Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

Генерал Румен Радев - новият президент на България

Препоръчан отговор

мдааа... почнат ли интервюта на запис, фризирани въпроси... не е на добре...

https://breaking.bg/politika/във-фризирано-интервю-президента-радев-призна-с-половин-уста-за-апартаментите-си/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм цялото интервю и няма нужда от лъжеанализите ти. Хората гледат и преценяват без посредници, като теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбира се. Същите отговори са и в публикуваното от теб интервю. С признанията и фАКТА че е услужливо правено на запис /да не стават конфузни ситуации /  , а не като гост в студиото на живо.

Благодаря ти за споделеното видео :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Koгато държавата е на последно мято по свобода на словото и медиите в Европа, а националните телевизии са под контрола на властимащите, ти какво очакваш? Я малко по сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тъй де. В случая "Панорама" показа колко е услужлива и че заради такива интервюта сме на това "престижно" място.

За радост, има и други медии, отделно че поне за сега никой не е блокирал нито един сайт или медия в интернет . За разлика от някои други феодални държави-режими  на които някои се възхищават :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо няма нищо услужливо. Бойко Василев е достатъчно напорист в интервюто.

"За радост" може да сме на дъното, но поне ти намираш радост в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Тoни написа:

"За радост" може да сме на дъното, но поне ти намираш радост в това.

Намирам радост в това, че НЕ сме там , където някои ни влачат към още по репресивни режими и държави, които ТЕ/ВИЕ са взели за "образец" .

Спрямо това "дъно" . Смятай колко сте зле.  Ако можеш да осмислиш какво казвам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президентът Румен Радев смята, че с действията си по "апартаментгейт" управляващите размиват темата.

Той предупреди, че скандалът носи мощен заряд на негодувание и непримиримост на хората и настоя да се проверява имуществото на политиците не само в България, но и в чужбина, включително и офшорни фирми на подставени лица, както и на пълнолетните им деца.

"Това било политическа атака в навечерието на изборите и трябвало да спрем, защото всичко е приключило с оставките и това било битовизъм?! Напротив, ако искаме най-сетне да сме нормална държава, апартаментгейт трябва да има последствия. Той носи мощен заряд на негодувание и непримиримост на хората, може да катализира дълго заприщвани процеси.

Това е вододел дали ще останем общество, тънещо в корупция и безпътица, или ще поемем по пътя на правовата държава", каза държавният глава в предаването "Панорама" на БНТ.

Запитан дали е против стабилността, президентът отговори с въпрос: "Коя стабилност? На сауните и персоналните асансьори, на безнаказаността, на бедността и напускащите българи?"

Той подчерта, че оставките от държавни постове не са достатъчни, защото същите хора запазват високите си партийни позиции, чрез които влияят на политиките и на стила на управление на своята партия. Правителството, според него, се е отказало от оставките, защото вече "прехвърлят критичната маса". "Партиите вместо да се чистят сами, да излязат с нов морален облик, ревностно бранят тези хора и ги изкарват морални герои", добави държавният глава.

Помолен да коментира публикациите за това, че самият той се е сдобил с жилище на занижена цена, Радев отговори: "Аз не колекционирам и не заменям апартаменти, имам само едно жилище в кв. "Редута" и мога да докажа всеки лев." Той определи въвличането на своето име в скандала като "отчаяни опити на властта да приравни имотните проблеми на управляващите с жилищата на всички българи и така да размие собствените безобразия. За своето жилище президентът уточни, че го е купил едва като е стигнал до чин полковник и командир на авиобаза като цената е била еднаква за всички във входа, както за старшината, така и за полковника. На въпрос дали едновременно е ползвал две ведомствени жилища, отговори: "Ако беше така, щях да бъда санкциониран от Министерството на отбраната".

"Нямат нищо общо социалната политика на Министерството на отбраната и забогатяването от власт. .Управляващите днес трябва да отговарят как са придобити средствата за луксозни жилища и елитно образование на децата," заяви държавният глава.

"Жалките напъни да бъда въвлечен в имотните далавери на властта само ме амбицират да бъда още по непримирим, всичко да излиза наяве и реалните грабители да отидат там, където им е мястото", добави той.

Според него скандалът с жилищата показва, че антикорупционната политика на държавата се е провалила. Нередностите са разкрити от медиите, докато институциите, отговорни да проверяват, чакали да получат сигнал, за да се задействат. Дали поради липса на воля или от интерес, електронните регистри не позволяват пълен и свободен достъп на граждани и медии, нито възможност да се правят справки по определени критерии, напомни президентът. Трябва да се изкарат не само всички несъответствия на политиците, но и сметките навън, в офшорни компании и това е предизвикателство към оторизираните органи - медиите ги изпревариха по отношение на имотите" продължи той. 

В отговор на въпрос Радев поясни, че в продължение на година не е свиквал заседание на консултативен съвет за национална сигурност, защото дори когато са демонстрирали съгласие в негово присъствие, след като излязат, политиците говорят пред медиите друго. Това е неуважение към самия закон, по който функционира съветът, добави той.

Запитан дали в предупреждението на премиера Борисов за пълзяща диктатура Радев разпознава себе си, той отговори: "Откъдето и да го погледнем, една диктатура може да се осъществи само от властта. А тя е у г-н Борисов. Освен ако г-н Борисов не се осъзнава като опозиция на самия себе си".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радев отрича че подстрекава военен преврат както намекна Борисов .

http://news.bnt.bg/bg/a/rumen-radev-debatt-za-voenen-prevrat-e-nelep-i-izlishen

Не знам за другите , но на мен Борисов ми звучи твърде убедително въпреки че съм свикнал да полагам на съмнение думите и действията му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радев:Заплахата за демокрацията идва от политици и институции, които се разминават със закон и морал

Цитат

Ако има заплаха за обществения ред и демокрацията в страната, тя не идва от Българската армия, а от онези политици и институции, които правят така, че морал и закон все повече да се раздалечават.

Това заяви пред журналисти държавният глава Румен Радев, помолен да коментира изказване на министър-председателя, че в България има опасност от „военен преврат“, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Според президента „това е един нелеп и абсолютно излишен дебат“.

Честта, достойнството и конституционният ред са присъщи на Българската армия, но, за съжаление, не и на българската политика, заяви Румен Радев.

Той призова в навечерието на светлите празници да бъдем „по-обединени и по-смирени“.

„Смирението също означава човек да не надхвърля оградата на собственото си понятийно пространство, защото много лесно може да настъпи мини", подчерта Радев пред журналисти в община Тунджа.

Президентът е там по повод празника на общината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, lsmurf написа:

Не знам за другите , но на мен Борисов ми звучи твърде убедително въпреки че съм свикнал да полагам на съмнение думите и действията му.

Mислиш ли, че някой ще бъде изненадан от факта, че пак си повярвал в поредната тъпотия? Точно ти? То от толкова вяра разбрахме, че и дъното ти харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, lsmurf написа:

Ами прав е.

То това най много вбесява "опозицията" тук :)

преди 28 минути, Тoни написа:

То от толкова вяра разбрахме, че и дъното ти харесва.

Ами аз не съм чул смърфа чак да се "Радва" , просто констатира това  на което толкова се смееш. Че сме на дъното , но на ЕС .

При вас не осъзнавате че ни теглите не само под това дъно , но и ще копаете само и само "да ни е зле " и да сме по долу и от това "дъно на ЕС " .

Това не е смешно, трагично е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто ме изумявате и двамата. Ако сериозно си представяте военен преврат в сърцето на Европа, то ситуацията наистина е доста кофти. Пийте ги тези хапчета, бе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преврат не си представям, но виждам очеизвадна конфронтация, инспирирана от някои антибългарски проекти, в услуга на които е другаря пРезидент.

Ако за теб нещата са толкова елементарни за "военни преврати"  .... толкова по зле за теб :)

Ама ти си от тези които "копаят дъното" .. така че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Аз преврат не си представям, но виждам очеизвадна конфронтация, инспирирана от някои антибългарски проекти, в услуга на които е другаря пРезидент.

Ако за теб нещата са толкова елементарни за "военни преврати"  .... толкова по зле за теб :)

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месии много в Булгаристан ама всички са на принципа "Разделяй и владей". Пък раята да се гърчи със заплатки по 500-600 лева,детски подигравки от 35-40 лева и постоянно увеличаващи се цени на вода,електроенергия,бензин и хранителни стоки и услуги,данъци и прочие с които власт имащите си купуват евтини апартаменти и живеят в лукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, нещо си се объркал. Ние тук просперираме.

преди 1 час, miro20 написа:

Борисов казва, че Радев подтиква към военен преврат и диктатура.

Ти не виждаш такова нещо, но виждаш, че аз виждам военен преврат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Тoни написа:

Цитат

"Сляпото покорство и безропотно подчинение могат и да донесат една звезда отгоре на пагоните, но не могат да спасят от презрението на подчинените и на българския народ", заяви Румен Радев.

Прочети още : https://www.actualno.com/politics/radev-pokorstvoto-nosi-zvezda-na-pagonite-no-ne-spasjava-ot-prezrenieto-na-podchinenite-news_713592.html
© Actualno.com

За добро или лошо - подчинението е задължително .

Ти как ще разтъкуваш подобни думи ако си на мястото на някой от генералите? Да не се подчиняваш и да не изпълняваш заповеди си е бунт. Ако не си съгласен просто излизаш от армията и ставаш политик и тогава вече можеш да защитаваш противна позиция. Другия вариант е както намекна Борисов ако забелязваш не го каза директно е преврат. Или просто президента ни заявява че в армията спазване на йерархията и подчинението на висшестоящите не е задължително и че даже трябва да презираме военните които изпълняват устава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, miro20 написа:

Ами аз не съм чул смърфа чак да се "Радва" , просто констатира това  на което толкова се смееш. Че сме на дъното , но на ЕС .

При вас не осъзнавате че ни теглите не само под това дъно , но и ще копаете само и само "да ни е зле " и да сме по долу и от това "дъно на ЕС " .

Това не е смешно, трагично е.

Остави го . Когато човек иска да си изтъкне простотията няма как да го спреш да го направи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Тoни написа:

Вълшебните хапчета направиха мнозина богати.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радев: В центъра на здравната система трябва да е човекът и здравето, а не печалбата от болестите

Цитат

Здравеопазването е сред основните приоритети на всяка просперираща държава. Протестните действия на медицинските специалисти и неудовлетвореността на пациентите в България показват, че здравният модел трябва да бъде преосмислен. Това заяви държавният глава Румен Радев на среща с представители на Инициативния комитет, който организира протести в цялата страна с настояване за спешни действия за преодоляване на неравенствата в системата на здравеопазването.

"Настоявахме за тази среща, защото имаме доверие в президентската институция и очакваме морална подкрепа“, отбелязаха на срещата представителите на протестиращите медицински сестри, фелдшери, акушерки и физиотерапевти, съобщиха от пресцентърана държавния глава.

Според тях настоящият модел на здравеопазване е порочен, защото поставя основен акцент върху активното лечение, а дейностите за профилактика и грижите за долекуване на практика не съществуват.

"Здравната система има интерес българинът да е болен, защото пациентите генерират приходи“ – така обобщиха оценката си за здравеопазването в България медицинските специалисти.

Те увериха, че протестните им действия не са насочени единствено и само за по-високи заплати, но и за промяна на модела, така че да не са принудени да напускат страната, а да могат да се грижат пълноценно за българските пациенти. Медицинските специалисти споделиха също за натиска, който се упражнява върху тях от страна на работодателите им заради активната позиция в протестните действия.

"Настояваме също за промени в Закона за съсловните организации, които да регламентират правото на представителство за всяко съсловие сред медицинските специалисти“, заявиха гостите по време на срещата.

По думите на държавния глава Румен Радев е необходимо в центъра на здравната система да бъде поставен човекът и неговото здраве, а не печалбата от болестите на пациента. Президентът заяви подкрепата си за справедливите искания на медицинските специалисти и се ангажира да съдейства за разрешаване на проблемите в рамките на своите правомощия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами казано е здрав дух в здраво тяло. Тук обаче важи правилото болен здрав носи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...