Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Натоварване на CPU

Препоръчан отговор

Здравейте...

Значи, след преинсталация на компютър, който не е ползван някъде 2 години забелязах, че CPU се товари постоянно без да бъде извършвана никаква операция.

CPU- AMD Athlon LE- 1600 2.20 GHz

Благодаря ви предварително !!!

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти какво очакваш от този едноядрен процесор??? Да не говорим, че виждам 3 програми в момента, които ме плашат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Е ти какво очакваш от този едноядрен процесор??? Да не говорим, че виждам 3 програми в момента, които ме плашат.

Ами, колкото и да е слаб мисля, че все пак не е нормално да се товари постоянно на 100%... 

Кои са тези 3 програмим, които те плашат?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExHard написа:

Ами, колкото и да е слаб мисля, че все пак не е нормално да се товари постоянно на 100%... 

Кои са тези 3 програмим, които те плашат?

Програмите са - MCafee antivirus, driver booster, vit registry fix - махни ги моментално защото ще съсипят windows. 

След това виж кой процес или процеси ти товарят процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процеса най вероятно ще е svchost ето един клип 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Програмите са - MCafee antivirus, driver booster, vit registry fix - махни ги моментално защото ще съсипят windows. 

След това виж кой процес или процеси ти товарят процесора.

Добре ще ги махна, но ще ми казеш ли поне каква антивирусна програма да ползвам и някоя програма с която да си инсталирам драйверите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExHard написа:

Добре ще ги махна, но ще ми казеш ли поне каква антивирусна програма да ползвам и някоя програма с която да си инсталирам драйверите?

Драйверите се инсталират от сайта на производителя на дъното. Инсталираш си програмата AIDA или Speccy за да ти покаже с какъв хардуер разполагаш след което инсталираш и съответните драйвери.  

За мен тази машина е антика и е безмислено да се занимаваш с нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ExHard написа:

...след преинсталация на компютър... забелязах, че CPU се товари постоянно...

Инсталирал си уиндоус 7,а от известно време има проблем с инсталирането на актуализациите за него.Сега ще ти е натоварен постоянно на 100%,докато не се инсталират ъпдейтите или докато не спреш актуализирането.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно pc-то се товари от windows update. Имам един стар кошник (pentium 4 ht, 2gb ram 128mb видео) с win 7. Преди около 2 седмици изведнъж започна да се товари на 50 процента cpu и ram на 90 процента, без нищо активно, след като спрях win update и забраних стартирането му, всичко си дойде на мястото!

Изпратено от моят SM-J120FN с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Драйверите се инсталират от сайта на производителя на дъното. Инсталираш си програмата AIDA или Speccy за да ти покаже с какъв хардуер разполагаш след което инсталираш и съответните драйвери.  

За мен тази машина е антика и е безмислено да се занимаваш с нея.

Аз тозя компютър го ползвам само и единствено за цъкане в интернет, но все пак те послушах и изтрих тези програми, сега всичко е наред... Благодаря за отделеното време!! Много ми помогна 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Емил Костов написа:

Здравей, Емиле, 

Пиша ти от един съсипан Windows ;) , на който от инсталирането му ползвам Vit Registry Fix - без никакъв признак да е нанесъл и най-малката вреда. 

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

Здравей, Емиле, 

Пиша ти от един съсипан Windows ;) , на който от инсталирането му ползвам Vit Registry Fix - без никакъв признак да е нанесъл и най-малката вреда. 

Поздрави.

Да, защото знаеш какво правиш, за съжаление 80% от потребителите не знаят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

Здравей, Емиле, 

Пиша ти от един съсипан Windows ;) , на който от инсталирането му ползвам...

...Driver Booster и няма следи от съсипването на ОС!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване