Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Налага ми се да инсталирам DOS. Въпроса ми е мога ли да го инсталирам като втора операционна система и от дискета ли само може или и от CD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко може. И от дискета и от CD и като втора ОС ама той няма да ти разпознае хард диска на NTFS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е ако го направя FAT32, няма да виждам другата ОС, така ли?

А ако имам два харда и единия е NTFS, а другия FAT32?

Редактирано от Bbt_sm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Bbt_sm написа:

Здравейте. Налага ми се да инсталирам DOS. 

И за какво точно ти се налага?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за една програма, която работи под DOS, но никога не съм работила и инсталирала DOS

Редактирано от Bbt_sm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се ползва направо от флашка, на която e DOS? Например FreeDOS..
Или в DOSBox:
http://www.howtogeek.com/104725/how-to-use-dosbox-to-run-dos-games-and-old-apps/
Или във vDos:
http://www.vdos.info/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, ExaFlop написа:

Не може да се ползва направо от флашка, на която e DOS? Например FreeDOS..
Или в DOSBox:
http://www.howtogeek.com/104725/how-to-use-dosbox-to-run-dos-games-and-old-apps/
Или във vDos:
http://www.vdos.info/

Инсталирах ги, но ми е непонятно малко как точно сега да си инсталирам програма в DosBox Например

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bbt_sm написа:

А ако имам два харда и единия е NTFS, а другия FAT32?

Коя версия на дос ще ползваш 6.22 или чистия дос на win 98 ? Ako e 6.22 няма да види и fat32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Bbt_sm написа:

Значи по-добре да ползвам Win98?

Най добре си намери ISO на  DOS на Win 98 и си го запиши на едно CD и работи с хард диска който ти е fat32.
А после ако искаш си го прехвърли и на него хард диск и кажи на биос да бутва от него. Сега предполагам бутващ от другия който е NTFS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи колко ти е голям харда. Защото си мисля че ще омажеш всичко. И никакъв DOS не поддържа съвременни хардове. И коя е тази толкова стара програма, че да се "налага"? Много се съмнявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Здравейте! От какъв носител (DVD, USB) зареждате компютъра за инсталиране? Настроили сте в BIOS първо зареждащо устройство?  Каква е била предходната операционна система? Windows 7 или по-стара, или по-нова? Кой режим е избран в BIOS - UEFI или Legacy? Ако е Legacy, изключен ли е Secure Boot? Можете ли отново да заредите компютъра от инсталационния носител (DVD, USB)?
    • от Rafaela_k
      Здравейте, 
      Много търсих, но не намерих подходяща тема в която да задам въпроса си. Реших, че ще е добре, да има тема в която да се търси помощ при инсталирането и деинсталирането на различни програми. 
      Моят въпрос е свързан с една програма, която без да искам преди повече от месец качих на служебен лаптоп. 
      Програмата се казва McAfee Safe Connect, марката на лаптопа (ако има значение) е Fujitsu.
      Проблемите ми са следните - понеже инцидентно качих тази програма,  после в паниката си реших да я изтрия. Понеже го правих под носа на шефката (която не разбра и все още не знае за тази ми беля), набързо реших, че трябва да я изтрия от декстопа и от програмният списък в Старт менюто.  Не знам какво съм изтрила и какво не, но малко по-късно, се сетих за стандартното триене от Контролният Панел. Само, че когато дадох изтриване на програмата, ми се появи, а и все още ми появява, следното съобщение:
      "There is a problem, with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendar."
      За да ми е "по-готино" сега всеки ден след включване на лаптопа ми се изписва пък следното съобщение от МcAfee Safe Connect:
      " McAFee Safe Connect has stopped working.
      - Check online for a solution later and close the program.
      - Close the program.
      Problem signature."
      Проблемът ми става особено голям, защото следващата седмица ще изляза в отпуска и шефката ще застане на моето място. Напоследък е особено заядлива и не ми се иска да разбере за този проблем. 
      Може ли да ми помогнете със съвети?
    • от victork
      Привет на всички!
      Изчетох доста в раздела за Windows, но не намерих решение на моят проблем. Взехме служебен лаптоп с преинсталиран Windows 10 S. За съжаление идея нямах какво точно представлява тази версия на Уиндоус, тъй като и досега ползвам 7, от която съм достатъчно доволен.
      Почнах да тегля софт за колежката (тази, която ще ползва лаптопа) и с учудване установих още на първото приложение (WinRAR), че не може да се инсталира. Тази "страхотна" версия позволява САМО инсталиране на софтуер от Windows Store. А в този Store няма елементарни неща като WinRAR, Chrome...
      Моля, ако някой знае как да избегна това ограничение... да сподели. Разбира се, Уиндоуса любезно ми предлага ъпгрейд до Pro, което обаче струва 49$...
      Предварително благодаря!
    • от Bbt_sm
      Здравейте. Опитвам се да си инсталивам viber на компютъра, но нямам viber на телефона. Как да си го инсталирам?
    • от Programmer-01
      Здравейте! Имам таблет с андроид, но съм голям фен на ubuntu и искам да си го инсталирам на самия таблет. Възможно ли е да се направи double boot двойно зареждане и да имам и двете операционни системи?
  • Дарение

• Добави ново...