Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За хората с увреждания, секса и самотата.

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 час, petie1 написа:

Какво значи да си бавен? Нещо физически ли е?

Не, интелектуално. Бавно съм схващала, което е истина. Много трудно разбирах уроците в училище, конкретно трудни ми бяха българския език, математиката, физиката, химията и биологията. Нямам абстрактно мислене.

Ето, писала съм за трудностите ми с ученето тук:

https://www.az-jenata.bg/a/12-semeystvo/9206-az-sam-s-disleksiya/

Но истината е, че танци мога да уча, стига да има кой да ми обяснява внимателно и бавно. С постоянно гледане от видеото сама научих танца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 799
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 2 минути, Anne написа:

Но истината е, че танци мога да уча, стига да има кой да ми обяснява внимателно и бавно. С постоянно гледане от видеото сама научих танца.

Бавен танц е тангото. Но то пък там партньор трябва ...

Ми ето идея - запиши се на танци !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Myanmar написа:

по най-технологичната нация на света - немската,

Да май и те ще спрат коронавируса  иначе на Анне й дадох пример със себе си ама тя не пожела да ми отговори

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, haidukpikaso написа:

Хляб да не знаеш колко струва, да не можеш да си купиш нищо... сигурно и парите не познава, е няма такава трагедия

В случая за мажоретките наистина трябва бързина там

Само че танцът не беше като на мажоретките от американските филми за мажоретки с премятания и сложни фигури, а най - обикновен,  със смяна на позиции и размахване на помпони, дори не беше бърз, а умерен танц. Но госпожата пак не ме искаше, бавна съм била.

Истината е, че никой не искаше да се занимава с мен.

Затова пък вкъщи сама си измислих хореография към една детска песен - "Весели ноти".  Имах една кафява мека шапка зимна шапка, и се вдъхнових да си измисля танц. Та, вкъщи си танцувах, но не беше същото като да си в група и на сцена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, haidukpikaso написа:

Бавен танц е тангото. Но то пък там партньор трябва ...

Ми ето идея - запиши се на танци !

Чакай бе тя не може да стои права повече от 5 минути ил;и ти говориш за танци в количка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Чакай бе тя не може да стои права повече от 5 минути ил;и ти говориш за танци в количка

Мога да танцувам, но просто вече не чувам музиката, дори и със слухов апарат, просто вече нямам слух.:(

И освен това в танцовите групи по принцип приемат хора с хубав вид, а аз не съм такава и затова също не ме искаха за танци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

о за да премина в следващия клас, ми се налагаше на изпити да престъпя един от принципите си – да не преписвам и да не подсказвам. Но нямах друг избор, само така щях да мина

Иначе, си портила за същото съучениците си. И после- те дискриминирали, защото не искали да учат с теб. Хахах

преди 1 минута, Anne написа:

Мога да танцувам, но просто вече не чувам музиката, дори и със слухов апарат, просто вече нямам слух.:(

И освен това в танцовите групи по принцип приемат хора с хубав вид, а аз не съм такава и затова също не ме искаха за танци.

Танцовите групи приемат всеки, който си плаща. Хайде, пак глупостите за хубавия вид. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anne написа:

Ами чакай нали казваше че не можеш да стоиш права повече от 5 минути

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, васил козарев написа:

Иначе, си портила за същото съучениците си. И после- те дискриминирали, защото не искали да учат с теб. Хахах

Това беше в шести клас и беше конкретно по природознание.

Те все ми се подиграваха за двойките ми по математика, все се хвалеха те самите колко много учат и какви страхотни оценки изкарват, знаеха, че ще имаме класно по природознание,  но пак не си бяха научили! Аз си бях научила.

За съмняващите се, че в шести клас сме имали прородознание, ий това ни беше учебникът, по който учехме! Срамота - знаеха, че ще имат контролно и пак не са учили!:angry22: А и аз си престъпих принципите само за по - математика! Нашите щяха да ме убият, ко ме оставеха да повтарям. Не се шегувам и не си измислям - вскъщи ме биеха за двойки по математика. Чак като отидох да уча в София, майка ми се примири, че няма да съм математически гений като сестра ми.

800x600-2_83345.jpeg

преди 5 минути, petie1 написа:

Ами чакай нали казваше че не можеш да стоиш права повече от 5 минути

Да, под права, имам предвид права, а не танци! На концерта на Деси Слава през септември 2008 в нашия град, който беше на центъра, припаднах, защото стоях  от час - два да гледам концерта (Деси щеше да закрива). И от глад беше, но също и защото дълго трябваше да стоя, а краката не ме държаха, гърбът - също. Но с танците нямам проблем.

Ако мислиш, че лъжа, твой проблем!

Ако изглеждах по - добре, щях преди години да си направя клипче как танцувам и да го кача тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така де, ама съучениците ти, не са те искали в Началното по английски, защото си ги портила на госпожите. Сама на предните страници, не отрече, каза, че не спазвали правилата. 

И излиза, че Портаджийката, спазваща съучениците й да не мамят, сама е преписвала! 

Това се нарича лицемерие. А обвиняваш абстракцията "Общество" в лицемерие! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че какво лошо има да си зле по математиката :D И аз не мога да смятам числа нищо че работих като куриер-доставичик но си ползвах винаги калкулатора на телефона и няма проблеми :D . Та @Anne и ти сама можеш да отидеш до магазина за да си купиш нещо и да ползваш калкулатор (обикновен, не на телефон) това че си глуха и не чуваш дори със слухов апарат не е никакво оправдание. Тука където съм аз съм виждал да има слепи хора и съвсем сами се разхождат. Та-а-а-а не очаквай някой тука да те съжалява. Моля те спри се да бърбориш глупости за този и онзи и първо виж себе си. Има хора инвалиди които са по зле и от теб и имат гаджета може би и семейство. Давам ти пример за Стивън Хокинг който е напълно парализиран заразлика от теб която можеш да се движиш и да вършиш всякаква дейност която ти сама искаш да правиш и той си имаше гадже и какво ли не е правил. Но не е мърморил по форумите като теб за дискриминация и тем подниби булшитове като тебе. Вземи се стегни на 36 години си не си малка но си на акъл на 10 годишно дете. Прочетох на предните страници че си искала да викат полиция защото ваще не са ти давали компютър и интернет за 2 дни та си циврила та си се късаш. А после другите ти "кокошки" са били на 25+ годишни и са имали акъл на 15+ годишни. А ти на колко си и какъв акъл имаш? Такива като тебе които мрънкат и само другите им са виновни въобще не са за съжаляване а са за смях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, васил козарев написа:

Така де, ама съучениците ти, не са те искали в Началното по английски, защото си ги портила на госпожите. Сама на предните страници, не отрече, каза, че не спазвали правилата. 

И излиза, че Портаджийката, спазваща съучениците й да не мамят, сама е преписвала! 

Това се нарича лицемерие. А обвиняваш абстракцията "Общество" в лицемерие! 

В началното не съм ги портила, а в шести клас и си беше съвсем заслужено! Като малки не преписвахме - нито някой се сещаше да преписва, нито беше толкова трудно ученето, с изключение на математиката. Като изключим българския и математиката, другите предмети за мен и останалите бяха песен - родинознание, природознание, изобразително изкуство, труд и техника, музика, даже литературата беше лесна.

Бяхме възпитавани на честност, просто като станаха по - големи, станаха и по - мързеливи.

На предните страници казах само, че не обичаха да четат книги и ме гледаха като извънземно, като кажех, че обичам книги. И нямаше нужда да ги портя, като хи хванех в лъжа при преразказ на четено произведение - госпожата по литература не беше малоумна. Аз само им се възмущавах, че подценяват госпожата и се мислят за по - хитри от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Anne написа:

Да, под права, имам предвид права, а не танци! На концерта на Деси Слава през септември 2008 в нашия град, който беше на центъра, припаднах, защото стоях  от час - два да гледам концерта (Деси щеше да закрива). И от глад беше, но също и защото дълго трябваше да стоя, а краката не ме държаха, гърбът - също. Но с танците нямам проблем.

Ако мислиш, че лъжа, твой проблем!

Ако изглеждах по - добре, щях преди години да си направя клипче как танцувам и да го кача тук.

Това извинявай ама логически нещо не се връзва, можеш да танцуваш но не можеш да стоиш права?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, iAppleBeats написа:

Че какво лошо има да си зле по математиката :D И аз не мога да смятам числа нищо че работих като куриер-доставичик но си ползвах винаги калкулатора на телефона и няма проблеми :D . Та @Anne и ти сама можеш да отидеш до магазина за да си купиш нещо и да ползваш калкулатор (обикновен, не на телефон) това че си глуха и не чуваш дори със слухов апарат не е никакво оправдание. Тука където съм аз съм виждал да има слепи хора и съвсем сами се разхождат. Та-а-а-а не очаквай някой тука да те съжалява. Моля те спри се да бърбориш глупости за този и онзи и първо виж себе си. Има хора инвалиди които са по зле и от теб и имат гаджета може би и семейство. Давам ти пример за Стивън Хокинг който е напълно парализиран заразлика от теб която можеш да се движиш и да вършиш всякаква дейност която ти сама искаш да правиш и той си имаше гадже и какво ли не е правил. Но не е мърморил по форумите като теб за дискриминация и тем подниби булшитове като тебе. Вземи се стегни на 36 години си не си малка но си на акъл на 10 годишно дете. Прочетох на предните страници че си искала да викат полиция защото ваще не са ти давали компютър и интернет за 2 дни та си циврила та си се късаш. А после другите ти "кокошки" са били на 25+ годишни и са имали акъл на 15+ годишни. А ти на колко си и какъв акъл имаш? Такива като тебе които мрънкат и само другите им са виновни въобще не са за съжаляване а са за смях

ако мислиш че те отрази а...

тя си пише нейни си работи глупости разни дето й изнасят - но не й да се изправи срещу истината

не ще

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, haidukpikaso написа:

тя си пише нейни си работи глупости разни дето й изнасят - но не й да се изправи срещу истината

не ще

Ами като не ще да понесе истината да си стои самотна монахиня и да си циври на воля

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, petie1 написа:

Това извинявай ама логически нещо не се връзва, можеш да танцуваш но можеш да стоиш права?

Да ти го обясня ли като за бавен?

При стоене повече от 5 минути права и неподвижна започват да ме болят мускулите при глезена и изобщо краката от коляното надолу, коленете ми започват да поддават, гърбът ми ме боли, и ако няма къде да сесна или на кой да се облена, и ще припадна.

А при танците има движение и затова не са ми проблем!

Сега схвана ли го?

Само който не е болен от невромускулно заболяване, той не знае колко ужасни са болките в краката. И то не сато мускулните болки при грип - това са силни болки, мускулите на глезена ти се стягат, не можеш да направиш веднага нормална крачка без да не усетиш болка. Болката не е за плач и пищене, но пак е ужасна. След качване на стълби, часове наред не ми се мърда от леглото. На втория етаж живея, а все едно съм изкатерила Олимп. Болят ме много краката и искам само да лежа. Дори да спя не мога, болката е ужасна, и чакам да се уморя и да заспя.

За болеста ми още няма лечение, няма и лекарства. Търпя, но стълбите са кошмар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, iAppleBeats написа:

Ами като не ще да понесе истината да си стои самотна монахиня и да си циври на воля

А на мен нещо не ми се връзва логически с танците танцува ама иначе не може да стои права или да ходи повече от 5 минути?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, haidukpikaso написа:

не ще

За вас не е проблем, но ако не чувам музиката, няма да мога да хвана ритъма, нито синхрона, няма да знам кога да правя пауза, кога да съм бърза...............Няма как само с мен да се занимават. Това са групови танци!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anne написа:

При стоене повече от 5 минути права и неподвижна започват да ме болят мускулите при глезена и изобщо краката от коляното надолу, коленете ми започват да поддават, гърбът ми ме боли, и ако няма къде да сесна или на кой да се облена, и ще припадна.

Сега схвана ли го?

Само който не е болен от невромускулно заболяване, той не знае колко ужасни са болките в краката. И то не сато мускулните болки при грип - това са силни болки, мускулите на глезена ти се стягат, не можеш да направиш веднага нормална крачка без да не усетиш болка. Болката не е за плач и пищене, но пак е ужасна. След качване на стълби, часове наред не ми се мърда от леглото. На втория етаж живея, а все едно съм изкатерила Олимп. Болят ме много краката и искам само да лежа. Дори да спя не мога, болката е ужасна, и чакам да се уморя и да заспя.

За болеста ми още няма лечение, няма и лекарства. Търпя, но стълбите са кошмар.

Значи и при танците в даден момент ще изпиташ болка колкото и да устискаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anne написа:

За вас не е проблем, но ако не чувам музиката, няма да мога да хвана ритъма, нито синхрона, няма да знам кога да правя пауза, кога да съм бърза...............Няма как само с мен да се занимават. Това са групови танци!

и с гледане ще се научиш, дори и да не чуваш

филма "Усещане за жена" гледала ли си го ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anne написа:

Значи, може да излезеш до магазина и да ходиш на работа. Движение, колкото щеш. 

Въпросът е, както ти казваме, че не искаш и те мързи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, васил козарев написа:

Значи, може да излезеш до магазина и да ходиш на работа. Движение, колкото щеш. 

Въпросът е, както ти казваме, че не искаш и те мързи. 

И никой не ми каза благодаря за тва че я провокирах да си каже

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То не е мързел. Така е научена от както се е родила и така ще си остане. Търси някой който да и слугува през целия й живот но в същото време иска гадже? Как ще стане това като реве по форуми? "Мъжът" й ще ходи 40 години на работа 40 години ще й сменя пелената 40 години ще готви пере чисти прави салати а тя ще си лежи на леглото и ще се оплаква виртуално? Ай моля ти се никой мъж няма да вземе такива "жена" по добре да си осинови дете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ми омръзна. Вие сте заспепени от пропагандата в медиите, които ви показват самостоятелните и силни хора с увреждания, само дето не ви казват, че не всички са такива.

Вземете прочетете какво заболяване е вродената миопатия - не съм си я поставила тази диагноза аз, а лекарите, след направена мускулна биопсия, като бях на 14.

Нека ви изредя цялата си медицинск биография, барем млъкнете с глупостите си.

Родена съм доносена, с мътна околоплодна вода, имала съм асфиксия. Още тогава лекарите разбрали, че ми има нещо.

Започнала съм да седя на 6 месеца, а съм проходила на 2 годинки. Най - ранният ми спомен е от тогава - в розовата ми проходилка. Не си измислям, после тази проходилк стоя сума ти време на стълбището към тавана. Нямаше нужда да ми казват, знаех, че това е моята проходилка.

Месец  преди да навърша годинка, съм била в болница в София, лекували са ме с гентамицин и стрептомицин, не знам за какво, мама не ще да ми каже. Била съм сама в болницта, на нашите не давали никаква информация за мен, не знаели с какво ме лекуват, не са им казали дори, че лекарствата са отоксични. Дози не знам.

Проговорила съм навреме, но имах беден речник, защото не общувах с деца освен сестра ми и братовчедите (на ясла не съм ходила). Обаче с лекота учех песни и стихотворения.

Като съм била на година, ми лепнали тежка диагноза, казали на нашите, че няма да проходя никога. А когато съм проходила, лекарите изобщо не се извинили за причинения стрес на нашите.

Като бях на 7 годинки, с мама бяхме в детската неврологична болница в София, още помня престоя. Правиха ми сума ти изследвания, включително болезнените изследвания с ток на нервите и ме набодоха като игленик от глава до пети, за д ми видят мускулите. После дадоха друга диагноза, по - лека, но пак невярна.

В същата болница бях пак на 14. Пак същите изследвания,  накрая ми правиха мускулна биопсия и след нея вече си имам правилната диагноза. Заради биопсията обаче - беше болезнена, ходех трудно, си изпуснах изпитите за втория срок и годината и и треперех, че ще остана да повтарям. Нямаше как да ходя на училище, не можех да качвам стълби, учехме в класна стая на първия етаж, до физкултурния салон, но до нея се стига по стълби, трябва да се слиза,, а пък немски имахме на втория етаж. Останах си арестувана къщи,  единствено ходих на фестивала, за да се поразсея за три дни и з да не мисля за болката и за това как ще си получа бележника и какво конско ще отнеса от госпожата по математика за отсъствието си. Не бях сама, ходех с мама. Тя даже беше против да се качвам на паратропера, да не би да ми се завие свят от упойката, но аз си настоях за моето.

На същата възраст (14) мама откри, че имам изкривяване на гръбначния стълб.  Ходихме  до Горна баня, трябваше да нося корсет, но той ми пристягаше белите дробове, не можех да дишам и да се движа, и го отказах. Насмалко щях да умра заради тъпото мислене на нашите - "Трай бабо, за хубост". Не можех да дишам бе!

Пак тогава трябваше да нося и очила, но отказах, защото в училище щяха да ми се подиграват. Чак в 9 клас  при солидно конско от страна на госпожата по история (защото не виждах урока на дъската) сложих очила. И не мина без подигравки. Точно ожалваният от вас Ивайло и другите момчета ми се подиграваха и ме наричаха "бабичка", защото носех очила с "бабешки" рамки. Колко мило!

През 2005 и 2006 преживях две операции от сплетени черва.

През 2013 имах бъбречна криза.

Да, уча и схващам бавно, но не съм глупава.

преди 26 минути, petie1 написа:

Значи и при танците в даден момент ще изпиташ болка колкото и да устискаш

При танците не, защото там има движение, а то не стяга мускулите. Само се уморявам, тоест задъхвам, ако танцувам дълго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И цялата тая тирада, какво общо има с това, че можеш да танцуваш, а да отидеш до магазина и да си полезна с нещо на Обществото- не??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване