Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

изправена съм пред избор на нов смартфон. От 2011г. до момента успешно и безпроблемно ползвам Samsung Galaxy S II. Нищо му няма, работи си без проблеми, не забива, не бози и т.н., но .... е старичък вече. Някои приложения не се отварят и ме дразни това, че не прави хубави снимки.

Та, оглеждам какви смартфони предлагат Samsung към момента. Виждам, че са представени по класове - клас А, клас S и т.н. съответно и включени след името на марката Samsung A5, Samsung J5, Samsung S6 т.н. Моля за информация - по какво се различават класовете. 

От четеното насам-натам оставам с впечатление, че Samsung Note 4 ще ми свърши работа - за социални мрежи, браузване, снимки ...

Моля за препоръки :) И Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е само за тези изисквания - и Galaxy A5 ще ти свърши работа. За разликите - отваряш си линкове на моделите, и сравняваш характеристики. И непременно Samsung ли предпочиташ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Не държа непременно на Самсунг. Заради камерата ми бяха препоръчали и LG. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, за камера не бих препоръчал LG. Samsung или Sony са по-добри при камерите.

А относно класа - S и Note са флагманите при Samsung. A и J са средния клас. 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно. Телефон и Mercedes - предимно S класа ! :ph34r:

А относно камерите - HTC доколкото знам също са с "нелоши" камери ? Поправете ме ако бъркам.

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли да ме ориентирате по какво основно се отличават S и Note? Не съм убедена, че ще хвана същественото, ако сравнявам два такива смартфона :(   Лесно ще е за някой, който се е интересувал, следил иновациите - има градирани познания, набито око ...Аз ще гледам, както мъж в магазин за козметика, предполагам :)

Редактирано от divna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, [email protected] написа:

Телефон и Mercedes - предимно S класа ! :ph34r:

А относно камерите - HTC доколкото знам също са с "нелоши" камери ? Поправете ме ако бъркам.

Нтц, и те не са. Виж в големите сайтове за ревюта- никъде не присъства HTC. Винаги сравняват камерите Samsung, Sony, LG, Nexus (Google Pixel) и Iphone.

@ Divna

S - типичен флагман

Note - разширена версия на флагмана, с допълнения - по-голям екран, повече екстри етц

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, значи Note :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на предпочитания. :)

Ако кажеш и бюджет, можем да ти препоръчаме и други модели. Разбира се ако Note 4 не е категоричен твой избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте, моля :) 

За бюджет не съм мислила предварително, на първо място искам да ми харесва, да ме радва и да не ме ядосва. Понеже вещи много пазя и предполагам, че ще живее дълго - докато не остарее брутално :) Та, затова искам да не е нещо смотано, тъй като не мисля да го сменям скоро :)

За Note 4 гледам, че вървят около 1000 лв - да кажем до толкова. Най-много 1200 лв., ако е нещо свръх извънземно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 1000 лева - най-доброто е Galaxy S7. Камерата е сред най-добрите в телефон. Не, че Note 4 е слаб модел, ама вече е поостарял (2014г). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, супер :) Аз в началото се засилих към него - предвид това, че съм имала S II  и S7 е по-нов. Но ме замотаха с този Note ....:whist:

Препоръки от къде да се купи? Ако го взимаш за себе си - от къде би било?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други варианти са:

Huawei P9

Sony Xperia Z5

Sony Xperia X

@ Divna 

От къде да си го закупиш - зависи. Аз лично предпочитам от оператор, за да мога да го разгледам, пипна и така. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отида да ги разгледам на място :)  Цените, предполагам са близки на повечето места. едва ли има големи разлики. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко по-скъпи са. Обаче по-добре си е да можеш да си го разгледаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще отида в Технополис или Техномаркет - в някой мол - паркираш, на топличко настроението е друго :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако за теб е важно да правиш хубави снимки си купи Sony Xperia Z-1-2-3 аз поне съм доволен от тези 20MP, но и на LG са им хубави камерите. Стига да си си харесала марката вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не симпатизирам на определена марка. Явно и Сони ще разгледам по-внимателно :) Ще пробвам да направя снимки на място, макар, че е, едва ли ще е достатъчно за преценка :)

@Momolord, благодаря за линка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, divna написа:

за социални мрежи, браузване, снимки ... 

Малко късно се включвам, но за сметка на това ще ви препоръчам апарат, който в следващите 3 години ще ви служи вярно, атрактивен е на външен вид, а розовия цвят му е убийствено хубав за стилна жена.
Говоря за Samsung Galaxy S7 Edge, разбира се.
Ще имате една от трите най-добри камери, които правят страхотни снимки при ниска осветеност, ще имате страхотна батерия, която при нормално ползване ще ви изкара два дни и ще имат еедна страхотно оптимизирана машинка като цяло, работеща много бързо и безпроблемно.
Тоест социалните мрежи и браузването ще са едно страхотно удоволствие при този дисплей с чудесна видимост при ярка слънчева светлина.

Препоръчвам ми да го вземете от Технополис (1250 лева е), защото там съм наясно как обслужват гаранции.
Може, разбира се и от Техномаркет или друг магазин, който официално обслужва гаранцията на Самсунг в България.

Ако този ви е скъп кажете и ще ви препоръчам други 2-3 модела с чудесни камери, снимащи перфектно нощно време.
За камерата се съди по вечерните снимки при ниска осветеност, защото на ярка дневна светлина и средно китайче ще извади добра снимка.
И не на последно място говоря за препоръка на модели, които съм ползвал лично, а не съдя по четени ревюта и оценки на други хора.
Важно е също дали ще ви пасне в ръката, а и това е модела, който до 15-ина дни ще получи новия Андроид 7 или т.нар. Нуга, с който според тестерите апарата става още по-бърз, оптимизиран и добре работещ.

Редактирано от algor
Правопис, мноу ясно! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е късно и не ми е спешно, обмислям го. Тъкмо се чудех каква е разликата между Samsung Galaxy S7 и  Samsung Galaxy S7 Edge?

Ще искам да видя S7 и Sony Xperia. В момента за снимки ползвам сапунерка Сони, старо, но върши работа.. Явно техните камери ми допадат. Снимам много грим, нужни са ми детайли, цветове. Осветеността е проблем не рядко. В даден момент обмислях да си набавя нещо за домашно фото, но задържам :) И когато съм навън също снимам, но с телефона ....някак - не, не става добре...  :( А има спонтанни моменти, в които не съм въоръжена с апарат :) и телефонът ще ми е под ръка :)

Редактирано от divna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, divna написа:

Не е късно и не ми е спешно, обмислям го. Тъкмо се чудех каква е разликата между Samsung Galaxy S7 и  Samsung Galaxy S7 Edge?

Ще искам да видя S7 и Sony Xperia. В момента за снимки ползвам сапунерка Сони, старо, но върши работа.. Явно техните камери ми допадат. Снимам много грим, нужни са ми детайли, цветове. Осветеността е проблем не рядко. В даден момент обмислях да си набавя нещо за домашно фото, но задържам :) И когато съм навън също снимам, но с телефона ....някак - не, не става добре...  :( А има спонтанни моменти, в които не съм въоръжена с апарат :) и телефонът ще ми е под ръка :)

В последните година и малко повече снимам всичко с телефоните си - рожденни дни, кръщенета, балове и т.н. и в доста от случаите на мероприятията има и професионални фотографи, но на повечето хора и домакините се харесват моите снимки.
Иначе разликата в S7 и S7 Edge са:

- малко по-голям екран за Edge, чиито заоблени краища и бързи функции са страхотни (според мен);
- малко по-голяма батерия в полза пак на Edge;
- 5 грама е по-тежък Edge.

Ползвал съм и двата и за мен лично Edge е по-добър като цяло и по-красив и функционален.
Бързите менюта в заобления крайса уникално улеснение и с един клик човек отваря това, което иска.

пп. Аз от Сони съм много разочарован с това, че на повечето апарати се разлепват дисплеите и това е проблем, който няма отстраняване.
Едно Z3 двусимово влиза в сервиз 9 пъти, но няма как да се вземат парите както е по закон, защото е купуван с фактура на фирма, а връщане на пари след третия ремонт важи само за физически лица.
Другия момент е, че камерите на Сони снимат по-добре, когато други марки апарати ползват камери Сониу но не и в собствените смартфони, където все нещо им куца.

Ето една снимка да бягащо дете, за да покажа колко добре снима камерата на Самсунг (камерите са едни и същи и при S7, S7 Edge и Note 7.
Снимката е без подготовка и на автоматичен режим.
Обръщам се и снимам.

20160911_164807.jpg

Няма грам размазано и разфокусирано никъде по снимката, което говори много за камерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, благодаря :) 

Изключително ми е полезно това, което споделяш :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам какво е човек да даде много пари за даден телефон и да се разочарова после от камерата или от бързината на апарата...
При мен камерите също са приоритет (говоря за мобилни апарати) и затова първото нещо, което гледам в един нов модел са параметрите на камерата.
Самсунг за мен са създали най-добрата камера към момента, като на една линия със споменатите по-горе три модела бих сложил и два от моделите на LG, а именно G4 и G5.
Тях също препоръчвам да разгледате, защото щяха да са следващите апарати, които бих ви препоръчал.
Като цена влизат в изискванията ви, батериите също се представят доста добре.
G5 е по-новия модел и се предполага, че ще се поддържа една идея повече от G4 в близкото бъдеще, а сензорите на камерите им са абсолютно еднакви.
В камерата на 5-цата има страхотна функция, където с едно бутонче обектива се превръща в широкоъгълен, а това се дължи на факта, че апарата разполага с две камери.
Всъщност широкоъгълния ефект при снимането се дължи точно на втората камера.
Пълно е с ревюта на камерата на G5 и на английски и на български  и ако искате погледнете някои, като имате възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен фотограф ми препоръча G4 или G5, но не съм имала LG и нямам понятие от машинките. Затова имам и някакви резерви към тях, като към непознатото. Докато Samsung-ът ми служи вярно 6 години и подхождам с повече доверие към марката. То аз и пазя много. Затова очаквам следващият да не е ден до пладне, а да си го ползвам с радост по-дълго :) Ще ги разгледам, макар, че едва ли от малко време в магазина ще добия впечатления, като на някой, който разбира и ги е ползвал. Затова и мненията на хора, на които това име било тема и са изследвали - са ми ценни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...