Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с батерията/процент бара

Vasil P. Dimitrov

Препоръчан отговор

Здравейте, 

преди няколко дена си купих IPhone 5 втора ръка. Всичко е супер с изключение на едно- както батерията е на да кажем 70% изведнъж пада на 1 и телефона се изключва, след което не може да се включи без зарядно. След като включа зарядното за 10 секунди(колкото да стартира телефона) и го извадя, отново пише, че имам 70% ток... Но с тях той изкарва макс 2 минути при ползване.

Благодаря предварително :)

IOS: 10.2

Пробвах хард резет, рестор и всякакви трикове..

Редактирано от NitnelavBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията просто си е заминала. Сменя се с нова. И да се надяваме, че само от нея е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Емо телефона е бракуван, има някаква повреда. Износена батерия не прави такъв проблем. Сигурно са го набутали в OLX-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що бях в сервиза до нас и от там човека ми каза да му го занеса след празниците - на 3-ти. Като чу описанието каза, че може да е от батерията, но не изключи вероятността проблема да е другаде.. Та ще изчакам до след празниците да го тестват в сервиза. Ще се радвам да чуя мнението и на други. Доста четох по темата и според някой това е проблем от IOS 10.1.1 нагоре. Ако е проблема в софтуера нова платка ли трябва да взимам ?

А да и да добавя- забелязах, че бара с процентите на батерията не се ъпдейтва, а ако се то не както трябва и като цяло отчита грешно. Под 73% не съм го видял да падне..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NitnelavBG написа:

Току що бях в сервиза до нас и от там човека ми каза да му го занеса след празниците - на 3-ти. Като чу описанието каза, че може да е от батерията, но не изключи вероятността проблема да е другаде.. Та ще изчакам до след празниците да го тестват в сервиза. Ще се радвам да чуя мнението и на други. Доста четох по темата и според някой това е проблем от IOS 10.1.1 нагоре. Ако е проблема в софтуера нова платка ли трябва да взимам ?

iOS 10.1.1/10.2 имат бъг с батерията, когато се изключва на 30%. В 10.2.1 ще се оправи този бъг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затова са ти го продали. Батерия. Миналата седмица Samsung с абсолютно същото поведение.  Изключваше под седемдесет и няколко %.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Филипов написа:

Затова са ти го продали. Батерия. Миналата седмица Samsung с абсолютно същото поведение.  Изключваше под седемдесет и няколко %.

Силно се надявам проблема да е само в батерията, а не в някой чип.. А колкото за Apple, преди мислех, че само политиката им е зле, сега разбирам, че и хардуера им не е на ниво вече..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано е батерия. Ама за мен лично все пак е пробутан така този телефон. Със сигурност продавача е знаел за дефекта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, techmaniac написа:

Дано е батерия. Ама за мен лично все пак е пробутан така този телефон. Със сигурност продавача е знаел за дефекта.

В обявата дори пишеше, че батерията е много добра :Д То бива наглост бива, ама чак пък толкова.. Аз затова помислих, че има шанс преди да го е пратил да е сложил най-новия IOS и да не е забелязал ако тогава е станал бъгът.. Но хората казват, че бъга става при 30% заряд, а телефона под 73% не съм го видял.. Сега се моля да мина само с 1 батерия.. Благодаря за бързия отговор все пак ! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, NitnelavBG написа:

Силно се надявам проблема да е само в батерията, а не в някой чип.. А колкото за Apple, преди мислех, че само политиката им е зле, сега разбирам, че и хардуера им не е на ниво вече..

Какво значи хардуера им е зле? Купил си телефон, за който са те излъгали че работи. Каква вина има тук производителя. Той дава гаранция за продукта. Ако има проблем го подменя или поправя. Колкото до бъговете в ОС навсякъде ги има. Виж една Windows 10 колко проблеми все още създава.

преди 11 минути, NitnelavBG написа:

В обявата дори пишеше, че батерията е много добра :Д То бива наглост бива, ама чак пък толкова.. Аз затова помислих, че има шанс преди да го е пратил да е сложил най-новия IOS и да не е забелязал ако тогава е станал бъгът.. Но хората казват, че бъга става при 30% заряд, а телефона под 73% не съм го видял.. Сега се моля да мина само с 1 батерия.. Благодаря за бързия отговор все пак ! :) 

То в обявата може да пише всичко. Затова се и въведоха опциите проверка на продукта и съответно тест. Такива покупки са си рискови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Какво значи хардуера им е зле? Купил си телефон, за който са те излъгали че работи. Каква вина има тук производителя. Той дава гаранция за продукта. Ако има проблем го подменя или поправя. Колкото до бъговете в ОС навсякъде ги има. Виж една Windows 10 колко проблеми все още създава.

Тук не говоря само за моя проблем. В сервиза в който бях човекът каза, че повечето IPhone напоследък имат някакви дефекти.. Това като гледам става и със Samsung. Колкото до Windows 10 - да наистина има бъгове, но има неща, които през Wine не тръгват под Linux дистротата. Това е една от причините още да го държа на компютъра като 2-ра ОС :)

преди 8 минути, Емил Костов написа:

То в обявата може да пише всичко. Затова се и въведоха опциите проверка на продукта и съответно тест. Такива покупки са си рискови.

Аз помолих да го прати с преглед и тест.. Но като го пуснах нямаше батерия(заряд).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, NitnelavBG написа:

Тук не говоря само за моя проблем. В сервиза в който бях човекът каза, че повечето IPhone напоследък имат някакви дефекти.. Това като гледам става и със Samsung. Колкото до Windows 10 - да наистина има бъгове, но има неща, които през Wine не тръгват под Linux дистротата. Това е една от причините още да го държа на компютъра като 2-ра ОС :)

Нормално е да има дефекти. Батериите в момента са най-слабто звено в новите телефони. Телефона е прекрасен, има хидяли екстри и му сложат батерия 2,5-3 ампера. Колко да издържи тази батерия. Има си определени цикли на зареждане и после се сменя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Апъл си имат едни от най-добрите хардуери и софтуери. Аз съм с 5S 2ра ръка от чужбина и нямам никакви проблеми. 3 пъти ми се е изключвал телефона на 30% заряд и то 2-та пъти беше, когато навънка беше студено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Charlie_Harper написа:

Апъл си имат едни от най-добрите хардуери и софтуери. Аз съм с 5S 2ра ръка от чужбина и нямам никакви проблеми. 3 пъти ми се е изключвал телефона на 30% заряд и то 2-та пъти беше, когато навънка беше студено.

Никой не казва, че нямат но това не значи че не могат да се повредят. А и тук вината не е на Apple,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво очакваш от прeeбалника? Да си купиш ново нещо на под половин цена? Някой път да си чувал продавач да не хвали стоката си и да каже заради какво я продава? В кой век живееш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Филипов написа:

Какво очакваш от прeeбалника? Да си купиш ново нещо на под половин цена? Някой път да си чувал продавач да не хвали стоката си и да каже заради какво я продава? В кой век живееш?

Прав си, за напред ще знам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, NitnelavBG написа:

Здравейте, 

преди няколко дена си купих IPhone 5 втора ръка. Всичко е супер с изключение на едно- както батерията е на да кажем 70% изведнъж пада на 1 и телефона се изключва, след което не може да се включи без зарядно. След като включа зарядното за 10 секунди(колкото да стартира телефона) и го извадя, отново пише, че имам 70% ток... Но с тях той изкарва макс 2 минути при ползване.

Благодаря предварително :)

IOS: 10.2

Пробвах хард резет, рестор и всякакви трикове..

Колега аз съм със 5S и след 10.2 дори смених две батерии, последната от които е оригинал, спря да рестартва на 50 и 30% но се изтощава само за 2 часа. Прегледай проблемите на 10.2 с батерията само колко са:
https://discussions.apple.com/thread/7784905?start=0&tstart=0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, debuger написа:

Колега аз съм със 5S и след 10.2 дори смених две батерии, последната от които е оригинал, спря да рестартва на 50 и 30% но се изтощава само за 2 часа. Прегледай проблемите на 10.2 с батерията само колко са:
https://discussions.apple.com/thread/7784905?start=0&tstart=0

Вие ли си сменихте сам батериите? И от къде ги купихте?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, capnemo написа:

Вие ли си сменихте сам батериите? И от къде ги купихте?

Аз ги смених, специално съм ги избирал и измервал за заряд. От базар.бг

Редактирано от debuger (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, debuger написа:

Аз ги смених, специално съм ги избирал и измервал за заряд. От базар.бг

Т.е. никоя от тях не е била оригинална. Епъл не продават батерии за телефоните си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, capnemo написа:

Т.е. никоя от тях не е била оригинална. Епъл не продават батерии за телефоните си

Сменял съм на няколко 5S батериите, но не с 10.2!
С 10.2 проблема смятам че не е от батерията

Редактирано от debuger (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера как някой ей така, с лека ръка, при проявен проблем тръгва да сменя батерия или камера или говорител или каквото и да е там.

Научете се, че ремонт се прави само след точно диагностициран, което се случва след прецизно проведена диагностика в оторизиран сервиз.
В крайна сметка въпросната диагностика е 24 лева (говоря за диагностика на iPhone в Криейтив център), а не 240 и който иска да има добре работещо устройство не е лошо да се възползва и да е наясно в какво състояние се намира апарата му.

Който си е намери парите на улицата, явно не му пречи да си подменя частите ей така, за спорта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, algor написа:

Аз пък не мога да разбера как някой ей така, с лека ръка, при проявен проблем тръгва да сменя батерия или камера или говорител или каквото и да е там.

Научете се, че ремонт се прави само след точно диагностициран, което се случва след прецизно проведена диагностика в оторизиран сервиз.
В крайна сметка въпросната диагностика е 24 лева (говоря за диагностика на iPhone в Криейтив център), а не 240 и който иска да има добре работещо устройство не е лошо да се възползва и да е наясно в какво състояние се намира апарата му.

Който си е намери парите на улицата, явно не му пречи да си подменя частите ей така, за спорта.

Реших да споделя опи. Иначе хората казват че ръката ми не е лека :-)
Дано съм полезен за питащия и да изчака ъпдейта към средата на януари!

Само ще му пожелая да има търпение, а на вас спокойствие колега algor!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване