Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си защитя техниката от прекъсващият ток

Препоръчан отговор

Вече ми скапа един хард диск това спиране и идване на тока, телевизора е изгарял също.. Та не знам вече да закача по два UPS-а ли не знам вече. Ама то няма гаранция и за тях, че няма да се скапят. Особенно сега зимата токът тук или спре напълно за ден или е като в дискотека. Та явно тези разклонители за предпазване от високото напрежение са пълна илюзия..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Mr.n0b0dy написа:

Вече ми скапа един хард диск това спиране и идване на тока, телевизора е изгарял също.. Та не знам вече да закача по два UPS-а ли не знам вече. Ама то няма гаранция и за тях, че няма да се скапят. Особенно сега зимата токът тук или спре напълно за ден или е като в дискотека. Та явно тези разклонители за предпазване от високото напрежение са пълна илюзия..

UPS ще ти пази техниката от токови удари. А тези разконители, за които говориш пазят от късо съединение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тези разклонители ползата е само за производителите и продавачите им.

Трябва ти качествено захранване. И евентуално и UPS.  Населено място? И мрежата каква е - подземна или въздушна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва му така нареченият "Online UPS". За по-добро предпазване на компютъра не сещам засега.

https://www.google.bg/search?q=Online+UPS&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjIn96ZnLjRAhWDeVAKHVpwDXwQ_AUICCgB&biw=1600&bih=763#imgrc=aMCOlW0lNmG8EM%3A

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тези разклонители ползата е само за производителите и продавачите им.
Трябва ти качествено захранване. И евентуално и UPS.  Населено място? И мрежата каква е - подземна или въздушна?

Ами въздушна предполагам, щом висят жиците и духне ли вятър всичко гасне.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ice_lion__01 написа:

Трябва му така нареченият "Online UPS". За по-добро предпазване на компютъра не сещам засега.

За домашна техника си е живо изхвърляне, предвид цените.

преди 20 минути, Mr.n0b0dy написа:

За компютъра ти трябва качествен line interactive UPS евентуално с обратна връзка към компютъра за да го спре, ако е пуснат докато не си у вас. Те имат регулатор на напрежение на входа и "обират" доста широки граници на входящото напрежение, без да ползват батерия. Аз съм с такъв и досега токов удар не е минавал през него и не ми е изгарял компонент заради проблеми с напрежението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, flare написа:

За домашна техника си е живо изхвърляне, предвид цените.

За компютъра ти трябва качествен line interactive UPS евентуално с обратна връзка към компютъра за да го спре, ако е пуснат докато не си у вас. Те имат регулатор на напрежение на входа и "обират" доста широки граници на входящото напрежение, без да ползват батерия. Аз съм с такъв и досега токов удар не е минавал през него и не ми е изгарял компонент заради проблеми с напрежението.

Може ли да кажеш марка и модел ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването си има защити а кабела за нета не е казано че трябва да е вързан към компа (всъщност е меко казано непрепоръчително).

UPS няма да опази техниката особено пералнята, бойлера или хладилника той е за да ти даде време да си запазиш работата която вършиш в момента на компютъра.

А и след като търсиш цялостно решение явно трябва да се почне от таблото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен. Ако ти е въздушна мрежата е задължително да се почне от добро земно. На входа на къщата. Ако таблото е там. Някой електротехник с познания трябва да оглида и се произнесе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така както е тръгнал разговора очаквам съвсем скоро да те посъветват да смениш населеното масто, а защо не и държавата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е бюджета ?
http://www.ebay.com/itm/8000W-LF-SP-PSW-Power-Inverter-DC-24V-to-AC-110V-220V-battery-charger-UPS-LCD-/222350585530?hash=item33c520aeba:g:ba0AAOSw44BYV3o8

И още 4 батерии по 100 долара и си свиркаш. Печките и бойлера на други линии и си готов в цялата къща.
Аз от 12 години съм така. Ама моя е малко по стар модел и не е синусуида а стълбичка ама кога го купувах бяха три пъти по скъпи. Само го чакам да се окоти и го сменям за този от линка.

п.п. излизат и на 50 hz (комбинирани 50/60) ама са малко по скъпи. Ако не те бърка толкова честотата за хладилник и перални може и тях да ги сложиш на отделна линия. Инак 50 hz е с около 150 долара по скъп.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване