Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Йордан Ружинов

Компютъра ми не иска да стои изключен

Препоръчан отговор

Всичко започна може би преди седмица, когато часа ми се ресетна на 1980-та година и трябваше да вляза в настройките и да го оправя. Може би това не е причината, но реших, че може да помогне в откриването на проблема.

Операционна система : Windows 7 64 bit Ultimate (процесора ми поддържа 64 бита)

И тук вече идва интересното: От няколко дни компютъра ми се включва моментално след като го изключа.

А и още нещо преди да почне да се пуска сам: иконите долу дясно където е човката ми се показваха просто като поленца и не можех нито да ги изключа нито да изкарам опции.Това се оправи, но не знам как :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нулирай настройките на BIOS и след това зареди настройки по подразбиране. Настрой си първи зареждащ диск и дата/час
Възможно е и батерията на дъното да е негодна вече и да трябва да се смени.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нулира ли BIOS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ExaFlop написа:

А нулира ли BIOS?

Не се стигна даже до reset-ване на BIOS.

Когато писах тук аз бях изключил компютъра само веднъж и при включване от само себе си пак по същия начин ми даде да save-ам опциите, както беше преди да сменя батерията(с F1 е при мен) и тогава си казах, че нищо не се е променило. Оказа се че е трябвало да се сейвнат опциите(които не е запаметявала старата батерия) и сега като го изключа не се включва сам нито часа ми се ресетва на 1980г. :D Батерията беше проблема и ти благодаря ExaFlop за бързия и правилен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А зареди ли си Optimized defaults в BIOS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ExaFlop написа:

А зареди ли си Optimized defaults в BIOS?

Не съм, но мисля че от там единствено перката за охлаждане на процесора я бях качил с едно ниво на оборотите да се върти по-бързо.

Редактирано от Йордан Ружинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...