Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Помощ с листовки


Flane

Препоръчан отговор

Здравейте, решавам листовки от няколко дни, на снимката имам толкова много червени, защото в момента решавам само някои въпроси, които са ми по-трудни, но като цяло съм много зле правя около 70 точки.Не съм чел правилника, защото инструкторът ми каза да чета само едно помагало, което той ми даде,но май ще трябва да прочета правилника,защото няма да мога да се справя.Знаете ли от къде мога да го закупя?Въпросът ми е защо в тази ситуация трябва да мина преди двата автомобила, не би ли трябвало да пропусна червения ето какво намерих в интернет : ''На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна. Като завиващите наляво пропускат насрещнодвижещите се'' https://postimg.org/image/6yxk3p80h/

Помогнете, моля ви отчаях се...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото си дясно стоящ, реда за преминаване  е ти, синия и накрая червения

на червения - синия му е дясно стоящ, на синия си ти, затова ти минаваш пръв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Flane написа:

Въпросът ми е защо в тази ситуация трябва да мина преди двата автомобила, не би ли трябвало да пропусна червения

Червения трябва да го пропуснеш, ако го нямаше синия.

Този въпрос е от тия на които отговорът е че пръв минава най-нахалният.;)

Закон за движението по пътищата

ПРАВИЛНИК за прилагане на ЗАКОНА за движението по пътищата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя инструктор ми каза едно когато си на кръстовище без знаци преминаването през кръстовището е чрез часовниковата стрелка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The-Walk!nG-Dead написа:

Моя инструктор ми каза едно когато си на кръстовище без знаци преминаването през кръстовището е чрез часовниковата стрелка 

И къде е 12 часа на този часовник?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, capnemo написа:

И къде е 12 часа на този часовник?

По часовниковата стрелка имах предвид

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Flane написа:

Здравейте, решавам листовки от няколко дни, на снимката имам толкова много червени, защото в момента решавам само някои въпроси, които са ми по-трудни, но като цяло съм много зле правя около 70 точки.Не съм чел правилника, защото инструкторът ми каза да чета само едно помагало, което той ми даде,но май ще трябва да прочета правилника,защото няма да мога да се справя.Знаете ли от къде мога да го закупя?Въпросът ми е защо в тази ситуация трябва да мина преди двата автомобила, не би ли трябвало да пропусна червения ето какво намерих в интернет : ''На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна. Като завиващите наляво пропускат насрещнодвижещите се'' https://postimg.org/image/6yxk3p80h/

Помогнете, моля ви отчаях се...

И кой е този тъп инструктор, който ти е дал този съвет. Задължително се чете правилника и след това решаваш листовките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виш ся ясно и просто. Имаш кръстовище като на снимката от първия пост, която си дал. Във случея ти завиваш наляво. По-пътя от среща идва кола. Ти трябва да я пропуснеш и да завиеш наляво. Ако имаше кола и от дясната ти страна трябва и нея да пропуснеш. А тази кола която ти стой от лявата страна трябва да пропусне теб. Правилато е със предимство е дясностоящия.  Гледаш имали някой отдясно или срещу теб ако няма си ти ако има пропускаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задължително прочиташ ЗДП поне 2 пъти.

Влизаш тук: https://www.rta.government.bg/index.php?page=testovevodachi

и четеш на ред. Но, след като си прочел ЗДП.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.01.2017 г. в 9:18, Flane написа:

Здравейте, решавам листовки от няколко дни, на снимката имам толкова много червени, защото в момента решавам само някои въпроси, които са ми по-трудни, но като цяло съм много зле правя около 70 точки.Не съм чел правилника, защото инструкторът ми каза да чета само едно помагало, което той ми даде,но май ще трябва да прочета правилника,защото няма да мога да се справя.Знаете ли от къде мога да го закупя?Въпросът ми е защо в тази ситуация трябва да мина преди двата автомобила, не би ли трябвало да пропусна червения ето какво намерих в интернет : ''На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна. Като завиващите наляво пропускат насрещнодвижещите се'' https://postimg.org/image/6yxk3p80h/

Помогнете, моля ви отчаях се...

Четете внимателно и правилно нормата. Цитираната от Вас правна норма съдържа две отделни правила в отделни изречения!

Първото третира предимството на дясно стоящия: Когато имате дясно стоящ, той е с предимство, независимо накъде се движи - направо или завива.

Второто третира въпроса, когато не е налице дясно стоящ, т.е. когато двата автомобила са срещуположно разположени. Тогава, този който се движи направо е с предимство пред този, който завива наляво!

Двете норми нямат връзка една с друга.

Правилното разчитане на закона е умение което се усвоява в юридическия факултет.:D

Не се чете като книга:D

на 18.01.2017 г. в 13:09, JoRkA написа:

Виш ся ясно и просто. Имаш кръстовище като на снимката от първия пост, която си дал. Във случея ти завиваш наляво. По-пътя от среща идва кола. Ти трябва да я пропуснеш и да завиеш наляво. Ако имаше кола и от дясната ти страна трябва и нея да пропуснеш. А тази кола която ти стой от лявата страна трябва да пропусне теб. Правилато е със предимство е дясностоящия.  Гледаш имали някой отдясно или срещу теб ако няма си ти ако има пропускаш.

Не е вярно! Смесвате двете правила, а те са отделни и първото винаги изключва второто. Когато сте дясно стоящ независимо накъде завивате, вие сте първи. Иначе се получава колизия на правилата.

Синия автомобил в случая дава предимство на Вас пред червения. Ако го нямаше синия, който в случая ИЗКЛЮЧВА предимството на червения, тогава червеният би имал предимство пред Вас.:no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, NNNNIKKKK написа:
на 18.01.2017 г. в 13:09, JoRkA написа:

Виш ся ясно и просто. Имаш кръстовище като на снимката от първия пост, която си дал. Във случея ти завиваш наляво. По-пътя от среща идва кола. Ти трябва да я пропуснеш и да завиеш наляво. Ако имаше кола и от дясната ти страна трябва и нея да пропуснеш. А тази кола която ти стой от лявата страна трябва да пропусне теб. Правилато е със предимство е дясностоящия.  Гледаш имали някой отдясно или срещу теб ако няма си ти ако има пропускаш.

Не е вярно! Смесвате двете правила, а те са отделни и първото винаги изключва второто. Когато сте дясно стоящ независимо накъде завивате, вие сте първи. Иначе се получава колизия на правилата.

Синия автомобил в случая дава предимство на Вас пред червения. Ако го нямаше синия, който в случая ИЗКЛЮЧВА предимството на червения, тогава червеният би имал предимство пред Вас.:no-no:

Най добре е автора да пита инструктора и да чете правилника. Нали за това му се плаща? Тук във форума се четат различни мнения а правилника е един, което ще рече, че различните мнения са грешни и объркващи.

на 18.01.2017 г. в 9:18, Flane написа:

Въпросът ми е защо в тази ситуация трябва да мина преди двата автомобила, не би ли трябвало да пропусна червения ето какво намерих в интернет : ''На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна. Като завиващите наляво пропускат насрещнодвижещите се

 

9023105e.png

Завърти картата от позицията на всеки автомобил и ще ти стане ясно. От гледна точка на червения ще пропусне синия, защото е дясно стоящ. Ат гледната точка на синия, ще пропусне вас, защото сте му от дясно. Съответно вие сте първи, след това е синия и червения е последен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nikolela написа:

Ако го нямаше синия, който в случая ИЗКЛЮЧВА предимството на червения, тогава червеният би имал предимство пред Вас.

Това изключване на предимство е голям проблем. Червения е с предимство, но синия му го отнема, защото му идва от дясно, но пък вие ИЗКЛЮЧВАТЕ предимството на синия, защото сте му от дясно. Ама ако прибавим още една кола от дясно, която ще ИЗКЛЮЧИ вашето предимство, защото ви е от дясно?:ohmy: Тогава трябва да седнете по средата на кръстовището и на поиграете четворка белот, за да убиете времето до пристигането на регулировчика..:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
на 18.01.2017 г. в 11:52, oavramov написа:

Червения трябва да го пропуснеш, ако го нямаше синия.

Този въпрос е от тия на които отговорът е че пръв минава най-нахалният.;)

Закон за движението по пътищата

ПРАВИЛНИК за прилагане на ЗАКОНА за движението по пътищата

Здравейте,

В момента карам шофьорски курс категория б.

Преди да започна купих интерактивно учебно помагало за кандидат-шофьори В автошколата, която карам курса повече наблягат към практика. Информативно на теория ни казаха върху какво да наблягаме Прочетах помагалото и завърших обучаващите теми на таблета Започнах да правя листовки в avtoizpit.com

Проблема е следния защо има разминаване в изпитните въпроси от помагалото и avtoizpit.com С помагалото ли да обучавам или от интернет? Защо при avtoizpit.com всичко е написано объркващо и висок стил? Ще добавя, че и изпитните въпроси по теория не са приложими в практиката и напълно излишни въпреки че съм начинаещ шофьор Писани за мен от хора с ментални заболявания!

Въпроса ми е На самият изпит в ДАИ от avtoizpit.com ли ще ми задават въпроси защото за мен те са неприложими или специално разработени от ДАИ

Това са въпроси на които никой не ми отговаря и аз не мога да се подготвя

Линковете които е посочил @oavramov са напълно излишни за мен от материала който трябва да се вземе за шофьори Все пак не учим за полицаи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Научи закона и правилника и ги осмисли. Не се старай да зазубряш, а учи принципите. Всичко това може да го правиош самостоятелно, а кормуването няма как и добре че наблягат. Упражнявай се и в паркиране, както и потегляне по наклон, че не знам доколко са съкратени сега часовете. На пътя фаловете стават от лоша подготовка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...