Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ивици по стъклото на скенера

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам скенер, който ползвах няколко пъти, после го прибрах отново и дълго време си стоя в кутията. Днес, като си почиствах и подреждах бюрото, реших да го извадя пак. Пръсках стъклото му с един препарат(пяна), бърсах, после пръсках с друг препарат(гел за LCD екран), пак бърсах, но ивиците си останаха - изглежда са от вътрешната страна на стъклото. Първо да питам - някой виждал ли е такова нещо? Дали не е просто оптичен ефект? Ако наистина е зацапано отвътре - ще трябва ли да го отварям, за да почистя и там? Или някой се е сетил да сложи нещо като четка/стъргалка на подвижната част на скенера?

skener1.jpg

skener3.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм! Надявам се, че когато сте чистили не сте използвали прекалено влажна кърпа, спирт или  евтини мокри кърпички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Кумчо вълчооо написа:

Хъм! Надявам се, че когато сте чистили не сте използвали прекалено влажна кърпа, спирт или  евтини мокри кърпички.

Това е стъкло - какъв е проблема с прекалено влажната кърпа? Иначе използвах микрофибърна кърпа. Първо пръсках(по стъклото) с една пяна марка Stanger(пише, че има спирт, но не е ясно колко точно), а после с гел за LCD екрани марка АМ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, sten90 написа:

Това е стъкло - какъв е проблема

Е щом толкова разбираш, то за какво питаш???

Стъкло, но не винаги! При мен си е пластмаса. Пластмасите са податливи на химически реакции след използване на цитираните от вас препарати. Пластмасата старее и променя бистротата си - това особенно ако е некачествена.

Под стъклото пък при прекомерна употреба на влажна кърпа е възможно проникването на влага, и на престой на машината в кутия е възможно получаването на този ефект. Относно препаратите пък имах случай с напръскване на битово стъкло с уж специален препарат за почистване, та след това се размаза и омаза и почти не намерих начин да го измия след това на 100%

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, sten90 написа:

Това е стъкло - какъв е проблема с прекалено влажната кърпа?

За стъклото проблем няма, но това стъкло обикновено е залепено с двойно лепящо тиксо за пластмасовата рамка и ако го поливаш обилно с препарати може да се отлепи. Препаратите се пръскат на кърпата, а не на стъклото. Скенерите се разглобяват доста елементарно и може да се почисти стъклото и отвътре.

преди 31 минути, Кумчо вълчооо написа:

При мен си е пластмаса.

Стана ми любопитно какъв е твоя скенер с пластмасово стъкло - аз такъв не съм виждал, което не значи че няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, oavramov написа:

какъв е твоя скенер с пластмасово стъкло - аз такъв не съм виждал, което не значи че няма.

И аз не съм виждал с пластмасово стъкло!  Може да е акрилно, полимерно, но не е чистото и добре познато стъкло. 

Бе, що ли се обяснявам?

П.П.  Canon

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят е Xerox 7600i. Според мен е стъкло, защото на пипане е студено, а при почукване "звънти". Иначе - технически казано "пластмасово стъкло" няма. Ако е полимерно - значи е пластмаса - има си търговско название(напр. "плексиглас") и друго - химично название.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване