Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Дадоха ми лаптоп HP Pavilion G6 1210 за профилактика, понеже вентилаторчето бръмчеше яко. Разглобих го, верно имаше МНОГО прах, изчистих го, смазах го и всичко беше ок, работеше като нов, но перката имаше луфт. След обстойно натоварване си охлаждаше и работеше нормално. След 2 седмици го дават пак, вентилаторчето е започнало да бучи отново. Купих друго вентилаторче 2ра ръка, без луфт без нищо, смазах и него преди да го сложа, слагам го и като го пусна има леко бръмчене, а като бях смазал стария вентилатор работеше много тихо. Та имате някакви съвети относно това леко бръмчене какво мога да направя или да купя нов вентилатор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи направо нов вентилатор и си реши проблема. Също така обясни на собствениците как да се грижат за лаптопа си. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така мисля да направя, но защо бучи при положение, че всичко изглежда нормално - няма луфт, нещо счупено и тем подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, potrebitell написа:

Така мисля да направя, но защо бучи при положение, че всичко изглежда нормално - няма луфт, нещо счупено и тем подобни.

Защото  е разцентрован. На всеки един вентилатор  ( осбено тези за лаптопите ) има центровка. Слага се допълнителна тежест, за да може вентилатора при високи обороти да се върти добре без да се повреди или да вие. Явно на този тежестта е паднала и той затова вие.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, potrebitell написа:

Или не е смазан ,както трябва ,или при разглобяване зегерката ,която държи самата перка (в повечето случаи полимерна) заминава ,перката се измества ,а от там и неприятен звук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...