Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

Генерал Румен Радев - новият президент на България

Препоръчан отговор

Бай Плевню пак се изцепил:

:)

Плевнелиев: Няма да се предадем за Фолксваген!

Ройтерс: Турция и Volkswagen договориха строежа на автомобилния завод

36512_488487054530900_325642663_n.jpg

https://bultimes.com/плевнелиев-няма-да-се-предадем-за-фолк/?fbclid=IwAR3WsU0-VLSnWVjNtKcNJj0v03lPyvE2FtZRC2r4vX73d8L9cUetOLUECME

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Поне на президент случихме.  За разлика от предишните безлични (меко казано).

Е аз пък не съм виждал по зле популист-пРездент  в новата ни история от него. Плюс неграмотник, незнаещ правилника на парламента.

/Това го слагам в графа пореден гаф/

- Че  освен петъчния контрол има всяка първа и последна сряда на месеца блиц контрол към министрите.

И останалите помпозни клишета които в общата си част са нищонеказване.

https://www.24chasa.bg/novini/article/7643311

преди 46 минути, gagodrago написа:

Бай Плевню пак се изцепил:

Негово си право да се бори и да желае /както всеки българин, а не като теб/  инвестиции и развитие в страната си.

Какво ще стане... определено не зависи от него , а от търговските политики на фолксваген и др.

А  фейкомета булайс, цитиращ друг фейкомет 19мин.. не заслужават внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

-  Съвсем ясно е, че Русия намира привърженици за нейната кауза по целия свят. Всеки човек има свои собствени мотиви за това. Намирам  действията на президента за напълно невероятни, като се има предвид, че преди това той беше генерал от НАТО с някаква положителна международна репутация. България е европейска и натовска държава, а той днес дава подкрепа на страна, която изобщо не изпитва любов към  България, не харесва европейските или западните либерални ценности (които българинът споделя) и желае да унищожи нашата колективна сигурност, на която разчитат много страни, включително и България. Това е очевидно, но и много видим обрат в един критичен момент за вашата страна и света, и е предизвикателство за всички страни от НАТО.

https://faktor.bg/bg/articles/mneniya-intervyu-britanskiyat-ekspert-po-otbrana-glen-grant-balgariya-e-dalboko-dalboko-probita-ot-ruskoto-hibridno-vliyanie

А някои вече определено лъжат.

Тази сутрин Юри Борисов като обясняваше смутено за финансирането и как имало дарители за това, дарители за онова по Нова ТВ, и аз забелязах че каза че изследването е поръчано и финансирано от в.Дума.

Е да, ама както знаем, и аз съм цитирал отдавна  тук , истината е съвсем друга

Цитат

Бившият главен редактор на в. „Дума” Юрий Борисов, който е разследван за шпионаж в полза на друга държава излъга днес по Нова ТВ, твърдейки, че Институтът, оглавяван от ген. Леонид Решетников - Руския институт за стратегически изследвания (РИСИ), няма нищо общо със социологическото проучване за нагласите на българите преди президентските избори през 2016 година. Борисов твърди, че Решетников бил просто един обикновен пенсионер, тоест незначителен фактор,  а въпросното изследване не било на РИСИ, а проведено по поръчка на „Дума”, която той ръководел тогава, чийто официален издател е Николай Малинов. Русофили пък платили цената на проучването.

Именно това мистично изследване очерта преди време типажа на бъдещия държавен глава, а ген. Румен Радев се оказа, че най-добре се вписва в тези параметри, одобрени от Решетников и спуснати лично на Корнелия Нинова за изпълнение.

Подобна защитна теза развиха днес по bТВ и крайните русофилки Светлана Шаренкова и Велислава Дърева. Те също бяха категорични, че Решетников и оглавяваният от него институт РИСИ нямат нищо общо със социологическите сондажи, извършени от Живко Георгиев, който вчера също даваше показания в следствието по шпионския скандал.

Истината обаче е точно обратната.

Въпросното тайно изследване, проведено по поръчка на РИСИ, бе публикувано през 2016 г. в левичарското и русофилско, с претенции за патриотично интернет издание „Брод за България”. И до днес въпросното проучване стои на страниците му. На титулната му страница не само е посочено, че е на Руския институт за стратегически изследвания (РИСИ), но е поставена и емблемата на института, който тогава се оглавява лично от Решетников. Въпросният институт не е просто някакво НПО, а организация, която е към президентската институция и се финансира от Кремъл. Всеки читател и днес може да се убеди, че на цели 30 страници, на които е представен сондажът, е поставена най-отгоре емблемата на РИСИ. Освен това се посочва, че е по поръчка на РИСИ и е извършено от  „G consulting“, представлявана от Живко Георгиев. От „Брод за България” са посочили изрично, че изследването на РИСИ им е предоставено от лидерът на „Русофили” Николай Малинов.

https://faktor.bg/bg/articles/petak-13-zabarkanite-v-shpionskiya-skandal-lazhat-che-izsledvaneto-za-profila-na-prezidenta-ne-na-risi-i-reshetnikov-a-na-duma-dokazatelstva

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Обикновено 1 батальон на всеки 1 милион е напълно достатъчен. Освен това, достатъчни са от 8 до 20 самолета и 2-4 кораба.

Бравус!, а да попитам: за какъв чеп ни е армия от пет батальона и десет самолета? Руснаците не ни обичали, а ингилизите толкова примиргат от любов по назе, че "'5-6 батальончета ви стигат". Ми направо да си го каже пича в прав текст - ликвидирайте си армията и толкова; какво ми балтае разни философии за руснаци и технологии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Не е изключено и името на президента Румен Радев да присъства в сигнала от партньорските служби за шпионския скандал с русофили и ген. Решетников, коментират пред Faktor.bg източници от контраразузнаването. Само така може да се обясни фактът, че президентът твърди публично, че няма информация за шпионската афера и за това тя му изглежда несериозна. Ако разработката е на българките специални служби, то информация регулярно постъпва и при президента, но ако партньори са подали сигналите до колегите си в България, то тя не се свежда до държавния глава, коментират запознати. Твърде вероятно обаче било и името на Румен Радев да присъства в разработките, защото неговото инсталиране на „Дондуков”2 се оказа следствие от игрите между родните русофили и руските им другари, свързани с Кремъл. Главният прокурор Сотир Цацаров днес призна, че за аферата очакват информация от партньорски служби. Показателно в това отношение е и изразената положителна позиция на посолството на САЩ за реакцията на българските специални служби.

https://faktor.bg/bg/articles/novini-balgariya-prisastva-li-radev-v-signala-na-partnyorite-za-shpionskiya-skandal-za-tova-li-go-darzhat-na-suho-bez-informatsiya

Има логика в това.

Все  пак Радев бе видимо изненадан в своето изявление. Обяснението е именно в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв шпионски скандал бре, обвиненията са толкова изсмукани от пръсти, че няма на къде повече.

Хайде на бас, че "обвиняемия" не само ще се окаже невинен, ами и след това, ако реши ще осъди държавата за целия този цирк.

И това въобще не ме радва, защото пак ние ще плащаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Какъв шпионски скандал бре, обвиненията са толкова изсмукани от пръсти, че няма на къде повече.

Хайде на бас, че "обвиняемия" не само ще се окаже невинен, ами и след това, ако реши ще осъди държавата за целия този цирк.

И това въобще не ме радва, защото пак ние ще плащаме.

Така е, но не всички в тази държава сме тъпи, полуграмотни и аполитични за да не разберем за какво става въпрос.

Ето мнението на Богомил Бонев по въпроса.

Богомил Бонев: Шпионирали били политически нагласи?!

Цитат

"Шпионирали били политически нагласи?! А този Център за изследване на демокрацията, финансиран от американския Решетников ли е?!"

Това написа във Фейсбук бившият вътрешен министър Богомил Бонев.

Ето какво написа още Богомил Бонев:

Съвсем повърхностно: - да си шпионин означава:

- Да си внедрен с легенда под чуждо име в среда, в която може да се придобие оперативно интересна информация, или да си вербуван на такова място;

- Легендата да е проверима и да прикрива, че си работил за противника, дори да си завършил в Москва;

- Да подхранваш легендата с яростно русофобство (примерно, да си член на Атлантическа НПО и да посочваш за арестуване всеки, който не може да е руски шпионин)…

А сега да видим кои ще се разпознаят…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То така някои говореха за "изсмукани от пръстите" обвинения за ТАД груп и хакерчето.

И лека полека млъкнаха наакани след като поизлязоха и диалози и видео и аудио и какво ли не.... :) 

Така че, хайде да изчакаме какво ще излезе след следствието, и тогава да даваме помпозни многознайковски коментари какво е изсмукано какво не.

Мен например ми е интересно това което никой от "защитниците " не коментирате - каква ли е тази схема за пране на пари чрез която се легализират парични потоци и финансират политически проекти и стотици НПО .

Много ме съмнява да нямат доста конкретни факти за преводи , прехвърляния и каквото е там по схемата, за паричните потоци.

Второто което ме учудва - Защо никой от "защитниците"  не се запита- а защо в демократичната "матушка" въобще не може да съществуват физически такива като Юрий Борисов, Малинов и др ?

Които ей така , живеейки в рФ да имат "желание , намерения и убеждения" за друга геополитическа  посока на РФ ?   :laughing4:

То е смешно и наивно да си го помислим дори.

Защо реват за "правата"  на НПО организации /доста добре толерирани в България/  хора които в тяхната държава са абсолютно забранени ?

Но ето  за пореден път -  недемократични режими се възползват максимално от демократичните ценности и принципи в демократични държави. Които никога не биха били осъществими в своите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо Русия мълчи за шпионския скандал тук.Може да съм пропуснал ,ако има . Би ми било интересно.Иначе за изложбата БЪРЗО промени името и се затаи , явно са разбрали че с провокации вече не става.Което е правилно.Все пак БГ е в ЕС,а усеща се че Русия иска да подобри отношенията си с ЕС /визирам посещението на Путин във Франция,която от всички европейски страни е най-благоразположена към РФ/, а също и размяната на затворници с Украйна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bigiadri написа:

Нещо Русия мълчи

Ако аз кажа , че сестра ти е свободно контактна (:)) , пък ти нямаш сестра - ти какво правиш ? :lol6:

В днешните толерантни времена , бих го приел за услужлива реклама на захарен памук - лапаш нещо , гълташ нищо !  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо Русия мълчи за шпионския скандал тук.Може да съм пропуснал ,ако има . Би ми било интересно.

Ами има отзвук. Ето един от Съвета на Федерацията по международни върпоси

И заглавия в пропагандните медии като .. "соросоиди започнаха война срещу русофили в България"...  :) 

преди 7 минути, by_chechi написа:

пък ти нямаш сестра - ти какво правиш

Има има сестри... особенно в случая , сигурен съм че и ти не вярваш в липсата  "на сестра" , т.е. че няма активно руско разузнаване и лобиране в България.

И са много ... Някои нарекоха Паси параноик дето посои 68 в руското посолство, но той даже меко се е изказал. Именно така се управляват 100-на "русофилски " организации :) 

Може и повече да са. Бройката я бях прочел в някакъв русофилобългарски сайт .

Иначе за изложбата БЪРЗО промени името и се затаи , явно са разбрали че с провокации вече не става.

Да. Гузен негонен бяга. ПРопагандата в медиите за "лошата непризнателна България" е едно, дипломацията обаче подви бързо бързо опашка , знаейки много добре каква е историческата истина, и че сме абсолютно прави .

Това д аси го имат за обеца на ухото тукашните путинисти антибългари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, miro20 написа:

...т.е. че няма активно руско разузнаване и лобиране в България.

Освен празните ти приказки , да не би да си въобразяваш , че няма и ........китайско разузнаване....примерно , де ?

За американското - шшшт , тихо ! .....То си е на ачика.... !:lol6:

...ако нещата наистина са такива каквито се опитват да ги изкарат , язък им за разузнаването ! :nono:

Ще трябва аз да ходя акъл да им давам как се разузнава..... :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, by_chechi написа:

да не би да си въобразяваш

Не. Просто ти посочих какво ТИ си въобразяваш :laughing4:

Радвам се че много правилно ме разбра :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам за Русия , мисля си за България .....Национална идея , национални интереси , нормална държава.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, bigiadri написа:

Иначе за изложбата БЪРЗО промени името и се затаи

Рашистите клекнаха, ама не заради нашите, а заради централните европейски сили.

Те и нашите действаха под натиск оттам, знаем ги, че ни управляват мурзилки

И децата знаят, че този е руски шпионин, и не само той. Въпроса е, защо нашите, чак сега разбраха очевадното.

преди 4 часа, miro20 написа:

т.е. че няма активно руско разузнаване и лобиране в България

Как да няма, че те русофили ни управляват.

Действат срещу Русия под натиск от централните европейски сили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Действат срещу Русия под натиск от централните европейски сили

Няма спор ,че в БГ руските шпиони са стотици , както и много други. БГ има най-много различни шпиони на кв. метър.Повече от ясно е ,че инфото за шпионажа е от чуждите служби и че има СИГУРНИ доказателства за това.ЛИчно на мен ми прави много добро впечатление  новото европейско ръководство.Презентацията на екипа си новият комисар направи така ,като че ли е на тази позиция от години.А и реакцията и на Путин и на Тръмп недвосмислено говорят за това.Тръмп се беше засилил да слага мита и на европ. стоки ,но нещо се спотаи, искаше да прелъжи и английския идиот , за да излезе без сделка и после да се договаря с него за свободна търговия от изнудваща позиция . Не му се отвори парашута и то благодарение на твърдата позиция на ЕС. Видна е и смекчената позиция на Путин. Ердоган се опитва да се репчи ,но и него ще  го поставят на мястото му.Започна да прозира европейската твърда ръка в кафивена ръкавица.

Бъдещето на Европа е равнопоставеност ,както към Америка така и към Русия,което ще рече известно отдалечаване  от Америка и известно сближаване с Русия. Това е печелившата позиция на ЕС.От действията си ЛИЧИ ,че ръководството е наясно с това.Може би и за това и БГ възприе по-твърда позиция към Русия при последните събития.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

че няма активно руско разузнаване и лобиране в България.

А я кажи ти къде вярваш, че няма - рамо до рамо с американското? Щот на мен, като ми рекът нещо такова "въх шпиони" и къде, че ме вземат нейде у средновековието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, толкова са плоски тукашните тролове. Колегата ги взема на мезе, те го лайкват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sliderum написа:

Ха-ха, толкова са плоски тукашните тролове. Колегата ги взема на мезе, те го лайкват.

Нито един интелигентен и уважаващ себе си човек не би станал трол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Реджеп Иведик написа:

Рашистите клекнаха, ама не заради нашите, а заради централните европейски сили.

Те и нашите действаха под натиск оттам, знаем ги, че ни управляват мурзилки

И децата знаят, че този е руски шпионин, и не само той. Въпроса е, защо нашите, чак сега разбраха очевадното.

Как да няма, че те русофили ни управляват.

Действат срещу Русия под натиск от централните европейски сили.

И аз първоначално помислих че дестват под натиск на парньорски служби, но като гледам колко спокойно руснаците приемат случващото се започвам да си мисля че е договорено и организирано с тяхна благословия. Сега ще пошумят малко след което съдът ще оправдае всички участници в скандала ще им раздадат високи служби като компенсация и с това нещата ще приключат. А нашите ще се изкарат борци с руската агентура. Ако имаше проблем за техни агети досега руснаците да бяха отвърнали с залавяне на български такъв - няма такова нещо което ме кара да мисля че просто руските служби са също в играта.

преди 2 минути, Мойра написа:

Абсолютно права си. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, sliderum написа:

Ми баш за лайк си е - не всеки го може!  

П.П. Като ти е колега взимай пример от него, че си под всякаква критика!

преди 10 минути, Мойра написа:

А де, а тука толкова много... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мойра написа:

Ти, разбира се, не си :) 

преди 4 часа, lsmurf написа:

И аз първоначално помислих че дестват под натиск на парньорски служби, но като гледам колко спокойно руснаците приемат случващото се започвам да си мисля че е договорено и организирано с тяхна благословия. Сега ще пошумят малко след което съдът ще оправдае всички участници в скандала ще им раздадат високи служби като компенсация и с това нещата ще приключат. А нашите ще се изкарат борци с руската агентура. Ако имаше проблем за техни агети досега руснаците да бяха отвърнали с залавяне на български такъв - няма такова нещо което ме кара да мисля че просто руските служби са също в играта.

Не мисля че е толкова синхроизиран сценария.

Просто за тях сме малка разменна монета. За руснаците.

Решетников в прав текст си говореше за срещите и проучванията на Радев което съм цитирал с видео и интервюта при Коритаров и т.н.. , сега се изсмя и ни плю в лицето със саркастичния си пост у фейса -  "прощай Болгария" :) 

Иначе много сърцераздирателен пост , но реално присмехулен.

В други държави също има подобни скандали . И прибалтийсктие републики  са гонили на килограм рашистки разузнавачи , и Грузия наскоро имаше скандал... но това в нашите медии не се отразява и не се акцентира.

И нищо кой нзае какво не е последвало в геополитиката на тези страни. Просто прагматично си гонят и то с основание дестабилизиращите фактори .

Защо ние да сме по различни.  Просто тук се оливат вече и бе крайно време да се вземат някакви , па дори символични мерки с няколко изгорели "русофила"-путинисти , които толкова се увлекли , че приемат за даденост  и ПРИЗВАНИЕ да работят за чужда държава и ПРИЗВАНИЕ да ни теглят към дъното , пак в услуга на по големите рашистки интереси.

Крайно време е да се запитаме - А къде е българското ?? 

Да, някой сега е ревне - А те хамериканците да не би пък да са по убави ???

Може да не са много "убави" , но именно с  подкрепата на "злите хамеркианци" се правят позитивни клипове като :

https://www.youtube.com/channel/UC2lbDgIWGWDIeAGZCHD0S1A

Е как един път път  путинистите не направят подобни позитивни за българите клипове ?

А ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТАСС: Президентът Радев поздрави русофилите на яз. "Копринка"

Естествено, че ще ги поздрави и в това няма нищо лошо.

Радев е президент на всички българи.

Силно впечатление ми направи един от коментарите под статията.

Цитат

география на 14.09.2019 в 17:33
Понеже не бях добре с географията и не знаех къде се намира яз.Копринка, та погледнах на картата, и ах каква изненада, оказва се че Копринка се намира съвсем близо до село Горно Черковнище, което вчера някой се опитал да подпали, запалвайки боровата гора над селото. Само, че вятърът решил да обърне посоката на обратно към Средногорово. Та по този повод, разбрах 2 неща: 1во - че някой се опитва да попречи на националния събор "Приятели на Русия". 2-ро, че фортуната е попречила на него, като е обърнала посоката на вятъра. Но по-важното е, че фортуната непрекъснато ни ограмотява и именно благодарение на нея прочетох някои интересни неща за въпросното село Горно Черковище, което по турско се казвало Сюнет ери, а след освобождението в съседното мюсюлманско село намерили кладенец с 34 отрязани глави – български глави. Ето за тези глави някой се грижи българите да не знаят и да нямат памет.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Мойра написа:

ТАСС: Президентът Радев поздрави русофилите на яз. "Копринка"

Естествено, че ще ги поздрави и в това няма нищо лошо.

Силно впечатление ми направи един от коментарите под статията.

Естествено че ще ги поздрави , само не ми е ясно ако имаше събор на американофили щеше ли да ги поздрави и как примерно ти би го възприела ако го направи. Според мен щеше да оревеш света. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lsmurf написа:

Естествено че ще ги поздрави , само не ми е ясно ако имаше събор на американофили щеше ли да ги поздрави и как примерно ти би го възприела ако го направи. Според мен щеше да оревеш света. :D

Тролчеее...:lol6:

Ако американофилите имат подобна традиция, естествено, че Радев щеше ги поздрави.

Президента на България уважава всички държави и народи, а не насажда омраза, както правеше Плевнелиев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...