Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Реших да сменя платформата на старата машина и от АМД да премина на Интел, дъното е MSI H110M GAMING, рамта е на Crucial 16 GB на 2133MHz, видео картата е 1050TI OC 4GB DUAL FAN, и сега въпроса е кой от двата процесора ще ми върши по-добра работа за гейминг и също да попитам захранването Be quiet! SYSTEM POWER 8 600W достатъчно ли ще е?

Благодаря, предварително.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 81
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не е по-добър. Кажи си бюджета да ти направим една конфигурация.

Имаш ли ги частите ? То и да искаш 4690K няма да можеш да го подкараш така или иначе на тази платформа...

Искаш със 7600K, но бюджета е леко нисък за отключен процесор при положение, че ще трябва и по-скъпо клокърско дъно. Ще трябва да се лишиш от размера на RAM. Иначе казано трудничко в този бюджет:

Имаш ли ги частите ?

То и да искаш 4690K няма да можеш да го подкараш така или иначе на тази платформа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, techmaniac написа:

Имаш ли ги частите ?

То и да искаш 4690K няма да можеш да го подкараш така или иначе на тази платформа...

Частите още ги нямам защото търся мнение ако се окаже че i5 4690k е по-добър да мога да променя платформата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, techmaniac написа:

1500лв , бих искал да е с i5 7600k

Редактирано от O.o o.O (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш със 7600K, но бюджета е леко нисък за отключен процесор при положение, че ще трябва и по-скъпо клокърско дъно. Ще трябва да се лишиш от размера на RAM. Иначе казано трудничко в този бюджет:

http://nikem-bg.net/cart/57677p1r57647p1r55170p2r54541p1r57679p1r56729p1r55516p1r2194p1rf.html

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като сложиш охладител ги пиши 1 650 лв. без доставката. Разликата със стария процесор е 20 лв. тоест е мисия невъзможна каквото и да избереш.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам хард и кутия та те отпадат а и от старата машина мога да продам части та има възможност да се впиша :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти максимално евтино дъно, охладител и кутия която да ги събере. По-евтино няма как да стане ако искаш да постигнеш нещо и частите да са съвместими.

DEEPCOOL LUCIFER V2 
 DEEPCOOL DUKASE, Window, USB 3.0 
 ASROCK Z270 Pro4 

п.п. Има и по-добри захранвания ако ще взимаш 1050TI но ти си знаеш. Паметта най-добре да е нископрофилна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Roujin Z написа:

И като сложиш охладител ги пиши 1 650 лв. без доставката. Разликата със стария процесор е 20 лв. тоест е мисия невъзможна каквото и да избереш.

Ем да де, сложил съм - Arctic i11. Не си видял конфигурацията.

преди 28 минути, O.o o.O написа:

@techmaniac какво означава това на дъното " ASRock Full Spike Protection "

Защита на дъното от пренапрежение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно

ASRock Z270M Pro4

поддържа ли SLI ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложил си нещо което не върши работа. И не не поддържа SLI (нито скопеното нито пълноразмерното) а така или иначе с тия видеокарти е безсмислено (с 1060 също).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителят се равнява на значително по-скъпи тоест е най-изгодната покупка за клок около 4.6GHz. За повече трябва още по-сериозен.

Но трябва и кутия която да го събира тоест тази за която съм ти дал линк ако държиш на евтина иначе отиваме над 100 лв. за кутия.

DEEPCOOL LUCIFER V2 
DEEPCOOL DUKASE 
ASROCK Z270 Pro4 
GEIL 8GB DDR4 2133MHz 
i5-7600K 
GIGABYTE GTX1050Ti 
COOLER MASTER B500 V2 

Крайна цена 1 514 лв.

Доста компромиси но не успях да ти го измъдря по-евтино. Ако можеш да отделиш повече пари смени захранването с по-читаво (не по-яко а по-качествено).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще взема be quiet!550W bulk BN259

@Roujin Z Тази кутия няма ли да свърши работа ? http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=15061

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителят е 168 мм а кутията събира до 160 мм. Вече ти отговорих че това е варианта за бюджетна кутия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам целта на занятието! За слаба карта като 1050Ti се търси клокърски процесор последно поколение. И то с недостатъчен бюджет. 

преди 7 минути, Roujin Z написа:

Охладителят е 168 мм а кутията събира до 160 мм. Вече ти отговорих че това е варианта за бюджетна кутия.

Предложи му друг охладител, който да е по-универсален, а не този кютук, който е над кило(направо ще огъне дъното:D) и човек да трябва да се съобразява с паметите и кутиите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв би бил по-скъп и не непременно по-добър (например Noctua). Тоест ще вземе по-скапана кутия без да спести пари и в най-добрия случай охладител със същите възможности.

Ето колко струва комплекта - 

DEEPCOOL LUCIFER V2 
 DEEPCOOL DUKASE 

Крайна цена 159 лв.

Ето и ревю на български за охладителя - http://hardwarebg.com/39773-deepcool-lucifer-v2/4/

Ако някой измъдри подобно решение за по-малко пари да ми се обади.

Между другото читавите охладители принципно искат място и дори да е по-малко въпросната кутия както и други с подобно ограничение не са вариант. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И без това замисъла за конфигурация е мъртвороден. И да се напънеш още нещата няма да се подобрят. За охладител спокойно може да се мине с този(Frio Silent 14), който ще се справи без проблем с процесора и въпреки 14 сантиметровата перка е само 160 мм висок, тих и с отлично КПД. Няма проблем с памети. Както и да е. Няма смисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
MSI B250M PRO-VDH LGA1151 1 167.33 лв. 167.33 лв.
Intel Core I5-7600 3.5GHz 6MB LGA1151 box 1 514.61 лв. 514.61 лв.
ADATA SSD Ultimate SU800 128GB 3D NAND 1 108.09 лв. 108.09 лв.
PSU CM B500 V2 1 90.98 лв. 90.98 лв.
CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 1 84.15 лв. 84.15 лв.
GB RX470G1 GAMING-4GD 1 445.05 лв. 445.05 лв.
CORSAIR DDR4 2400MHz 4GB CL14 LPX RED 1.20V 2 59.53 лв. 119.06 лв.
Междинна стойност: 1 529.27 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 28.20 лв.
Доставка: 0.00 лв. с ДДС

Обща стойност: 1 501.07 лв. с ДДС

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@XECUTIONER Ако се инвестира в ASUS GTX 1060  3gb OC dual fan предполагам няма дa е мъртвороден проекта :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросче, докато разглеждах за компонентите намерих една огромна разлика във цените мога ли да попитам колко е реална? 

http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4g-v335-001r

http://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GTX_1050_Ti-msi_geforce_gtx_1050_ti_gaming_x_4g

Разликата е точно: 38лв 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sorse
      Здравейте, от доста време се канех и накрая се реших да си ъпгрейдна компютъра. Тъй като нямам възможност изцяло да го обновя съм решил, части по части да ги заменям, докато не му върна живота от преди 5 години. В момента машината е с : 
      CPU: Intel Core i5 2320 @ 3.00GHz
      RAM: 8,00GB Dual-Channel 2x4
      Motherboard: ASRock H77 Pro4-M 
      Video Card: AMD HD7870 GHZ END 2G GD5
      Захранване: Cooler Master Elite Power Plus 600W (RS600-ACAB-M2)
      HDD 1tb seagate sata 6g/7200/64m
      Монитор: Philips 1680x1050
      Машината е с  7ца, но ще му слагам 10. Главно ще се използва за игри. За момента мисля да сменям видео картата, дъното и едно ссд поне 1т да сложа да живне малко. За видео карта съм се спрял на тази http://nikem-bg.net/computer-components/Gigabyte-N1660OCC-6GD/ ,  но за дъното и ссд не мога да избера. За това моля за помощ да ми препоръчате. И евентуално, да кажете дали има и други неща за смяна, тъй като искам целия да го обновя или поне наложимите части. Отделно и си търся някакъв нов кейс, който да може лесно да се бърка за почистване. Бюджета е да е не е мега скъпо ама да не и нещо евтино, да не нещо средно или поне да е такава цена, че следващите 5-7 години да върви на макс и без проблем. Благодаря предварително.
    • от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Plamen Sedlarski
      Вчера играх Rage 2 и играта забиваще по едно вроме и си викам това не е нормално изключих играта и проверих температурите на процесора бяха 90 градуса...до колко съм чувал процесорите особено по-новите нормата им е 100 градуса то все пак тези 90 градуса...трябва да се притеснявам , апък имам хубава термопаста, помогнете!
    • от Gazara Gazarov
      Имам стар лаптоп hp compac nx6310 които си гледам само ютуб и понякога нова тв на живо, но вече взе доста да се измъчва и обмислям подмяна на процесора с малко по силен то за този ''Дядо'' едвали е голям изборът на процесори, та имали съвместими 2 ядрени процесори за  ъпгрейдване понеже си работи перфектно за годините няма никакви ядове и проблеми с каквото и да е 
      малко инфо:
      https://ibb.co/Ss6mCT9
      https://ibb.co/2Pvkk1z
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване