Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

http://www.the-sz.com/products/temple/

temple.png

Безплатна програма с която може да видите консумацията на дадено USB устройство,характеристиките му и дали работи правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото върши и USBDeview

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази която си дал не показва USB 2.0 или 3.0 е скоростта.

Копирах файл 13 гб на флашка USB 3.0 с много бавна скорост и с тази програма която съм дал разбрах,че работи на 2.0 в това бил проблема а си мислех,че просто Kingston са оцветили синя флашката.

Драйверите си бяха инсталирани просто ги смених с тези на сайта на дъното ми ( Gigabyte) и скоростта си тръгна като за 3.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, полезно. И аз открих аномалия при мен - сс фирмените драйвъри (Asmedia) за USB 3.0  контролера, той се разпознава като USB 2.0. Изтрих ги и се инсталираха майкрософтските и се разпозна като 3.0. И останах много замислен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен беше Intel драйвера,явно има значение от къде ще го изтеглиш макар,че и от двете места си се инсталира правилно.

Нека още някой да провери дали USB 3.0 му работи като такова наистина ( без да мери скоростта както аз се усъмних,че има проблем ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти с какво мериш скорост четене/запис? С/без разрешен write cache?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Ти с какво мериш скорост четене/запис? С/без разрешен write cache?

Снимката е примерна file-copy.jpg

преди ми беше 5 МБ/с а след като оправих драйверите стана 25 МБ/с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...