Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор

Реших да си взема геймърски комп,но тъй като не знам много за съвместимостта на различните части,се обръщам към вас!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не беше нужно втора тема да пускаш. Както и да е. 

Монитор имаш ли, или и той влиза в бюджета ? Ето една примерна конфигурация която сглобих:

http://nikem-bg.net/cart/57656p1r57644p1r55169p1r54541p1r56145p1r52372p1r57523p1rf.html

Тъй като не е споменато за оувърклок - заключен процесор и B250 дъно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не,периферията си я имам....Не ми е нужен оувърклок и благодаря за предложението

Изпратено от моят Lenovo A6020a40 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш едни 200 лева които остават, и могат да се вложат в още РАМ, или пък ССД. Решението е твое.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, georgikapanov написа:

Реших да си взема геймърски комп

Изчакай малко... Да кажем изчакай до март...

Има вероятност доста неща да се променят до тогава. Чакаме ново поколение процесори във края на февроари, тъй че има вероятност да можеш да вземеш по-мощна система за по-малко пари...

преди 1 час, Roujin Z написа:

Извинявай, ама ще го кажа направо...

Ахахахахахахахахахахахаха...

Има 480-тки под 500лв.. Стига бе хора, вярно, 5% по-бърза, 20% по-скъпа...

http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-RX-480-RS-4GB-with-Hard-Swap----RX-480P4LFB6/

За гигабайта, който е 700лв няма да казвам нищо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето две конфигурации и от мен:

ASROCK B250M HDV LGA1151 
Intel Core I5-7600 3.5GHz 6MB LGA1151 box 
Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz CL5 1.2V KVR21N15S8K2/8 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
PALIT GTX1070 DUAL 8GB GDDR5 
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
DeepCool Case ATX - DUKASE - USB3.0 

Обща стойност - 1 989.02 лв. с ДДС количка

--------------------------------------------------------------------

ASUS B150M PRO GAMING LGA1151 
i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
XFX RX 480 8GB RX-480P8DFA6 
DeepCool Case ATX - DUKASE - USB3.0 
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz CL5 1.2V KVR21N15S8K2/8 

Обща стойност - 1 993.90 лв. с ДДС количка

--------------------------------------------------------------------

Предложението на @Roujin Z също е добро и към него може да се ориентираш, но аз бих предпочел 480 пред неговата 1060 дето е сложил (но това въпрос на личен избор).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих предложил да се изчака края на януари поне.
Ако държиш да купиш сега колегите имат чудесни предложения , които също ще ти служат доста време.

Въпросът е по-скоро в отношението между цена/производителност , което има голяма вероятност да е в по-голяма обратна-зависимост ако изчакаш малко.

Иначе казано ще си купиш нещо по-добро за същите пари или система със същата производителност за по-малко.

Make your choice.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, psycho_666 написа:

Изчакай малко... Да кажем изчакай до март...

Има вероятност доста неща да се променят до тогава. Чакаме ново поколение процесори във края на февроари, тъй че има вероятност да можеш да вземеш по-мощна система за по-малко пари...

Извинявай, ама ще го кажа направо...

Ахахахахахахахахахахахаха...

Има 480-тки под 500лв.. Стига бе хора, вярно, 5% по-бърза, 20% по-скъпа...

http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-RX-480-RS-4GB-with-Hard-Swap----RX-480P4LFB6/

За гигабайта, който е 700лв няма да казвам нищо...

Ооооо WB колега :D

Между другото вече не е и 5% по-бърза. Последните тестове с актуални игри показват средно 1-5% предимство на 480 и това е заради няколко тежко зелени игри в които 1060 е още доста напред. В ДХ12 и в 90% от игрите 2016+ 480 просто я изкъртва за да си го кажем направо. Само че като гледаме тестове на по 6-7 месеца и не изглежда така - има в тубата клипчета с новите драйвъри и с актуални игри ,но трябва човек да ги намери първо.

С 2 думи - 1060 в мометна си заслужава само и единствено ако човек знае ,че ще играе само определени 3-4 игри (предимно на година и повече),които все още са осрани от GW.А забравих /харчи в най-добрия слуачай 60 вата по-малко ток(неклокната 1060 срещу клокната 480)

Само че друго си е картата да ти е по-зелена. Малко като вица със зеления кон.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми не ми е бърза работа....Само да си знам какви части да взема не за друго....Иначе благодаря за предложенията. ;)

Изпратено от моят Lenovo A6020a40 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, georgikapanov написа:

Еми не ми е бърза работа....Само да си знам какви части да взема не за друго....Иначе благодаря за предложенията. ;)

Изпратено от моят Lenovo A6020a40 с помощта на Tapatalk
 

Сега каквото и да ти предложим , ако решиш да изчакаш до края на Q1(първото тримесечие на 2017) то предложенията до тогава ще са невалидни.

Следи за пускането на новите АМД процесори и пусни пак тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1/15/2017 в 10:25, Tommygun написа:

Ооооо WB колега :D

Между другото вече не е и 5% по-бърза. Последните тестове с актуални игри показват средно 1-5% предимство на 480 и това е заради няколко тежко зелени игри в които 1060 е още доста напред. В ДХ12 и в 90% от игрите 2016+ 480 просто я изкъртва за да си го кажем направо. Само че като гледаме тестове на по 6-7 месеца и не изглежда така - има в тубата клипчета с новите драйвъри и с актуални игри ,но трябва човек да ги намери първо.

С 2 думи - 1060 в мометна си заслужава само и единствено ако човек знае ,че ще играе само определени 3-4 игри (предимно на година и повече),които все още са осрани от GW.А забравих /харчи в най-добрия слуачай 60 вата по-малко ток(неклокната 1060 срещу клокната 480)

Само че друго си е картата да ти е по-зелена. Малко като вица със зеления кон.....

И аз си взех MSI Rx 480 и определено са настигнали 1060 по FPS. Обаче не гледай консумацията на мощност в youtube, това което получават хората е различно. На моята при Firestrike дърпаше около 160 W с пикове до 200, нищо притеснително но не е 90-100W както някой покозаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...