Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за VLC media player (обединена)

Препоръчан отговор

за пръв път чувам тая глупост "повредени шрифтове" и какво им се поврежда? повреждат се файлове които се отварят, редактираи и сейфат...

същия проблем го имах с mplayerHQ но там в конфигурационния файл с нотпад вкарах

fontconfig=no
при посочения плеър обаче font кеша се ребилдва само когато никога не е бил пускан на тоя windows...

Айде попрочети малко по въпроса, информирай се за въпросната "глупост" и тогава пак пиши.

http://word.mvps.org/faqs/apperrors/commonfontprobs.htm

http://www.microsoft.com/typography/FontValidator.mspx

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Инстаирах VLC Media Player на Ubuntu 11.04 и не ми помни настройките след затварянето. Как да го оправя?

Редактирано от Vasilian (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Ами ако не си натиснал Apply... само да си задал настройките, а да не си ги запаметил? Или ВЛЦ-то има проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Ами ако не си натиснал Apply... само да си задал настройките, а да не си ги запаметил? Или ВЛЦ-то има проблем?

Всъщност аз променям настройките на еквилайзера, има бутон Затваряне, натискам го и като пусна отново плеъра еквилайзерът си е отново нулиран. Инсталирах го от Ubuntu Software Center.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност аз променям настройките на еквилайзера, има бутон Затваряне

Няма бутон "Затваряне" ето виж къде трябва да отидеш и какво трябва да натиснеш!!!

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма бутон "Затваряне" ето виж къде трябва да отидеш и какво трябва да натиснеш!!!

Публикувано изображение

Аз използвам този начин: post-275796-0-27014500-1329768135_thumb. Ако трябва да използвам начина, който ми показа, какво трябва да пиша на "Усилване на честоти", ако искам да задам настройка, каквато съм показал на моята снимка?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи отиваш на "Инструменти" ---> "Настройки",след което избираш "Аудио" и после долу където пише "Показване на настройките" ,дай отметката на кръгчето където пише "Всички" . След това се връщаш пак на "Аудио",там има една стрелкичка,щракаш на нея и ще ти се покажат 3 опции - "Визуализации","Модули за извеждане" и "Филтри"! На теб ти трябва "Филтри",щракаш на стрелкичката на "Филтри" и ще ти се покажат 9 опции,сред които е и Еквалайзера,избираш го,след което горе в дясно има прозорче за избор на стила на еквалайзера,след като си избереш някой от стиловете ,даваш на "Запис",рестартираш VLC и си готов! Това е всичко,успех! :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

инсталирай си sm player по лесно се работи с него

Аз също харесвам Smplayer(начина на работа и при двата плейъра е сходна :wink12: ) и можех да му го препоръчам Veselin Genov,но Vasilian пита конкретно за VLC Player,на него може да му харесва повече VLC Player,в което няма нищо лошо! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също харесвам Smplayer(начина на работа и при двата плейъра е сходна :wink12: ) и можех да му го препоръчам Veselin Genov,но Vasilian пита конкретно за VLC Player,на него може да му харесва повече VLC Player,в което няма нищо лошо! :)

Да се е сещал да деинсталира програмата да ресне компа или лаптопа си да я инсталира наново и да си направи настройките и да даде на Apply and ok
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи отиваш на "Инструменти" ---> "Настройки",след което избираш "Аудио" и после долу където пише "Показване на настройките" ,дай отметката на кръгчето където пише "Всички" . След това се връщаш пак на "Аудио",там има една стрелкичка,щракаш на нея и ще ти се покажат 3 опции - "Визуализации","Модули за извеждане" и "Филтри"! На теб ти трябва "Филтри",щракаш на стрелкичката на "Филтри" и ще ти се покажат 9 опции,сред които е и Еквалайзера,избираш го,след което горе в дясно има прозорче за избор на стила на еквалайзера,след като си избереш някой от стиловете ,даваш на "Запис",рестартираш VLC и си готов! Това е всичко,успех! :wink12:

Направих това, което каза post-275796-0-10576300-1329937227_thumb. , но не стана.... post-275796-0-50243500-1329937271_thumb. Запомня ми само настройката на предусилвателя, а като избера само Параметричен Еквилайзер пак същото.....
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се е сещал да деинсталира програмата да ресне компа или лаптопа си да я инсталира наново и да си направи настройките и да даде на Apply and ok

Проблемът е и, че не ще да се деинсталира

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/aptdaemon/worker.py", line 961, in simulate
	trans.unauthenticated = self._simulate_helper(trans)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/aptdaemon/worker.py", line 1085, in _simulate_helper
	return depends, self._cache.required_download, \
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/apt/cache.py", line 226, in required_download
	pm.get_archives(fetcher, self._list, self._records)
SystemError: E:I wasn't able to locate file for the icon-split-theme package. This might mean you need to manually fix this package.
П.П. Премахнах го през терминала. Редактирано от Vasilian (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Огромен плюс на програмата е изкарването на DTS през оптичен кабел от лаптоп, например.Но ме разочарова това, че почти никога не пуска m2ts файлове, отделно често размацва през няколко секунди в много цветове, особено на Hd video, това го видях на няколко лаптопа.Сменях кодеците, и пак - на какво може да се дължи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Огромен плюс на програмата е изкарването на DTS през оптичен кабел от лаптоп, например.Но ме разочарова това, че почти никога не пуска m2ts файлове, отделно често размацва през няколко секунди в много цветове, особено на Hd video, това го видях на няколко лаптопа.Сменях кодеците, и пак - на какво може да се дължи ?

На самия linux с версията на 10.04 или 10.10 няма проблеми 3 години гледам как се инсталира linux и на моя лаптоп го имам тея верси на линукс са по добри щото на 10.10 варвят клипове с HD и няма проблеми и музика като се пуска няма проблеми а на 10.04 е за по слаби компютри и лаптопи а тая 11.10 още има бъгове по нея.

За building font cache ли става въпрос ? Ако това е въпросната операция, която отнема много време, има няколко варианта.

1. Да имаш повредени font файлове в Windows и VLC-то да не може да си направи кеша заради тях. Отнема време да намериш тези, които са повредени, ако това е проблемът, така че можеш да пробваш с вариант 2.

2. Използваш VLC portable - при него програмата не прави тази операция с кеша на шрифтовете. От тук.

3. Изтриваш папката, където програмата си прави кеша и следващия път VLC ще започне да си я прави наново, като по този начин можеш да избегнеш проблема от предишния път. За Windows 7 се намира тук - username > AppData > Roaming > vlc

незнаех че linux е windows
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Огромен плюс на програмата е изкарването на DTS през оптичен кабел от лаптоп, например.

Огромният и единствен плюс - възпроизвеждане на Блу-рей от папка - не работи ! За какво биха тъпана толкова ?!

Но ме разочарова това, че почти никога не пуска m2ts файлове, отделно често размацва през няколко секунди в много цветове, особено на Hd video, това го видях на няколко лаптопа.Сменях кодеците, и пак - на какво може да се дължи ?

Под Мак ОС няма проблеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Публикувано изображение

Разбрах за какво ми говориш, но ако искам да си направя ръчно настройката(както в WinAmp) и най-важното да ми я запомни :D , а не с избиране на стил. Сигурно е някакъв бъг. Редактирано от Vasilian (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Здравейте.Ако може някой да ми обесня защо след инсталиране на VLC player(пробвала съм различните версии),иконите на на дескопа ми се сменят и стават с картината на VLC? При опит да отворя Mzilla ,Chrome или коя да е програма ми се отваря VLC player и така не мога да използвам която и да е било програма.Може би е нещо в настройките на VLP playera?Не знам как да я инсталирам  да не пречи на другите програми.Благодаря предварително за разбирането,нова съм  и не съм на ТИ с компютрите :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ако може някой да ми обесня защо след инсталиране на VLC player(пробвала съм различните версии),иконите на на дескопа ми се сменят и стават с картината на VLC? При опит да отворя Mzilla ,Chrome или коя да е програма ми се отваря VLC player и така не мога да използвам която и да е било програма.Може би е нещо в настройките на VLP playera?Не знам как да я инсталирам  да не пречи на другите програми.Благодаря предварително за разбирането,нова съм  и не съм на ТИ с компютрите :no-no:

По всяка вероятност имаш вирус.Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имам вирус не трябва ли да пречи на всички операции  които извършва компа.Това става така само след инсталирането на VLC plyer.След деинсталирането на VLC всички програми си работят нормално.Благодаря ти за отделеното време :)

Редактирано от vilan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имам вирус не трябва ли да пречи на всички операции  които извършва компа.Това става така само след инсталирането на VLC plyer.След деинсталирането на VLC всички програми си работят нормално.Благодаря ти за отделеното време :)

За толкова дадена информация получаваш и такъв отговор. :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото асоциирате неправилно с плеара и изпълними файлове или шорткъти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте, попринцип гледам с Km player и нямам никакви проблеми, но 720p .mkv леко ми зацепват и започва да се разминава картината с аудиото понеже ми е слаб компютъра... С VLC тези филми ми вървят без насичане, но като затворя програмата целият компютър забива и трябва рестарт. Пробвах и с avi пак забива при затваряне.

Не са инсталирани на компютъра абсолютно никакви кодеци понеже знам че km, vlc имат вградени.

Видео драйверите не са най-новите понеже с тях в игрите много ми пада fps(Nvidia Geforce FX 5500).., но пробвах и с новите пак забива само и единствено на VLC, като гледам Sopcast през него пак забива.

Какъв може да е проблема? Мерси предварително.

Редактирано от Producenta (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тези слаба видеокарта толкова.

Споделете и останалите компоненти на PC.

Може да опитате и със MPC-Home Cinema. (с филми които са прекодирани за dxva). Но едва ли ще имате голямо подобрение предвид

отсъстващото хардуерно ускорение на видеокартата.

В такъв случай, ще трябва да се задоволите с филми 480p.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам, но самият проблем е че какъвто и филм да пусна (avi, 480p) на VLC player след затваряне на програмата компютъра моментално забива.

Amd sempron 2800+

Ram 512 mb

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване