Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Генерал Румен Радев - новият президент на България

haidukpikaso
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 9 минути, crazy katon написа:

Извинявам се, че цитирам само това изречение, просто пестя място. Значи това е трудно, а обратното, т.е. доказването на съществуване на такава връзка е лесно.

Естествено, че е така. И това аз го казвам в защита на президента - че дори да беше необходимо да доказва, че няма връзка с някой си, е трудно. Всъщност, другите трябва да доказват че той има такава връзка и евентуално после - че тя вреди на изпълнението на задълженията му.

Но защо единственото, което оспорвате в поста ми е това, което е логически факт,  а основната теза в него - за манипулативния характер на статията - нищо.

И накрая, но най-важното - какво значение има кой ми е харесал поста? Кое е важно - какво е казано, кой го е казал или кой го е харесал, като за последното, аз нямам никакъв контрол? Ако не сте съгласен с нещо, което съм написал, посочете го и се аргументирайте. Но ако единствената аргументация срещу мнението ми е, кой го е харесал, то това е несериозно.

П.П. (лично мнение) Като стана дума за това държа да споделя, че в този раздел огромна част от мненията се оценяват само на основа, кой ги е писал, а не какво съдържат. Това, че според някой си, другият е трол, платен писач, или каквито там обръщения се ползват, само по себе си не е аргумент срещу позицията му. Реакция на такава основа отстрани погледнато е много, ама много грозна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 11,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Смяната на властта: В 12 часа утре на "Дондуков" 1

0000330020-article2.jpg

Официалната церемония по встъпване в длъжност на служебното правителство ще се състои утре по обяд в Гранитната зала на Министерския съвет, съобщиха от правителствената информационна служба.

Церемонията ще се излъчва на живо в интернет страницата на правителството.

Два часа по-рано бъдещите министри ще бъдат представени от президента Румен Радев в Гербовата зала на "Дондуков" 2.

Заедно с това държавният глава ще обяви и приоритетите на бъдещото служебно правителство, сред които се очаква да са организиране на прозрачни предсрочни избори на 26 март и работа по председателството ни на ЕС в първата половина на 2018 г.

В Министерския съвет по традиция звучат националния химн и този на ЕС, а двамата премиери ще произнесат речи.

Министър-председателят в оставка Бойко Борисов ще предаде символично властта на служебния премиер проф. Огнян Герджиков.

След това са церемониите по предаване на властта в отделните министерства. Освен че често си разменят символични подаръци, стари и нови министри обсъждат свършената и предстоящата работа в конкретните ресори.

Днес 43-тото Народно събрание пък заседава за последно.

dnes.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, flare написа:

Това, че според някой си, другият е трол, платен писач, или каквито там обръщения се ползват, само по себе си не е аргумент срещу позицията му.

Така е,това не е аргумент. Това е констатация на факт. КОгато проследиш по- внимателно писанията в този раздел, неминуемо достигаш до нея- тя е очеизбождаща. Тук няма дискусия, има тиради и линкове. То тирадите пак са копнати от някакви линкове... Един вид, говориш на радиоточка. Всякакви аргументи са абсолютно излишни, та даже и глупави.Разгледай раздела и сам ще се убедиш. Освен ако в твоя случай, обективността не е просто поза. :) Че имам леки съмнения...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, flare написа:

Но защо единственото, което оспорвате в поста ми е това, което е логически факт,  а основната теза в него - за манипулативния характер на статията - нищо.

И накрая, но най-важното - какво значение има кой ми е харесал поста? Кое е важно - какво е казано, кой го е казал или кой го е харесал, като за последното, аз нямам никакъв контрол? Ако не сте съгласен с нещо, което съм написал, посочете го и се аргументирайте. Но ако единствената аргументация срещу мнението ми е, кой го е харесал, то това е несериозно.

П.П. (лично мнение) Като стана дума за това държа да споделя, че в този раздел огромна част от мненията се оценяват само на основа, кой ги е писал, а не какво съдържат. Това, че според някой си, другият е трол, платен писач, или каквито там обръщения се ползват, само по себе си не е аргумент срещу позицията му. Реакция на такава основа отстрани погледнато е много, ама много грозна.

Eдинственото, което оспорвам в поста ви е изречението, което съм цитирал. Вие виждате манипулативен характер в тази статия, така да бъде, но нима не виждате, че самите медии манипулират обществото по най-обиден за интелекта на човек начин. И това е навсякъде по света. Що се отнася до това как се оценяват мненията, ще ви кажа, че за да реагирам по този начин, значи съм чел мненията на тези хора, не знам дори дали са техни, но ако ги прочетете, тогава ще разберете що е то манипулация. Възможно е реакцията ми да е била грозна, извинявам се на вас, защото сте интелигентен човек, но на тях - не. Това е, точка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, язе написа:

:) Че имам леки съмнения...

Благодаря. И затова ще те помоля като имаш леки съмнения, да опровергаеш което и да е мнение от поста ми който почна всичко. Тоя дето са го лайкнали тия дето не харесвате. Кое не е вярно:

1 че в статията няма нито едно изречение което доказва липса на връзка с Путин, всъщност изобщо не се споменава нищо във връзка със заглавието?
2 че Международен Интернационал е безсмислица, и организацията се казва Социалистически интернационал? И че изглежда съмнителна такава "грешка"?
3 че това че си член на борда в национална компания в ужасно състояние не може да се използва за аргумент че си добър специалист?

Хаййде, нека да говорим за съмненията ти. Иначе си остава обида. Не че ми пука дали ме обиждаш... Но ще обогати представите ми за човешката природа.

преди 12 минути, crazy katon написа:

Вие виждате манипулативен характер в тази статия,

Виждам, и обяснявам че е ненужно и лошо. За мен Радев в качеството си на президент не е направил нищо лошо - нищо, което изисква защита, особено толкова нескопосна. Обаче очевидно определени хора се притесняват и правят контра удар.

преди 12 минути, crazy katon написа:

че самите медии манипулират обществото по най-обиден за интелекта на човек начин.

и трябва да го търпим? Или ако посочиш аргумент срещу такава статия да излезеш виновен? Баси, аз се намесвам горе-долу само ако видя че някъде крещят как едно е равно на пет...
Последния път като оспорвах лъжлива новина за православието пак излязах черен...

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, flare написа:

Благодаря. И затова ще те помоля като имаш леки съмнения, да опровергаеш което и да е мнение от поста ми който почна всичко. Тоя дето са го лайкнали тия дето не харесвате. Кое не е вярно:

1 че в статията няма нито едно изречение което доказва липса на връзка с Путин, всъщност изобщо не се споменава нищо във връзка със заглавието?
2 че Международен Интернационал е безсмислица, и организацията се казва Социалистически интернационал? И че изглежда съмнителна такава "грешка"?
3 че това че си бос на компания в национална компания в ужасно състояние не може да се използва за аргумент че си добър специалист?

Хаййде, нека да говорим за съмненията ти. Иначе си остава обида. Не че ми пука дали ме обиждаш... Но ще обогати представите ми за човешката природа.

Eто, виждаш ли? Моите съмнения нямат никакво значение, а ти забеляза само тях, но не и причината за поста. "Тия дето не харесвате" е грешната посока...

Иначе,аз не разбирам вълнението около служебното правителство, чиято единствена задача е да подготви и осъществи нормални, парламентарни избори, и в тази връзка не намирам смисъл да се коментира. Статията също. Самия факт че е написана, говори достатъчно за за нивото на автора и. Това вече прави израз като "международен (интернационален) интернационал" някак...естествен.   :)

В събота мисля да изиграя един футболен футбол,ако няма много снежен сняг...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, flare написа:

Точно - сега забележи, че горе има статия, в която имаме просто думите на двама и искат да се приемат като доказателство... 

Кой ще определи кой е прав?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, flare написа:

Баси, аз се намесвам горе-долу само ако видя че някъде крещят как едно е равно на пет...

в грешка си, и не си в час и с математиката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, ncl написа:

Кой ще определи кой е прав?!

Задължение на "казващия" е да доказва... Дотогава са просто думи.

преди 11 часа, haidukpikaso написа:

в грешка си, и не си в час и с математиката

И в Япония е забранен исляма, нали знаеш...

преди 11 часа, язе написа:

"Тия дето не харесвате" е грешната посока...

Пак да питам, кое е важното? Какво е казано или кой го е казал? Това дали ти или аз казваме нещо променя ли истинноста му?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, flare написа:

И в Япония е забранен исляма, нали знаеш...

Сигурен ли си, че е така ?
Има ли някакви официални документи за потвърждение. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Ken написа:

Офтопик. Оффф това е препратка към стара история за това как се смята дали 1 = 5. Ползвай търсачката във някоя от темите за бисери.
П.П. там има и документи...
П.П.П хихихихи - скоростта на реакцията ти по темата ми хареса :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, flare написа:

Офтопик. Оффф това е препратка към стара история за това как се смята дали 1 = 5. Ползвай търсачката във някоя от темите за бисери.
П.П. там има и документи...

Местенето в Япония отново се отлага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ken написа:

Tokyo Camii, Tōkyō-jāmii ( 東京ジャーミイ)

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Ken написа:

Ако напишеш в Google "забранен ли е исляма в Япония" ще ти излезнат много резултати, които го потвърждават, но ако се зачетеш, ще видиш, че всички пишат абсолютно едно и също. Все пак има някой и друг по-особен поглед и няма да е лошо да му обърнеш внимание. И ако в Япония исляма беше забранен, представяш ли си какви биха били отношенията и с най-голямата ислямска държава в света - Индонезия. По-горе asnekt е публикувал някои снимчици, ще взема и аз да добавя някоя. От ляво на дясно: джамията във Фукуока; джамия Хаджиочи; джамия в Кобе и арабски институт в Гинза. Не защитавам тази средновековна религия, просто не искам да се заблуждаваш. :)

Джамия във Фукуока.jpgДжамия Хаджиочи.jpg

Джамията в Кобе.jpgАрабски институт в Гинза.gif

Редактирано от crazy katon
Опитвам се да намаля снимките (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задачите на кабинета "Герджиков" - избори, председателство на ЕС, стабилност

zx450y250_2907702.jpg

Президентът Румен Радев представи днес официално структурата, състава и приоритетите на бъдещото служебно правителство. За по-късно през деня е насрочена церемония, на която кабинетът в оставка на Бойко Борисов да предаде властта на новия Министерски съвет, след което това ще се случи във всяко министерство.

"Дневник" следи в реално време най-важното от деня.

10. 23 ч. Следващата церемония от днешното предаване на властта между редовен и служебен кабинет е насрочена за 12 ч. в Министерския съвет. Там ще се съберат двете правителства и са предвидени изявление на премиера в оставка Бойко Борисов и наследника му на поста Огнян Герджиков.

10. 18 ч. Церемонията приключва. Премиер и президент се ръкуват пред камерите. Следва обща снимка на държавния глава и излъчения от него служебен кабинет.

10.15 ч. Герджиков акцентира върху факта, че служебният кабинет почти не е ограничен в правомощията си с изключение на "близкия времеви хоризонт".

След това припомняне дава заявка за две основни задачи на правителството си - организирането на изборите и подготовката на председателството на Съвета на ЕС.

"В последните десетилетия сме свидетели на безобразия в изборния процес. Навремето се е търгувало с роби, сега - с гласове. Ще направим всичко възможно тази уродлива практика да бъде ако не пресечена, то поне силно ограничена", декларира премиерът.

Той заявява готовността на министрите си да работят в името на държавата и да вложат всички усилия в тази задача.

Словото на новия министър-председател завършва с "Бог да благослови България".

10. 12 ч. Служебният премиер проф. Огнян Герджиков започва словото си с тълкувание на думата "служебен", като подчертава, че от една страна тя означава кабинет, който поема ангажимент до редовен, но и "служене на народ и Родина". "Оглавяваното от мен правителство е готово да се посвети на такова служение", заяви Герджиков.
Обърна се задочно към правителството в оставка, за да увери, че служебният кабинет няма да отрича и руши техни постижения: "всички добри неща ще бъдат надграждани, а допуснатите грешки - поправени".

http://www.dnevnik.bg/politika/2017/01/27/2907481_na_jivo_zadachite_na_kabineta_gerdjikov_-_izbori/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, flare написа:

Естествено, че е така. И това аз го казвам в защита на президента - че дори да беше необходимо да доказва, че няма връзка с някой си, е трудно. Всъщност, другите трябва да доказват че той има такава връзка и евентуално после - че тя вреди на изпълнението на задълженията му.

Отдавна "лайковете"  нямат нищо общо с полезност или ценност на мненията, за което и аз бях споменал в едн адруга тема

Това което аз "харесах" бе именно че се казва някаква обективност , за което и ти акцентираш - за манипулативността на статията.

По темата :

Журналистът Иван Гарелов оглавява правителствената информационна служба на кабинета на проф. Огнян Герджиков. 

Цитат

Иван Гарелов е популярен български журналист и телевизионен водещ още от времето на социализма в България. Известен е с фразата „Часът и мястото на срещата са известни“. А преди време Комисията по досиета разкри мистър Панорама като агент "Талев". През последните години журналистът участва в няколко медийни проекта, които имаха обаче твърде кратък живот. Публичните му коментари са насочени в подкрепа на Путин и засилващото се руско влияние у нас и в Европа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сещате ли се ако по някаква нелепа случайност БСП съставят редовен кабинет какво ни чака!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, це це- написа:

Сещате ли се ако по някаква нелепа случайност БСП съставят редовен кабинет какво ни чака!

Не бой се. Едва ли ни чака по-лошо. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, miro20 написа:

Някой ако нещо все още не му е ясно.

Коментар от :

Пак ли нищиш конспирации.
Ако можеше и така да разнищиш БББ още като го избраха че ще докара народа до просешка тояга. Но ти си лоялен към господаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, miro20 написа:

Какви конспирации те гонят :) това е публично /вече/ известна информация за г-н "Талев"

Това означава ли че няма да се справи с новата си длъжност ?
То и за бившия вече премиер доста публични информации са известни ама ти къде беше с твоето обективно мнение ?
С регистрация още от 89та  в Унгария са крадени коли. Чети ве Миро. Живота му от 90та до 2000 пълна мъгла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това означава "какви конспирации те гонят" .

Дали ще се справи е друг въпрос. Само че.. какво означава "да се справи " с позиция за информационен пропагандатор  ? Ми най вероятно ще се справи, в аспекта на неговите агентурни връзки.

Как това ще бъде педставено на широката публика, идея си нямам. Сигурно и най вероятно , като някаква "достойна позиция" :)

А личото ми неангажиращо мнение е ... една дума - лустрация.

Нали все ревете кво ни занимавате с глупости ... какви агенти кви комунисти 30 г след промените..... ми ето ги ... ще ви избодат очите... и в политиката, и медиите , и в бизнеса и във всичко ....

Цирка който е настанал в бСП даже не ми се коментира... пак се качиха "на барикадите" , обещават от пиле мляко само и само да гласвуате за тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миро, благодаря ти, че Ни отвори очите и Чакрите.

Без теб, закъде сме, завалиите.

Бе ти си идеален за пресаташе на Волен. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, miro20 написа:

Нали все ревете кво ни занимавате с глупости ... какви агенти кви комунисти 30 г след промените..... ми ето ги ... ще ви избодат очите... и в политиката, и медиите , и в бизнеса и във всичко ....

Мирко, 98% от кадърните хора по времето на социализма са били свързани по някакъв начин с държавата и партията.Няма как да задраскаме историята, отговорност може да се търси единствено на хора от репресивния апарат с доказана вина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване