Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отношенията между САЩ и Русия

Препоръчан отговор

преди 20 часа, Agentpat™ написа:

На! Дръж! Прочети коментарите - показателни са! А може и да вникнеш в текста на парчето. ;) 

Потресаващо доказателство. Какъв е този инстинкти за самоизлагация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 15 часа, A.com написа:

Какъв е този инстинкти за самоизлагация?

Разбира ти главата, колкото разбира прасето от кладенчова вода.:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Agentpat™ написа:

Разбира ти главата, колкото разбира прасето от кладенчова вода.:lol6:

Нямаш спиране.

Цитат

на 18.07.2021 г. в 22:36, Agentpat™ написа:

Сега всеки нормален човек вече бяга от тях и се спасява както може.

на 18.07.2021 г. в 23:59, A.com написа:

Дай данни колко хора(нормални според теб) са напуснали САЩ, колко са отишли да живеят/работят в САЩ. След това дай данни колко хор са напуснали Русия и колко са отишли да живеят/работят в Русия.

На! Дръж! Прочети коментарите - показателни са! А може и да вникнеш в текста на парчето. ;) 

Данните за емиграцията и имиргацията в/от САЩ/Русия да ги четем в коментари към видео в youtube. После не си се излагал?

Цялата дружинка сте пълни с... чакай да цитирам by_chechi:

Цитат

с действителни , истински знания

Пиете директно от кладенчовата вода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.07.2021 г. в 22:36, Agentpat™ написа:

Кого да стигат, бре, пиле шарено? Днешен Краваристан с джендърютките ли? Сполай ти от такова стигане! Сега всеки нормален човек вече бяга от тях и се спасява както може. Сегашна Америка няма нищо общо с Америка от преди 30 години, когато тогава тя някак можеше да се впише като лелеяната "американска мечта" и страната на "неограничените възможности". Това време безвъзвратно отмина and America will never be great again!

Мислех, че съм блокирал вече всички гниди, но явно съм сгрешил ... е, нищо, вече е 60 години назад. В отсъствието на @by_chechi и сигурно отново докладвания от споменатите @herkules2 темата позамря, но когато някой кретен, без да вижда какво се случва по света, прави констатации (видях го, преди да му тегля ножа), които са сякаш взети от украински новини е нелепо дори за толкова измити мозъци като местните троли. Да, Русия беше дори по-назад от времето на Студената война, защото имаше за президенти клептомана горбачов и алкохолика елцин. Вече 20 години Путин се бори да направи Русия отново велика и мисля че успя и от "страна бензоколонка" я превърна в развита и задоволяваща се икономика и ако санкциите продължат още няколко години няма да се учудя, ако станат и водеща компютърна сила. Но понеже думата е за оръжие, ето какво правят "изоставащите с 60 години".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, crazy katon написа:

ако станат и водеща компютърна сила. Но понеже думата е за оръжие, ето какво правят "изоставащите с 60 години".

Русия, водеща компютърна сила??? И то при продължаващи санкции??? Интересни фантазии.

Това, което са направили и показват във видеото тепърва ще го видим какво е и какво може. Нека първо полети, мине изпитания и го приемат на въоръжение. Един макет и едни хвалебствени приказки не са достатъчни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://fakti.bg/world/598141-sasht-kazaha-na-ukraina-da-malchi-po-vaprosa-za-severen-potok-2

..........................................................................................................................................................................................................

преди 55 минути, A.com написа:

Русия, водеща компютърна сила??? И то при продължаващи санкции??? Интересни фантазии.

Русия винаги е била водеща компютърна сила в програмирането, не виждам какво се учудваш.

Или просто толкова си в час.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, crazy katon написа:

Мислех, че съм блокирал вече всички гниди, но явно съм сгрешил ... е, нищо, вече е 60 години назад. В отсъствието на @by_chechi и сигурно отново докладвания от споменатите @herkules2 темата позамря, но когато някой кретен, без да вижда какво се случва по света, прави констатации (видях го, преди да му тегля ножа), които са сякаш взети от украински новини е нелепо дори за толкова измити мозъци като местните троли. Да, Русия беше дори по-назад от времето на Студената война, защото имаше за президенти клептомана горбачов и алкохолика елцин. Вече 20 години Путин се бори да направи Русия отново велика и мисля че успя и от "страна бензоколонка" я превърна в развита и задоволяваща се икономика и ако санкциите продължат още няколко години няма да се учудя, ако станат и водеща компютърна сила. Но понеже думата е за оръжие, ето какво правят "изоставащите с 60 години".

И какво е това? Един обикновен самолет, нищо повече, продължават да изостават. Такива самолети другите държави правиха преди 10 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, M.Николов написа:

Русия винаги е била водеща компютърна сила в програмирането, не виждам какво се учудваш.

Или просто толкова си в час.

Николов, влез в час :

Цитат

и ако санкциите продължат още няколко години няма да се учудя, ако станат и водеща компютърна сила.

Какво общо имат санкциите с програмирането? Някой е забранил на руснаците за изучават и програмират на всички налични програмни езици ли? До колкото знам Русия се опитва да се "откъсне" от www, не обратното.

Въпреки санкциите в Русия пак си програмират и не се оплакват, че имало санкции.

Но, в Русия какви компютри се произвеждат? С какви технологии се произвеждат тези компютри?

Ако следващите 4-5 години прочетеш: "Въпреки продължаващите санкции Русия представи новия процесор "Сибир 1000", произведен по 1-нм технология. Процесорът е произведен в НИИЧАВО. Използвани са последните достижения на руската инженерна и техническа мисъл. Машините, използвани за производството са създадени по руски проект, прозиведени в Русия и използващи 100% руски компоненти" - ей тогава Русия може да стане  водеща компютърна сила и русолюбците с гордост да тръбят как импортозамещението най-после таковало мамата на вноса.

Ако покажат работещ квантов компютър, по-бърз от конкурентите, ама прозиведен в Русия, с руски компоненти, че нали има санкции... - ей тогава Русия може да стане водеща компютърна сила.

Толкова за фантазията:

Цитат

и ако санкциите продължат още няколко години няма да се учудя, ако станат и водеща компютърна сила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците били изпитали хипер някаква си ракета...Успешно при това...Американците пък били измислили една друга мега ракета, дето...Новият самолет на руснаците бил страхотен...Новият изтребител на руснаците нищо не струвал, вижте тоя на американците...тип "слънце"...и т.н...Отвреме навреме чета пък как Рейгън бил съсипал империята на злото -СССР...като ги подвел в надпревара във въоръжението и те клекнали, нали...и почнала новата ера на...каквото е там...И всеки ден подигравки в стил "руснаците нищо не могат да направят като хората...абе, азиатци некадърни..."...докато американците, нали-и-и-и...
Какво е всъщност положението?!...Ами опасно е...Оказва се, че руснаците хич не са клекнали и хич не са некадърни...Оказа се, че и китайците не са клекнали и хич не са некадърни...Ми сега?!
Номерът на "великия" актьор Рейгън нещо се препъна-а-а-а...Май не става да отстраниш нагло съперниците като ги поведеш по пътя на превъоръжаването, разчитайки, че икономиките им няма да издържат...Можеш само да забавиш нещата...И да ги накараш да се напънат и наистина да се превъоръжат...Което и стана...Хубаво ли е?! Ами...на мен не ми харесва тази работа...И тогава не ми харесваше...Защото ако си решил да отстраниш съперниците, ти остава само един начин...да пробваш наистина да ги отстраниш...Да си мислил, когато си ги принуждавал да се превъоръжават...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Hristo52 написа:

Да си мислил, когато си ги принуждавал да се превъоръжават...

БибеРони-то искаше да накара руснаците да ядат пушки - не успя, но успя, заедно с предателя Горби, да съсипе живота на десетки милиони хора. Сега ковбойчетата ще ядат дебелия, защото...всичко се връщаааа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.07.2021 г. в 11:25, Agentpat™ написа:

БибеРони-то искаше да накара руснаците да ядат пушки - не успя, но успя, заедно с предателя Горби, да съсипе живота на десетки милиони хора. Сега ковбойчетата ще ядат дебелия, защото...всичко се връщаааа!

Пълни глупости :)  Горби наследи отдавна срутена лавина и "пясъчни петилетни замъци"

А ето ти една ретроспекция и сравнение на живота от '80 г

https://www.kasparov.ru/material.php?id=61077D01311CA

Това ли искаш да върнеш :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, miro20 написа:

Пълни глупости :)  Горби наследи отдавна срутена лавина и "пясъчни петилетни замъци"

А ето ти една ретроспекция и сравнение на живота от '80 г

https://www.kasparov.ru/material.php?id=61077D01311CA

Това ли искаш да върнеш :giggle1:

Каспаров.ру? :lol6:Да ти кажа ли къде да си го завреш тоя/това или и сам ще се сетиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Agentpat™ написа:

Каспаров.ру? :lol6:Да ти кажа ли къде да си го завреш тоя/това или и сам ще се сетиш?

Оригинала взет от тук https://mirovich.media/690146.html?fbclid=IwAR0AAKfHvHXMtyY2xAoQhcOpBPwUac3n5Ne3RenUCmvcJg7BTe-Wz5umY38

Нещо по същество ли не ти харесва от статията, или просто си хейтиш за "спорта" ? :giggle1:

Нещо невярно ли има в нея ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мдааа....

стара житейска мъдрост....

трябва да си в добри отношения и да се съобразяваш с комшията....

отколкото да си разсипеш държавата заради интересите на филанкишията

удобна американска калинка-

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.07.2021 г. в 23:45, crazy katon написа:

И какво правят? Копират Раптора F-22, ами не е добре, ще ги признаем когато сами създадът и построят нещо, което да си тяхно! Раптора е създаден преди десет години, те сега ще го копират!

Най-новото, Руснаците нямаха само бомбадировач, подобен на Американския В-21, сега се хвърлиха и това да правят, копират.

Ето, чети!

Какво е това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.08.2021 г. в 20:21, miro20 написа:

Нещо невярно ли има в нея ?

Ей това е вярното:

"Максим Мирович е блогър от Беларус. Неговите ярки антируски и антисъветски публикации донесоха на Мирович значителна известност в интернет.

Самият Максим Мирович счита материалите си като „отговор на пълзящия неосталинизъм“, но в същото време уверява, че не се смята за политически анализатор или наблюдател." 

Не ме занимавай с анти-руски краварски подлоги, които умело смесват лъжата с истина - точно така правят изпечените лъжци!

преди 1 час, ДзВяРа! написа:

Най-новото, Руснаците нямаха само бомбадировач, подобен на Американския В-21, сега се хвърлиха и това да правят, копират.

Забавен си даже повече от Мирча:lol6: Руснаците правят нов модел автомобил с 4-ри гуми - аууу, копират.:lol6: Руснаците правят нов самолет с крила - аууу, копират.:lol6: Руснаците се къпят с топла вода - аууу, копират топлата вода.:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Agentpat™ написа:

Ей това е вярното:

"Максим Мирович е блогър от Беларус. Неговите ярки антируски и антисъветски публикации донесоха на Мирович значителна известност в интернет.

Самият Максим Мирович счита материалите си като „отговор на пълзящия неосталинизъм“, но в същото време уверява, че не се смята за политически анализатор или наблюдател." 

Не ме занимавай с анти-руски краварски подлоги, които умело смесват лъжата с истина - точно така правят изпечените лъжци!

Забавен си даже повече от Мирча:lol6: Руснаците правят нов модел автомобил с 4-ри гуми - аууу, копират.:lol6: Руснаците правят нов самолет с крила - аууу, копират.:lol6: Руснаците се къпят с топла вода - аууу, копират топлата вода.:lol6:

Руснаците правят автомобил със четири гуми, вярно е! Трабант, Москвич, Лада!

Руснаците правят нов самолет, вярно е, но е реплика на такъв който са направили Американците преди 10-15 години.

Руснаците се къпят със топла вода, ами май не всички! Може би тези които живеят във градски условия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Agentpat™ написа:

Пак не видях да опонираш на нещо от статията и ФАКТИТЕ за живота на американци, руснаци от '80-те.

:)

То и няма с какво де. Разбирам те.

преди 6 часа, ДзВяРа! написа:

Руснаците правят автомобил със четири гуми, вярно е! Трабант, Москвич, Лада!

Руснаците правят нов самолет, вярно е, но е реплика на такъв който са направили Американците преди 10-15 години.

Руснаците се къпят със топла вода, ами май не всички! Може би тези които живеят във градски условия.

Споменавал съм за краденето на технологии в СССР, но ето отново за товаришчите :)

https://germanych.livejournal.com/133607.html

https://mirovich.media/377298.html?rfrom=maxim_nm

А ето и за "импортозаместването" с което се хвалят рашистите... Уви... нови рекорди, само че в зависимостта от вноса на стоки и технологии :)

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/zavisimost-rossii-ot-zapadnykh-tekhnologiy-dostigla-8-letnego-maksimuma-1030019251

Цитат

Россия продолжает наращивать зависимость от импорта передовых технологий, несмотря на годами вынашиваемые планы совершить рывок в hi-tech экономику.

Почти 30% всех передовых технологий, которые используются на производстве в РФ, закупаются за рубежом, подсчитали эксперты Центра статистики и мониторинга инноваций НИУ ВШЭ.

При этом доля импорта в технологических решениях ежегодно растет: в 2011 году это было 21,1%, а в 2017-м - 28,7%, в 2018-м - 29,3%.

Спрос на решения, позволяющие оптимизировать производственные процессы и существенно повысить производительность труда, растет: в период с 2011-2018 гг. число используемых ППТ увеличилось на 33%, до 254,9 тысячи единиц, отмечают в ВШЭ.

При этом «инновационные стратегии, ориентированные на самостоятельную разработку новых технологий, в России распространены слабо», говорится в исследовании.
Число передовых технологий, которые разрабатываются в России - 1565 единиц в 2018 году - составляет менее 1% спроса на них.

«Технологическая зависимость отечественных организаций усугубляется высоким средним возрастом используемых технологий и длительным периодом технологического перевооружения», - пишут авторы исследования.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, miro20 написа:

То и няма с какво де. Разбирам те.

Нищо не си разбрал (както винаги), но и не мисля да ти обяснявам.

преди 7 часа, miro20 написа:

Споменавал съм за краденето на технологии в СССР, но ето отново за товаришчите

Ти нормален ли си или не? Колко пъти трябва да ти казвам, че публикациите на платени лъжци не ме интересуват! Чети си ги ти и си им вярвай. Само дето и посмъртно не можеш стигна техните тарифи.:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, miro20 написа:

Е то точно това те вбесява - че няма нито една лъжа в тези статии :giggle1:

Хванал си ме точно на кеф днес и съм на косъм да те блокирам и ще го направя, ако още веднъж изопачиш и излъжеш в казаното от мен! Просто ще те пратя там където ти е мястото - във виртуалното небитие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво съм изопачил бре. :)  :)  

Питам те няколко пъти какви лъжи имало в тези статии, ти така и не можеш да кажеш и цитираш нито една :hit:

Бесней си там :getout:

пп

А ето и "премиум лукс" от водещата руска индустрия !

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване