Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За хората с увреждания, секса и самотата.

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

Ходиш на лекар, когато от ТЕЛК-а го поискат, така ли да го разбирам? 

На прочистване на ушните канали правиха ли ти? Щото понякога се запушват с ушна кал и слуха се ограничава. 

Ама, то дори и слепите излизат навън сами, бе Анне. Това, че не чуваш, не отменя факта, че виждаш. Ще се оглеждаш. Вече, ако не знаеш, как се пресича, е друг въпрос. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 799
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 3 минути, васил козарев написа:

Ама, то дори и слепите излизат навън сами, бе Анне. Това, че не чуваш, не отменя факта, че виждаш. Ще се оглеждаш. Вече, ако не знаеш, как се пресича, е друг въпрос. 

offtopic: Ако имаше светофари, Бетовен нямаше да бъде сгазен от файтон.

преди 23 минути, Anne написа:

И не само, защото трудно изкачвам стълби и като цяло се уморявам лесно, а и защото не умея да се ориентирам, също так и вече не чувам, няма начин да чуя кола зад гърба ми.

Как ти се струва триколката? Може да я караш и по тротоарите. В streetView може да разгледаш пътя, който ти предстои до музея, да речем, да си набележиш ключови сгради, и да стигнеш необезпокоявано. Ако пък имаш GPS, става съвсем елементарно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, васил козарев написа:

Ходиш на лекар, когато от ТЕЛК-а го поискат, така ли да го разбирам? 

На прочистване на ушните канали правиха ли ти? Щото понякога се запушват с ушна кал и слуха се ограничава. 

Правили са ми, да и не е това проблема!

Не знам изобщо схващате ли, като ви казвам, че съм несамостоятелна!

Сама не пътувам, по ред причини:

- не умея да се ориентирам

- не чувам

- имам неуверена походка, сама ходя бавно, лесно може някой да ме бутне или пък нападне. Слаба съм и не умея да се защитавам.

- не мога да смятам и не боравя с пари, телефон нямам и не ползвам.

- сама не мога да се оправям с нищо!

Аз само избирам дестинациите! Нашите се занимават с всичко останало - избора на хотел, плащането, носенето на багаж (винаги носим много багаж, с всичко необходимо), нашите са тези, които питат за пътя, къде се намира и как се стига до дадена забележителност. Не умея да се ориентирам по карта и компас, а простотията GPS не я ползваме, след като ни отведе на някакъв си път, вместо на "Панорамата" в Плевен. Много пъти сме се обърквали, защото за доста дестинации буквално няма табели - Панорамата, за Черепишкия манастир (буквално се въртяхме като гламави на кръговото, докато разберем къде е пътя :lol6:), за Чирпан (може ли такова нещо, нито за града, нито за музея нямаше табели), а пък миналото лято сама нямаше да изкача паметника на Шипка, че и да кача паметника до върха.

Тая година, живот и здраве, съм си заплюла Бургаска и Ямболска области.

Ето снимка на моя милост от Шипка:

DSC09974.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Бетховен прекарва последните месеци от живота си на легло, посещаван от много свои приятели, познати и почитатели. Той умира на 26 март 1827 година, на 56 годишна възраст. Причината за смъртта му остава неизяснена. Съществуват различни теории: цироза, двойна пневмония, отравяне с олово и др. Още на възраст 30 години често боледува. Вероятно е страдал от някои хронични заболявания като отравяне с олово, бруцелоза, както и прекомерна употреба на алкохол. Предполага се, че Бетховен е употребявал редовно евтино бяло вино, което по това време съдържа олово поради използването на оловен подсладител (оловен ацетат (II)). Според направената аутопсия, черният му дроб е силно увреден, може би поради значителна употреба на алкохол,[5] а слуховите и други свързани нерви са значително уголемени.[

Anne, за какво ти е да се ориентираш с карта и компас, бе мама му стара? 

В града имаш улици, пресечки между две или повече, за какво ти е компас. 

А GPS-а, направо си ти показва на къде да вървиш! 

Като не можеш да смяташ, ти как завърши гимназия, и с какво самочувствие не искаш да се принизяваш с някой "по-необразован" ??? 

Те, неграмотните циганки се оправят с числата в магазина! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Myanmar написа:

offtopic: Ако имаше светофари, Бетовен нямаше да бъде сгазен от файтон.

Как ти се струва триколката? Може да я караш и по тротоарите. В streetView може да разгледаш пътя, който ти предстои до музея, да речем, да си набележиш ключови сгради, и да стигнеш необезпокоявано. Ако пък имаш GPS, става съвсем елементарно.

Ти сигурно се шегуваш!

Имам проблем с равновесието, а след един инцидент с колело, вече не карам колело, защото без спомагателните не можех да се оправям.

Нямам шофьорска книжка, автомобилите не ме привличат и не ми пука, че съучениците ми могат да шофират.

За такава триколка се иска слух. Аз го нямам. Ами ако ме връхлети някой пиян или луд фен на скоростите?

Я мислете малко!

Не искам да си изгубя краката или живота заради обществото, което държи хората като мен да са самостоятелни.

Аз не мога да бъда самостоятелна!

Дори родния ми град не познавам извън центъра (където живея).

Затова и преместиха сестра ми да следва в София, когато аз учех там (живеех на пансион), за да ме води всеки божи петък до автогарата, да ми носи и слага багажа и да ми плаща билета, или да се прибира с мен. Баща ми ме караше всеки божи понеделник на София. Познавам забележителностите на София от малка, по снимки, но не и къде се намират или как се стига до тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мале колко стъпала има тази Шипка и честно казано не приличаш на момиче с това облекло

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Anne написа:

Имам проблем с равновесието, а след един инцидент с колело, вече не карам колело, защото без спомагателните не можех да се оправям.

Ами ако ме връхлети някой пиян или луд фен на скоростите?

В моя град има, не знам как се казва точно, дом за инвалиди. Хора без крака, джуджета, с изкривени гръбначни стълбове (парализа). Карат ги с микробус до центъра и с електрически триколки се разхождат. Привързани са някой така, че да не могат да паднат.

Ти сега причини да не излезеш ли търсиш или начин да го направиш? Колкото и зле да си, казвам ти, и най-неподвижните са намерили начин за това. А няма заместител на това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, petie1 написа:

Мале колко стъпала има тази Шипка и честно казано не приличаш на момиче с това облекло

Твърде слаба съм за рокли, а и нямам бюст. Освен това не харесвам роклите, които днес са с такива деколтета.........не. Носех рокли само като ученичка.

Иначе съм повече по дънките, тениските и блузите, маратонките и кецките. Овен това имам фотофобия от няколко години и нося шапка, за да не ми влиза слънчева светлина в очилата, а и екскурзиите ни са все лятото, и то все най - горещото време уцелваме.

на Шипка няма парапети и сама никога нямаше да кача стълбите.

Не ми личи, но изпитвам болки в глезените и мускулите на краката ми се схващат и ме болят от много катерене и ходене, също така и се задъхвам. 40+ кг съм. Варира, лятото не ям много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПП: И по двойки се събират. Част от тях си говорят с жестове, значи очевидно не си единствената глуха! Събират се по двойки или повече, няма да си оставена на произвола и да разчиташ само на себе си!

ППП: Приисквало ми се е да ги заговоря, за да си упражня жестомимичния език, но те са адски бързи и малко ме комплексират. Ей го на, аз съм здрав и пак съм имал повод да те заговоря, ако си ми насреща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама, като умрат родителите й, какво ще прави??? 

Нито може да си купи хляб, нито да си нареже домат. И не, защото е обездвижена! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Myanmar написа:

В моя град има, не знам как се казва точно, дом за инвалиди. Хора без крака, джуджета, с изкривени гръбначни стълбове (парализа). Карат ги с микробус до центъра и с електрически триколки се разхождат. Привързани са някой така, че да не могат да паднат.

Ти сега причини да не излезеш ли търсиш или начин да го направиш? Колкото и зле да си, казвам ти, и най-неподвижните са намерили начин за това. А няма заместител на това.

В моя град обаче има ненормалници, които карат мотори като луди, и то по централната улица, а полицията клати краци. За ненормалните таксита пък да не говорим.

Не си търся оправдание, но не желая да ставам част от статистиката заради хорското мнение.

А в дом не смятам да живея, заради недобрите битови условия. Нали виждате какво е по домовете, какви са персоналите? Къде ми е гаранцията, че няма да ми крадат пенсията, да ме неглижират, бият или изнасилат? Там няма отопление, а аз на студено не мога да стоя, там нямат вани, а тоалетните и баните като цяло са много мръсни, а мен ме е страх от гадинки,  храната им е тревопасна, а аз без месо не мога да живея.

Мне! У дома си е най - добре!

преди 7 минути, Myanmar написа:

ПП: И по двойки се събират. Част от тях си говорят с жестове, значи очевидно не си единствената глуха! Събират се по двойки или повече, няма да си оставена на произвола и да разчиташ само на себе си!

ППП: Приисквало ми се е да ги заговоря, за да си упражня жестомимичния език, но те са адски бързи и малко ме комплексират. Ей го на, аз съм здрав и пак съм имал повод да те заговоря, ако си ми насреща.

И аз опитах да го уча в София, даже речник си купих, но те са просто наистина много бързи и се отказах.

Аз не общувам с жестове, аз мога да говоря и имам богат речник, но вече просто не чувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И, като умрат вашите, какво ще правиш, анне??? 

В дом не искала, сама не можеш нито да работиш, нито да чистиш, готвиш и пр., какъв ти е плана? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Anne написа:

Мне! У дома си е най - добре!

Аз не ти предлагах да отидеш в дом за инвалиди. Казвам, че те са намерили начин да са сред хора, да се разхождат, да посещават културни забележителности, което теб те вълнува, но го правят без помощ. Значи говорим не за можене, а за желание. Защото на снимката виждам, че имаш цели два крака - с два повече, отколкото съм виждал.

Пак казвам, търси начини нещата да се случат, а не да не се случат. Въпрос на време е да няма кой хляб да ти купи и ако сама не си успяла да се научиш, тогава никой няма да те пита искаш ли да ходиш в дом, къде и как ще живееш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, васил козарев написа:

И, като умрат вашите, какво ще правиш, анне??? 

В дом не искала, сама не можеш нито да работиш, нито да чистиш, готвиш и пр., какъв ти е плана? 

НЕ ЗНАМ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Anne написа:

И аз опитах да го уча в София, даже речник си купих, но те са просто наистина много бързи и се отказах.

Зарежи речника. Имат няколко речника, наясно съм. Изтегли си Жестоматика. Безплатни видеа на думите.

Извинявай, ама щом аз го понаучих този език, а имам слух, ти просто нямаш оправдание! И като чуя "се отказах", направоооо... ang.png Ще береш големи дертове заради настоящия си мързел. Аз съм добър пророк, та не се замисляй, ами направо се вземай в ръце!

преди 14 минути, Anne написа:

НЕ ЗНАМ!

ПРОБЛЕМ: Не мога да общувам, защото съм глуха.

РЕШЕНИЕ: Жестомимичен език. Да не говорим, че познавам глух човек, който се е научил да говори с устата си.

ПРОБЛЕМ: Не мога да ходя продължително време и не мога да отида до магазина.

РЕШЕНИЕ: Електрическа триколка.

ПРОБЛЕМ: Самотна съм, липсват ми контакти с хора, приятелство и любов.

РЕШЕНИЕ: Срещай се с хора. Излизай навън, където хора като теб търсят СЪЩОТО.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Myanmar написа:

Аз не ти предлагах да отидеш в дом за инвалиди. Казвам, че те са намерили начин да са сред хора, да се разхождат, да посещават културни забележителности, което теб те вълнува, но го правят без помощ. Значи говорим не за можене, а за желание. Защото на снимката виждам, че имаш цели два крака - с два повече, отколкото съм виждал.

Пак казвам, търси начини нещата да се случат, а не да не се случат. Въпрос на време е да няма кой хляб да ти купи и ако сама не си успяла да се научиш, тогава никой няма да те пита искаш ли да ходиш в дом, къде и как ще живееш.

И аз ходя по културни събития в нашия град, и то, когато ги има, защото градът ни е малък и беден. Ходя на театър, на тържествата за 24 май, на фестивала "Лачени обувки", на тържествата за празника на града ни (8 септември).

Излизам с мама на разходка, когато е топло и хубаво времето, ходим на заведение да пием по нещо. Читалището ми е наблизо, сама си ходя там. Сама си ходех и за вестници, но, откакто се появиха уличните помияри, ме хвана страх да ходя за вестници и списания. А и затвориха "Лафки" - те в нашия град, сега има само една будка за вестници и списания до нас, другите две на центъра май вече не работят............ На заведение сама не ходя, защото не чувам, а и съм притеснителна.

Освен това не говоря и добре, не мога да произнасям думи с ударения и хората не ме разбират. Ами, загубих половината си слух на 5 годинки, когато започвах повече да говоря............

Веднъж ходих сама да си взема пица, просто дадох парите на момчето, взех си пицата и офейках, а той ме догони да ми върне парите. Ами просто като не умея да смятам...........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Anne написа:

И аз ходя по културни събития в нашия град...

Излизам с мама на разходка

Значи, когато искаш, не те е страх, че ще те блъсне кола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anne написа:

откакто се появиха уличните помияри, ме хвана страх

Нов проблем - ново решение. Има едни свирки, които свирят с високи честоти и им предизвикват болка. Има спрейове срещу кучета. И най-ефективното - не излизай сама. Събирай се с други в твоето положение. Те ще се радват на твоята компания, ти - на тяхната.

току-що, Anne написа:

С мама съм, а тя чува!

Ти по шосето ли ходиш?? Ако колите в твоя град карат по тротоарите и да ги чуваш няма да те спаси.

преди 4 минути, Anne написа:

загубих половината си слух на 5 годинки

И не ти стигна времето да научиш жестомимичния език. Засрами се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Анне, да помислим малко върху това, че не искаш друг човек с увреждания, както и да се принизиш с някой по-зле образован от теб. 

Какво означава ти да се принизиш, след като не можеш да смяташ? 

И как искаш обществото да те има за равна, като ти самата дискриминираш хора? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anne написа:

Ами просто като не умея да смятам...........

ПРОБЛЕМ: Не мога да смятам.

РЕШЕНИЕ: Научи се да смяташ.

току-що, васил козарев написа:

да се принизиш с някой по-зле образован от теб

То колко по-зле образован трябва да си от това да не можеш да събираш и изваждаш числа, ако изобщо можеш да броиш??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Сама си ходех и за вестници,

Еми, значи, когато искаш можеш. Това, че не искаш, е съвсем друг въпрос. 

Дадох ти една обява за работа, ти кандидатства ли , обади ли се?? Не! Тя не може да работи от компютъра, а само по цял ден да се оплаква по форуми! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ане, аз работя и уча минимум 13 часа чисто, всеки ден. Това правя за да съм независим и да постигам целите, които си поставям. Колко часа дневно ти посвещаваш за да се справиш с проблемите си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Веднъж харесвах такова момче и резултатът бе, че той напълно не чува, учил е цял живот в специално училище и няма моя богат речник, трябваше да бъда ходещ тълковен речник. Не, благодаря. Искам да се чувствам нормален човек, искам да мога да си говоря с някого за музика, песни, за история, за астрономия, някого, с когото да танцувам, който да вижда в мен човешко същество а не Квазимодо. Но и не желая да бъда с някой идиот. Може би имам високи изисквания, но смятам, че имам право на това.Все пак не съм учила 12 години,  за да отиде образованието ми на вятъра.

Да оставим това, че е мега гнусно изказване, ами ти как мислиш, че те виждат останалите, щом не умееш простите действия събиране и изваждане??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване