Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За хората с увреждания, секса и самотата.

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 22 минути, haidukpikaso написа:

Просто искам да си я представиш ситуацията - ставаш утре и тях ги няма, няма ги. Какво ще правиш ?

Да са ти живи и здрави дълги години

НЕ ЗНАМ!

това достатъчно ли ти е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 799
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

"Не знам" не е отговор. Още по-малко води до някакво решение! 

Започвай да правиш нещо по въпроса, да намериш някакво решение, на 36 години си! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Полина е живяла в дом “пансион” Тогава тя е била самостоятелна? Възникват въпроси?
Коя майка ще остави детето си в държавно учреждение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, andrianivanov написа:

Полина е живяла в дом “пансион” Тогава тя е била самостоятелна? Възникват въпроси?
Коя майка ще остави детето си в държавно учреждение

Я не се изказвайте неподготвени!

Пансиона е в сградата на училището, и не сме си готвели ние, а ни готвеха готвачите от стола, ние закусвахме, обядвахме и вечеряхме в училищния стол, който се намира на партера.

Пансиона/общежитието  включваше спални, всяка спалня беше с по 2, 3 или 4 легла (зависи от размера на спалнята), маса, стол и шкаф. В коридора имаше големи шкафове, тип гардероби, имахме и обща умивалня, малка баня без вана, само с душ, и три тоалетни, които бяха клекала.  Имаше 5 общежития - три момчешки и две момичешки, едното момчешко беше за по - малки момчета, от началния курс.

Сутрин минаваше да ни буди нощната възпитателка, защото ние нямахме будилници (там все пак има и напълно глухи ученици). Будеха ни точно в 6 сутринта, първо ходех до тоалетна, но при поне 15 момичета в моето общежитие само (бях в ІІІ общежитие), трябваше да чакам. После следваше миене на ръце и лице със студена вода (защото кифлите от общежитието се къпеха всяка божа вечер и източваха топлата вода, представете си зимата какъв ужас беше, водата беше леденостудена). Не ми се влизаше в спор с тъпите кифли и си трайках, но ръцете зверски ме боляха от студената вода. После следваше преобличане, сресване, обуване, миех си пак ръцете (защото не пипам книги и учебници с мръсни ръце), проверявам чантата и беж долу за закуска, защото закуската беше до 7:30.  За закуска си изваждах вафла и само си взимах топлия чай, че да се стопля (защото рядко даваха банички, а пък кифли и филийки с мармалад просто не обичам). Преди си оправях и леглото, но си изпусках закуската, така че си оставях леглото неоправено, а чистачката се караше. Имахме часове от 7:30 до !2 или 1 ( в понеделник задължително имахме 7 часа и приключвахме на обяд),  по всеки предмет учехме в различни кабинети, всеки божи ден трябваше да се качвам и слизам по стълбите от партера до 4 етаж. Кабинетите ми бяха така:

На партера - единият кабинет по практика (шивачество), там бяха шевните машини, имаше и дълги маси и столове, на които седяхме и пишехме. Кабинетът е със северно изложение, мрачен и студен.

Първи етаж - кабинети по английски език, биология, география и химия. Там ни беше и класната стая, която следобед ни беше и занималня. В отделно крило на същия етаж бяха другия кабинет по практика (само за теория, там ни преподаваше друга госпожа) и библиотеката. Първоначално библиотеката беше в другия край на сградата, към детската градина, но после я преместиха.Това ме улесни, така не трябваше да губя време да взимам яке и да тичам до библиотеката.

Втори етаж - кабинет по "Свят и личност" и кабинета за репетициите с групата за синхронно пеене "Жестим +"  (репетициите бяха следобед).

Трети етаж - кабинети по физика, история, а госпожата по история ни преподаваше и "Етика и право" и философия. Първата година на същия етаж имах и предмета "Развитие на речта". В друго крило на същия етаж бяха кабинетите по информатика и изобразително изкуство (втората година, първата учихме при един господин изобразително изкуство на четвъртия етаж).

Четвърти етаж - кабинети по български език и литература и математика.

Не ми беше лесно, мъкнех дънкова раница с тетрадки (учебници нямахме). А тази сграда се използваше от ученици от 1 до 12 клас, много се тичаше по стълбите, парапетите бяха счупени, много внимавах да не ме блъскат и бутат, буквално със страх се катерех и слизах. Но тогава бях и по - млада, малко по - жизнена.

Обядът ни беше от 12 до 1:30 и буквално в понеделник спринтирах  към класната стая, за да си оставя якето и раницата на стола до чина  и хуквах долу до умивалнята до стола, за да се измия и беж на обяд. Все треперех д не закъснея за обяд заради пустия седми час, който приключваше в 1, а на стола има опашка.

После бяхме свободни от 1:30 до 3 следобед, но аз обикновено тогава бях или до библиотеката, или на репетиции с групата, имах и дни, в които ходех при речевия рехабилитатор, А ходех и на индивидуални репетиции по жестов език, защото участвах и самостоятелно (пяла съм песни на Деси Слава) с песни на жестов език.

Следобед от 3 до 5 имахме занималня със следобедни възпитатели, учехме си уроците, пишехме си домашните, подготвяхме се за класни и контролни, а ако нямаше много за учене - четахме вестници и списания и си говорехме с госпожата.

Към 5 се прибирах да поспя в общежитието, в 7 ме викаха за вечеря и после чакахме нощните възпитатели, които идваха към 8, първо имаше проверка и чак после ни пускаха в общежитието. Понеже рано гасеха парното, си лягах точно в 9, то и без друго не стига, че беше студено, ами и сънят не ми стигаше и всяка божа сутрин в шест ми се спеше адски. Оттогава намразих ранното ставане.

Сестра ми идваше всяка сряда следобед и ходехме в близкото заведение да пием по чаша горещ шоколад и да си говорим. А когато беше хубаво времето, се разхождахме из София, най - често ходехме на любимия ни площад "Славейков" да зяпаме книгите. Ходехме и в близките магазини, веднъж така сестра ми купи за двете ни две еднакви блузи, но с различни цветове и размери (моята беше червена, а нейната - синя).

Както писах и назад - си ходех в петък вкъщи, сестра ми ме изпращаше до автогарата (е, тогава точно автогара нямаше), или се прибирахме двете, а всеки понеделник баща ми ме возеше на София. Последната ми учебна година обаче сестра ми забременя и се прибра в Берковица, да си подготвя сватбата, и баща ми ме взимаше в петък.

Къпех се у нас, баня веднъж седмично ми стига, а и така съм свикнала. Прибирах си мръсните дрехи в плик. Нашите ми даваха джобни пари, обикновено с тях си купувах вестници и списания, за които ходех до близката будка (с голям страх, на нашата улица постоянно паркираха коли, имаше и бездомни кучета).Ходех следобед, често с бързане, защото следобед не ми стигаше времето за нищо. Вечер, преди лягане, четях по три глави от книгите от библиотеката, взимах си ги с мен в Берковица за почивните дни. Наите ми купуваха вафли и кутия бисквити "Сюрприз" за училище. Вкеки следобед за пет минути слизах отвън до телефона с фонокарта, за да се обадя на мама (тя настояваше да и звъня всеки ден). И добре, че във фоайето монтираха кафе машина, иначе не знам как без кафе щях да издържам следобедите, тогава започнах да пия кафе. Малко по - късно ни монтираха и машина за безалкохолни напитки, от там си взимах "Кока - Кола".

Та, това ми беше ежедневието там

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Анне, да се къпеш всяка вечер не е "кифленско", а хигиена. 

На теб може да ти стига веднъж в седмицата взимане на баня, но е противопоказно за носовете на останалите... 

Сиреч, другите са те избягвали не, защото си с увреждания, а защото си миришела. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, васил козарев написа:

Анне, да се къпеш всяка вечер не е "кифленско", а хигиена. 

На теб може да ти стига веднъж в седмицата взимане на баня, но е противопоказно за носовете на останалите... 

Сиреч, другите са те избягвали не, защото си с увреждания, а защото си миришела. 

Кифленско беше, защото другите се гласяха за дискотека и се случваше да закъсняват (знам от възпитателките) и да не спазват правилото да се приберат до 11 часа. А и честно ли беше останалите да страдаме заради тях и да се мием с буквално леденостудена вода всеки път? Мен ме боляха ръцете, наистина, добре, че беше сутрешният чай. Точно този болезнен спомен е една от причините да не искам в дом.

Кифли си бяха тези момичета - дискотеки, пушеха в общежитието (което е забранено) следобед ходеха до близкото заведение и буквално "забравяха" да се приберат за занималнята и домашните, на тях им дай само кафенца, цигарки и клюки. Възпитателките вдигаха кръвно от тях, нашите възпитателки ходеха да търсят моите съученици и да им се молят да влязат в час! Бива ли такова нещо! Говорим за училище, не за забавачка, за каквато явно имаха институцията. Много добре знаеха училищният режим, правилата и часовете, но се правеха на луди.

Иначе, за да излизаш вечер, трябваше да дадеш бележка от родителите ти, че са съгласни и те пускат да излизаш навън. Аз не излизах, нямах нужда.

Та, тия момичета се прибираха в 11, сутрин имаха недоспал вид, някои и изобщо не идваха сутрин на занятия (което караше и учителките да вдигат кръвно), а следобед зяпаха бршурите на "Avon".

И после аз, старателната и спазващата правилата, съм била лошата и клюкарката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми, да клюкарка си. Нарича се още доносничество! 

Това, че още като ученичка си била като бабичка, не е проблем на останалите, че нямаш събрани никакви спомени и емоции. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, васил козарев написа:

Еми, да клюкарка си. Нарича се още доносничество! 

Това, че още като ученичка си била като бабичка, не е проблем на останалите, че нямаш събрани никакви спомени и емоции. 

Какви спомени и емоции, пиянски ли?

Извинявай, но лично на мен пияните хора са ми неприятни, самата аз не обичам и не консумирам алкохол, мирише ужасно, а да не говорим пияните хора как изпростяват и вършат глупости.

Аз пак си имам хубави спомени от училище. Да, гордея се, че бях трезва на двата си бала (единият в ресторант, другият при президента в резиденция "Бояна".).

Може и да съм изглеждала като бабичка, но по - важно ми беше да уча и да се развивам, да си изкарам матурата по литература (усилено се готвех за нея, цели 3 години, а накрая нямаше матура). Исках да си изкарам честно и почтено дипломата и го постигнах.

Да не говорим, че тогава бяха трудни времена, съобразявах се и не съм ревала за модни парцалки. То не съм и кифла, която мисли само за външния си вид. Образованието ми беше много по - важно.

Точно когато завършвах, стана онова убийство в Пловдив, при което две момичета убиха съученичката си заради дрехите и. Всички в училище бяхме шокирани. Заради едните дрехи!

Извинявайте, но не мога да живея в консуматорско общество. Предпочитам да давам пари за книги,  вестници, списания, албуми, сувенири, да правя подаръци на племенниците си и да ходя на екскурзия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да живееш в "консерваторско общество", обаче алкохол изобщо не консумираш, изказваш се негативно за хората употребяващи алкохол, ходещите по дискотеки, спазващи лична хигиена, интересуващи се да изглеждат добре. Не си консервативна, ами направо с разбирания от палеолита! 

И с какво си се развила, Ане? Като елементарни човешки дейности, като пазаруването не владееш? Кел файда, че си стояла като бабичка. 

Празнословието за нацисти, Ане Франк, социализъм и дискриминация, не е развитие и образованост! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, васил козарев написа:

Не можеш да живееш в "консерваторско общество", обаче алкохол изобщо не консумираш, изказваш се негативно за хората употребяващи алкохол, ходещите по дискотеки, спазващи лична хигиена, интересуващи се да изглеждат добре. Не си консервативна, ами направо с разбирания от палеолита! 

И с какво си се развила, Ане? Като елементарни човешки дейности, като пазаруването не владееш? Кел файда, че си стояла като бабичка. 

Празнословието за нацисти, Ане Франк, социализъм и дискриминация, не е развитие и образованост! 

Поне не се излагам като маса мои връстнички, които не знаят елементарни неща по история, география, и какво ли още не.

Бях шокирана, Че Деси Слава така се изложи в "Биг Брадър" - не знаела столиците на света!

Гордея се, че не съм като масата кифли. Знам страшно много неща - държавите и техните столици, на кой континент се намират, националните им знамена и парични единици,  и на някои националните им цветя, знам кои са авторите на сума ти произведения, знам много по история и география и не бих се изложила на въпроси за различните исторически личности, знам какви са традициите и какво се прави на всеки празник, изобщо много неща. Лятото ходя на места, които не са интересни на кифлите - археологически, етнографски и исторически музеи и къщи - музеи, посещавам и някои природни забележителности, посещавам и различни църкви и манастири и знам там как човек трябва да е облечен и как да се държи. Ако не ме ядосват хората (тогава пиша бързо), пиша правилно и без правописни грешки, мога да редактирам текстове и да откривам правописни грешки. Обичам да решавам кръстословици. Вместо тъпите холивудски филми, предпочитам да гледам научнопопулярните предавания по "HISTRORY" и "Viasat History", новините - по БНТ и БТВ,  не пропускам европейските и световните първенства по футбол, летните и зимните олимпийски игри, чета книги - детски, любовни и приключенски романи, енциклопедии, книги за история. Посещавам също и планетариуми, луда съм по астрономията и от миналото лято си имам телескоп. Обичам фотографията, обичам да снимам природата, цветята, птиците, племенниците и да правя снимки на децата на фестивала "Лачени обувки" (театралните снимки ми се отдават, но се опитвам да правя и хубави снимки при танците.

Поне не се излагам с кифленски снимки като плеймейтките, поне имам самоуважение и не се обличам като курва, под достойнството ми е мъже да ме заглеждат и да ми подвикват. Модният ми стил е спортно - елегантен, предпочитам дънки, тениски, хубави блузи, маратонки и кецки, суитчъри, анцузи. Не харесвам сложните прически, предпочитам плитките и опашките. Луда фенка съм на шапките.

Разбира се, гледам и игрални филми, но не тъпи екшън холивудски продукции или тези със сбърканата Анджелина, а драматични, комедийни, биографични и по действителни случаи филми, с не толкова известни актьори, също така предпочитам европейското кино, главно френското, но и английското не е зле. Много ми липсва кана "Холмарк", а също и "Роомантика" - с удоволствие гледах теленовели, там бяха със субтитри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Anne написа:

Към 5 се прибирах да поспя в общежитието, в 7 ме викаха за вечеря... Понеже рано гасеха парното, си лягах точно в 9, то и без друго не стига, че беше студено, ами и сънят не ми стигаше и всяка божа сутрин в шест ми се спеше адски....

Спала си 11 часа всеки учебен ден и не ти е стигало? conf.png

Днес козарев отново се постара да изпълниш деня си с безсмислено драскане. Кажи му да ти купи хляб довечера, защото и днес не се научи как се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, васил козарев написа:

Това се казва мързел. 11 часа да не ти стигат. :D:D:D

Виж как те насолих в предния пост. Повтарям ти, че пишещите в темата ѝ правим лоша услуга, ама не ме слушате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Myanmar написа:

Спала си 11 часа всеки учебен ден и не ти е стигало? conf.png

Днес козарев отново се постара да изпълниш деня си с безсмислено драскане. Кажи му да ти купи хляб довечера, защото и днес не се научи как се прави.

11 часа ли е било? Мислех, че е по - малко.

Лягах си в 9 и половин час се въртя, докато заспя. Сутрин в шест ми беше сънено и гадно, като ме буташе възпитателката да ставам.

Тука си лягам към 3 сутринта и ставам към 2 следобед, извинете, не съм ранно пиле.

Като ме будят рано за ТЕЛК, ми иде да убия някого. В кисело настроение съм, докато не се събудя напълно и не близна чаша хубаво кафе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно тия, дето са ходили на дискотека  и са ставали сутрин, са имали повече дисциплина от теб, дето си лягала в 9... 

Коя е кифлата?? 

Напълно пропилени младежки години, хем нищо не си научила, което ще ти е полезно в живота, хем си си лягала с кокошките и нямаш никакви преживявания. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, васил козарев написа:

Напълно пропилени младежки години, хем нищо не си научила, което ще ти е полезно в живота, хем си си лягала с кокошките и нямаш никакви преживявания. 

Много тъжно, много

Казах на мои приятели че има такъв човек дето е на 36 години и не може да смята не може да иде до магазина хляб да си купи - те не вярват. Та им дадох линк за темата

Още са в потрес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, васил козарев написа:

Очевидно тия, дето са ходили на дискотека  и са ставали сутрин, са имали повече дисциплина от теб, дето си лягала в 9... 

Коя е кифлата?? 

А по - гот ли е да си легнеш в 11, на студено, когато парното е много, ама много слабо и да трепериш? И пак да не спиш достатъчно?

Нищо не съм пропиляла, вярвайте си.

в дискотеката нищо не можеш да научиш, но в училище - да! Не съм пропускала часове!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anne написа:

в дискотеката нищо не можеш да научиш, но в училище - да! Не съм пропускала часове!

и каква ти е файдата - не можеш да смяташ, не можеш нищооооооо

разнасят те из целия нет в момента да знаеш - като уникум направо си

:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, васил козарев написа:

И как, нищо не си пропиляла, като нищо не умееш да правиш? 

Нито приятни спомени имаш, нито умения. 

Кой ти каза, че нямам приятни спомени?

Извинявай, но заяждането ти звучи като на злобен гей.

Много ти се ще да съм била самотна и нещастна там, но всъщност в това училище бяха най - щастливите ми училищни години. Защото там учителите не ме дискриминираха и ме уважаваха, а класът ни беше сплотен.

Ето ви снимка с малка част от моя клас и другия "б" клас (класът ни беше голям  и ни разделиха, момичетата и две момчета станахме "в"  клас) и част от абитуриентите от "а" клас. Снимката е направена в двора на резиденция "Бояна" май 2004 година.

13226952_1170577206306309_1703765076963290172_n.jpg

преди 6 минути, haidukpikaso написа:

и каква ти е файдата - не можеш да смяташ, не можеш нищооооооо

:lol6:

Уж сериозна и зряла жена си, а се държиш като злобна тийнейджърка. И се вижда колко си щастлива - живееш сама, заобиколена от котки.

И не е като точно ти да не си обсебена от темата за прераждането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какви са ти приятните спомени? Как доносничиш в пансиона ли? Какво си преживяла, че си заслужава да се усмихваш години след това? Любов ли, приятелство ли? 

Приятели имаш ли изобщо, Ане? Или само с мама и тате общуваш? 

Като имаш добри спомени от там, защо само мрънкаш? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anne написа:

Уж сериозна и зряла жена си, а се държиш като злобна тийнейджърка. И се вижда колко си щастлива - живееш сама, заобиколена от котки.

И не е като точно ти да не си обсебена от темата за прераждането.

О да - аз съм много много щастлива !

И не си ми светила за да знаеш с кой си лягам, нито котките си ми броила хаха

Ти си тази, дето няма мъж !

Аз си имам.

За секс, да ми купи лебец едно друго хахаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, васил козарев написа:

И какви са ти приятните спомени? Как доносничиш в пансиона ли? Какво си преживяла, че си заслужава да се усмихваш години след това? Любов ли, приятелство ли? 

Приятели имаш ли изобщо, Ане? Или само с мама и тате общуваш? 

Като имаш добри спомени от там, защо само мрънкаш? 

Спомените ми от училище са си за мен и съучениците ми, нито родителите ми са били там непрекъснато, нито сестра ми, но наистина имам хубави спомени от там. Там поне ми позволиха да уча английски (макар и не така, както в масово училище и без учебници), там поне ми позволиха да участвам в групата за синхронно пеене "Жестим+", имам три страхотни години спомени с тази група (влязох, като бях в 10 клас). Пак в това училище печелих викторини по история, география и български и литература (на последната бях капитан на отбора и взехме първо място). Ходихме с класа на екскурзии до Рилския и Троянския манастир, имахме два хубави бала и вълнуващо дипломиране................. Поне тези ми съученици не ми отказаха приятелство във фейсбук. но не са от моя град, многото тях не са и от София.

Живот и здраве, това лято планирам екскурзия до Бургас, където живее една съученичка, тя ще се радва да се видим...........

От града може и да нямам приятели, но не ми трябват лицемери, интриганти и простаци за приятели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леле тази тема станала цял роман, хубаво виках Анне да напише книга ама кой ли ме чува?

преди 1 час, Anne написа:

Живот и здраве, това лято планирам екскурзия до Бургас, където живее една съученичка, тя ще се радва да се видим...........

Дано да приключи цирка с коронавируса до лятото та да се видите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, haidukpikaso написа:

Анне е интернет звезда ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване