Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

току-що, haidukpikaso написа:

ДДС е да, е все тая, нали от митницата го взимаш та е демек мито

Не е все тая, понеже при стоки над 300 лева плащаш и ДДС, и мито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 61
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 7 минути, haidukpikaso написа:

от Еврозоната ли си поръчвал

ей да ти вади човек думите с ченгел - ми кажи от къде си поръчвал

щото ако е от Сингапур си плащаш мито като поп

За алиекспресс говорим. От китай съм поръчвал. И не съм годен сигурно за поп защото не съм плащал нищо допълнително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как да ти се обясни, че при положение, че ти не плащал нищо при поръчките си, нещата не стоят само така и други хора плащат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blue Ray написа:

Е как да ти се обясни, че при положение, че ти не плащал нищо при поръчките си, нещата не стоят само така и други хора плащат?

Не съм те питал нищо та да ми обясняваш. Отговарям на други постове и казвам какво е положението. Сега аз като не плащам а ти плащаш .... единия е по-умен. Не знам кой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам 58 поръчки от Алиекспрес,като най-скъпата е 30 и няколко долара.Не съм ходил до митницата и не съм плащал ддс.От друг китайски сайт Minideal имам закупени 5 телефона,от тях за два(по 90$)съм ходил до митницата и съм плащал само ддс и някаква такса на гишето от сорта на 3-4лв .Доколкото знам за електроника се плаща само ддс без мито.На митницата,задържат пратките на случаен принцип(така ми каза митничарката там). Доколкото имам наблюдение понеже съм поръчвал и други телефони на приятели от техен нов профил,много рядко първата пратка(телефон)я спират на митницата.Вече в повечето китайски сайтове има услуга която заплащаш 20 и няколко $(зависи от сайта) и ти доставят стоката с DHL като не минаваш на митницата.Те си оправят сметките с митницата или си имат европейски складове от които ти пращат пратката.Но това разбира се е добре за по скъпа стока,предимно телефон.Един такъв много добър търговец в Алиекспрес е Top-One.

Редактирано от miroslavm (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, eminem_vr написа:

За алиекспресс говорим. От китай съм поръчвал. И не съм годен сигурно за поп защото не съм плащал нищо допълнително.

ми да де за алиекспрес - само че този дето продава смартфони бил от Сингапур

и от Сингапур ми дойде и смартфона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, haidukpikaso написа:

ми да де за алиекспрес - само че този дето продава смартфони бил от Сингапур

и от Сингапур ми дойде и смартфона

А от ЕС виждала ли си търговци там? С ченгел да ти ги тегли думите човек...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Алито всички търговци са от Чайна майна.Пратките могат да ги пратят през китайските,сингапурските или хонгконгските пощи.Но това с митницата важи и за трите.Може и да те спрат може и да не те спрат.Проследяващият номер на пратката изглежда така RF883482210CN,като последните две букви означават района от където са пратени,в случая Китай,съответно SG-Сингапур и HK-Хонконг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, eminem_vr написа:

А от ЕС виждала ли си търговци там? С ченгел да ти ги тегли думите човек...

не знам дали има от ЕС търговци там сигурно има

аз смартфон точно определен модел търсих и този търговец беше с най-много синички диамантчета - рейтинг - и от него си поръчах, доволна съм, поздрави на Сингапур от България

:)

преди 11 минути, miroslavm написа:

В Алито всички търговци са от Чайна майна

е не са - моя се оказа от Сингапур че е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, eminem_vr написа:

Не съм те питал нищо та да ми обясняваш. Отговарям на други постове и казвам какво е положението. Сега аз като не плащам а ти плащаш .... единия е по-умен. Не знам кой.

По-полека с квалификациите, мой... Ако самочувствието ти са няколко лева, много под евтин си... Иначе форума е предназначен за споделяне на информация, освен това достъпа до него е напълно достъпен. Не съм ти дошъл на гости в Неделя вечерта, за да ми обясняваш какво ме питаш и какво не... Отговарям информативно... Ако имаш проблем с това, никой не те е насилил да четеш тук и още повече да отговаряш. Имаш си близки (предполагам) индивиди около теб, пред които да дебютираш с високите си обноски и възпитание. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blue Ray написа:

По-полека с квалификациите, мой... Ако самочувствието ти са няколко лева, много под евтин си... Иначе форума е предназначен за споделяне на информация, освен това достъпа до него е напълно достъпен. Не съм ти дошъл на гости в Неделя вечерта, за да ми обясняваш какво ме питаш и какво не... Отговарям информативно... Ако имаш проблем с това, никой не те е насилил да четеш тук и още повече да отговаряш. Имаш си близки (предполагам) индивиди около теб, пред които да дебютираш с високите си обноски и възпитание. :) 

Когато се изказваш "колко пъти да ти обяснявам" и подобни - такъв е отговора. Кое самочувствието 5лв как? Какво искаше да кажеш? Не знам на кой си на гости и на кой ще разрешиш да чете темата и на кой да отговаря, ама се изказаха и други хора че не плащат допълнително. Мога да ти пратя на лично снимка с поръчките ми от сайта, няма как да ти докажа че не съм плащал ДДС, но не ми е и цел да ти доказвам. Ако искаш вярвай. Иначе това последното дето го казах в предния пост си важи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, eminem_vr написа:

Когато се изказваш "колко пъти да ти обяснявам" и подобни - такъв е отговора. Кое самочувствието 5лв как? Какво искаше да кажеш? Не знам на кой си на гости и на кой ще разрешиш да чете темата и на кой да отговаря, ама се изказаха и други хора че не плащат допълнително. Мога да ти пратя на лично снимка с поръчките ми от сайта, няма как да ти докажа че не съм плащал ДДС, но не ми е и цел да ти доказвам. Ако искаш вярвай. Иначе това последното дето го казах в предния пост си важи.

Ми нека си важи за теб, аз проблеми с това нямам. ;) Както ти се обясни, силно зависи от много фактори и пратки на митницата се задържат абсолютно субективно. Май четеш само нещата, които ти изнасят, защото ако не си забелязал, в темата и други хора писаха, че са платили такси на митницата. :) Освен това, твоите поръчки не ме интересуват. Обяснявам ти, как стоят нещата по принцип, просто все още не ти се е случило, много зависи и от самите поръчки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blue Ray написа:

Ми нека си важи за теб, аз проблеми с това нямам. ;) Както ти се обясни, силно зависи от много фактори и пратки на митницата се задържат абсолютно субективно. Май четеш само нещата, които ти изнасят, защото ако не си забелязал, в темата и други хора писаха, че са платили такси на митницата. :) Освен това, твоите поръчки не ме интересуват. Обяснявам ти, как стоят нещата по принцип, просто все още не ти се е случило, много зависи и от самите поръчки.

Може и да ми се случи ама доста поръчки натрупах. Доста познати посъветвах да пазаруват от там и го направиха. И не се е случвало. Та става малко като изключение, а не като правило май? Пак казвам че не искам лично ти да ми обясняваш лично на мен нищо. По-нагоре който е обяснявал е обяснил на автора, аз по темата питане нямам. Пазарувам от там много отдавна и съм много доволен, като имам в предвид че доставката е около месец. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, eminem_vr написа:

Може и да ми се случи ама доста поръчки натрупах. Доста познати посъветвах да пазаруват от там и го направиха. И не се е случвало. Та става малко като изключение, а не като правило май? Пак казвам че не искам лично ти да ми обясняваш лично на мен нищо. По-нагоре който е обяснявал е обяснил на автора, аз по темата питане нямам. Пазарувам от там много отдавна и съм много доволен, като имам в предвид че доставката е около месец. 

За пореден път ще ти повторя - следващия път като поръчаш нещо над 30$ виж колко е декларирал китаеца на опаковката. Бас ловя, че не е повече от 15$.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, niki292002 написа:

За пореден път ще ти повторя - следващия път като поръчаш нещо над 30$ виж колко е декларирал китаеца на опаковката. Бас ловя, че не е повече от 15$.

Единия ми обяснява... Другия се налага и да ми повтаря :) Не се научих ей.... Добре е да има кой да ми обяснява..

Съгласен съм. Точно така е! И къде видя да пиша че не е така. Точно така правят. Но какво прави китаеца като праща не ме засяга. Аз си взимам пратката от пощата с лична карта и си тръгвам с нея без да доплащам. А при поръчката никой не ме е питал колко да декларира и какво и аз не съм карал никой да декларира по-малко. Хората си имат опит и знаят какво да правят в такива случай за да не изгонят клиентите си. И така е при всичките ми поръчки досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен само един китаец до сега ми се дърпаше да ми декларира 10$. (не знам защо, казва, че по някакви техни правила минимума е бил 60$) Поръчах същия телефон от друг търговец и без да го питам ми каза, че ще ми го декларира като MP3 плеър и 10$.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Без умствен капацитет написа:

това че някои ползват сингапурски, малаййзйски или някакви други пощи, не ги прави не китайци

е добре, ама и все тая, пак не е от Еврозоната и чичковците митничари викат Ела тука

:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, haidukpikaso написа:

е не са - моя се оказа от Сингапур че е

Са..:) - Пощите са различни.А и както каза по горе един колега всички са китайци :D Между другото съм забелязал,че със сингапурските и хонконгските пощи,стигат по бързо от с китайските.Но не всеки търговец предлага избор на трите(и то безплатно)Ето ги и начините http://activities.aliexpress.com/adcms/help-aliexpress-com/shipping_cost.php

Редактирано от miroslavm (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, miroslavm написа:

Са..:) - Пощите са различни.А и както каза по горе един колега всички са китайци :D Между другото съм забелязал,че със сингапурските и хонконгските пощи,стигат по бързо от с китайските.Но не всеки търговец предлага избор на трите(и то безплатно)Ето ги и начините http://activities.aliexpress.com/adcms/help-aliexpress-com/shipping_cost.php

а да - и това е другото за доставката - гледайте какво пише - Free е безплатната

моят търговец такава предлагаше, за 2 седмици точно ми дойде бърсалката

па аз една седмица после не мога се замъкна до митницата да си я взема ама това друга тема - ми щото трябваше да ходя да снимам доказателства да им ги нося на митничарите доказателствата че това е за мене........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, haidukpikaso написа:

а да - и това е другото за доставката - гледайте какво пише - Free е безплатната

моят търговец такава предлагаше, за 2 седмици точно ми дойде бърсалката

па аз една седмица после не мога се замъкна до митницата да си я взема ама това друга тема - ми щото трябваше да ходя да снимам доказателства да им ги нося на митничарите доказателствата че това е за мене........

Не точно, че е за теб, а платежно, доказващо реалната стойност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, niki292002 написа:

Не точно, че е за теб, а платежно, доказващо реалната стойност.

точно че е за мен, също така и от банката документ искат - ходих до банката да ми дадат и това - че 55 долара са платени

и искат снимка от сайта, за да се докаже номера на пратката

ей това всичкото го искат от Митницата - за да си вземеш каквото имаш там за взимане

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

каквото иска държавата ни - това

стоката е изпратена от страна, която не е в Еврозоната, и се заплаща мито и ддс

и не важи това само за мобилни устройства

много теми за тоя сайт тука много нещо

Сега чета темата и уж хора, пазарували телефони от сайта - пак не са наясно. Митото върху електроника е точно 0%/0$/0 лв.

Относно горния пост: Митничарите не ги засяга особено това да докажеш, че си ти, а това да платиш полагаемото им се върху реалната цена на пратката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Само да добавя по темата, че преди няколко дни ми пристигна телефончето от братята китайци. Xiaomi Mi Max - цена 207 долара. Доставката беше 19 дни, но търговеца се забави 3 дни с изпращането защото бяха новогодишните празници в Китай, а също и се наложи инсталиране на международния софтуер на телефона, понеже фабрично е с китайския ром. Опитах да договоря да декларират по-ниска цена, но се съгласиха да декларират 60 долара като това било най-ниската цена дето могат да декларират. Двайсетина дена по-късно, след като получих известието си, с лична карта си го взех от усмихнатата служителка в пощата. Вече си се познаваме с нея, защото доста често се отбивам на гишето за международни пратки. ДДС-то ми беше точно 0 лв. По-късно получих и отговор от друг продавач който бях питал, който каза че е съгласен да декларира  10 долара цена, но вече бях поръчал. А и при него цената беше така или иначе 15 долара нагоре, което щеше да е като да си платя евентуалното ДДС на тези 60.

Ако искате да ползвате 7% отстъпка при всички ваши покупки от сайта вижте този линк

Съветвам всеки който се двоуми дали да пазарува от там- да го направи. Защитени сте по всякакъв начин от сайта и цените си заслужават. Много от доставките ми пристигат за точно 14 дни, включително с почивните. Рядко се чака малко повече и не ми се е налагало да чакам повече от 25 дни мисля че беше най-бавната доставка. Разбира се ако може се опитайте да договорите да ви декларират по-ниска цена. Хубавото е че ползват преводача на гугъл и може да ги питате и на чист български език, ако не сте добри с английския. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, eminem_vr написа:

преводача на гугъл

Това е достатъчно, за да ти откажат каквато и да било продажба някои търговци...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Blue Ray написа:

Това е достатъчно, за да ти откажат каквато и да било продажба някои търговци...

Повярвай ми, хич не искат да ти отказват продажбата на който и да е артикул. Независимо каква е цената, дори да е под долар. Ако нещо не се разбира ще доразпитат. Гугъл не превежда псувни, така че няма как да ги обидиш неволно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване