Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За хората с увреждания, секса и самотата.

Гост

Препоръчан отговор

преди 23 часа, algor написа:

Това са абсолютни глупости и не вярвам, че така са се случили нещата и хората така са приказвали!
Българина не само е състрадателен към хората в инвалидни колички, но и им помага всячески, отстъпва им ред по опашките, гледа да им създаде поне някакъв комфорт и т.н.

Да коментират човек в инвалидна количка " Ти пък къде си тръгнал, що не си стоиш у вас"?!?!
Абсурд!

Няма как да се случи това по описания начин!!!

никой не те кара да вярваш

това е самата истина, състрадателен бил българина - друг път състрадателен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 796
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 12 часа, Silvering написа:

Състраданието не е национален белег, а е индивидуално качество.

Точно така е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1/5/2017 в 21:00, Anne написа:

На 32 години съм, през март навършвам 33. Никога не съм била с мъж. Сигурно звучи смешно. Само че съм с увреждания. Откакто загуби слуха си, когато бях на 5 години, се чудя защо хората виждам в мен само уврежданията ми, а не виждат душата ми. Чудя се защо външният вид, силикона, тоновете ярък грим, лекото поведение и леките жени са толкова привлекателни за мъжете. Защото са леснодостъпни и не им трябва много, за да си легнат с някого? Защото са здрави? Защото са красиви, макар че силиконената красота докарва рак на гърдата? Нима само външността е важна? Нима душата и интелекта не са от значение? Нима мъжете предпочитат глупави жени? Или смятате, че хора като мен не могат да обичат?

От години си блъскам главата над тези въпроси. Иска ми се да знам кога хората ще си променят мнението за хората като нас. Не, не желая да бъда с някой като мен. Веднъж харесвах такова момче и резултатът бе, че той напълно не чува, учил е цял живот в специално училище и няма моя богат речник, трябваше да бъда ходещ тълковен речник. Не, благодаря. Искам да се чувствам нормален човек, искам да мога да си говоря с някого за музика, песни, за история, за астрономия, някого, с когото да танцувам, който да вижда в мен човешко същество а не Квазимодо. Но и не желая да бъда с някой идиот. Може би имам високи изисквания, но смятам, че имам право на това.Все пак не съм учила 12 години,  за да отиде образованието ми на вятъра.

Защо, по дяволите, сексът и любовта трябва да са недостъпни за хората с увреждания? Докога ще ни възприемате като извънземни? Не си търся приятел, а отговори на въпроси. Не мисля, че мога отново да се влюбя. Бих могла да се влюбя само в някой чаровник с магнетичен поглед, добър, образован............което значи никога. Такива обикновено ги лапват фенките на Николета.

Но пък  замисляте ли се като общество такива хора като мен как страдат и как самотата води до здравословни проблеми при тях? Щом не ни искате в обществото си, защо ни залъгвате с обещания за интеграция и нормален живот, след като обществото не ни ще? Може ли да не сте толкова лицемерни? Да не давате напразни надежди? Всяко момиче с увреждане мечтае да се влюби и да бъде булка. На малцина им се случва. Аз съм от самотното мнозинство.

А защо самата ти не желаеш да приемеш да общуваш с човек с увреждания? :speak:

Ако зависеше от нас, всички щяхма да бъдем здрави, красиви и умни, но...

Едни се раждат с увреждания, други ги получават след това.

Отношението към инвалидите зависи преди всичко от домашното възпитание.

Моята дъщеря в началното училище водеше до тоалетната и помагаше на едно дете с церебрална парализа.

п.п. Моят съвет към теб е да избягваш общуването с грубияни и простаци, ако искаш да се чувстваш добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Neli Asenova написа:

не съм съгласна, грубянина може да ти каже нещата такива каквито са, за разлика от другите лицемери

Ами ако някой ти каже, че си тъпа и грозна как ще се почувстваш?

Дори да знаеш, че е така ще те заболи, нали?

Не мисля, че е редно да се бърка в раните на хората, а грубияните и простаците точно това правят.

Преди да посочиш чуждите недъзи, погледни своите собствени и помисли дали ще ти е приятно някой да ти ги покаже.

Духовните недъзи са по-страшни от физическите, а грубиянството и простащината са именно такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грубиянството и простащината са естествено продължение на една обедняла и затъпяла нация,

която е загубила духовните си ценности в безвремието, в което живее от доста години.

Вместо да подадеш ръка, подминаваш, или нагрубяваш. По-лесно е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Neli Asenova написа:

не съм съгласна, грубянина може да ти каже нещата такива каквито са, за разлика от другите лицемери

Абсолютно е така. Затова винаги казвам нещата в прав текст, колкото и да се сърди отсрещната страна. Затова и приятелите ми се броят на пръсти, но пък знам, че са истински. Хората не обичат да им се казва истината. Хората предпочитат да живеят в заблуда, вместо да приемат фактите. Най-голямата пречка към щастието е точно в това, че вътре в съзнанието си хората си изграждат фалшив свят, само и само да избягат от реалността.

преди 2 минути, Мойра написа:

Не мисля, че е редно да се бърка в раните на хората, а грубияните и простаците точно това правят.

Преди да посочиш чуждите недъзи, погледни своите собствени и помисли дали ще ти е приятно някой да ти ги покаже.

Духовните недъзи са по-страшни от физическите, а грубиянството и простащината са именно такива.

Правилното нещо е да се амбицираш да се промениш. Неправилното е да се самозалъгваш и след години да си кажеш, че си пропилял живота си. Красивите лъжи са наркотик, а критиката е най-полезното нещо за един човек в стремежа му към усъвършенстване!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, badsector написа:

Абсолютно е така. Затова винаги казвам нещата в прав текст, колкото и да се сърди отсрещната страна. Затова и приятелите ми се броят на пръсти, но пък знам, че са истински. Хората не обичат да им се казва истината. Хората предпочитат да живеят в заблуда, вместо да приемат фактите. Най-голямата пречка към щастието е точно в това, че вътре в съзнанието си хората си изграждат фалшив свят, само и само да избягат от реалността.

Правилното нещо е да се амбицираш да се промениш. Неправилното е да се самозалъгваш и след години да си кажеш, че си пропилял живота си. Красивите лъжи са наркотик, а критиката е най-полезното нещо за един човек в стремежа му към усъвършенстване!

Човек може да бъде прям и същевременно деликатен. Съгласен съм за ползата от критиката като акселератор на промяната в посока самоусъвършенстване, но все пак темата е за физическите кусури, чието променяне в смисъл на елиминиране в някои случаи е непосилно дори за индийските чудотворци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, badsector написа:

И във форумите ли го правиш?

Защото някои си позволяват да казват "нещата в прав текст" на форумните си познати и/или приятели.

Хората сме различни и ако един приеме критиката ти за уместна, на друг тя не би му харесала, а на трети би му създала комплекс за малоценност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Neli Asenova написа:

Тези подобия на индивиди, показват нещата така, както те ги виждат... Без възможност да се замислят, че е напълно възможно да има и различно мнение и реалността да е съвсем друга....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Мойра написа:

да видя първо кой ми  го казва

и аз ще му кажа че е тъп/а и грозен/грозна

пък после ще погледна в огледалото колко съм хубава и ще си направя  преговор на дипломите :D

пък може човека да е бил прав и да съм се запуснала :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.01.2017 г. в 21:00, Anne написа:

Защо, по дяволите, сексът и любовта трябва да са недостъпни за хората с увреждания?

Не са недостъпни. Има десетки примери от живота.

Какво ще кажеш за Дамян Дамянов, Петко Славейков... нарочно не давам пример със световно известните, Ани.

Защото любовта не идва отвън, тя идва отвътре.

Сексът... е нека не говорим за интеграция при секса все пак... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видях, чи си от малък град и може би повечето от града ти те познават и вече са си създали някакво впечатление за теб, което е трудно да го промениш. Направи си регистрация в сайт за запознанство. Там никои няма да знае, че си с увреждания. Така ще си вдигнеш малко самочувствието пък може и да излезеш с някого. Като цяло българите не са свикнали да приемат различните от тях, но винаги има и изключения. Мисля, че трябва да намериш и нещо положително в теб. 

Можеш да потърсиш и мъж с увреждания. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Admetos написа:

Човек може да бъде прям и същевременно деликатен. Съгласен съм за ползата от критиката като акселератор на промяната в посока самоусъвършенстване, но все пак темата е за физическите кусури, чието променяне в смисъл на елиминиране в някои случаи е непосилно дори за индийските чудотворци.

И това го има в зара, но с деликатност невинаги се получава, а и обикновено изисква повече усилия. Като цяло се използва за хора, за които ти пука. Но основно имах предвид общия случай, в който хората бъркат прямостта с грубост. Физическите кусури са неоспорим факт, както е факт това, че на хубавите хора им е по-лесно в живота. Но каквото и да ни се е паднало от зарчетата на съдбата, не е извинение за липсата на желание за живот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, badsector написа:

И това го има в зара, но с деликатност невинаги се получава, а и обикновено изисква повече усилия. Като цяло се използва за хора, за които ти пука. Но основно имах предвид общия случай, в който хората бъркат прямостта с грубост. Физическите кусури са неоспорим факт, както е факт това, че на хубавите хора им е по-лесно в живота. Но каквото и да ни се е паднало от зарчетата на съдбата, не е извинение за липсата на желание за живот.

При мен поне не е така с деликатността. Напр. в една фейсбукова група има хора, които обиждат и псуват наред, вкл. и мен, но досега никой от тях не е успял да ме ядоса и накара да изляза извън рамките на добрия тон. Най-много да иронизирам "висококултурните", за които хич не ми пука. Иронията понякога е доста по-ефикасна от грубостта.

По отношение на липсата на желание за живот съм на мнение, че има значение какво точно ни се е паднало от зарчетата на съдбата. Смятам за напълно погрешна разпространената максима, че на човек се дават само толкова изпитания (страдания), колкото може да понесе. Ако беше така, нямаше да има никакви самоубийства от отчаяние. А такива стават всекидневно.

преди 3 часа, Neli Asenova написа:

да видя първо кой ми  го казва

и аз ще му кажа че е тъп/а и грозен/грозна

пък после ще погледна в огледалото колко съм хубава и ще си направя  преговор на дипломите :D

пък може човека да е бил прав и да съм се запуснала :D 

Не бих казал, че броят на дипломите е неоспорим критерий за липсата на тъпота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсенето на любовта, много често е дълъг път изпълнен с разочарования. Дори за "умните и красивите"... Да се ограждаш със защитни стени, е най- сигурния начин да НЕ я намериш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.01.2017 г. в 20:14, язе написа:

Търсенето на любовта, много често е дълъг път изпълнен с разочарования. Дори за "умните и красивите"... Да се ограждаш със защитни стени, е най- сигурния начин да НЕ я намериш.

Язенце що смени герба с моми?:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ups...  The X-Files

Нищо не разбирам? Преди време в един форум пишеш че гледаш филми за възрастни и маструбираш... Тук, че си  девствена!

Редактирано от andrianivanov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1/5/2017 в 21:00, Anne написа:

Никога не съм била с мъж.

преди 10 часа, andrianivanov написа:

гледаш филми за възрастни и маструбираш

Двете неща не са взамино свързани, за да обвиняваш авторката в лъжа, или каквото и друго да било. Освен това нямаш аргументация за достоверността на твоите твърдения, от където следва, както споменах няма проблем. Не успях да разбера твоята реакция в тази тема и тясно по отношението към поставения проблем, а не общи приказки, но мисля, че в случая реагираш неадекватно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

скречира бе

че коя жена не го прави

девствен/a  значи човек който няма деца

но е масово прието за хора които не са го правили с друг човек да се определят и да ги определят като девствени

секс с презерватив не го считам за секс 

същата успеваемост ще е със  надуваема кукла или с дюшека и възглавницата .

пък госпожицата е казала че не иска деца

така че ще си остане девствена

според моите виждания по въпроса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване