 2.06.2021 г. в 23:01, A.com написа:

И това ли е истина, подкрепена с доказателства? Дядо ти срещу кого е воювал през ПСВ?

Воювал е срещу французи и франсетата са умирали от страх. С генерал Колев са трепали гадните румънци и са освобождавали Добруджа, а румънците са бягали като луди през Дунава. За това има приказка- "власите се давят на брега на Дунава"!

Цитат

herkules2

• kaldata маниак
  • pip_6.png.0e019ee44b4addbb1ea1d1d16855df
  • herkules2
  • Потребител
  • 1534
  • 1274 мнения
  • 3.jpg.2d186fac14de1fdb035e0cba4f44c79c.j

Мъчиш се да продаваш на краставичар краставици! Дядо ми е бил в кавалерията на генерал Колев, при освобождаването на Добруджа, а и аз съм добруджанец. Да, пленявал е и руснаци, но много по-свирепи са били румънците.

Виждаш ли колко ти е нивото? Слугата - фурнаджийската лопата изведнъж забрави какво е писал за дядо си.

И пак - четене с разбиране, но не и от теб. Аз пиша това:

А, ето я и най-интересната част. Петицията е от 2017 година, може да се види по коментарите и кой кога се е подписвал. И въпреки, че Пути не изпрати войски на българо-турската граница, Турция все още не ни е завладяла.

Ти ми отговаряш с това:

Ти така си мислиш. Тя и Кипър не е завладяла, ама ей на, създаде Северно Кипърска Турска Република и само Турция призна независимостта и, и не и пука какво мислят брюкселските зелки. Ами ако кърджалийските турци решат да станат както кипърските турци? Интересна част също са и турските сериали, дето завладяха женското общество у нас и промиха съзнанието му с изкуствените драми. А, петицията доказва ориентацията на повече от 80% от българите.

Аз какво си мисля - че Турция все още не ни е завлядяла ли? Всъщност Турция ни е завладяла? Или Путин изпрати войски по българо-турската граница и заради това Туция не ни завладя тогава(2017-та), а и до ден днешен? И по тази тема ли живееш в паралелна вселена?

И отново:

Да те питам, ти ли пусна онази статия от 2014(или там някъде) година, в която Русия и Китай катурваха долара?

Твоят отговор:

Не разполагам с неограничено време като теб за да пускам статии.

А, какво се оказва:

Цитат

на 26.03.2021 г. в 19:25, herkules2 написа:

Статията е от 2014 година. Днес, 7 годни по-късно, всичкия стокооборот между Китай и Русия се извършва в юани и рубли? И и това ще стане... скоро?

Слугата пак излъга. За пореден път.

Който нож вади, от нож умира! А, Русия може да строши сраката и да отреже ръцете на всеки, който посмее да я нападне, за да я ограби, па било то САЩ-НАТО!

ПАТОЛОГИЯТА продължава.

Абе ако Русия не се беше намесила доста Тодоровци и Огняновци щяха да станат Тамеровци и Асановци! Гледай филма "Време разделно" но се съмнявам да разбереш нещо. То според продажници като теб в България турско робство не е имало. Имало е турско присъствие, личности като Левски и съратниците му са били престъпници, които турската полиция е арестувала. Ботев пък е бил терорист според западните мнения.

Русия не се намеси 400 години, но през това време Тодор и Огнян си останаха Тодор и Огнян. Това е факт, независимо какви фантасмагории се раждат и множат в главата ти.

То според продажници като теб в България турско робство не е имало. Имало е турско присъствие, личности като Левски и съратниците му са били престъпници, които турската полиция е арестувала. Ботев пък е бил терорист според западните мнения.

Цитат, който да подкрепи твърдението ти ще дадеш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, miro20 написа:

Ако поне малко знаеше кой е Ботев, щеше да разбереш колко е гнусно дори да спелваш неговото име в мръсната си робска уста.

Закрой свой филти рот, ю фат плау!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, miro20 написа:

Това на Ботев и за неговите публикации и карикатури ли го казваш ??

Казвам го на теб, защото на всеки нормален човек тук му писнаха тъпотиите ти, извадени от 9-тия кладенец!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Agentpat™ написа:

Казвам го на теб, защото на всеки нормален човек тук му писнаха тъпотиите ти, извадени от 9-тия кладенец!

Казваш на Ботев публикациите "тъпотии извадени от 9-я кладенец " от които ти е писнало ??

или не ти харесва историята на съветите '30-те години ?

хм... Що не :toboggan:по баира ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Michigan111 написа:

А ти защо би го казал? Може би го знаеш? Ако го знаеш, защо се правиш, че не го знаеш? 

И не виждам кой би го обявил за фейк,  документирано е.

Аз дали го знам или не го знам е без значение. Такива като инженера и другият фен на американските изверги няма да го признаят, дори и много добре да го знаят и ще го обявят за фейк. Нямало е такова нещо според тях, Русия или СССР да опрощава дългове на България към Русия-СССР, то тя Русия е длъжна на целия "демократичен свят"! А, може и да му е длъжна, че не го опука преди да дойде оня белязания и да предаде всички добри хора по света на разбойници, крадци и убийци и извратената им "демокрация"!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, A.com написа:

Не е нужно, в пореден свой коментар да показваш как четенето с разбиране не го умееш.

О, твоето умение-разбиране, което показваш с четенето си вече е ясно на всички. Умееш да разбираш само това, което ти изнася. Останалото се правиш, че не го разбираш, пък може и наистина да не го разбираш, ако си с промит мозък и днешната "демокрация" те е омагьосала с извратенията си!

И кой е този, който губи връзка с действеителността, когато му наврат в очите престъпленията на изедниците зад океана? Цитат може ли?

Явно ти този, който губи връзката с действителността и е сляп за престъпленията на изедниците зад океана. Ето ти и доказателство!

https://www.dw.com/bg/чомски-сащ-извършиха-престъплението-на-века/a-19508270

Какво приемат всички тук за истина е без значение за това какво, къде и кога се е случило.

"Глупостите", които съм написл не си ги оборил. За твое успокоение ще ти дам три примера:

1. Русия плаща на Казахстан, за да изпозлва Байконур. Както видя, пише го в сайта на Роскосмос.

2. Руснаците емигрират от Русия, въпреки че там Путин е сътворил Раят на земята и въпреки, че ти емигриращи руснаци не си виждал. Както видя пише го в официални(разбирай държавни) руски сайтове.

3. Санкциите се отразяват на руския космически отрасъл и едни сателити са сатанали по-тежки именно заради санкциите. Пак го видя написано в руски сайтове.

Моите "глупости" не са ти в компетенциите(защото съм сигурен, че по други теми си достаъчно компетентен) и редовно се излагаш. И след всяка излагация продължаваш напред, все едно нищо не се е случило. Истинските мъже така ли правят?

Е, тя твоята истина е най-истинска, нищо че повечето тук не я приемат, а и нямам намерение и излишно време за да те оборвам. Това, че Русия пращала на Казахстан е без значение и е похвално за нея, защото можеше и да не плаща ако иска, но руското благородство е безгранично. Много пъти съм бил в Русия и не съм видял руснаци да бягат от родината. Ако ще ми говориш за такива като Нахалния, то безродниците у нас са много повече. За американските санкции съм ти казвал много пъти. Путин си го мести от единия крачол в другия и наблюдава американското безсилие. Повече САЩ няма да безчинстват по света и накрая ще разберат че, "който нож вади, от нож умира"!

Цитат

на 26.03.2021 г. в 19:25, herkules2 написа:

Статията е от 2014 година. Днес, 7 годни по-късно, всичкия стокооборот между Китай и Русия се извършва в юани и рубли? И и това ще стане... скоро?

Покажи още  

Слугата пак излъга. За пореден път.

Така ти се иска на теб, само че край с бандитизма и грабене на света чрез долара. Ти, като слуга на САЩ, трябва вече да си го разбрал, ако следиш новините по света, нищо че няма да ти хареса.

https://news.bg/int-economics/rusiya-napalno-izostavya-dolara-v-strukturata-na-fonda-za-natsionalno-blagosastoyanie.html

преди 14 часа, A.com написа:

Русия не се намеси 400 години, но през това време Тодор и Огнян си останаха Тодор и Огнян. Това е факт, независимо какви фантасмагории се раждат и множат в главата ти.

То в твоята се раждат разни фантасмагории, че дори и сам си вярваш! Огнян и Тодор си останаха благодарение на Русия, говоря за тези които са останали, а не тези дето станаха Тургут и Осман. За да не се намеси Русия сигурно е имало други причини, а и едно дете докато не заплаче, майка му не му дава да суче. Дано схванеш за какво иде реч, че напоследък започнах да се съмнявам в умствените ти способности да разбираш казаното от другите.

преди 14 часа, A.com написа:

То според продажници като теб в България турско робство не е имало. Имало е турско присъствие, личности като Левски и съратниците му са били престъпници, които турската полиция е арестувала. Ботев пък е бил терорист според западните мнения.

Цитат, който да подкрепи твърдението ти ще дадеш ли?

То и ти можеш да си намериш информация, но след като си неграмотен и в нета, тогава заповядай!

https://fakti.bg/mnenia/378297-turskoto-robstvo-e-fakt-otrichaneto-mu-e-vissha-forma-na-neblagodarnost-

Соросоиди дето величаят американската свинщина и променят историята и у нас вече ги има много. Няма да се учудя, ако един ден "историците" продажници пренапишат историята и кажат че американски военни са нападнали османската империя и са освободили балканските народи, като България дължи огромна благодарност за това, а Турция е наказана да влезе в НАТО и да поддържа огромна армия за употреба от Америка, иначе лошо и се пише!:giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, miro20 написа:

обаче...

Ето къде ти е проблема (съвсем добронамерено) :

Отговори си на въпроса :

Колко са тези на 146 милиона ?

Не Песков , разбира се ! Защото някои безмозъчни остават с внушено , погрешно впечатление от картинката , че той е от тези ..... :angry: Откровено мръсен номер ! :nono:

И още :

Това ли е Русия или е само боклука , мръсната пяна на обществото излувала отгоре по стечение на исторически обстоятелствата ? 

От тук нататък мисли........ ! :nono:

Да , знам ! Ще кажеш боклук , ама значим .......! :lol6:

Похват на елементарна подмяна прилаган от теб и подобни , уж фрашкани с акъл или поне така си мислят.....! :nono:

....в Русия ще ги изчистят , на Запад ще им ограбят ограбеното ....... както им се полага ! :nono: ....В същност нещастници , продали себе си и всичко родно за 30 сребърника ( чети история  какво се случва на такива ! :nono:)......

...........................

.......Преди да се правеш на умен - копчето не е по-важно от балтона ! :lol6:

Амаан от спекулации и мръсни номера , че даже патология.....да се рови за храна в боклука .:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, by_chechi написа:

Това ли е Русия или е само боклука , мръсната пяна на обществото излувала отгоре по стечение на исторически обстоятелствата ? 

Това е управляващата върхушка.

И разбира се , не е само ПЕсков. Цитирал съм много пъти  , и ти също прекрасно знаеш какво съм цитирал, как почти всички от тази върхушка семействата им, децата, роднините, и всеки който може да се уреди, гледа да е в "злия Запад" :)   Освен гражданството , и имотите и авоарите, и т.н. са в  този "зъл Запад" :)

Много добре знаеш и другата смешка която съм цитирал - Как си представяш простотията, казана от Кисельов, как руснаците могат да превърнат в "радиоактивен пепел" американците и целия Запад, след като всичките им имоти , семейства , деца, жени, са  там ?

:)

Разбира се, можеш да си плямпаш как ... това са утайките от руското общество, те са малък процент, бла бла бла... А истината е много простичка и очевидна.

Всеки руснак който поне малко се е замогнал бърза да се уреди ако не в големите водещи държави, то дори и да е в България. Заради ЕС и по добрия живот като цяло.

От тук нататък мисли........ ! :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах, трябва да повярваме на една картинка от Фейсбук, че всички от семейството на Песков са със чуждо гражданство ли?

Някакви други доказателства има ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, M.Николов написа:

Само не разбрах, трябва да повярваме на една картинка от Фейсбук, че всички от семейството на Песков са със чуждо гражданство ли?

Някакви други доказателства има ли?

Да не си баннат от гугъл ? :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето и нашите близачи до къде я докараха-

.....хубаво им казва Орбан-Европа трябва да се учи от нас....

прав е ЧОВЕКА.....всички имат нужда от Орбанизация....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я гледай ти?! Дъртият пърцолник яко го друса деменцията! Изведнъж му се сторило, че Путин не бил виновен за кибер атаките?! Може да му се стори истина и фактът, че в Ирак е нямало химически оръжия и Садам си е отишъл без причина. То и Асад щеше да си хотиде по същия начин, ама нещо не им се получи на янките и след като разбраха, че ще ядат бръмбалото, ако се закачат с руската армия си "обраха крушите" и си подвиха опашката. Може дъртият да проумее извеснъж, че Скрипалите не са ги тровили руснаци с "Новичок" а са ги отровили английските служби, за да могат да обвинят Русия, защото ако руснаците решат да трепят някого с "Новичок"  ще го пратят завинаги във вечността, тогава и Господ не може да го спаси!

https://news.bg/int-politics/baydan-ne-schita-putin-otgovoren-za-poslednite-kiberataki-sreshtu-sasht.html

Това напомняне на дейяствителността, може да отрезви умопобърканите бивши хегемони и да им подскаже, че не са "безсмъртни," за каквито си въобразяват, че са!

http://skandalno.net/страх-от-непобедимия-путин-сковава-са-172113/

Не знаели страх а? Още ще разберат те, че никой не може да се е*ава с Русия. Санкции няма тука, и да се молят Русия да не санкционира някого, че колкото и да е благородна тази страна, всяка наглост и безочие си имат граница, която не трябва да се прекрачва, за да няма последствие за наглеците!

https://frognews.bg/svqt/frantsiia-otmenia-sanktsiite-sreshtu-rusiia.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Започна да им идва акъла в главата ......на някои....  :)

...ама трябваше да минат 20 години....

На разни "теории" е едно , друго е на практика :

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.06.2021 г. в 15:24, herkules2 написа:

О, твоето умение-разбиране, което показваш с четенето си вече е ясно на всички. Умееш да разбираш само това, което ти изнася. Останалото се правиш, че не го разбираш, пък може и наистина да не го разбираш, ако си с промит мозък и днешната "демокрация" те е омагьосала с извратенията си!

:)

Явно ти този, който губи връзката с действителността и е сляп за престъпленията на изедниците зад океана. Ето ти и доказателство!

Можеш ли да цитираш мой коментар(или коментари), в които отричам престъпеленята на изедниците зад океана? Можеш ли или не можеш?

Когато го направиш ще с види ясно как губя връзка с действителността и т.н. Да не се окаже, че не ти се занимава?

Е, тя твоята истина е най-истинска, нищо че повечето тук не я приемат, а и нямам намерение и излишно време за да те оборвам.

Не е моята истина. Общоизвесни и доказани факти не са моя истина. Кой не я приема няма никакво отношение към въпросните общоизвесни и доказани факти. А, ти колкото и излишно време да имаш не можеш да ги обориш.

Това, че Русия пращала на Казахстан е без значение и е похвално за нея, защото можеше и да не плаща ако иска, но руското благородство е безгранично.

Аууу, похвално за Русия, какво безгранично благородство. Ама, нали Русия не плащаше и Байконур си беше руски? Пак ли забрави какво си писал?

Много пъти съм бил в Русия и не съм видял руснаци да бягат от родината. Ако ще ми говориш за такива като Нахалния, то безродниците у нас са много повече. За американските санкции съм ти казвал много пъти. Путин си го мести от единия крачол в другия и наблюдава американското безсилие.

Все още ли не си разбрал за какви руснаци ти говоря? Най-обикновени руски граждани, млади, в трудоспособна възраст. ЕМИГРИРАТ. Говорят ти го самите руснаци, държавните им сайтове и т.н.

За американските санкции съм ти казвал много пъти. Путин си го мести от единия крачол в другия и наблюдава американското безсилие.

Понякога, каквото пишеш ти в темата е точно обратното на това, което се случва в света около теб.

Путин си го мести?

Виж как си го мести:

Цитат

Русия призна, че страда от санкциите на Запада

Русия ще напусне Международната космическа станция (МКС), ако САЩ не отменят санкциите върху космическия сектор, които пречат на Москва да изстрелва сателити и да сглобява кораби.

Директорът на Роскосмос Дмитрий Рогозин призна пред руски депутати в понеделник, че държавната компания изпитва трудности да си набави внася микрочипове, необходими за космическата програма.

"Имаме повече от достатъчно ракети, но няма с какво да ги изстреляме", каза Рогозин в рядкото признание на висш руски служител, че западните санкции сериозно възпрепятстват развитието на дадена индустрия.

Той обясни, че космически кораби стоят почти сглобени заради липсата на части, които попадат под възбрана заради санкциите.

САЩ и други западни държави започнаха да налагат санкции срещу Русия след анексията на Крим през 2014 г. Наскоро САЩ санкционираха Москва заради намеса в американските избори, заради кибератаки и отравянета на критика на Кремъл Алексей Навални.

Рогозин, който е под лични санкции на САЩ и ЕС, призна, че от Съединените щати ще зависи дали Русия ще остане в МКС след 2025 г.

МКС е международен проект, състоящ се от два сегмента, руски и друг, използван от САЩ и други космически агенции. Американската космическа агенция NASA подкрепя продължаването на използването на МКС поне до 2030 г., а Бил Нелсън, нейният шеф, каза пред Cи Ен ЕН миналата седмица, че излизането от Русия може да предизвика нова космическа надпревара с Русия и Китай.

Цитат

В ожидании чуда Путин недоволен «Роскосмосом». Что ждет космические программы России?

Нечеткий сигнал

Если перспективная «Сфера» должна включить практически все российские гражданские спутники, то ГЛОНАСС, формально не входящая в первую, уже сегодня требует оперативного внимания. В настоящее время на околоземной орбите находятся 28 космических аппаратов ГЛОНАСС, из которых по целевому назначению используется только 23, тогда как для штатного функционирования системы, предполагающего охват всей Земли, по целевому назначению должны работать 24 спутника.

Одной из главных проблем ГЛОНАСС является устаревание — в настоящее время из функционирующих спутников 13 находятся за пределами семилетнего гарантированного срока активного существования, что в любой момент может сказаться на состоянии группировки и параметрах навигационного сигнала. В свою очередь, устаревание ГЛОНАСС связано с санкциями США в отношении России, не позволяющими последней покупать радиационно-стойкую электронно-компонентную базу для своих спутников.

2015 г.:

Цитат

Из спутников «Глонасс» уберут импортные комплектующие

Сейчас в серийных российских спутниках доля иностранной ЭКБ колеблется от 25 до 75%, в перспективных аппаратах доля импортных деталей превышает 90% (например, в аппаратах «Глонасс-К»). При этом большая часть используемой в спутниках ЭКБ либо производится в США, либо в США разработана. 

Экспорт американских (в том числе частично американских, например прошедших проверку или наладку на территории США) деталей для систем военного и двойного назначения регулируется ITAR (International Traffic in Arms Regulations) — набором правил, устанавливаемых правительством США для экспорта товаров и услуг оборонного характера.

В соответствии с правилами ITAR, экспорт ЭКБ категорий military (для использования в военных системах) и space (радиационно стойкие комплектующие) в РФ возможен с разрешения Госдепартамента США.

До лета 2013 года американцы смотрели на поставки ЭКБ для российских средств двойного назначения достаточно лояльно, и российские компании закупали ЭКБ, подпадающую под правила ITAR, примерно на $2 млрд в год только в интересах космической промышленности. Летом 2013 года у США и России наметились разногласия — случился скандал с Эдвардом Сноуденом, также страны разошлись в оценках событий, происходивших в Сирии. Охлаждение отношений вскоре сказалось на режиме поставок продукции двойного назначения: в 2013 году Госдеп не санкционировал поставку элементной базы для космического аппарата «Гео-ИК-2».

Повече САЩ няма да безчинстват по света и накрая ще разберат че, "който нож вади, от нож умира"!

ПАТОЛОГИЯТА продължава.

Така ти се иска на теб, само че край с бандитизма и грабене на света чрез долара.

Какво точно ми се иска? Ти видя ли какво си цитирал - лъжата ти, че нямаш време да пускаш статии и онази статия от 2014, в която Русия и Китай катурват долара не си я пуснал ти.

Онази петиция, как български войник не е воювал срещу руски и как забрави кого е пленявал дядо ти?

Ти, като слуга на САЩ, трябва вече да си го разбрал, ако следиш новините по света, нищо че няма да ти хареса.

Нормално е за един слуга да си мисли, че и другите са като него - слуги.

Цитат

До месец Русия напълно ще изостави щатския долар в структурата на Фонда за национално благосъстояние (ФНБ) и ще намали дела на британския паунд, информира ТАСС.

"Ние, подобно на Централната банка, взехме решение да намалим инвестициите на ФНБ в доларови активи."

Ще изоставят долара само в структурата на ФНБ? Ще намалят инвестициите в долара. Да са казали, че ще спрат да купуват и продават в долари?

То в твоята се раждат разни фантасмагории, че дори и сам си вярваш! Огнян и Тодор си останаха благодарение на Русия, говоря за тези които са останали, а не тези дето станаха Тургут и Осман. За да не се намеси Русия сигурно е имало други причини, а и едно дете докато не заплаче, майка му не му дава да суче. Дано схванеш за какво иде реч, че напоследък започнах да се съмнявам в умствените ти способности да разбираш казаното от другите.

Аз нали вече ти написах, че ти си прекрасно олицетворение на поговорката "както сам се изложиш, никой друг не може да те изложи"? Написах ти.

За да не се намеси Русия сигурно е имало други причини, а и едно дете докато не заплаче, майка му не му дава да суче. .

Ех, слуга, слугаааа. Майка Русия и бедното, неблагодарно дете България. И казваш, че си българин?

Това е коментар, към друг потребител, но, не пише ли, че Байдън не счита Путин отговорен за ПОСЛЕДНИТЕ кибератаки срещу САЩ? Това пише, нали? Да се споменава, че Байдън не смята Русия за отговорна за предишни кибер атаки? Каква точно деменция го тресе Байдън, след като ясно е посочено за кои кибер атаки става въпрос?

преди 22 часа, herkules2 написа:

Я гледай ти?! Дъртият пърцолник яко го друса деменцията! Изведнъж му се сторило, че Путин не бил виновен за кибер атаките?! Може да му се стори истина и фактът, че в Ирак е нямало химически оръжия и Садам си е отишъл без причина. То и Асад щеше да си хотиде по същия начин, ама нещо не им се получи на янките и след като разбраха, че ще ядат бръмбалото, ако се закачат с руската армия си "обраха крушите" и си подвиха опашката. Може дъртият да проумее извеснъж, че Скрипалите не са ги тровили руснаци с "Новичок" а са ги отровили английските служби, за да могат да обвинят Русия, защото ако руснаците решат да трепят някого с "Новичок"  ще го пратят завинаги във вечността, тогава и Господ не може да го спаси!

https://news.bg/int-politics/baydan-ne-schita-putin-otgovoren-za-poslednite-kiberataki-sreshtu-sasht.html

преди 22 часа, herkules2 написа:

Това напомняне на дейяствителността, може да отрезви умопобърканите бивши хегемони и да им подскаже, че не са "безсмъртни," за каквито си въобразяват, че са!

http://skandalno.net/страх-от-непобедимия-путин-сковава-са-172113/

Не знаели страх а? Още ще разберат те, че никой не може да се е*ава с Русия. Санкции няма тука, и да се молят Русия да не санкционира някого, че колкото и да е благородна тази страна, всяка наглост и безочие си имат граница, която не трябва да се прекрачва, за да няма последствие за наглеците!

https://frognews.bg/svqt/frantsiia-otmenia-sanktsiite-sreshtu-rusiia.html

Какво гръмко заглавие.

Цитат

И какво четем в статията:

Цитат

Националното събрание на Франция одобри резолюция с призив към правителството да се обяви срещу продължаване на антируските санкции.

Резолюцията носи препоръчителен характер и не е задължителна за изпълнение от правителството.

Четене с разбиране и ще спреш да се излагаш по подобен начин.

Извинявам се за въпроса, но колко зле ментално трябва да си за да напишеш подобно нещо, че и да му вярваш? (http://skandalno.net/страх-от-непобедимия-путин-сковава-са-172113/)

Цитат
преди 23 часа, herkules2 написа:

Янките, оглеждайки се страхливо наоколо, вече 25 години, халтаво напредват към границите на Руската федерация, и колкото повече се приближават, толкова по-силен става хорът на военни и цивилни анализатори, които каканижат като в скоропоговорка, че силите на НАТО са малко, че руснаците ще ги прегазат за 24 часа,...

А това е...

Цитат

Миналата година, грамадния американски самолетоносач и ескадрен миноносец "Доналд Кук"...

Едновременно грамаден самолетоносач и ескадрен миноносец!!!

И подобни "медии" се цитират като доказателство за какво?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, A.com написа:

И подобни "медии" се цитират като доказателство за какво?

Че са фейкомети

И нещо забавно  за самолетните връзки :)

https://www.facebook.com/makarevichav/posts/4875637465786391

Може да бъде изображение с текст, който гласи 'garikkharlamov ш 2021 год: из россии нельзя в грузию, только через стамбул. и в киев нельзя. только через стамбул и минск. Ho теперь нельзя в стамбул, a в минск можно, но из минска нельзя никуда. еще нам нельзя над украиной, a всем теперь над беларусью. можно, наверное, через ригу, но в ригу нельзя. нравится: 33 541 garikkharlamov летательная шарада)'

:giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване