Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Пичове , имам един въпрос относно лаптопа дето имам . Таа лаптопа ми е ASUS X554S с процесор Intel 4core  3700 с честота от 1,6 до 2.4 , ама на таск мениджъра ми пише максимална скорост 1.6 и въпроса ми е как да дигна скороста да може да ми вървят някои игри с повече кадри или пък да се направи да не върви на по-малко от 2.0гхз? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и изключи Speed Step или C1E
Или Power Off Energy Saving - Enabled

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ExaFlop написа:

Влез в BIOS и изключи Speed Step или C1E
Или Power Off Energy Saving - Enabled

Нямам такива опции

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За повече кадри ти трябват по-леки игрички - като пасианси например.

Това че бил "4core" не значи, че N3700 не е какаво процесорче за сглобяване на евтини лаптопи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай от опциите на захранването в Windows да зададеш режим на максимална мощност. Да не ползва енергоспестяване

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 35 минути, ExaFlop написа:

Пробвай от опциите на захранването в Windows да зададеш режим на максимална мощност. Да не ползва енергоспестяване

Нищо от посоченото не може, функцията се контролира от BIOS. Да се забрани speed step на повечето BIOS не може и би трябвало да знаеш, че всички по-нови процесори на Intel падат на минималната си честота LFM при спиране на Speed Step.
Процесорът си е 1.6Ghz и Turbo Boost се контролира от драйвер.

преди 2 часа, nickybg94 написа:

...и въпроса ми е как да дигна скороста

Ето ти едно програмче, за което научих наскоро. Използвай разумно. Но това, че ще пипнеш процесора не означава, че игрите ще вървят. Игрите искат видеокарта.
https://www.techpowerup.com/downloads/2815/throttlestop-8-30

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Нищо от посоченото не може, функцията се контролира от BIOS.

55014bd43ecd47eb914262c6dbdccd5e.png 

404af885c72e490d8a51a620ac8bec2e.png

Редактирано от eXceLLen7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 55 минути, eXceLLen7 написа:

...

Windows не заобикаля ограниченията на BIOS. Това, което сте показали е нещо друго. Самите Intel са ограничили използването на Turbo Boost. Истината е, че няма как на всички ядра едновременно да се вдигне честотата, защото има ограничение произлизащо от TDP. Гледа се натоварването на ядрата. Ако другите са по-слабо натоварени, но на това се иска повече честота за процес, използващ само 1 ядро - дава му се.
Общо взето програмчето ThrottleStop е много удачно, защото се меси там, където Windows отказва да се бърка.
Но това си има недостатъци. Например повишава се отделянето на топлина над TDP.
Точно там помага ThrottleStop. Има опция да не спира SpeedStep(Use PowerSave), но едновременно с това да застави максимална честота, която наистина да е максималната. Така взимаме малко повече, когато ни трябва, без да прегрява постоянно лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да прибягвате до бърникане къде трябва и не трябва, някой сети ли се да накара автора да пусне нещо като Prime95 или въобще някакъв стрес тест, без значение колко лек, та да се види дали реално процесорът е закован на някаква ниска честота, или както винаги авторът не разбира това, което вижда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да прави автора ще си убие лаптопа. Има тема и доста написано защо лаптопите не стават за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя лаптоп е със характеристиките на нещо средно между касов апарат и джобен калкулатор :) .Тоя кекав процесор само някое линукс дистро с MATE ,Xfce или LXDE  ще работи задоволително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ErhanT
      Здравейте!
      Търся лаптоп, който ще бъде използван главно за работа с офис пакет, сърфиране, онлайн обучение, гледане на филми и подобни. Догодина съм студент, затова имам нужда от устройство, което е по-компактно(макс 15.6 инча). Игри няма да се играят на него. Държа да бъде с SSD. Бюджетът ми е около 1700 (+/-100) лева. Лаптопът ще бъде купен от България. Ще се радвам, ако ми помогнете да избера най-доброто за тази цена.  
      Благодаря Ви предварително! 😃
    • от Даниел Денкин
      Здравейте,

Нуждая се от съвет - искам да си закупя лаптоп, който главно ще използвам за игри. Насочил съм се да е с процесор i7-9750H и видео GTX 1660ti. Пазара предлага различни машини от различни производители - Lenovo Y540, HP Omen 15, Asus ROG Strix 15, MSI Leopard и т.н. Общо взето, разлика в цените няма (плюс-минус стотина лева), но това което ме интересува е кой от тези лаптопи има най-добро охлаждане, тъй като това е основен проблем. Като цяло има ли разлика коя от тези машини ще избера? Благодаря предварително. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• от Zami Dexter
      Привет,
      Имам голям проблем от вчера.
      Пускам лаптопа - работи машината, ама само черен екран дава. Даже и лого не показва бе. Тотален нищо, от пускането. Няма екран.
      Обаче, от 10-15 пускания - 1 път тръгва нормално, все едно нищо му няма...
      Кво става с тоя пустиняк??? Явно не е изгорел екрана, щом на 10-тия път тръгва?

• Дарение

• Добави ново...